Коледни пости

  • 48 554
  • 525
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 572
Айде още веднъж да го уточним това с виното, рибата и олиото - те са разрешение през целия пост, така ли?
Знам, че някой за пореден път пита, обаче уж в началото ми стана ясно, а всеки излиза с различни "знания" и пак се омотах кое кога е..

# 151
  • София
  • Мнения: 478
Айде още веднъж да го уточним това с виното, рибата и олиото - те са разрешение през целия пост, така ли?
Знам, че някой за пореден път пита, обаче уж в началото ми стана ясно, а всеки излиза с различни "знания" и пак се омотах кое кога е..

Ето ви едно календарче, как се пости през този пост ден по ден. Като се чудите кой ден какво се яде, поглеждате го и готово Peace 100 % е достоверно Peace Тук е моментът да се похваля, че вече имам такова и за 2011 и скоро ще го сканирам и сложа в блога Crazy





За виното, цигарите и интимните отношения съм пробвала да напиша тук.

Надявам се, че вече всичко е ясно. Ако имате още въпроси, питайте Peace

# 152
  • Мнения: 66
За закуска триеница, после картофи на фурна

# 153
  • София
  • Мнения: 415
Включвам се в темата като постеща за първи път.
За мен постите се оказват доста трудни. И причината не е в желанието да консумирам храни, несъвместими с поста, а по-скоро в подбора на такива. Особено като нямам никакви навици за това. Оказва се, че доста от храните, който изглеждат постни, съдържат съставки с животински произход. Такива са примерно  солетите "Хрус-хрус", който съдържат лецитин, както и някои зърнени закуски, който "може да съдържат следи от мляко". Обърнах внимание на това именно по информация в темата.
Може би с предварително изготвяне на меню ще е по-лесно, както и със списък с продукти за пазаруване и внимателно четене на етикетите.
Не съм предполагала, че ще ми е по- трудно да си намеря правилната храна, отколкото с липсата на месо и млечни продукти, който никак не ми липсват (все още).
Идея от мен: ориз с китайски гъби.

# 154
  • Мнения: 572
Наблягай повече на плодове и зеленчуци.. И избягвай купешките "боклуци"..
При поста е важно (поне за мен) сама да си приготвяш храната. При мен в случая е лесно, защото и на работа мога да си нося храна от вкъщи.. Иначе от темата може да черпиш  мн идейки..
Също така аз ако нямам идеи се ровя в гугъл за нещо постничко или си вземам чантичката и заминавам в някой зеленчуков магазин и само като видя плодовете и зеленчуците и ми идват идейки..

Вчера готвих гъбена супичка.. но купих и повече гъби, които ще си опека на фурна с олио и подправки..
Взех си и зеле за зелева салатка, кестени и си ги опекох..
Сутрин пия задължително чай.. и след това 1 лъжица мед, това ми е закуската Simple Smile

# 155
  • София
  • Мнения: 478
Не се вманиачавайте чак толкова по лецитина, защото вероятността да е от животински произход е минимална. Извлича се предимно от соя, което е доста по - евтин вариант от яйчени жълтъци, особено пък в производството. При поста не става въпрос за някакво екстремно веганство, защото ако е така ще се побъркате, понеже ще трябва да спрете половината лекарства и витамини, особено тези в капсули. Надписите за следите от соя, яйца, мляко, ядки са предназначени предимно са хората с алергии, на които дори малко остатъчно количество може да навреди. Навсякъде има остатъчни животински продукти, освен плодовете и зеленчуците. Дори в най - обикновения хляб. Да не говорим пък за ресторантите. Не приемайте всичко толкова буквално когато се отнася за поста, защото  "Не това, що влиза в устата, осквернява човека, а онова, що излиза от устата, то осквернява човека." (Мат. 15:11).

# 156
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Не приемайте всичко толкова буквално когато се отнася за поста, защото  "Не това, що влиза в устата, осквернява човека, а онова, що излиза от устата, то осквернява човека." (Мат. 15:11).

Това много ми хареса!  Hug

Минавам само да се отчета с днешното меню.
За обяд - картофени кюфтета.
За вечеря - картофи с гъби на фурна.
Днес ми е картофен ден.  Joy

# 157
  • Мнения: 184
Дами,утре е денят на християнското семейство.Разбрах,че се позволява риба.Има ли нещо,което е задължително или е препоръчителлно да има на масата?Знаете ли?

А днешното ми меню е :
Закуска-филия слютеница и чай
Обяд-полувин консерва малка с царевица и пак чай
За вечеря ще направя Бутерки с лютеница и гъбки и за десерт бутерки изпечени само със захар

Лек ден! Peace

# 158
  • Мнения: 0
Здравейте, преди години постих.Ефекта беше невероятен, тогава като цяло бях на картофи и ориз.Но по принцип предпочитам картофи та си наблягах на тях.Риба ядях по-малко, но не само на Никулден.Постех не поради религиозни пичини, ами по други цъображение свързани с килограми.Родих пролетта и ми останаха още няколко килограмчета, които трябва да се премахнат все пак Wink.Тази година отново постя, ще видим какъв ще е резултата.Но внимавайте ( тези, които ви е за първи път) на коледа да не прекалите както обикновенно става.На фигурата ви може и да не се отрази, но на стомаха, който до сега е бил на режим....Успех на всички

# 159
  • Мнения: 581
На мен в главата все ми се въртят разни пълнени зеленчуци. Примерно: картофа се запича с фолио на фурна, издълбава се и се пълни с броколи, грах моркови. Фантазия да имаш с много неща може да го напълниш.Кафето е позволено нали?

# 160
  • Мнения: 324
Здравейте и от мен  Hug

Само да кажа за овесените кюфтенца - страхотни  Crazy Мъжа ми само питаше: "Сигурна ли си, че няма риба в кюфтенцата?"  Mr. Green 

Аз тези дни не готвя, че все сме на гости. А ето какво ме гощаваха  Mr. Green:
салата зеле и моркови,
салата от червено цвекло, моркови, царевица и белени слънчогледови семки
(това го ядохме днес, много ми хареса)
картофи, запечени във фурна с много подправки
ориз със зеленчуци
зеле
- готвено
Това е за два дни, да не ми излезе приказка сега, че много ям  Mr. Green

А иначе от известно време си фантазирам за миш-маш с тофу, но все ми се струва, че ще стане сухичко някак без яйца и още не съм се осмелила да тествам  Rolling Eyes

# 161
  • Мнения: 3
Да ви питам черен шоколад - натурален може ли да се яде? Аз днес съм на мюсли за закуска и макарони с доматен сос и гъби. А утре ще пълня чушки с ориз.

# 162
  • София
  • Мнения: 7 945
Ето ви едни постни бисквити. Ако някой ги е пробвал да изрази отма мнение тука.

# 163
  • Мнения: 324
дядо хаджия, не се отваря линка нещо  Rolling Eyes

# 164
  • ул. "Мечтание"
  • Мнения: 6 147
Да ви питам черен шоколад - натурален може ли да се яде?

Зависи колко е натурален шоколада!  Peace Прочети му съставките и си прецени.
В био магазините и по диетичните щандове има суров шоколад, който става за постене. На мен ми е много вкусен.

Общи условия

Активация на акаунт