Коледно настроение! - 2

  • 114 936
  • 755
  •   1
Отговори
# 705
  • софия
  • Мнения: 100
Момичета,пускам две много красиви и вкусни новогодишни салати
Първата  е Дядо Коледа
http://media.snimka.bg/7699/021653051.jpg
http://media.snimka.bg/7699/021653053.jpg
и салата Коледен свещник
http://media.snimka.bg/7699/021653054.jpg
http://media.snimka.bg/7699/021653056.jpg
Не са много хубави снимките защото са от телефона
Дано ви харесат салатите 

# 706
  • София
  • Мнения: 263
За ваниловите кравайчета -не съм спец, но вече 2 години не ми стават както трябва.
Миналата година ми се трошаха , като на Криси. Тогава ме посъветваха да меся и от топлината на ръцете да се разтопи маслото по- добре. Доколкото си спомням и добавях още един жълтък. Но все трошливи си бяха. Направих ги на топчета- и станаха.
Тази година- голям кеф- тестото не ми се трошеше- но като на desive78, като извадих тавата- и разпльокани!
 Мисля си, че маслото нещо ми беше кофти. На Хранкомерс беше и ме осъмни още като взех. От покупката му в Метро, докато се приберем ,се беше размекнало...
bodil честита къщичка! И мене ме чака сефтето и ме е супер страх как ще стане.
Моля да ми кажете за медената къщичка дали ще е по- добре да си украся стените и покрива преди да ги слепя.
bilqna_69, благодеранние на теб, вече си имам от пудрата захар на Прима. На пакета си пише "по специална технология", така че очаквам чудеса с белтъчната глазура  Laughing
Наталина, бързо да ви отминава гадната болест!

# 707
  • Мнения: 305
А аз защо не виждам къщичката на bodil  newsm78

ani_d, страхотни меденки. Като знам ти какъв си майстор не се учудвам от детенце  Hug

Наталина, бързо оздравяване на детенце!

Аз съм голям мързел този уик-енд. Нищо не сътворих. Уж къщичката щях да правя, но вчера само до шаблоните стигнах, а днес някой е излапал яйчицата и нямам за тестото. Явно през седмицата ще се прави.

# 708
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Окич, аз първо украсявам стените и после слепвам - по ми е удобно като са легнали елементите, иначе много ми трепери ръката като нямам опора.
Само трябва да се изчака да засъхне украсата много добре, за да не се размаже като се лепят.

# 709
  • сред люляците
  • Мнения: 767
Момичета, аз правих проба с арменски сладки. Получиха се много вкусни и ще ги правя пак за Коледа.


# 710
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
здравейте момичета
аз днес си направих щолените-за първа година -дори не мислех изобщо да ги правя защото вкъщи не са много по този вид сладко но за моя изненада -мъжа ми пожела да направя-и ето аз без никаква подготовка-снощи преписах рецептата и днес го направих -стана идеално ноо не можах да докарам външния вид -нямах време да търся да видя как се оформя и набързо го цопнах в тавичката-и сега прилича малко на козунак но мисля че вкуса ще компенсира вида -едно голяма благодаря на Джема   bouquet
сега го завих в свежо фолио -но от бързане пак не прочетох внимателно как да го съхранявам
 а иначе до сега съм направила
ванилените кравайчета
снежни топки
портокалови корички с шоколад
трайни соленки
джинджифиловите сладки
линцеровите сладки
меденките на Джема
шоколадовите звезди с капучино
ще ми е интересно да чуя и вашите списъци с любимите сладки-и при мен снимките по-късно  Mr. Green
писали сме едновременно Илрай-изглеждат супер тези сладки а рецепта може ли или я има на първа страница

# 711
  • сред люляците
  • Мнения: 767


betina33, правих ги по този начин Peace
А ти си направила толкова много неща... браво! Аз още мисля, че ми е рано. Засега само се оглеждам Mr. Green

# 712
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
благодаря ти за рецептата още утре ще ги направя -само да си взема локум

# 713
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 912
Определено не съм най-големия спец в сладките, но да си кажа - нямах абсолютно никакъв проблем с тестото на ванилените кравайчета и линцеровите сладки. Стана буквално за минути. Не знам дали има някакво значение, но аз по принцип ползвам само немско или френско масло от възможно най-качествените. Освен това изваждам маслото още сутринта, за да омекне на стайна температура. До вечерта е вече мекичко и идеално за месене. Пропорциите честно казано ги спазвам на око, защото по принцип така съм свикнала и си знам кое горе-долу колко тежи или какъв обем има. Thinking

# 714
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте,
Ябълката / за омекване /до Коледа ли стои в кутията с меденките? За първа година правя коледни сладки, получиха се добре на вид и вкус, украсих ги с белтъчна глазура, но се страхувам да не се разкапят до празника с ябълката в кутията.

Последна редакция: нд, 05 дек 2010, 18:00 от Етти

# 715
  • Мнения: 2 516
За ваниловите кравайчета -не съм спец, но вече 2 години не ми стават както трябва.
Миналата година ми се трошаха , като на Криси. Тогава ме посъветваха да меся и от топлината на ръцете да се разтопи маслото по- добре. Доколкото си спомням и добавях още един жълтък. Но все трошливи си бяха. Направих ги на топчета- и станаха.

И аз мислих да сложа още един жълтък, но го оставих така.Като го извадя утре, ще видя на какво дередже е  Praynig

Последна редакция: нд, 05 дек 2010, 20:36 от Криси`

# 716
  • София
  • Мнения: 1 832
 Сладки - по рецептата за сметанови на Наталина, но вместо сметана сложих кондернзирано неподсладено мляко.

# 717
  • Мнения: 389
Определено не съм най-големия спец в сладките, но да си кажа - нямах абсолютно никакъв проблем с тестото на ванилените кравайчета и линцеровите сладки. Стана буквално за минути. Не знам дали има някакво значение, но аз по принцип ползвам само немско или френско масло от възможно най-качествените.
  то така и трябва,но този път взех ,че  купих от Лидл масло за 1,60 ......та може би това е проблема,да ми се разлеят така #2gunfire #2gunfire

# 718
  • В сърцето на любимите мъже!
  • Мнения: 1 040
Срам не срам, ще си покажа коледната къщичка, за първи път ми е  Embarassed Simple Smile Все пак определено зарадвах децата Simple Smile

Къщичката е страхотна! Браво!
Аз също искам да направя и ще ползвам рецептата на Джули за тестото, но препоръчайте ми шаблони, моля. И все още съм в търсене на слепящ материал.

Иначе с меденките съм готова, за трета година ползвам рецептатат на Джули и са супер сполучливи.

# 719
  • София
  • Мнения: 1 354
Здравейте.
Напарвих АКК и меденки по рецептата на Джемма-станаха чудесни.
Малко тестото за меденките ми се цепеше,но го овладях някак си . PeaceОт една доза ми сатанха около 200бр.Тия дни ще ги украсявам.
Ще правя бонбони Рафаело на Гелева,фъстъчени сладки, може и Рохлички.

Общи условия

Активация на акаунт