Хидротубация - Цветна снимка !! Да поговорим за болката

  • 83 507
  • 714
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 627
Както и друг път съм писала- аз забременях точно в месеца, в който ми правиха ЦС. И да именно моят лекар ми препоръча да не изпускам месеца, а спокойно да си правим бебе. Докторът, който ми прави ЦС беше на същото мнение. Смея да кажа, че и двамата са много добри специалисти и компетенциите и съветите им не ги поставям под съмнение.  Друга моя позната, чиято ЦС беше правена в Германия получи същият съвет от тамошната си лекарката   Peace

# 511
  • София
  • Мнения: 16 691
Момичета, след ЦС имахте ли промяна в МЦ? Моя дойде 4 дни по-рано и беше доста болезнен, което е странно за мен newsm78 newsm78 newsm78

# 512
  • Мнения: 6 624
И на мен ми дойде доста по-рано месечния цикъл след ЦС.

# 513
  • Мнения: 3 758
На мен ми дойде навреме.

# 514
  • София
  • Мнения: 3 860
И аз имах промяна, въобще не ме боля чак не разбрах че ми е дошло а по принцип съм на аулин с течен аналгин  Rolling Eyes да не говорим че и овулация имах след хидротубацията което беше още по-необичайно за мен, но може и от това да не съм имала и болки при МЦ Rolling Eyes

# 515
  • Мнения: 154
Отдавна не сте писали по темата, но ми предстои ЦС след няколко дена и се притеснявам. Не знам дали са ми направили всички необходими предварителни изследвания:( Имам изследвания само за хламидии, микоплазма и уреаплазма - отрицателни и утре съм на обикновена микробиология-цитонамаска по искане на доктора... и това ли е всичко? Имам и още едно питане- доста тъпо и некомпетентно, но ще съм много благодарна ако някой все-пак ми отговори. Запушени и 2-те тръби ли е най-лошото, което мога да очаквам... има ли нещо по-лошо от това?
Благодаря предварително  bouquet

# 516
  • Мнения: 343
Отдавна не сте писали по темата, но ми предстои ЦС след няколко дена и се притеснявам. Не знам дали са ми направили всички необходими предварителни изследвания:( Имам изследвания само за хламидии, микоплазма и уреаплазма - отрицателни и утре съм на обикновена микробиология-цитонамаска по искане на доктора... и това ли е всичко? Имам и още едно питане- доста тъпо и некомпетентно, но ще съм много благодарна ако някой все-пак ми отговори. Запушени и 2-те тръби ли е най-лошото, което мога да очаквам... има ли нещо по-лошо от това?
Благодаря предварително  bouquet

Аз не си спомням да са ми правили други изследвания преди ЦС. Имах микоплазма и уреаплазма положителни и първо ги лекувахме. Хубаво е, че при теб са отрицателни.

Не искам да те тревожа, но моите тръби също бяха запушени и двете, само че "в добавка" към едната имаше и хидросалпингс. Надявам се всичко да е наред при теб!   bouquet

# 517
  • Мнения: 1 498
eva_dox , не се притеснявай предварително ! Аз правих ЦС Януари месец , взеха ми микробиология , ЦРП , кръвна група. Хламидия бях правила преди това, а другите две (микоплазма и уреаплазма) не съм ги правила. Всичко минава бързо , а относно резултата има и хубаво и лошо и винаги има по-лошо. Не се настройвай предварително , а вярвай че всичко ще е наред ! Пожелавам ти много успех и най-добрия резултат !

# 518
  • Мнения: 154
Благодаря за подкрепата Hug ...
Късмет на всички и дано по скоро да се зарадваме на EFP

# 519
  • Мнения: X
Момичета, след ЦС имахте ли промяна в МЦ? Моя дойде 4 дни по-рано и беше доста болезнен, което е странно за мен newsm78 newsm78 newsm78
На мен и по-болезнен ми стана и по-обилен.

# 520
  • София
  • Мнения: 16 691
Отдавна не сте писали по темата, но ми предстои ЦС след няколко дена и се притеснявам. Не знам дали са ми направили всички необходими предварителни изследвания:( Имам изследвания само за хламидии, микоплазма и уреаплазма - отрицателни и утре съм на обикновена микробиология-цитонамаска по искане на доктора... и това ли е всичко? Имам и още едно питане- доста тъпо и некомпетентно, но ще съм много благодарна ако някой все-пак ми отговори. Запушени и 2-те тръби ли е най-лошото, което мога да очаквам... има ли нещо по-лошо от това?
Благодаря предварително  bouquet
Ева, напълно са достатъчни изследванията, които са ти пуснали! Не се притеснявай, важното е да се види състоянието какво е!
Успех!

# 521
  • Мнения: 154
Вчера беше моята цветна снимка в Медикус Алфа при д-р Димитров. Нямаше болка никаква , понеже бях под упойка. Обаче резултата е много зле...двустранен хидросалпинг , като едната тръба е запушена , а другата пропуска съвсем слабо Sick #Crazy. Много ми е гадно, понече освен това имам и миома на матката. Доктоора ми каза друдия месец евентуално да се насочим към лапароскопия иииии инвитро. Някък още немога да асимилирам всичко и ми е като насън...Това всичко на мен ли ми се случва....... Местя се в темата за лапароскопии и инвитро в Селена

# 522
  • София
  • Мнения: 16 691
Ева докс, съжалевам за резултата! Хубаво е лапарото да ти го правят в клиниката, където ще правите ин-витро.
Пусни изследвания за хламимидии(ИГГ, ИГМ, ИГА), че обикновено те поразяват така тръбите, както и микоплазми и уреаплазми(секрет).

# 523
  • Мнения: 3 404
Нещо са ми в главата и на мен тия изследвания за мико и уреяплазма.Аз като прочетох тук-там те не се различават много-много от хламидиите,като лечение,като поражения в/у организма(тръбите,запушване),а и е тиха инфекция.Аз понеже стартирах лечението на хламидията с ЗИМАКС(видях,че го изписват при микоплазма) та си мисля,че ако имам и от тия гадини би трябвало да съм ги унищожила.Аз ще ги пусна,ама не би ли трябвало да ги няма вече   newsm78 и след АБ,който пих за 10 дни(доксициклин) и още един друг вид(Азитрокс)+Микомакс.В сряда ние контролата,дано сме утрепали гадината.

# 524
  • Мнения: 343
eva_dox, за съжаление, често се получава хидросалпингс, но не бързай да се тревожиш и отчайваш  Hug

Подкрепям мнението, че е добре да направиш лапароскопията, където ще правиш и ин витро процедурата. Съвсем лека интервенция е и ще се възстановиш много бързо. Желая ти успех и много скоро да стигнеш до заветната мечта!

Общи условия

Активация на акаунт