Глоба за декларация 7

  • 118 747
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 945
  • Бургас
  • Мнения: 1 657
Не, не получаваме пенсия от НОИ, споделяла съм за иронията в системата. Ако детето е с 50-70 % ТЕЛК, трябва да има 3 години трудов стаж /няма как да си дете, да учиш и да си натрупал 3 години стаж.../. Утре ще отида до НОИ и ще споделя какво са ни казали.

# 946
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Ако няма стаж имаше нещо по някакъв член се получава нещо.

# 947
  • Мнения: 5
Здравейте,

Аз определено не съм "Мама", но попаднах на тази тема, относно Дкларация 7 към НАП......

Положението е доста деликатно, мисля си...ще го опиша и се надявам някоя от вас да ми даде съвет Simple Smile

Значи завърших университета аз, после бях известно време в Англия....Дойдох си тук в България и се хванах на работа в София (от Враца съм иначе). Работех няколко месеца и напуснах по взаимно съгласие.........това става края на Октомври 2013....

От тогава нито съм плащал осигуровки, нито съм подавал нещо...........изобщо не съм ходил в НОИ даже...........и сега искам да си ги внеса накуп всичките, защото съм загубил здравни права ест......

И изведнъж....оказва се, че трябва да подавам декларация 7, ама аз съм мега закъснял само че.....от Ноември 2013 до сега нямам внесени осигуровки. И сега трябва да ме глобят.......сигурно, ами аз даже не съм знаел за тази декларация........

Моля някой да каже некакъв съвет, как да постъпя да избегна глобите........утре отивам във Враца да се разправям с ония селянки от НАП.......но съм се уплашил  Grinning, в смисъл няма и как да я платя глобата в момента, щото нямам и много пари..........

Моля ви се наистина, надявам се някоя да даде съвет, възражение ли ще се пише, какво ще правя.........не може да е толко зле тая държава.......

# 948
  • Мнения: 2 064
Глобите за декл. 7 са отпаднали - така ми казаха от НАП. Ходих юли месец да питам за сина си, който беше абитуриент тази година. Казаха ми да не бързам да подавам декл. 7, защото не се знаело от кога ще започне университетът да го осигурява здравно. Казаха ми да отида в края на септември. Аз попитах - а тогава няма ли да е късно и да го глобите?. Те ми отговориха, че вече не глобявали за декл.7.

# 949
  • Мнения: 5
Глобите за декл. 7 са отпаднали - така ми казаха от НАП. Ходих юли месец да питам за сина си, който беше абитуриент тази година. Казаха ми да не бързам да подавам декл. 7, защото не се знаело от кога ще започне университетът да го осигурява здравно. Казаха ми да отида в края на септември. Аз попитах - а тогава няма ли да е късно и да го глобите?. Те ми отговориха, че вече не глобявали за декл.7.

Благодаря за отговора, толкова е добър, че чак не ми се вярва..........дано сте права.......че иначе съм за никъде, ако трябва да плащам глоба.......в смисъл загубих доста голяма сума пари и наистина ги нямам сега.......много моля ако някой друг знае нещо да пише Simple Smile.....

# 950
  • Мнения: 3 378
Иван подавайте смело декларация със задна дата, няма глоби. Мой колега беше в твоето положение от 2011 г. Подаде декларация, дадоха му справка колко дължи и си внесе.

# 951
  • Мнения: 5
Иван подавайте смело декларация със задна дата, няма глоби. Мой колега беше в твоето положение от 2011 г. Подаде декларация, дадоха му справка колко дължи и си внесе.

Благодаря, ама как така със задна дата. Те ще я приемат ли? В смисъл моляя обясни, че съм леко глупав.......като я попълвам утре, коя дата да пишем на попълването?

# 952
  • Мнения: 2 064
Ivan Petrov_481808, в декларацията ще декларираш начална дата от периода, за който възниква задължението за здравни вноски 01.11.2013г. /нали от тогава си без работа?/.
За по-сигурно като отидеш на гишето, без да си казваш името и ЕГН, казваш че си безработен от 01.11.2013, че не си подавал декл.7, че искаш да я подадеш и да внесеш здр. вноски. И питаш директно: "Ще ме глобите ли?". в зависимост от отговора, или подаваш вече попълнената от теб декл 7, или си тръгваш.

