Отговори
# 45
  • Мнения: 226
Имам проблем smile3514 моеот неиска ве4е да пием АМ ве4ер.Допреди 2 дни пиехме 2 пати на ден преди обедния и преди вечерния сън...а сега не иска вечер...незнам какво му стана ThinkingВа6ите деца пият ли о6те АМ???Тук няма кои да питам,че лекарите препорачват Прясно мляко след годинката,а не АМ.

Линка,радвай се!Моето дете пие още АМ,че даже и е нещо като ритуал преди заспиване.Яла-преяла пак си го търси...От няколко вечери се опитвам да я откажа,за сега успешно.Вече могат да пият и АМ(до 3г.), и прясно мляко(стига да проявява непоносимост към лактозата).Щом не иска едното ,предложи и другото,но да ти кажа едното млечно хранене ти е излишно.Кардиологът на дъщеря ми препоръча да ограничим млечните продукти,тъй като трудно се обработват(това беше обща препоръка,във връзка с със състоянието на хемоглобина в кръвта и не се отнася специално за моето дете).Достатъчен е един прием на мляко,още повече,че децата вече приемат и други млечни продукти.На теб лека нощ,а на бг мамите добро утро.Честит празник на всички християни!Нека св.Богородица закриля децата ни!  bouquet
  Извинете за грешките,но нямам ток и няма да проверявам написаното...
 

# 46
  • София
  • Мнения: 2 132
Честит празник!
Много здраве и любов да цари в семействата на всички юнчета!
Аз разбира се съм много отвеяна и този празник го чествах някъде миналата седмица  ooooh!
Чух нещо по телевизията и изобщо не съм се замислила, ами реших, че това е денят. Нищо де днес поправка, в неделя по-лесно стават нещата  Mr. Green
Абе аз да попитам... Вчера купихме на Моника едни ботушки, обаче 23-ти номер. Имаше и 22, но продавачката каза, че трябва да са малко по-големи и аз се вързах и взех по-гоемите... Как мерие обувчиците вие? По-големи ботушки ли взимате?
Майките с по-големи деца да кажат ще продължават ли да им растат така бързо крачетата? Мони е с 3 номера напред за 4 месеца... Та си мислех сега ако се укроти малко да не си шляпа с тия големи ботуши цяла зима... Да ида да ги сменя...

# 47
  • Мнения: 96
Имам проблем smile3514 моеот неиска ве4е да пием АМ ве4ер.Допреди 2 дни пиехме 2 пати на ден преди обедния и преди вечерния сън...а сега не иска вечер...незнам какво му стана ThinkingВа6ите деца пият ли о6те АМ???Тук няма кои да питам,че лекарите препорачват Прясно мляко след годинката,а не АМ.

И моето дете отказа АМ вечер, бях противник на киселото мляко, но яде това вечер, но само ако го храни баща ми Rolling EyesПри нас с мъжа ми пие само вода, и това е от 3 месеца, все още сутрин пие АМ< надявам се да не се отказва.

За размерите на обувките и Петър е с 23 номер ботушки, а крачето му е точно 22 размер и нито мм повече, взех му по-големи,за да може да му обувам по 2 чифта чорапи.

# 48
  • Мнения: 78
Честит празник!Снощи Стефан спа много неспокойно,много се въртя буди се за Ам(задължително към 1ч.  си ипива 130мл. ).В 5.30 вече се беше ококорил и пак му дадох  , спа до 8.30.После го заведохме на разходка до ,,Дружба ,,.Аз умишлено му спрях Ам преди сън защото няколко пъти му стана тежко и повърна.Вечеря в 19.30 и заспива в 21ч.,така или иначе се буди посреднощ за АМ. Кис.мляко яде само с лъжица а прясно давам само в кремче.Скоро му купих боти N21,малко са му големи но с дебели чорапки става идеално,май нашето краче е мъничко Laughing

# 49
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
само, да се запиша в новата тема
после ще чета, че излизам, а и вие доста сте изписали тези дни
до скорo, момичета Simple Smile

# 50
  • София
  • Мнения: 2 658
Честит празник! Ние  днес бяхме на обяд на ресторант с цялото семейство от страна на мъжа ми. Много хубаво си изкарахме.
Аз винаги взимам един номер по-големи ботуши, защото в снега слагам още едни чорап върху чорапогащника, а и все пак зимата продължава достатъчно време, за да рискувам да омалеят ботушките.

