С топло слънце и цветя да посрещнем пролетта

  • 67 348
  • 755
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 850
  Охх последните страници пак видях страхотни красоти ... браво , нека ви радват с много цвят и разтеж . Аз вчера си закупих една бегония /дана и каралер/ в цвят розов и есни огромни цветове ... ще снимам и ще покажа утре  Hug  bouquet

# 736
  • Мнения: 1 111
Привет, цветарки  Hug
Имам едно въпросче за орхидеите, и да не сте посмяли да ме пращате в темата за тях  Wink поръчах на майка ми една мъничка орхидея и тя пристигна в транспортна саксийка от мъничките 10см, която е черна. И сега не знае какво да прави. Според вас трябва ли да я присажда?

Според мен трябва да я пресадиш в прозрачна саксия, за да следиш цвета на корените и да се ориентираш кога да поливаш.
това дали важи и за други видове китки? И какъв цвят трябва да е,за да се полива?
Аз уж трябваше да осигуря покой на цикламата си /по съвет на цветарка/,сложих я на по-тъмно и спрях да поливам,, обаче листата съвсем пожълтяха, а почвата е яко побеляла от плесен...а не съм я поливала от вече 2 и малко отгоре седмици /ако не и 3 седмици/...Какво да я прявя сега...да я поливам ли,да махам ли листата и кога да я извадя на по-светло

# 737
  • Мнения: 22
Здравейте момичета радвам ви се на красотите които имате и отглеждате с любов   bouquet. Много обичам цветята, но малко съм скарана с отглеждането им  Embarassed. Уморих две от трите красиви бегонии които ми подари приятеля ми  Embarassed Embarassed. Бях ги сложила на прозореца в хола, но там е южно изложение и ги изгори слънцето  Sad. Едната мисля, че ще я спася, но да видим. Преместих я вече.
Пепелина аз хич не съм спец по цветята, но преди повече от година ми подариха един Замиокулкас и все още е жив-даже порасна с поне 10 см и му се показаха нови разклонения. Сега мисля да го преместя в по голяма саксия, че тогава, колежката която ми го подари ми каза да изчакам да ми се покажат хубаво корените през дупчиците на саксийката и тогава да го местя. Не знам дали това е правилно, но изчаках. Иначе го поливам съвсем рядко може би само веднъж на месец и малко повече. Забелязах, че като беше на по-сенчесто място, не на пряко слънце листенцата му бяха по тъмни и лъскави, а сега са по светло зелени.
Ще пресаждам за 1 път и ако може да ми дадете някой съвет да не уморя цветето Hug
В България имаме страхотна градинка на балкона и в целия апартамент, но там баща ми се грижи за тях. Каквото и да бодне става страхотно цвете, но той все ми казваше, че като ги полива им говори и те растат от хубави по хубави  Wink
Ако може да ме посъветвате и какво да засадя в сандъчетата на терасата ни - южна с много слънце, но всъщност само за около 3 месеца е много силно слънцето. Но пък си имаме много вятър, през цялата година. Mr. Green Живея в Скандинавието.
Благодаря Ви
Хубав цветен и слънчев ден ви пожелавам   bouquet

# 738
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 212
лили.., алпийско сакъзче,  цветчетата са по-скромни, но пък издържа на всичко, а листата правят по-плътна маса  Hug тагетеса също издържа на всичко, но не е каскаден, може би нискостеблен в комбинация с каскадна върбинка и тя е издръжлива  Hug трябват ли ти снимковите подсказки? петунии, диасции, лобелии.... също са красиви но не съм сигурна че ще издържат на вятъра  Confused и при нас духа много

тулиии, полей си цикламката, остави я на сянка на балкона и не се занасяй. има време, тя ще си покаже кога и се спи Wink

# 739
  • Мнения: 22
Goody много ти благодаря за бързия отговор. Алпийското сакъзче ми хареса много и май на него се спирам. Сега ще трябва да попитам в близките магазини за цветя, че досега такова не съм виждала тук  newsm78. Ако не го намеря май ще го поръчвам от България. А всъщност семенца ли се садят? Извинете ако задавам глупави въпроси, но ... Embarassed