Последна редакция: чт, 11 сеп 2014, 13:06 от lu_lu

# 953
  • Мнения: 5
Ivan Petrov_481808, в декларацията ще декларираш начална дата от периода, за който възниква задължението за здравни вноски 01.11.2013г. /нали от тогава си без работа?/.
За по-сигурно като отидеш на гишето, без да си казваш името и ЕГН, казваш че си безработен от 01.11.2013, че не си подавал декл.7, че искаш да я подадеш и да внесеш здр. вноски. И питаш директно: "Ще ме глобите ли?". в зависимост от отговора, или подаваш вече попълнената от теб декл 7, или си тръгваш.

Мерси, ама то за какво да си тръгвам...като така или иначе ще се наложи да я платя....и подам декларацията....и да си внеса вноските........

# 954
  • Мнения: 3 378
Точно както са ти казали преди мен - отиваш на гишето, казваш им за какво става дума, дават ти декларация и дори ти помагат да я попълниш. Пишеш от кога не се осигуряваш, а отдолу до подписа, разбира се , е текущата дата. Щом я въведат се "връзват" задълженията ти. Отиваш на друго гише и там ти дават разпечатка с дължимите суми.

# 955
  • Мнения: 5
Точно както са ти казали преди мен - отиваш на гишето, казваш им за какво става дума, дават ти декларация и дори ти помагат да я попълниш. Пишеш от кога не се осигуряваш, а отдолу до подписа, разбира се , е текущата дата. Щом я въведат се "връзват" задълженията ти. Отиваш на друго гише и там ти дават разпечатка с дължимите суми.

Благодаря и на теб. Така ще направя, пък дано няма глоби, че ако ми кажат 500 600 лева глоба, не знам какво ще правя....а и не искам да съм на местото на служителката, която ще има щастието да ми го съобщи.......не знам как ще реагирам Simple Smile...Мерси...

# 956
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Здравейте,
Приятелят ми е  прекъснал работа на 22.08 или 30.08 (не знам докога се води), до кога трябва да подаде декларация 7? И задължително ли е по постоянен/настоящ адрес? Защото в момента сме в София?

Мога ли аз да подам, че в момента е в Пирогов... 
Благодаря  bouquet

# 957
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
Здравейте,
Приятелят ми е  прекъснал работа на 22.08 или 30.08 (не знам докога се води), до кога трябва да подаде декларация 7? И задължително ли е по постоянен/настоящ адрес? Защото в момента сме в София?

Мога ли аз да подам, че в момента е в Пирогов... 
Благодаря  bouquet


трябва да я подаде до 25.09, по постоянен адрес. Трябва да се попита дали не може с писмо с обратна разписка.

# 958
  • Балчик
  • Мнения: 760
Здравейте,
Приятелят ми е  прекъснал работа на 22.08 или 30.08 (не знам докога се води), до кога трябва да подаде декларация 7? И задължително ли е по постоянен/настоящ адрес? Защото в момента сме в София?

Мога ли аз да подам, че в момента е в Пирогов... 
Благодаря  bouquet


трябва да я подаде до 25.09, по постоянен адрес. Трябва да се попита дали не може с писмо с обратна разписка.
може с писмо с обратна разписка  Peace

# 959
  • Мнения: 548
Здравейте,
Приятелят ми е  прекъснал работа на 22.08 или 30.08 (не знам докога се води), до кога трябва да подаде декларация 7? И задължително ли е по постоянен/настоящ адрес? Защото в момента сме в София?

Мога ли аз да подам, че в момента е в Пирогов... 
Благодаря  bouquet



Декларацията може да се подаде по пощата(подписана от приятеля Ви) с препоръчано писмо и обратна разписка до НАП по постоянен адрес. Но първо трябва да уточните деня на напускане на работа. Може да посетите НАП по настоящ адрес, от там ще Ви дадат декларацията и ще помогнат с датата и други въпроси, които имате. Дори може и да я приемат там, ако решат да Ви влезнат в положение. Успех! Wink

Общи условия

Активация на акаунт