# 51
  • Мнения: 57
Обувам обувките и го карам да стъпи на земята. Пробвам дали се събуват така, както са закопчани и да не са му баш тамън, да има малко разстояние, за да расте крачето.

Аз не правя забележки на чуждите деца, защото искам да видя Петър как ще реагира като го бутнат или му вземат нещо. Обикновено майките им ги възпират веднага.

Честит празник на всички! Нямам традиция да го празнувам.

Поли Поли, завиждам за чистотата. Аз още съм болна и не знам как ще изчистя Sad изтървах слънчевото време...

# 52
# 53
  • Мнения: 3 294
Здравейте от нас  Hug Днес Юли е добре , хапва си всичко с охота , както преди , няма разтсроен стомах , настроението му се възвърна , от сутринта постоянно говори , толкова много че чак се учухме с баща му , смее се , енергичен е , просто няма нищо общо със състоянието си от предната седмица , незнам какво беше това чудо , зъби ли , вирус ли , но дано не ни повтаря .

Единственото което отказва категорично е АМ , и тази вечер така , незнам дали е период или му е дошло времето да го отказва . Така ми се искаше да си пие АМ поне до 2 год.  Tired

Според мен децата се чувстват най-добре сред деца затова гледам да събирам Юли с другарчетата , ако сме сами / когато е бил болен / му е много скучно .

..Аз не правя забележки на чуждите деца, защото искам да видя Петър как ще реагира като го бутнат или му вземат нещо. Обикновено майките им ги възпират веднага.
...
Все едно аз съм го писала  Peace /  само че за Юли  Mr. Green /

Ботушки все още нямаме , караме в студените дни с ботичките , но мисля да купя 23 н. че сега носи 22 , а в повечето случаи ботушките ще се обуват с по-дебели чорапки и са с вата вътре . Затова ще дам малко запас  Wink

Сенайде , нищо не пишеш , как сте с Алиджан , какво правите ?

Последна редакция: нд, 21 ное 2010, 21:26 от Mindi

# 54
  • Мнения: 50
Здравейте!
Стефан вече е с комснафта и дебели ботуши - резултатът е, че много му тежат дрехите и въобще не иска да ходи навън - все иска някой да го носи. Също не иска да стои повече от 15 мин в количката, и така нещо разходките са ни много кратки. Поне като е на детска градина, ги извеждат з аповече време, и там си играе с децата.

На него също му е скучно, като няма деца. В детската градина се чувства отлично, но и се изморява много, тк правят много интересни неща. Затова заспива като по часовник най.късно в 7ч вечера, но сутрин в 7 е кукуряк и стои на вратата да излиза, дори и уикенда...

ГОворихте за украсата - ние не смятаме да украсяваме въпбще, тк живот и здраве ще си направим голямо пътешествие по Коледа и Нова година Simple Smile. Дано само да сме здрави, че напоследък много болести ни се събраха в семейството - всички изкарахме грипове, настинки, инфекции и тн....

Приятна вечер на всички и лека седмица!

