Коледни пости

  • 48 548
  • 525
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 456
Добро утро!
Днес доколкото разбрах може да се яде риба и това съм се глася да хапвам. И хайвер съм си купила, че маргарина и лютеницата доста помръзнаха Sick Менюто за днес май ще бъде:
Закуска: две филии с хайвер
Обяд: салата зеле и моркови и печена ципура
Вечеря: вероятно ще пропусна или пък ще хапна отново филийка с хайвер
За шоколада, пък бил той и натурален, много се съмнявам че няма вложен млечен продукт, но пък знае ли човек Thinking
Лек ден на всички!

# 166
  • Мнения: 107
Дядо Хаджия, дай пак бисквитките. И на мен не ми излизат...

# 167
  • София
  • Мнения: 7 945
дядо хаджия, не се отваря линка нещо  Rolling Eyes

Дядо Хаджия, дай пак бисквитките. И на мен не ми излизат...

По неизвестни за мен критерий този форум понякога не харесва дадени линкове, обявява ги за флууд и после не могат да се отварят.

За съжаление вчера като съм ровил в нета съм я открил тази рецепта и веднага ви я предложих, но не съм я запазил в линковете при мен. Затова отивайте в чичаааа ви Гугъля питайте го за постните бисквити и той ще ви отвори над 2000 резултата.

============================================

Сега да използвам случая и да споделя първата си идея, която пък аз съм намислил да изпробвам.

Намислил съм да направя домашни "равиоли" със сос от моркови и домати.

"Равиолите" вид паста, които са с пълнеж и са във вид на затворени миди, явно ще бъдат пълнени със смес от булгур, натрошена соя и нахут и гъби. Тестото естествено този път не може да бъде само от яйца и брашно, затова вместо яйце  ще има максимум 1 -2 супени лъжици пълномаслено соево брашно, обикновенно брашно и вода.

Соса ... правил съм го и друг път, но този път по желание на моята аудитория (демек семейството) ще бъде леко модифициран. След като сваря морковите и доматите и ги пасирам ще добавя една малка лъжичка горчица, лют червен пипер и ... хайвер.

Подправките ще ги умувам като ми дойде музата. Но на моркови върви много копър или босилек та ще видим.

============================================

Бразилка аз съм правил постни гюведжета с тофу и се получи. Тръгна леко да ми се разтапя ама здраве да е, пък и аз не ги пекох много щото останалите ми съставки бяха почти готови.

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 08:59 от дядо хаджия

# 168
  • Мнения: 4 347
честит празник на християнското семейство! Hug

отворете сърцата си като храм..и мислите си,и душевните си писти...,за да получите най-съкровеното!

# 169
  • Мнения: 184
Честит празник на християнското семейство и от мен!
Радвайте се на живота и дарявайте любов  Simple Smile Peace
Прощавайте си  и отстъпвайте,бъдете мили с другите!  Hug
Искам да ви цитирам Алберт Айнщайн : "Личните ни дела омират с нас.Това,което правим за другите остава ВЕЧНО!" smile3525

# 170
  • София
  • Мнения: 565
Честит празник!

Вчера ядох постно зеленце за обяд, за вечеря си сварих едни макарони и ги обърках с лютеница и маслини. Днес варя бобец, а за вечеря мисля да пробвам тези овесени кюфтенца, които бяхте пуснали по- назад.

# 171
  • Мнения: 5
Здравейте, и аз ще се присъединя към вас момичета.
Искам да ви попитам днес наистина ли може да се яде риба? Сигурни ли сте?
И още един въпрос, който може да е малко тъп, но....пушите ли по време на пост? Някъде четох, че не се пуши и за това питам?
И още един въпрос се сетих - на някои десерти пише : шоколадов кувертюр, казаха ми, че няма проблем това можело, вие какво ще кажете? Simple Smile

# 172
  • София
  • Мнения: 478
Честит празник Grinning



За вечеря ще правя пълнен шаран с лук и орехи и не ме питайте какво ме чака и как се бели и реже 3 кг лук #Crazy Преди малко изядох 2 печени филийки със зехтинов маргарин и пушена сьомга Crazy

Здравейте, и аз ще се присъединя към вас момичета.
Искам да ви попитам днес наистина ли може да се яде риба? Сигурни ли сте?
И още един въпрос, който може да е малко тъп, но....пушите ли по време на пост? Някъде четох, че не се пуши и за това питам?
И още един въпрос се сетих - на някои десерти пише : шоколадов кувертюр, казаха ми, че няма проблем това можело, вие какво ще кажете? Simple Smile

Добре дошла bouquet Всичките отговори, на въпросите, които си задала са на предната страница Peace


Бразилка аз съм правил постни гюведжета с тофу и се получи. Тръгна леко да ми се разтапя ама здраве да е, пък и аз не ги пекох много щото останалите ми съставки бяха почти готови.

А с дядовите бохчи какво стана? Направи ли ги?

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 13:48 от brazilka

# 173
  • Мнения: 66
Аз днес съм на леща.
Искам да се оплача, че вчера изядох две сармички, преди малко изядох няколко бисквитки шоколадови  Confused нЯкъде бях чела, че може да не е много строг поста..

# 174
  • София
  • Мнения: 478
нЯкъде бях чела, че може да не е много строг поста..

под не е толкова строг, се има предвид, че е по - лек спрямо Великия пост, през който се разрешава риба само два пъти Peace  

# 175
  • Мнения: 66
Аха, мерси

# 176
  • София
  • Мнения: 7 945
...
А с дядовите бохчи какво стана? Направи ли ги?


Нямам време да стигна до диетичния магазин да си накупя разните му продукти.

# 177
  • Мнения: 324
Честит празник и от мен  Hug

За съжаление вчера като съм ровил в нета съм я открил тази рецепта и веднага ви я предложих, но не съм я запазил в линковете при мен. Затова отивайте в чичаааа ви Гугъля питайте го за постните бисквити и той ще ви отвори над 2000 резултата.

Еее, дядо хаджия, то ясно, че чичко гугъл е всезнайко, но то твоето предложение беше важно. Не за друго, ами от теб лоша рецепта не съм видяла, та ми беше интересно какво ти е "хванало окото"  Hug Нищо де, здраве да е...

Иначе аз днес съм на плодове.
За вечеря ще хапна салата от червено цвекло и моркови.
За останалите има и зеленчукова супа (пак постно, но какво да направя като на мен са оставили готвенето  Mr. Green)

# 178
  • Мнения: 184
Отчитам се :Сутринта- бутерки със захар само от снощи ми останаха.
Обяд-Риба тон от консерва с картофена салата и 1 филия хлаб.
Следобяд-грах от консерва.
Вечеря-Панирана само с брашно риба пенгасиус,пържени картохки ,туршийка и 2блокчета кувертюр за торта. newsm03
Днес добре си похапнах,но нали е празник...та си имам извинение  smile3508 smile3508 smile3508 smile3508 smile3508

# 179
  • в семейството
  • Мнения: 404
Здравейте и от мен!
Пожелавам на всички да бъдат изпълнени със Любов, Вяра и Надежда! В очакване на Рождество да сме добри и усмихнати!  Hug

Относно ястията, да кажа, че вчера правих салата "Ропотамо", а утре ще спретна "гуакамоле"!
Днес си мислех, ако към грис халвата прибавя(преди да я залея със сиропа) малко настъргани и изварени ябълки, няма ли да се получи интересно?

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 23:15 от fotka

Общи условия

Активация на акаунт