Коледно настроение! - 2

  • 114 963
  • 755
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 1 163
Страхотна тема момичета. Поздравления. Сега се запалих да бъркам меденки. Имам един въпрос. Четох и накрая не разбрах как се прави глазурата на меденките например на първа страница където е дадена снимката на боичките има една много хубава глазура. Някой ще ми даде ли рецепта за нея. Предварително благодаря и ще ви следя с голям интерес.

# 421
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Четох и накрая не разбрах как се прави глазурата на меденките например на първа страница където е дадена снимката на боичките има една много хубава глазура. Някой ще ми даде ли рецепта за нея. Предварително благодаря и ще ви следя с голям интерес.

Ако питаш за бялата глазура - това е белтъчна глазура или роял айсинг. Ако отвориш линка с Меденките на Джули от Наталина - ще я намериш - 1 белтък, 150-200 гр двойно пресята пудра захар и няколко капки лимонов сок.
Тази глазура може да се оцвти и със сладкарски бои.

# 422
  • Мнения: 1 163
Четох и накрая не разбрах как се прави глазурата на меденките например на първа страница където е дадена снимката на боичките има една много хубава глазура. Някой ще ми даде ли рецепта за нея. Предварително благодаря и ще ви следя с голям интерес.

Ако питаш за бялата глазура - това е белтъчна глазура или роял айсинг. Ако отвориш линка с Меденките на Джули от Наталина - ще я намериш - 1 белтък, 150-200 гр двойно пресята пудра захар и няколко капки лимонов сок.
Тази глазура може да се оцвти и със сладкарски бои.
Мерси много мисля че е точно това.   bouquet  bouquet  bouquet

# 423
  • Мнения: X
А ако не мога да намеря метална кутия за съхранение,в пласмасова с капак или стъклена ще се запазят ли . ooooh!

# 424
  • забравих си мисълта...
  • Мнения: 5 728
Ей, колко коледно ми стана Grinning Снимка №32 ми стана любима.
За греяното вино разбрах, а какво представлява коледният пунш за децата (аз понеже в момента съм в тази категория Laughing)?

Ellyganova, Детски Коледен пунш е без алкохол.

Последна редакция: ср, 01 дек 2010, 11:45 от Venetta

# 425
  • Бургас
  • Мнения: 16 113
коледен базар в Германия иhttp://dnevnik.bg/photos/2010/11/29/1001557_fotogaleriia_nai-izvestniiat_koleden_bazar_v_germaniia/ . .

 - Коледа в Германия (както и във всички страни бивши провинции на Австро-унгарската империя) е приказка - не може да се сравни с нищо друго!


Така е!
Аз преди няколко години бях в Мюнхен, 2 месеца,точно за празниците. Още си спомням коледния дух навсякъде ....... искам пак да съм там....

# 426
  • Мнения: 60
Ех, имам мечта да бъда някой ден на Коледните празници във Виена. Дано да се осъществи някой ден Simple Smile

Аз съм готова с някои от нещата за Коледа - имам направени вече меденки (но не съм ги украсявала, ще го направя преди Коледа, предполагам, че  няма да е проблем), имам линцерови сладки и ванилени кравайчета. Всичко е ужасно вкусно, нямам търпение да дойде Коледа Simple Smile

Много благодаря на всички, които споделят своите рецепти и дават съвети на такива като мен!   bouquet

# 427
  • Мнения: 121
Мерси! За мен е важно да е без алкохол Simple Smile

# 428
  • Мнения: 6
Дами,
искам да ви кажа че сте вдъхновяващи!!!
Grinning Следя темата и черпя идеи за тази коледа.
Страхотни сте Hug Hug Hug

# 429
  • София
  • Мнения: 786
Здравейте дами! Извинявам се за нахлуването ми в хубавата Ви темичка. От известно време насам Ви следя, и искам  само да споделя с Вас, че правих Коледните бисквити на г-жа Петя Шифлер, които дамата показа в предаването на Иван Звездев.

 На вкус станаха много хубави, но за съжаление видът им не  бе подходящ за снимане!

Всичко хубаво от мен, и продължавайте все така напред!

# 430
  • Мнения: 899
Момичета, пожеалвам на всички ви да прекарате поне една Коледа на някое от тези вълшебни места. Наистина германците си имат чудесни традиции, в Нюрнберг е най-старият коледен базар в Европа и къщичките са едни и същи от около стотина години, с надписите си и всичко. Основно продават местни малки занаятчии и търговци, има страхотно интересни неща, без някакъв особен лукс или помпозност, просто е задушевно и приятно. Ех, а сладкишите, не знам как ще оцелея цял месец, иде ми всеки ден да ходя и ям там  Mr. Green Опитах много интересен щолен (нищо общо като вкус с традиционния) - във формата на звезда и мек, душичка, с някакъв особен пълнеш беше - като стафиди и марципан, не разбрах точно...

natalyna,
съжалявам за лошите обстоятелства, пожелавам ти отново да посетите Дрезден по време на базарите и да направиш страхотни снимки, за да не се ядосваш за предишните  Hug
verabel, Прага също е вълшебна по това време на годината, а как обичам тръдло с греяното вино (natalyna да ме поправи, ако не се казва така на български  Blush ).
ellyganova, да, без алкохол е, обаче не знам на какво има вкус, иначе на цвят е оранжево, а и горещо де. Не съм го опитвала, набялагх на алкохола  Laughing .

Извинявайте отново за отклоняването на темата, стана ми много празнично на душата, та не можах да не споделя с вас  Hug .

# 431
  • България
  • Мнения: 4
Ето една рецепта с пред-коледно настроение и от мен шоколадово-кестенови трюфели.


Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 21:10 от BorislavaK

# 432
  • Мнения: 1 352
То дойде време за нова тема, докато се разпиша, но ето с какво се занимавах днес цял следобед. ПРавих меденките по рецепта на Джема. Тестото е изключително лесно за правене, но вместо сода Бикарбонат, сложих амонячна.
Дълбах ги и ги пълних с крем от трохите, смлени орехи, масло и прясно мляко. След това слепих с домашен мармалад и потопих в шоколадова глазура. Колко ли трябва да чакам да омекнат  Confused..

# 433
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Мариета, разкошни са Peace!

Защо ми се струва, че до Коледа ще качим по някое килце Whistling ooooh! Mr. Green...

# 434
  • Мнения: 22 867

Marieta, в другата тема питах, но сега разбрах с какво са покрити меденките! Много са красиви!  bouquet

И аз днес пробвах коледни сладки - заснежени елхички, тестото е много вкусно.




Общи условия

Активация на акаунт