Коя коли4ка да иzбираме?

  • 12 681
  • 111
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 910

Ние имаме от новия, доволна съм, но приятелката ми (а и други мами съм чувала) има стария модел и казва, че пропуска миризма.

А така! Я светни как да ги различа, че събираме боклука в плик и те се събират веднъж седмично...ако пропуска тази кофа ще настане някакъв ад.

# 61
Мили момичета, позволете ми да се включа в разговора. Голяма съм ви фенка и сега се ритнах в задника да се престраша да изляза в ефир  Laughing.
Та по въпроса с най-добрия избор на количка, ами писано е вече че вкусове има всякави и е много важно да отидеш в магазина и на място да пробваш дали количката ти допада лично на теб както по външен вид, така и по функция.
По отношение на триколките - ако се спреш на такава внимавай да е стабилна. Може да ти звучи странно, но на пазара действително има екземпляри, в които можеш да возиш само кукли, но не и живи бебета  Naughty! И второ, правило ми е впечатление, че количките-триколки са понякога по-дълги (в смисъл разстоянието от предната гума до задните е по-голямо отколкото при количките с по 4 гуми). Това има значение ако често се возиш в обществен транспорт.
Друго за което се сещам - ами една сравнително светла количка се замърсява по-лесно от тъмните (транспорт в колата и пр.). По отношение на долните кошове или мрежи за дреболии, също има доста непрактични варианти. Опитай се значи да си представиш как отиваш някъде на покупки с количката и какво как слагаш в мрежата. Аз лично имам твърд кош долу и не бих желала да го заменя с мрежа. Вършил ми е много добра работа когато съм транспортирала с него много книги или тежки и обемисти покупки...
Препоръчвам ти цвета на таванчето в количката да е светъл и в никакъв случай да няма карета или нещо подобно. Таванчето или козирката (ама така ли се казва на български?) да се сваля колкото се може по-безшумно, а не да скърца и пращи и да събужда бебето...
За протокола - аз имам Hartan и съм мноого ама мноого доволна. Праскам с него всеки ден по баири и автобуси, през зимата и лятото.
Ами това е засега, успех и радост в начинанието!

# 62
  • Мнения: 7 605
Сложна работа. Едните препоръ4ват Грако, други пък каzват да не се купуват  Laughing

Джеми, с пове4ето то4ки съм съгласна, и аz ве4е смятам да не вzема триколка. Но каzваШ  дръжката на количката да е кръгла но таzи на снимката не е с такава, освен ако не съм те раzбрала неправилно.

Все оЩе не мога да си иzбия моделът Лоола на Бебе Конфор от главата. На сайта http://www.bebeconfort.com/ можете да я видите, даже има демонстрация как се сгъва и е с много стабилна вана. Намерих я по интернет на един френски сайт zа по малко пари4ки, а в Италия са оЩе по ефтини.
Но се двуомя zаради малките колелца. Ще бъдем и в град, zа там е 4удесно, но тук сме на село, Ще ходим и по паркове, zа там как са такива колелца? Какво мислите вие?

Друга дилема е това, 4е таzи марка я няма в Германия, та ако имам някакъв проблем с нея докато сме там, Ще е проблем. Обратното важи zа коли4ките от Германия, които не се продават тук....  Cry
Татянче, дръжката на Кико си е кръгла, на мен лично такива дръжки, като на снимката са ми по-удобни, ако бутам по-дслго.
Отпусни си ръцете около тялото, вдигни ги нагоре и виж, че с такава дръжка ти не си иzвърта6 китките (иначе с други дръжки се налага ротация на китката).
Количката, която си си харесала иzглежда готина. Дръжката обаче е плоска.
Количката не се свива на чадър. Това zа мен са важни пунктове, zа себе си ти ре6ава6.

Хмммм...като погледна в каталога коли4ката на 4ико или Кико, не zнам как се каzва  Embarassed дръжките иzглеждат то4но като теzи на "моята". А тя действително когато се сгъва е супер миниатиурна, виж http://www.1000bebes.com/tienda/index.asp?pag=ver_fitxaproducte&idprod=177 и кликни "Ver mas fotos", там я дават като е сгъната. На мен именно zаради това ми харесва, хем супер лека, сгъва се много лесно и буквално zа секунди и става много малка. За колата ни не е проблем, та нали специялно купихме нова с по голям багажник  Mr. Green но в самолета не смятам 4е Ще имам проблеми с нея. Дано де  Wink
Много е хубава, остава и бъгито да има сенник (не се отварят малките снимки)  Simple Smile

Обаче на тоя сайт никъде няма сенник  Shocked
http://www.nippers.co.uk/cat_2005/prams/Bebe_Confort_Loola.jpg

Сигурно ставам досадна с мойто Кико (така се проиzнася), но откакто видях, че на С1 модела сенникът се мести в zависимост от поzицията на количката и паzи сянка всякак... просто ме спечели  Hug Heart Eyes

Права си, сенник няма там...виж, аz дори не zабеляzах  Embarassed а пък е много важно особено като се върнем тук във Франция. Но има и сенник, просто е отделна 4аст  Wink

При Кикото zнаеШ ли какво ме спира малко? 4е техните седалки zа колата нямат много добри оценки при тестовете, поне доколкото ми е иzвестно.  Sad

# 63
  • Мнения: 7 605

Ние имаме от новия, доволна съм, но приятелката ми (а и други мами съм чувала) има стария модел и казва, че пропуска миризма.

А така! Я светни как да ги различа, че събираме боклука в плик и те се събират веднъж седмично...ако пропуска тази кофа ще настане някакъв ад.

Наистина, светни ни моля те, 4е и ние Ще си купим такова 4удо. А има и едни други, които стават със съвсем нормални торби4ки zа смет, докато при Санженик трябва да купиШ техните торби4ки, които не са много ефтини  Sad Каzва се Diaper Champ Regular и в Германия го има zа 60 ?. Раzликата е, 4е не ги навива памперсите като Санженик, но капака се zатваря с вакуум някакси та никаква мириzма не можела да иzлиzа.... Поне така пиШе  Wink

# 64
  • Мнения: 7 605
И така, сноЩи продължавах да ровя иz нета и намерих едни магаzини в Германия които продават оная коли4ка на Бебе Конфор, та мога да видя колко струват там и ако реШа да я купя, няма да имам проблем при евентуална повреда.

Намерих и неЩо друго интересно. Тук http://www.igeka.de/de/presse/Beileger_Herbst_20051.pdf има коли4ка на Бейби Велт, които били Хартан под лиценz (голямо мерси на Фиди zа таzи информация) zа само 170 ? вместо 290 ?  Shocked Супер тънка цена, смятам да я видя, та мога и нея да вzема ако ми харесва и после или нея да я превърна в бъги, или да си купя друго бъги, то при таzи цена ве4е няма да е проблем  Wink Сега събирам адреси на бебеШки магаzини в Хановер и околните градове, голямо ходене Ще бъде но то си е и кеф донякъде  Wink

# 65
  • Italia
  • Мнения: 4 492
ОЩе една фенка на Chicco  bowuu Peace АбсолЮтно подкрепям написаното от Джеми ( на база ли4ен опит ) само,4е моята е предиШния модел на C1. Много съм доволна: носили сме я на самолет,кораб и кола. Много е маневрена,лека и удобна. Ползвах я откакто Джулия стана на 3 мес та до 2 годинки. Има възможност за регулиране на задните амортисьори въз основа на терена. Ходили сме и на море и на планина и по неасвалтирани пътиЩа.
Ето такава
Преди нея имах зимна на Peg Perego и съЩо съм много доволна. Peace Зака4ах стол4ето на колата на колелата и така си ходехме където искаме.
БеШе подобна на тази

# 66
  • Мнения: 1 425
Чак сега видях темата. И мен ме интересува въпроса с количките. Харесала съм си една, но незнам дали ще е удобна за бебето. За мен мисля, че ще е. Ето това е количката:

       

Какво ще кажете?



# 67
  • Мнения: 4 399
Тук тая количка е около 750-800?. В Бг хората за толкова пари си купуват коли. Е, да твора ръка, ама коли, не колички... Wink Майтапя се, но истината е че толкова пари не желая дам за количка. Освен това основният и недостатък според мен е че кошът е много малък и само след няколко месеца бебето няма да се събира вътре. Другото което не ми харесва е че няма никакъв кош за пазар и на практика всяко нещо което купиш трябва да го носиш я в ръка, я на гръб. Честно казано макар да ги има в магазините, никога не съм ги виждала по улиците. Тук хората които искат да дадат толкова пари за количка, обикновено купуват Бугабоо.

# 68
  • Мнения: 4 244
Кате, те на Щокке са много готини на вид, ама и цената им е..... #Crazy
Не съм ги виждала на живо, но от Тея знам че е имала май досег с такава, тя по може да каже стават ли или не

# 69
  • Мнения: 1 220
  Кате, на мен също ми се струва не практична (не говорим за пари), няма място за багаж, много е малка, след 2 месеца е негодна за употреба и трябва нова! Иначе изглежда  добре!

# 70
  • Мнения: 7 605
Аz на скоро я видях на живо и не съм много впе4атлена. Детето седи много високо и като каzа ве4е Вяра, няма никъде място zа багаж, а ти винаги Ще имаШ някакъв, било то само памперси. За цената й да не говорим. За мен е като бугабу, модно явление.

# 71
  • Мнения: 1 425
Аз парите няма да ги давам, ако ги давах, нямаше да гледам изобщо скъпите колички. Тази количка е удобна за мен, защото е лека и много маневрена, бебето е на по-високо. Може да се регулира коша нагоре-надолу. На снимката изглежда малка, но в действителност не е. Има място за багаж, това е отпред има нещо като чанта, която става голяма има и раница.
Аз понеже работя с деца и съм пробвала 4 колички до сега. Две от тях бяха Quinny Freestyle 3 XL, една беше ABC нещо си, едната, която ползвам до момента е на Hartan Racer и една на Кико. Най-доволна бях от Куини, лека, маневрена, но трудно минавах през касите, като пазарувах и на автобус трудно я качвах, заради 3 те гуми. Хартан ми е супер неудобна, много тежка, бебето е много на ниско, ако я натоваря с багаж става още по-тежка. Не мога да я качвам по стълби, също и да слизам по тях. Бебето винаги трябва да е завързано, защото има опастност да падне.
Чико или Кико съм ползвала, но те са летни колички. Аз имам количка за близнаци или две деца на Грако. Ами сгъва се лесно, събира много багаж, но с две деца ми е доста тежичка.
А тази на ABC няма да е коментирам, по-лоша количка не бях виждала и карала.

# 72
  • Мнения: 7 605
На АВС сигурно е бил модел Синус 3, ако е била триколка, не е и много скъпа.

А това zа Квинито е интересно, zаЩото това бе първата коли4ка, коята ми хареса, мъжът ми я хареса в магаzина но аz се отдръпнах от нея понеже е триколка .....оф, не zнам ве4е и аz  Sad

# 73
  • Мнения: 1 425
На ABC беше триколка.
На Quinny седалката не се пуска докрай, за да спи бебето, а леко под наклон и краченцата висят.

Точно и аз не знам вече.... Обърках се с толкова много колички. Тази която съм си харесала, гледах рекламен клип от страницата на www.stokke.ch и ми направи добро впечатление, както и на мъжа ми. Аз имам още доста време да избирам....

# 74
Тази количка дето Катето я е пуснала, точно нея имах впредвид преди това. Аз я намирам за много добре откритие (изключвам цената). Количката хич не е малка и става и за по-големи деца. Тя има няколко позиции нагоре - надолу, както и три легнали положения. Също може да се върти "лицето" на количката по избор. Освен това ако имаш и един тодлър ще върши отлична работа - ръгаш по-голямото да сяда на онази представка. Видях вече две, три на живо. Ако имах парите бих си я купила Wink Grinning
Абе Татянич, Вяра беше споменала - колкото човека, толкова и мнения. Отиваш на място, пробваш я, пробваш и в колата как се побира. Вдигаш я няколко пъти и вадиш финикийските знаци Grinning

Общи условия

Активация на акаунт