# 55
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен - хубав празник на всички!
Все не ми остава време да пиша - откакто тръгнах на работа едва успявам да прочета и то понякога по диагонал, а тази седмица  дори и не успях да седна на компа - вечер бях така  Tired!
Само здраве желая на всички болни, а на здравите да не се разболяват!
Марти вади 3-ти кучешки и той четвърти ден не яде - наобед 6-7 лъжички, от кисела - 2-3, но поне яде на вечеря. Отдавам капризите с яденето на зъбите. А плодове и ние не ядем много от около 2 месеца - преди това всеки ден ядеше, понякога и по два пъти на ден плод, после тотално отказа всякакви плодове - сега предлагам, ако хапне хапка добре, ако са няколко - се радвам! Днес изяде между следобедното хранене и вечерното цяло киви, та съм доволна, че и плод хапна, а и че изобщо яде - след като ми отказа кисела.
Да си призная чесно избягвам площадките - днес минахме покрай една с много деца, пуснахме Марти по пързалката, но момиченцето до него кашляше и бързо се изнесохме. Предпочитам по-надалече от деца, които не познавам - не винаги майките казват, че децата са болни. А иначе пипаме попътно боклуци всякакви, днес даже облиза  Sick една метална кутийка то нещо си докато успея да му я издърпам от ръците. Ама не само я облиза, ама и вика - ммммм /все едно колко вкусно!!!/ ! Да не говорим, че разходката и тя беше една - в количката не ще, като върви само боклуци в ръцете/аз пък само се ядосвам как хората могат така да хвърлят  #Cussing out/, да го носим на ръце пак не ще - иска да върви където той си реши и да пипа каквото той си иска и само реве и мрънка! Смятам, че е от зъбите капризниченето, та стискам засега зъби  ooooh! А иначе си играе с познати деца - по - скоро наистина всяко само за себе си, но понякога се гонят и пищят или ритат топки. И е много дрюжелюбно настроен/стига да не реши, че иска някоя играчка, но тогава по- скоро пищи и дърпа, но не удря/! Ако знаете как се смееше на едно по-голямо дете и му се радваше , а то как само посегна да го ритне - ей така без нищо и дядото - защо така, не се прави, а момчито, пак - да рита! Наистина има деца, които са меко казано буйни!
За Коледа - на мен още не ми е коледно, аз се радвам на всеки топъл ден. Притеснявам се, че няма да може да сложим елхата с нашето диваче, което от нищо не го е страх и всяко забранено е двойно по-интересно! Баткото му показахме, че елхата боцка - и това беше нямаше проблем, нооооо малчото не е от тия дето такива им минават - та май ще сме само на гирлянди, лампички и други такива въздушни.
А за ботушките - ние ли сме с най-голям крак - 25 са ни ботушките. Аз купувам - така че да има един пръст отзад, ама мери мъжа ми  Laughing - така има и за по-дебел чорап, и за поне 3-4 зимни месеца растеж!
Хайде лека и спокойна вечер, че ме чака домакинската работа  ooooh!, ама какво да се прави - мъжо сладко спи пред тв-то!

# 56
  • София
  • Мнения: 2 132
Благодаря за отговорите за ботушките! Аз все пак ги смених с по-малък номер. Моника се спъваше с по-големите, а и не ми се понрави идеята да оставя по-големите, та да може да гиноси след 3-4 месеца.... я са здрави до тогава, я не... Както и да е де сега съм доволна  bowuu


Та к'во е това затишие днеска?

Имате още 11 минитути да се отчетете на 22.11 после ще е късно   и аз ще съм единствената отчела се днес  Mr. Green

Последна редакция: пн, 22 ное 2010, 23:49 от Geraldine

# 57
  • Мнения: 96
Здравейте,
Никаква активност последния ден, затова влизам с един въпрос: Купихте ли/ Ще купувате ли шейни за децата? И ако да към каква сте се насочили?
И за да по-полезно и нагледано, ние обиколихме повечето магазини, това което са пуснали в общи линии е:
..подобен, но по-къс модел в спорт депот, като там седалката е по-височка, но самата шейна може да се ползва само тази зима за по-голямо дете е мъничка...
но този модел поне на живо е с много тънки тръби и не мога да си представя как ще се пързаля?
тази с широки лайсни, дори в метро я гледахме има и метални лайсни закачени към пластмасата, но пък няма облегалка
Ако имате впечатления от някои от тези модели или подобен пишете....пък дано има и сняг, поне по празниците

ПП извинявам се, че снимките са толкова големи, ако ви дразнят казвайте да ги махам.

# 58
  • Мнения: 5 001
Поли, моят съвет е втората  Peace Висока шейна, детето не седи на снега, има облегалка, те са още не стабилни, а и заспиват докато ги дърпаш със шейната, може да се ползва до 3-4 годишна възраст, единственият и минус е, че раждясва.

# 59
  • Мнения: 78
Привет,мили майчета!Не ви се пише ,по разходки ви се ходи.Във Варна времето е страхотно,такова слънце е пекнало, че нещо не ми се мисли за шейни Grinning,ама ще ползваме като втория модел,защото имаме   от доброто старо време.Обадих се на педиатърката,че на 24.11 става 1г от пооследния прием на пентаксим а тя нямала в момента ,дек. щяло да има ,да ама точно по празниците не ми се слага ваксина ,че като се сетя втория прием колко зле го понесе, започнах да се настройвам за януари чак.

Общи условия

Активация на акаунт