какво сте (бихте) избрали

  • 2 135
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Секцио с пълна Wink- Събуждаш се и хоп...-бебенце Mr. Green

Аз няма да издържа да съм в съзнание и да знам,че ме порят Naughty

# 31
  • Мнения: 2 309
ПОНЕЖЕ ИМАХ ВЕЧЕ 1 ОПЕРАЦИЯ ЗАД ГЪРБА СИ ОТ КИСТА С ПЪЛНА УПОЙКА РЕШИХ ДА РОДЯ СЪС СЕКЦИО ПАК С ПЪЛНА.С ПРЕДУБЕЖДЕНИЕ СЪМ КЕМ УПОЙКИТЕ В ГРЪБНАКА.ПО ТОЧНО КЪМ СПЕЦИАЛИСТА КОЙТО Я ПОСТАВЯ.ЗА ОКОЛО ЧАС ДВА СЕ СВЕСТИХ И ЗАБРАВИХ ЗА БОЛКАТАТА КАТО СИ ПОМИСЛИХ ЗА МОЕТО БЕБЧЕ.А НА 12 ЧАС НАПРАВИХ ПЪРВИ КРАЧКИ ДО МИВКАТА В СТАЯТА.МИСЪЛТА ЗА ДЕТЕТО ТИ ЩЕ ТЕ НАКАРА ДА СЕ ВЪЗТАНОВИШ БЪРЗО.НЕПРИЯТНИ СА КОНЦИТЕ ОТ ТЯХ ЩЕ ТЕ ДЪРПА НО НА 7 ДЕН ГИ СВАЛЯТ И ЩЕ СИ ОК.ПОМНЯ КАТО ИЗЛИЗАХ ОТ УПОЙКА МИ СЛОЖИХА ТОРБА С ПЯСЪК И АЗ Я ХВЪРЛИХ.БЕШЕ НЕПОНОСИМО. ЩЕ ТЕ ПОСЪВЕТВАМ ДА НОСИШ КОЛАН СЛЕД КАТО ТИ СВАЛЯТ КОНЦИТЕ 2 3 М ПОНЕ.ТАКА ЩЕ ТИ СЕ ПРИБЕРЕ СТОМАХА ПО БЪРЗО.ВЪПРЕКИ ВСИЧКИ МНЕНИЯ КОИТО ЩЕ ИЗЧЕТЕШ НАЙ ВАЖНОТО Е ДА СИ СИГУРНА В ЕКИПА КОЙТО ВОДИ РАЖДАНЕТО И В СОБСТВЕНОТО СИ РЕШЕНИЕ.ЩО СЕ ОТНАСЯ ЗА 1ТО ИЗПЛАКВАНЕ НА ДЕТЕТО КОГАТО И ДА ГО ЧУЕШ ЗА ТЕБ ЩЕ Е 1ВО.В СУЧАЙ НА ПЪЛНА УПОЙКА.УСПЕХ И ЛЕКО РАЖДАНЕ

# 32
  • Мнения: 6 917
Тъй като си написала и "бихте" ще си позволя да отговоря.
Не съм много сигурна каква е разликата между спиналната и епидуралната упойка при секцио, но знам, че тогава си в съзнание. Ясно ми е, че има параван и не се вижда нищо (то ако се виждаше едва ли някой щеше да издържи), но си мисля, че дори и мисълта как ме режат и ми разтварят корема ще е достатъчно ужасяваща.
Пълната упойка е по-лесният вариант, но пък възстановяването е по-трудно (поне така мисля) и не можеш да видиш бебчето когато се ражда.
Аз лично в последно време май клоня към нормалното раждане, но ако все пак избера секциото един ден, може би ще искам спинална и ще се надявам да издържа Praynig

# 33
  • Мнения: 1 215
Ако е секцио, епидурална. Аз раждах така и беше много интересно, защото си в съзнание през цялото време. Но при мен беше и мъжът ми, така че аз при всички случаи исках да съм в съзнание. Пък и съм чувала, че по- трудно се излиза от пълна упойка.

# 34
  • Мнения: 1 427
Родих секцио със спинална.Упойката избрах сама,след като проведохме задължителния разговор с анестезиолога.Много съм доволна.И следващия път искам такава упойка.Колкото до това ,че си в цъзнание с "разпран корем"-ами това пък беше последното ,за което съм мислила.То беше такава навалица в операционната и всеки ме занимаваше с разговори,че не съм усетила колко бързо я извадиха момата Mr. Green.Пък и траеше самото вадене около 10мин.,оттам след като й чух гласчето всичко друго изгуби смисъл.

# 35
  • Мнения: 143
Никаква!Държах да родя нормално,пък ако се наложи да ме режат-тогава каквото направи екипа!Моето мнение е да се ражда по естествен начин-това е раждане!Секциото-само при медицински показания!

