Хидротубация - Цветна снимка !! Да поговорим за болката

  • 83 511
  • 714
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 398
Благодаря, момичета! Но сте прави, най ме е страх от резултатите. Но няма да го мисля сега. Simple Smile

# 541
  • Мнения: 494
здравейте,

моята цветна снимка беше днес.

хидросалпингс двустранно - никаква болка. невероятно лека ръка на доц ковачев и ани, която ми държа ръката защото се бях поразтреперила (на мен ми се стори че е от страх но май беше от студеното).

не съм пила нищо предварително (забравих) а и после не пих.

дано да съм окуражила някого : ) но задължително в специализирана клиника!

лека вечер : )

# 542
  • Мнения: 398
delusion22 , мила, радвам се, че си била при специалисти и е минало леко. Какво ще правиш от тук нататък, какво те посъветваха? Надявам се проблема да се оправи съвсем скоро  Praynig

# 543
  • Мнения: 398
Момичета, четох по-нагоре, че преди цветна снимка е хубаво да се направи изследване за хламидия и уреаплазма. Миналата година изследванията за хламидия ми бяха отрицателни, уреаплазма обаче бяха положителни, лекувахме се и двамата. След 6 месеца пак си направих изследване - уреаплазма - отрицателни. Преди две седмици за пръв път си направих кръвно изследване на хламидия - отрицателно, за уреаплазма обаче нищо не пише. Това, че за уреаплазма нищо не пише означава ли, че е отрицателно, или теста за уреаплазма се прави по друг начин. За пръв път правя кръвен, досега все вагинално е било. С две думи въпроса ми е едно и също ли е кръвното изследване за уреаплазма и хламидия?

Последна редакция: чт, 15 ное 2012, 11:13 от Kristisha

# 544
  • Мнения: 494
здравей Kristisha ,

аз имам микробиология от февруари, която излезе положителна само за уреаплазма - и двамата пихме антибиотик.

преди три седмици, по съвет на репр. спец. си повторих изследването на хламидия - но този път кръвен - и се оказа положителен (имуноглоб.Г).

от лабораторията директно при док (миналата сряда) - препоръка за цветна снимка ( за мой късмет тъкмо ми беше почнал цикъла). док ми изписа АБ по схема, т.е. ни изписа, защото и приятеля ми го пи.

в сряда - деня на цветната снимка, беше последното хапче от АБ. снощи изпих една таблетка Кандизол - еднократно, и една глобула имам, обаче аз я забравих : ) нещо за гъбички е.

и така - предполагам че всеки лекар си решава какво иска да знае преди ЦС и какво да изпише

а за това което ме посъветваха - лапароскоп. опер. - по скоро оперативна, отколкото диагностична Simple Smile говорих с док, веднага след ЦС, и се разбрахме още на следващия цикъл да се действа , т.е. аз настоях. така че скоро ще имам новини и от там : )

лек ден : )

# 545
  • Мнения: 398
delusion22, Благодаря ти за разясненията. Успешна лапароскопия и дано всичко мине добре и проблема се отстрани, а може да се окаже, че въобще няма проблем Praynig Praynig Praynig

# 546
  • София
  • Мнения: 16 691
delusion, бих те посъветвала след 40 дни да пуснеш контрола на ИГГ, ИГМ и ИГА, да е сигурно, че са убити гадините. Успешно и леко лапаро Peace Peace

# 547
  • Мнения: 494
ivankaka , Kristisha, благодаря за пожеланията  Hug

току що бях при джи пи-то, просто имах нужда да споделя с нея и да се посъветвам.

похвали ме че така скорострелно съм отишла на цветна снимка. питах и дали да се притеснявам за хламията - просто в главата ми вече се разиграваше филм вече как се е разнесла. тя ме успокои че титъра ми бил прекалено нисък.

извод - репродуктивните специалисти си знаят работата, а цветната снимка направена от такъв не боли Simple Smile

лек ден

# 548
  • София
  • Мнения: 16 691
Delusion, щом има хидросалпингс хламидията вече е нанесла своите поражения.
Важно е обаче преди ин-витро опит да бъде излекувана, че предизвиква неприятни неща.
Успех!

# 549
  • Мнения: 578
Здравейте,началото на Декември ще правя ЦС в АГ Варна при д-р Александров само,че той не спомена нищо за това какви изследвания трябва да направя преди снимката.Мисля да  си пусна на своя глава  поне изследване за хламидия.Та въпроса ми е ще признаят ли изследването след като не е правено при тях (аз не съм от Варна) и ако се окаже положително сигурно трябва да отложа снимката newsm78

# 550
  • Мнения: 311
Здравей, ralica_vs! По принцип Александров държи всички изследвания да са правени при тях, но ако не си от Варна, предполагам признават тези, които имаш. За едно нещо съм сигурна-като си пускаш теста за хламидия да е кръвен! Аз имах отрицателен за хламидия ДНК тест, но той каза, че иска кръвен/той също беше отрицателен/.
Преди ЦС иска тест за хламидия, обаче при мен се случи така, че резултатът от изследването излизаше 1час след самата снимка. Каза, че не е проблем и ми направи ЦС без да има резултат.
 Най-добре се обади на Ани, тя е ще ти обясни всичко!
Успех !!!

Последна редакция: пт, 23 ное 2012, 13:38 от valen85

# 551
  • Мнения: 578
Аз се обадих на Малена и тя се учуди,че д-ра нищо не ми е казал за изследвания,затова да и звънна първият ден от МЦ и да отида да ми ги пусне.Значи трябва да ходя 2 пъти,не ми е проблем разстоянието а това,че работя малко ме затруднява.За това мислех да ги пусна тук.А освен хламидията искаше ли ти някакви други изследвания?Благодаря ти Simple Smile

# 552
  • Мнения: 311
Назначи ми ФСХ, ЛХ, Е2, пролактин, но те май нямат връзка с ЦС. А защо не се обадиш направо на доктора?

# 553
  • Мнения: 578
Нямам тел.номер на доктора,само на сестрата Thinking,както и да е,ще отида пък да видим какво,ще стане Simple SmileМалко съм неориентирана още и всичко ми е ново Shocked

# 554
  • Мнения: 7
Привет момичета  Simple Smile
ralica_vs искам да ти кажа, че не е нормално този доктор да не ти назначи изследвания. Преди ЦС те са задължителни иначе има риск от инфекция на коремната кухина и незнам си там какви още последици.
Аз правих ЦС миналия месец, преди това ми бяха направили микробиология, както и тест за "Микоплазма-Уреаоплазма-Хоамидия".
Желая ти успех и добри резултати от ЦС.

Аз искам да попитам другите момичета, които са минали вече през това изследване, дали имат някакво неразположение в последвалите месеци, както и дали имат промяна в продължителността на цикъла. При мен след ЦС ми дойде четири дни по рано МЦ  и то с ужасни болки....

Общи условия

Активация на акаунт