Пчеларство 2

  • 122 962
  • 740
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 018
Добре дошъл и на един бг татко.  Grinning

ще помоля модераторите да поставят линка на програмата за пчеларство в началото на темата. 

Последна редакция: вт, 14 дек 2010, 14:26 от Бо_

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 439
Здравейте.Баща ми се занимава с пчеларство.Тази година продаде мед на едро за около 4000лв.-за което получи и фактура.Той е над 70годишен и е с решение на Телк.Въпросът  ми е при това положение има ли някакви преференции при плащането на данък върху тази сума?

# 32
  • Мнения: 2 018
Дай да уточним - как така дядо ти е получил фактура, при условие, че той продава меда? Фактурата я пише този, който продава.

# 33
  • Бургас
  • Мнения: 439
Може би се изразих неправилно.За продаденият мед е получил някакъв документ който да подаде евентуално в данъчното и да се обложи с данък.Съжалявам ,че съм обяснила така,но не съм съвсем наясно.

# 34
  • Мнения: 2 018
не знам - какъв е този документ. Дядо ти подписвал ли се е някъде? Ако някой издава някакъв документ, то това е дядо ти. Ако евентуално - купувачите са издали вместо него някакъв документ и са го накарали да подпише - то какъв е той? Договор за покупко-продажба ли е? Приемо-предавателен протокол? Какво е? И най-важното: На тях подписвал ли е нещо?

По- принцип въпросите ти касаят законодателството, относно облагането на физическите лица ЗДДФЛ /предполагам, че дядо ти няма ЕООД, ООД.../.
До колкото знам /отгоре, отгоре/ се вадят 60% от прихода и се облагат останалите с 10% данък. Но при условие, че има ТЕЛК, то има и някои тънкости. Не зная дали влиза в числото - да не се облагат доходи до 7 хиляди и нещо мисля, че бяха. Трябва да се чете и не съм запозната. Има и разработена страница към Министерството за хората с увреждания http://www.mlsp.government.bg/bg/public/disable_brochure.htm , но трябва да се внимава - има заигравка с думите "неработоспособен" се считат хора в трудоспособна възраст. Има и горещ телефон - говори с тях.

Но моят съвет е първо да разбереш що за документ е получил дядо ти. 

# 35
  • Мнения: 3
Здравейте,като че ли има зимно затишие .Първо се извинявам на Бо ,но не те подведох просто не ходих на откриването и на втората лекция , много лошо време, Исками се да присъствам на следващите но ще зависи от времето дали ще може да се пътува.На всички съфорумци ВЕСЕЛА КОЛЕДА  и да слушкате та Дядо Коледа да Ви донесе подаръци. Hug Heart Eyes

# 36
  • Мнения: 2 018
gorskata_49, не се притеснявай! Когато - тогава.  Hug
Весела и на теб.  Hug

# 37
  • Мнения: 0
Привет на всички и от мен Hug включвам се и аз към пчеларите
Накратко и при мен нещата са почти като при повечето от вас баща ми имаше пчели почина и сърце не ни даде с майка ми да ги продадем та така.Докато влезем в час част от пчелите изчезваха т.е. на съседа пчелина се увеличаваше а при нас оставаха празни кошери,липсваха рамки,магазини и т.н.Забравих да кажа че се намираха край Добрич а аз вече живеех във Варна и така докато остана само 1 кошер и решихме да го донесем във Варна,но той пък се окозо само с няколко пчели които крадяха от това което е останало и го зарязахме кошера докато в един хубав ден от някъде се появи един рой и така започнах вече сама и наново та вече са десет да се похваля  Embarassed
Доскоро и аз не знаех за съществуването на този форум радвам се че ви има и се надявам взаимно да сме си полезни
Повода за появата ми е че във вторник ходих до мястото където са пчелите а те като ги напекло слънцето като наизлезли от всеки кошер сякаш е първа пролет а не Коледа ,при вас как са при това променливо време?
Поувлякох се хайде хубава вечер от мен и Хубави празнични дни

# 38
  • Мнения: 2 018
GALIKOT  Hug добре дошла в темичката. Супер е това, че си от Варна.  Hug

# 39
  • Мнения: 2 018
Весело посрещане на Коледа ви пожелавам. Обич да топли сърцата ви, а мечтите станат реалност.

# 40
  • Мнения: 3
ЧЕСТИТО РОЖДЕСТВО ХРИСТОВО Бог да дари дълъг живот и здраве на пчеларите и техните семейства, пълни кошери с пчели и мед, плодоносна година и много съфоромци.

# 41
  • Мнения: 0
Честита Коледа и от мен здраве,щастие,пари и 365 успешни дни.
Искам да споделя относно използваните материали за пушилката аз ползвам картонените кори от яйца и съм доволна лесно се намират и вършат работа,а когато съм сама при пчелите и ги отварям поставям пушилката така че вътърът или полъхът който се усеща да отвявя дима към от рамките и спокойно работя по тях.
За подхранването както някой беше споделил поставям мед в хранилките а също купувам от готовите питки за подхранване
Хайде приятна вечер от мен и подготовка за последните работни дни

# 42
  • Мнения: 2 018
Честита Нова 2011година. Много успехи през Новата година. Пчеличките да се множат и центрофугите ви да не спират.  Grinning

# 43
  • Мнения: 0
Здрава и успешна 2011г. на всички хора и пчелички,а на именниците да са им живи и здрави имената.
Наздраве от мен  Wine Glass

# 44
  • Popovo
  • Мнения: 219
  Успешна нова година. Пожелавам ви тази година да сте живи и здрави, да  пращят кошеите от мед и пчели, а ние (пчеларите) да нямаме време да си почнем от работа. Наздраве. bouquet

Общи условия

Активация на акаунт