Не мога да повярвам ,че още има хора които робуват на митовете свързани със секциото, а те са няколко:
Мит № 1 - "традиционното раждане е "нормално"..........излиза че секциото е "ненормално"
Мит № 2 - "децата които се раждат по традиционния начини се развиват по-бързо от другите".......моята дъщеря се появи на бял свят със секцио и според педиатърката ни се развива много бързо за възрастта си,защото това е въпрос на гени!!
Мит № 3- "секциото като метод за раждане се избира от страхливите жени"...........бих казала ,че се изисква доста смелост ,за да се подложи човек на операция и в крайна сметка това за мен е по-хуманния начин за раждане,защото не подлага на стрес нито бебето ,нито майката         

# 36
  • София
  • Мнения: 6 999
Избери това, което ти чувстваш, че искаш.

Лично аз бях със спинална или епидурална /идея нямам каква е разликата м/у двете  Embarassed/, много ми хареса да наблюдавам целия процес. Дори помолих моя лекар леко да наклони лампата, която ме осветява, за да мога да гледам целия процес. Много ми хареса. За съжаление не и на момичето, раждащо след мен  Blush

Възстановяването е до настройка. Аз на 10-тия ден правех коремни преси.

# 37
  • Мнения: 3 423
аз също мисля да родя секцио и предпочитам пълна упойка,защото са ми правили операция на гърдата с местна и имам доста гадни спомени от усещането .струваше ми се че ме колят Embarassedусещах силно дърпане а и чувах ножицата ,как скърца, както с тъпа ножица, когато се реже плат #Crazy а доктора като каза че заяждала да му дадът друга вече щях да се напишкам от страх Embarassed.освен това при мен се наложи допълнително да ми слагат упойка защото май са ми сложили слаба и по едно време започна да ме боли Rolling Eyes

# 38
  • Мнения: 781
Родих секцио-спинална по избор на анестезиолога. Доверих се на лекарите и не съжалявам. Избрах да родя така, защото за мен това е нормалното раждане в 21 век. А може и защото нямах смелостта да се напъвам и крещя до припадък. На жените родили вагинално -свалям шапка.

# 39
  • Мнения: 385
И аз родих секцио, спинална. От влизането до излизането от операционната минаха 10 мин. Изобщо не мислиш за разпорен корем. Само бебето ти е в главата  Heart Eyes и си го виждаш на момента (на мен ми го дадоха и да си го цункам  Grinning ) . Хубаво е обаче да помислиш за обезболяване за след това. Аз имах 10 часа доста силни контракции и си болеше сериозно. Като чета някой не са имали, та сигурно си е до човек. Един месец след секциото ме оперираха от апандисит и бях с пълна. Не намирам разлика между двете упойки. Каквото и да избереш, важна е вътрешната ти настройка и спокойствие. Леко раждане и най-хубавото и здравичко бебенце  Heart Eyes

# 40
  • Мнения: 81
аз родих секцио със пълна упойка.   Наложи се заради пренасяне. Опитваха да го предизвикат,но не се получи и след като цял ден се мъчих лекарският екип реши СЕКЦИО когато се събудих  ми донесоха моят син просто е невероятно. Немисля,че съм лигла или незнам си какво. СЕКЦИОТО Е РАЖДАНЕ  newsm10          УСПЕХ!!!!!!!!!!

# 41
  • Мнения: 2 700
Родих с епидурална и не съжалявам. Освен, че непрекъснато си в час, най-приятното усещане /действително най-нежния допир/ е като ти дадат бебето с думите "запознай се с мама". А за възстановяването, по-горе беше казано, че трябва да започнеш да се движиш при първа възможност - аз го знаех, приложих го и ме изписаха даже преждевременно.
Леко раждане !

# 42
  • Мнения: 13
Преди всяко планирано секцио, бременната провежда задължителен разговор с анестезиолог. Той дава своите препоръки в зависимост от състоянието на бъдещата родилка.
На мен лично ми бе обяснено, че когато няма сериозни причини за пълна упойка -тя се избягва. (За пример ще дам девойката, с която лежахме в една стая. На нея й беше абсолютно противопоказно да се травмира по какъвто и да било начин, поради заболяване. Затова й бе препоръчано пълна упойка. Но излизането от нея бе доста тежко. )
Тъй като при мен нямаше проблем, анестезиолога препоръча спинална.
Разликата между спинална и епидурална е, че спиналната се слага еднократно в гръбнака, а епидуралната  се слага с катетър и се влива на няколко пъти. Обикновено последната се използва при естествено раждане, защото при нея има усещане.
Аз съм доволна от спиналната упойка. Не мисля, че някога бих се съгласила на пълна, естествено ако не е крайно наложително. Наистина, никой няма да допусне да гледате какво всъщност ви правят, както и никой не говори за това по време на операцията. А това да си видиш детето в момента, в който е извадено от теб и да го целунеш, е мигът, за който си заслужава да се живее! Докато съм жива няма да го забравя.
Успех на всички бъдещи майки!

# 43
  • Мнения: 4 605
явно  и това за  всеки е индивидуално само като си представя колко силна е емоцията когато го вадят finger  Kissing Heart и направо настръхвам още от сега
утре ще искам да говоря с  анестезиолога и имам 2дни да реша после ще разказвам  smile3503

# 44
  • Мнения: 4 605
това зеленото човече  до сърцето е грешка Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт