Мерки срещу херпес симплекс

  • 18 132
  • 17
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 920
Имам херпес симплекс от няколко години, досега излизаше само на горна устна, на определено място, преди 5-6дни ми излезе под долната устна за първи път?!
Третирах с Viru-merz, но чак след една нощ (когато бяха избили мехури), не мислех, че този сърбеж предния ден ще се окаже нов херпес.
Ползвах от миналият път тубичката, но след 1-2 дни чак хвана коричка, т.е. по-бавно от обичайното при мен.

Взех си една книга за херпеса, но не отговори на всичките ми върпоси. Мисля, че там четох, че се третира с едно лекарство при обострена фаза, а като изгори - с друго.

Въпроса ми е какво бихте препоръчали при първите симптоми и за периода когато е засъхнал вече. Винаги ме е притеснявал последният стадий - падането, най-често нощем като се въртя, а тогава се получават рани - с някакъв овалняващ мехлем, крем?! От както съм във втора фаза не съм го мазал с нищо.

Четох в другите теми за продукти с Алое и Прополис; опасявам се този път да не остане белег, понеже е на кожата (не на устна) - с какво да го третирам след като падне? ВИТА-МЕРФЕН достатъчен ли е? Нещо до 10-на лв търся.

Мисля следващият път да пробвам със Зоривакс или нещо на природна основа! Какво бихте препоръчали?
Досега, общо взето 1 седмица отнема докато се махне.

Мерси   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 132
Малко вероятно е да ти остане белег. Когато коричката падне често остава червено петно, което човек си мисли, че никога няма да изчезне. Маха се за максимум 14 дни и не остава следа. Това разбира се ако не махнеш насилствено коричката  Wink  Всички продукти на пазара са с ацикловир- антивиусна съставка, която пречи на вируса да се разпросранява и да засяга други клетки. Когато започнеш да се мажеш с един такъв крем си се мажеш с него до падането на коричката. Вируса на херпес живее в нервните ганглии и се "показва" на повърхността на кожата от време на време, често без особена причина. Той на въздух не вирее, това обяснява и засъхването и падането на коричката. Когато падне можеш да се мажеш с нещо овлажняващо,  с което да помогнеш на кожата да се възтанови. Някакъв подхранващ крем например.
Аз когато усетя, че ще ми излезе херпес се мажа или с крем здраве или с клеева тинктура.. Крем здраве има антисептични съставки, които нямат отношение към вируса но действа противовъзпалително. Клеевата тинктура има антивирусен ефект, със спирт е и също изсушава. Нощем можеш да слагаш от лепенките за херпес. Те са друг начин за лечение на язвичките. Поддържат влажна средата, което пък прави процеса по-безболезнен, пречи да го сокосваш без да се усетиш. Под тези лепенки не се слага никакво мазило. Те си действат на друг принцип и може само с тях да се "лекуваш". Аз имам някакви за 6лв, не знам колко са вътре, но пише, че се сменят на 8 часа. Има и други по 14лв някъде...
Вита-мерфен също е добър вариант. Може и снего да се мажеш след като падне коричката.
Майка ми скоро имаше херпес между горната устна и носа. Имаше червено петно две седмици. Не се е мазала с нищо специално и няма белег, а предполагам, че твоята кожа е доста по-млада и се очаква бързо да се възтанови  Wink

# 2
  • Мнения: 1 883
Има ваксина, т. е. курса е от 6 ваксини които се бият през 20 дни.Аз така се отървах.

# 3
  • Мнения: 764
И моят опит с херпесите показва, че не остава белег. Аз съм се справяла с херпесите само с мехлема Зовиракс. Никога не съм ползвала нищо друго. От майка ми знам, която също страда от херпеси, че това е най-доброто (а тя е пробвала какво ли не). Мажа още при първи симптоми - леко напрежение и лек сърбеж. След това усилено се мажа по няколко пъти на ден - завяхва страшно бързо.
След като хване лека коричка, вече не слагам нищо. Чакам сама да падне (а понякога и аз й помагам  Embarassed).
Не се притеснявай, че ще остане белег - до сега не ми се е случвало. Остава едно леко зачервяване, но с дните и то изчезва (до седмица най-много).

# 4
  • Мнения: 235
И аз имам тази екстра, както и доста приятели.Освен Ацикловирови кремчета , много добре ми действа и едно ветеринарно спрейче.Билково,много добре му влияе.
Коти Вет се казва, с търсачката ще ви излезе.Има го в накои клиники, както и в онлайн зоо магазни.
Антисептично е и по бързо ми заздравяват мехурчетата.Не е евтино, но е за много време.
Всякакви рани и одрасквания лекува и се затварят много бързо.Аз го ползвам зацялото семейство при наранявания.
Открих го при кастрацията на коткатами, прсках й раната. Grinning
Л - лизина също помага, засилва имунитета .
А Л Аржининът пък го стимулира да излиза, та не прекалявайте с ядките, съдържа се в тях.

# 5
  • Мнения: 873
Има ваксина, т. е. курса е от 6 ваксини които се бият през 20 дни.Аз така се отървах.
блазае ти!
мен ме спаси тази ваксина само за около 2 години. после пак започнаха да ми избиват херпеси, и то все по-често:преди 2 седмици имах на долната устна, сега имам на горната. и аз мажа с разни работи, но.... Sick

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 438
Сигурно ще ви прозвучи странно, но майка ми има един малко нестандартен лек за херпеси. Когато усети, че ще и избие херпеса, си натрива пръста на ушната мида и после с това чудо направо на устната, така херпеса въобще не избива. Казва, че има ефект, но само ако го хванеш в самото начало, преди да е избил. На мен херпесите ми избиват на носа и не са ми оставали никакви белези.

# 7
  • Мнения: 66
свекърва ми излекува упорит рецидивиращ херпес зостер с хомеопатия  с конституционното и лекарство дадено и от класически хомеопат  ,един прием и беше достатъчен минаха 5-6 месеца и херпеса не е излизал , а и излизаше през 20 даже накрая и 15 дни постоянно . Когато я заведох хич не и се вярваше че ефект ще има , но вече не издържаше и беше готова всичко да опита,  и аз съм доволна от резултата ,    с херпеса и изчезнаха и други оплаквания.прегледа и струваше 40 лв

Последна редакция: пн, 31 яну 2011, 19:58 от keit888

# 8
  • Мнения: 103
И аз се интересувам, как да се избавим от този проклет херпес. На дъщеря ми непрекъснато й излиза на устата. Казаха ми, че трябва да се вземе кръв и да се изследва вируса, но не знам точно къде се прави това, някой пробвал ли е, има ли ефект?

# 9
  • София
  • Мнения: 2 132
 За какво да се изследва вируса? Да установят дали е тип 1 или 2, което за мен няма смисъл, защото освен, че са почти еднакви вирусите те не могат да се лекуват. Те остават за винаги в нас. По-добре обърнете внимание какво провокира вируса да се активизира. Може да е силно слънце, студ, храна, друг вирус... общо взето като се замисля всичко, което може да предивзиква алергии.

# 10
  • Мнения: 15 379
Херпесите обичат и моето лице - преди излизаха главно по устните, вече са се локализирали в едната ноздра на носа ми Crazy.
Гадно, болящо, загрозяващо - спасение няма, поне за мен.

Към автора на темата - в периода на завяхване и образуване на кора, би могъл да ползваш лепенки при херпес.
Не съм ползвала, не зная дали лекуват, но със сигурност биха могли да ти помогнат да не пада коричката зорлем, докато спиш.
Ето: http://www.multipharm.eu/product/372/herpatch-herpach-lepenki-za … s-na-ustnite.html

Излишно е да казвам, че можеш да ги намериш само в аптеките Simple Smile.

# 11
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
За лепенките - тези разтапящите се с вода - да. Но има едни, чието отлепване е ужааааасно гадно /не ги помня как се казваха обаче/. По - добре е да не слагаш нищо,  отколкото тази лепенка, дето смъква всичко, когато я махаш.
Иначе аз ползвам кремчетата Ацикловир, Ациклостад, Зовиракс - активната им съставка е една и съща.

# 12
  • Мнения: 540
Относно херпес симплекс тип 2 имам питане някой ако е позвал ваксината да даде отзиви .Дори да и други варианти от народната медицина

# 13
  • София
  • Мнения: 38 489
И взимайте някакъв имуно стимулатор за намаляване на пристъпите.
Аз пих Биозин лятото 2010 г и до това лято не ми бяха излизали.

# 14
  • Мнения: 540
И взимайте някакъв имуно стимулатор за намаляване на пристъпите.
Аз пих Биозин лятото 2010 г и до това лято не ми бяха излизали.
И това не е решени е от 1 година пия какво ли не за този имунитет .Няма нещо което да не ми е предписвано в момента пак съм на Валтрекс но това не му пречи да си ме напада .затова търся мнение от хора които са си били LUPIDON G. Това е Италиянска ваксина

Общи условия

Активация на акаунт