# 740
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 212
Goody много ти благодаря за бързия отговор. Алпийското сакъзче ми хареса много и май на него се спирам. Сега ще трябва да попитам в близките магазини за цветя, че досега такова не съм виждала тук  newsm78. Ако не го намеря май ще го поръчвам от България. А всъщност семенца ли се садят? Извинете ако задавам глупави въпроси, но ... Embarassed

има готови разсади, при вас даже може да е по-голям избора. и от семена става, но може би чак следващата година  ooooh!
търси го като Pelargonium peltatum  Peace
и още мааалко за него  Blush вода, слънце и торене  Hug

# 741
# 742
  • Мнения: 1 692
Здравейте.
И аз съм за сакъзите и мушкатото по нашите ширини.
Лили, виж дали няма вече из разсадниците.
Аз утре ще харча парички. Реших да си взема балконски  цветя. Няма да вземам друго. Само да не си променя мнението като отида и видя всичко на място.  Laughing
Ку4о, големи красоти. Невероятни са.  Heart Eyes
Аз изкарах сандъчетата, полях ги и каквото стане. Бегониите ми тръгнали отново. Дайте съвет да сменям ли почвата или да ги оставя.
И малко спам.
Гооди, справих се с това за което те притеснявах на лични.  Heart Eyes Вики и тя напредва.
Ако някой има желание да направи тема да почва. Ако не ще се опитам да направя, но довечера че сега нямам време.  Hug
Лек ден на всички.

# 743
  • Мнения: X
Благодаря, ku4o за инфото. Ще намина в неделя.
Момичета, не знам при вас как е, ама при нас се раздуха як вятър. Скачах по балкона да свалям саксиите, че ще ми изпотроши цветята.  Mr. Green

Цяла седмица проверявам завитите с найлони семена на балкона дали имат някакви признаци на живот, ама нищо. Дали пък не трябваше да ги наредя вътре?!

# 744
  • София
  • Мнения: 3 249
Кучо, искам и аз такова мушкато пък Crossing Arms
В понеделник имам РД - ще си поръчам вместо разните му там букети Joy А и братовчедками живее до борсата Rolling Eyes

# 745
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Тули, това за цвета на корените и нуждата от поливки важи за орхидеите (и то не всички орхидеи). За другите китки се ориентирам най-лесно по почвата - проверявам с пръст на 2-3 см. дълбочина.

Доника, и аз съм на твоят принцип за цветята подаръци - определено предпочитам живо цвете вместо букет.

# 746
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
   Е, кой ще ни пусне нова тема?  Hug

 Аз какво си намерих самоооо. Семена от Хриси!  Heart EyesПрати ми ги миналото лято. Имам кратунки/пубертетки/, физалис

 Върбанек/два вида - розички и висок/, съмни-мръкни.

 Не зная кога да правя разсад. Дали вече не закъснявам? Приготвих саксийки с пръст, сега май ще ги набуча.

# 747
  • Gone with the wind
  • Мнения: 772
Ха така, познайте чие коледниче се готви да цъфти  Mr. Green
Купих си го декември цъфнало, прецъфтя и го оставих на самоотглеждане с водица чат пат и сега като го загледах - пъпчици, доста при това  Mr. Green

Исках да покажа и нацъфтелости от градинката ми, но времето е толкова сиво, че цветовете са много изопачени

# 748
# 749
  • Мнения: 15
Здравейте момичета как ще се казва новата тема?Аз най-накрая успях да кача снимки на част от моите китки благодарение Goodyблагодаря ти Goody Laughing дано ви харесат кладенеца е правен от моята сестра ръчно изработен подари ми го за рождения ден.Бихтели ми казали как се казва цветето от ляво имам го от години и не знам как се казва казвали са ми хиляди имена и не знам как е точното му име.На терасата си имам градински карамфили и петунии като цъфнат ще ви ги покажа нали вече знам как става Laughing          

Общи условия

Активация на акаунт