Правилно ли е да целуват бебето?

  • 10 031
  • 69
  •   1
Отговори
  • Мнения: 84
Имам приятелка дерматолог, която ме посъветва да не позволявам на роднините да целуват бебето. Освен заради вирусите, каза че често имала пациенти бебчета с херпес, заразени точно от целувки на някои несъобразителни роднини. От тогава много го мисля този въпрос. Сега оглеждам стриктно (естествено не много явно) преди да го дам на някой да му се радва, но пак се притеснявам да не би да не забележа. Вече ми иска се да не позволявам, но незнам дали е редно. Какво е мнението ви? Имате ли такива притеснения?

# 1
  • Мнения: 1 310
Разбира се. Първите месеци, освен аз и съпругът ми, никой друг не ми докосваше бебето.  Naughty
После също не съм давала да ми го плюнчат.  Sick

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 272
Аз също не разрешавам да целуват децата, още по повече ако е бебе. Това за херпеса е много вярно и много опасно, моето дете е увредено точно от този тип вирус, но с не много изяснение точно как е заразено дали по време на раждане или след това от някой с херпес, с второто ми дете не разрешавах докато тече инкубационния му период даже да се доближава някой друг освен аз или мъжът ми. И продължавам да не разрешавам да се целуват по устата или носът където е най опасно да се предаде херпес вируса.

# 3
  • Мнения: 1 569
Разбира се. Първите месеци, освен аз и съпругът ми, никой друг не ми докосваше бебето.  Naughty
После също не съм давала да ми го плюнчат.  Sick

 Joy Това с плюнченето ме уби.  Joy И ние така, но и родителите и на двама ни много се съобразяваха. Единствено лекинко по някое краче да я цункат, което нямамх против. И ръцете не е хубаво да даваш да целуват, защото си ги завират в устата.  Peace

# 4
  • Мнения: 303
Когато някой е достатъчно несъобразителен, за да целува чуждо бебе няма нищо лошо да му кажеш в прав текст, какво са те посъветвали докторите.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 761
И аз не съм позволявала някой да целува децата. Изключвам роднините.

# 6
  • Мнения: 2 658
Ами май не ми се е случвало някой "неправилен" да ми целува бебетата  Laughing Или поне не си спомням... А после, когато не са бебета... ми също, не zнам...

# 7
  • Мнения: 9 436
Не се е случвало някой роднина или приятел(ка) да разцелува децата ми,но определено не бих разрешира.

# 8
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Не се е случвало някой роднина или приятел(ка) да разцелува децата ми,но определено не бих разрешира.
И при мен е така. Моите познати се радват от далеч и ако пипат винаги първо питат. В тази сметка не включвам несъобразителните бабки по улици, паркове и опашки в поликлиниката #Cussing out
В такива случай редовно ми връчват приза  "Най-невъзпитаното, отгледано от вълци " , без значение колко съм тактична....  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 9 481
TEC , щом се отнася до здравето на децата ти-да, всичко е "редно" и околните са длъжни да се съобразят с теб!
Определено приятелката ти е права Peace
Лично аз дори не пипам чужди бебета по ръчичките, примерно, защото ги лапат..камо ли да ги целувам (не, не съм болна, може обаче да съм приносител на вируси..знам ли Crazy)

# 10
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Не съм давала дори на баща му да го целува до скоро  Crazy Crazy Crazy Опита 1-2 пъти, обаче с брадата си винаги го бодеше и цялото лице на детето ставаше червено и ужасно  Close И му забраних да го докосва. Само аз съм си го целувала  Mr. Green Дори и майка ми наскоро почна да го целува по бузките, преди това само по ушенце или по ръчичката, но не по дланта.
Чужди хора не са имали желание да го целуват, но са му пипали бузите докато реагирам  Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 1 483
Винаги съм оставяла близките ми хора да гушкат и целуват бебето на воля. Това обикновено значи по крачето, по  главичката, по коремчето... Никой никога не е злоупотребявал с това. На хора, които не са ми близки не бих позволила да го лигавят, но и никой не се е натискал, де.
Щом ти не искаш да го целуват, значи просто не даваш да го целуват и толкова.

# 12
  • Мнения: 20
Правилно те е посъветвал дерматолога .  Peace
Ние на 6-7 месеца бяхме направили страхотен обрив по двете бузки от точно такава "мокра" радост  Sick от лели , баби и тнт ... Sick
Тогава ми беше неудобно да правя забележки ... Сега изобщо не бих допуснала  това  Stop Naughty !

Никога няма да забравя какво ни каза тогава кожния лекар - че в устната кухина има многократно повече бактерии , от колкото на едно друго много по сенчесто място  Wink  Shocked Shocked.

След втората , третата забележка  ще спреш да се чустваш неудобно  Wink Embarassed

# 13
  • София
  • Мнения: 1 426
И аз не давах до скоро по бузите,само на бабите и то по крачето.Ако някой толкова напъва да я целува ,направо го скастрям и толкова.Но за сметка на това ние със съпруга ми си я целуваме на воля,ама то такава сладост..... Mr. Green

# 14
  • Мнения: 27 524
Нямам, не съм имала такива притеснения. Тук е прието още след раждането да се изсипят в болницата рода и познати и всеки да гушка, мачка и целува бебето. На мен ми харесва  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт