® E-bay - тема 62

  • 32 772
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 502
Логика има.
И тя е: зависи каква стойност продавачът е обявил на митническата декларация, с която пътува пратката.
Китайците винаги пишат ниска стойност и лъжат за съдържанието на пакетите.
От САЩ обаче е много малко вероятно да се случи това, защото се наказва със затвор.
Ти може да си платила в лири, защото продавачът ти да си е пуснал обявята в английския Ибей, но самият той да е от Хонконг и да изпраща от там.

Не искам да споря, но и аз мисля като toni2, че няма особена логика - само за последния месец получих ибейски покупки от щатите - парфюм отбелязан на кутията отвън точно като парфюм(не беше тестер) с реалната си стойност $28 и го получих в пощенския клон. Също от щатите получих бяла козметика за лице на стойност $39 отбелязани на кутията с реална стойност и съдържание - пак в пощенския клон.  newsm78

# 721
  • Мнения: 2
момичета моля за помощ! регистрирах се в ибей с адрес в българия но след това реших да го сменя с този на габко и да ги ползвам за посредник сега като вляза да играя на търг ми излиза че доставкадо българия не е посочена. не мога да разбера защо ми излиза доставка до българия като съм сменила адреса и той е в лондон. реших да направя нова регистрация с друг имейл пак с мойте имена и ми излиза същото

# 722
  • София
  • Мнения: 971
Диди,
в ибей има няколко адреса - адрес по регистрация, основен и допълнителни адреси за доставка. Опитай да смениш адреса си по регистрация И основния адрес за доставка, така трябва да стане

# 723
  • Мнения: 353
Ами най-лесното- пускаш му диспут за неплатена стока! Wink
ами да де,аз не съм ли направила това точно-имам "open case" ,питам сега какво следва или аз нещо не съм направила както трябва и си мисля,че съм  newsm78
Доколкото имам спомен имаш 10 след отваряне на диспута да постигнете съгласие и след това ескалираш. Ако преценяваш, че няма сми да чакаш 10 дни можеш да ескалираш и веднага. След ескалиране ПП решава Peace
няма смисъл да чакам май,той едва ли ще плати,толкова е нагъл при това  #Cussing out
може ли някой да ми обясни точно какво да правя,четох назад в темите,но не намерих  Embarassed

# 724
  • Мнения: 1

Oтиваш на сайта на гиксен, най-горе има поле за юзер нейм и парола, не се регистрираш, а влизаш с тези от ибейската ти регистрация. Когато влезеш ти се появява някакъв текст, не го чети, а най-отдолу има сив бутон CONTINUE, натискаш го и тогава влизаш в снайпера.
Там вече го зареждаш с ибей номера на нещото, за което ще наддаваш и най-високата сума, която си готова да дадеш за него   Rolling Eyes
Не знам дали го написах ясно, ако има нещо друго питай  Peace
[/quote]

мерси за разяснението   bouquet  по-късно ще пробвам и ще видим какво ще спретна  Laughing

# 725
  • Мнения: 270
Момичета, моля за помощ!!!  Praynig Къде мога да докладвам продавач, който ми е поставил неправомерна оценка? Купих лаптоп, описан в перфектно работещо състояние, но когато го получих, се оказа, че СД-рома не работи. Цената на която го взех + доставка е 200паунда. Sad Сложих му отрицателна оценка, и сега той ми го връща под формата на "положителна".

# 726
  • виртуално
  • Мнения: 2 865
Момичета, моля за помощ!!!  Praynig Къде мога да докладвам продавач, който ми е поставил неправомерна оценка? Купих лаптоп, описан в перфектно работещо състояние, но когато го получих, се оказа, че СД-рома не работи. Цената на която го взех + доставка е 200паунда. Sad Сложих му отрицателна оценка, и сега той ми го връща под формата на "положителна".

http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUs&wftype= … truction=&exp

# 727
  • Мнения: 270
Момичета, моля за помощ!!!  Praynig Къде мога да докладвам продавач, който ми е поставил неправомерна оценка? Купих лаптоп, описан в перфектно работещо състояние, но когато го получих, се оказа, че СД-рома не работи. Цената на която го взех + доставка е 200паунда. Sad Сложих му отрицателна оценка, и сега той ми го връща под формата на "положителна".

http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUs&wftype= … truction=&exp


Рапунцел, хиляди благодарности.   bouquet

И сега момичета, много бих искала да ми помогнете със съвет. Лаптопа ми беше изпратен чрез посредник от Лондон до България. Тоест не знам дали мога да отворя диспут за стока, която не отговаря на описанието и да настоявам за частичен рефънд?  ooooh! Притеснявам се, че ще ме накарат да го върна, а аз всъщност няма да мога, тъй като е купен чрез посредник.
Когато го купих и писах на продавача за уточнение относно защитата на опаковката, той се държеше арогантно, все едно той трябва да ми плаща. Мога ли, ако ме посъветвате, че трябва да отворя диспут, да го направя директно в Pay-Pal, без да си пиша предварително с продавача? Много ми се иска да избегна преди празниците, негативните емоции с него, ако трябва да си пишем.
Ще ви бъда благодарна за всякакви мнения и съвети.

# 728
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Момичета, моля за помощ!!!  Praynig Къде мога да докладвам продавач, който ми е поставил неправомерна оценка? Купих лаптоп, описан в перфектно работещо състояние, но когато го получих, се оказа, че СД-рома не работи. Цената на която го взех + доставка е 200паунда. Sad Сложих му отрицателна оценка, и сега той ми го връща под формата на "положителна".

http://contact.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ContactUs&wftype= … truction=&exp


Рапунцел, хиляди благодарности.   bouquet

И сега момичета, много бих искала да ми помогнете със съвет. Лаптопа ми беше изпратен чрез посредник от Лондон до България. Тоест не знам дали мога да отворя диспут за стока, която не отговаря на описанието и да настоявам за частичен рефънд?  ooooh! Притеснявам се, че ще ме накарат да го върна, а аз всъщност няма да мога, тъй като е купен чрез посредник.
Когато го купих и писах на продавача за уточнение относно защитата на опаковката, той се държеше арогантно, все едно той трябва да ми плаща. Мога ли, ако ме посъветвате, че трябва да отворя диспут, да го направя директно в Pay-Pal, без да си пиша предварително с продавача? Много ми се иска да избегна преди празниците, негативните емоции с него, ако трябва да си пишем.
Ще ви бъда благодарна за всякакви мнения и съвети.

Ако отвориш диспут, най-вероятно ще искат да го върнеш. Обикновено така правят.
Ако искаш, питай в лайв-чата.
Ако решиш за диспут, наистина е по-добре в ПейПал, а не в И-бей. (лично мнение  Peace)

# 729
  • Мнения: 206
Момичета, помощ!
Объркала съм оценките, на една пача съм сложила оценка, която мислех да поставя на друг продавач, а сега получавам нещо ужасно. Какво мога да направя?

П.С. Видях, че нищо не мога да направя. Жалко. Sick

П.С.С. Май все пак мога да отворя кейс? Видях, че има опция за разрешаване на проблеми?

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 12:24 от bitter chocolate

# 730
  • Мнения: 1 886
Ами най-лесното- пускаш му диспут за неплатена стока! Wink
ами да де,аз не съм ли направила това точно-имам "open case" ,питам сега какво следва или аз нещо не съм направила както трябва и си мисля,че съм  newsm78
Доколкото имам спомен имаш 10 след отваряне на диспута да постигнете съгласие и след това ескалираш. Ако преценяваш, че няма сми да чакаш 10 дни можеш да ескалираш и веднага. След ескалиране ПП решава Peace
няма смисъл да чакам май,той едва ли ще плати,толкова е нагъл при това  #Cussing out
може ли някой да ми обясни точно какво да правя,четох назад в темите,но не намерих  Embarassed
Oх, много съм зле! Не съм прочела като хората!  ooooh! А иначе правилно са те посъветвали: може да ескалираш, ако не ти се занимава да го чакаш повече. Отдавна не съм пускала диспути, но май беше така: отиваш в диспута в ПП и някъде имаше escalate .Поразцъкай и ще го намериш!Успех!

# 731
  • София
  • Мнения: 164
Момичета отворих диспут, изпратиха ми писмо от ибей, че продавача ми е предложил да върна стоката и да ми върне парите. Аз исках частично възстановяване, по ясни причини. Сега на кого да пиша, че не съм съгласна да връщам, или направо да ескалирам. Търсих как да върна съобщение на ибей, но не става. Мола за помощ.

# 732
  • Мнения: 7
Искам да попитам тези от вас които ходят спортно с маратонки  Simple Smile какви чанти носите  Blush Търся си чанта подходяща за маратонки, дали са подходящи и такива големи например, че на мен тия са ми много удобни и ми харесват  Wink или само тия през рамо  Tired

# 733
  • Бургас
  • Мнения: 2 090
Момичета, помощ!
Объркала съм оценките, на една пача съм сложила оценка, която мислех да поставя на друг продавач, а сега получавам нещо ужасно. Какво мога да направя?

П.С. Видях, че нищо не мога да направя. Жалко. Sick

П.С.С. Май все пак мога да отворя кейс? Видях, че има опция за разрешаване на проблеми?

Първо искай промяна за оценката.
Би трябвало да можеш да отвориш кейс.

# 734
  • Мнения: 206
Мимитка, благодаря ти, пак ме спасяваш.   bouquet
А как се иска промяна на оценка?

Общи условия

Активация на акаунт