Глоба за декларация 7

  • 118 680
  • 1 010
  •   1
Отговори
# 960
  • Бургас
  • Мнения: 1 095
Да, принтирах декларацията, ще я пратя утре до адреса на НАП в Стара Загора,защото в Казанлък се водело там Simple Smile
Нали трябва да се напише деня след този, в който е приключило трудовото правоотношение, т.е. ако са подписали на 29, там пиша 30.
Може ли да ми кажете коя част попълва той и коя оставаме празна - http://accountplus.info/deklaraciq-obrazec-7.html

Ограденият правоъгълник горе в ляво се попълва от тях, след това всичко се попълва от него, нали? Hug
Аз я принтирах от сайта на НАП и е на 2страници, първата е до подписа на Декларатора (без този последния пояснителен абзац), нали не е проблем?

Благодаря на всички  bouquet

# 961
  • София
  • Мнения: 1 250
Получавах обезщетение за безработица до 05.08.14г. Последно преведени пари имах на 15.09. за периода 01.08-05.08. Правилно ли мисля, че краен срок да подам тази декларация е 25.09.?

# 962
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
nimfi4ka, да  следващия месец в случая септември.


 sunny91 , да следващя ден все пак погледни да не е събота неделя в такъв случай срокът на приятели ти е 25 октомври


В декларацията четеш какво попълваш, ако трябва мини през някое НАП в София и си вземи образец

# 963
  • Мнения: 1
Някой може ли да потвърди, че глобата е отпаднала?

# 964
  • Балчик
  • Мнения: 749
Някой може ли да потвърди, че глобата е отпаднала?
Няма как да отпадне глоба за неподадена декларация , това , че правят
компромиси от НАП и не налагат глоби е друго , представи си как се събират
глоби от безработни.  Peace

# 965
  • Пловдив
  • Мнения: 292
Някой може ли да потвърди, че глобата е отпаднала?

 Глобата е отпаднала. Днес ми го казаха в НАП/НОИ Пловдив. Peace

# 966
  • Балчик
  • Мнения: 749
Някой може ли да потвърди, че глобата е отпаднала?

 Глобата е отпаднала. Днес ми го казаха в НАП/НОИ Пловдив. Peace
http://www.tita.bg/page/76  Обработката на Декларация 7 е в правомощията на НАП.
Пак повтарям - компромис от страна на НАП , но глоби за не подадени декларации не отпадат.
За това си има цяла процедура.  Peace

# 967
  • Мнения: 5 086
Здравейте!

Знаех, че съм неосигурена за 5 месеца, сега реших да си платя вноските и за сефте чувам за тая декларация  Rolling Eyes

Имам следните въпроси: за неосигурените 5 месеца 5 декларации ли се подават? Имат ли ги като бланки в офисите на НАП, или трябва да ги разпечатвам? Сумата 5х16.80 ли е или ще имам лихви? Къде мога да видя точния период, в сайта на НАП са ми само месеци. Тези глоби, за които говорите, за месец ли са или общо? Тоест грози ли ме 5х500 лв.?

# 968
  • Мнения: 3 334
Здравейте!

Знаех, че съм неосигурена за 5 месеца, сега реших да си платя вноските и за сефте чувам за тая декларация  Rolling Eyes

Имам следните въпроси: за неосигурените 5 месеца 5 декларации ли се подават? Имат ли ги като бланки в офисите на НАП, или трябва да ги разпечатвам? Сумата 5х16.80 ли е или ще имам лихви? Къде мога да видя точния период, в сайта на НАП са ми само месеци. Тези глоби, за които говорите, за месец ли са или общо? Тоест грози ли ме 5х500 лв.?
Декларацията се подава еднократно при започване на самоосигуряване. Подаваш я сега, а посочваш дата на начало първия месец, в който не си осигурена. Да, има лихви върху неплатените суми. Отиди в офис на НАП, където си по местоживеене, поискай си справка за задълженията и там ще видиш дължимите суми. В НАП има бланки на декларация 7, подай я и чак тогава внеси сумите. В нашия НАП служителите са много любезни и помогат при попълването на тази декларация, глоби не вземат. Успех!

# 969
  • Мнения: 5 086
Недочаках отговора и ходих в НАП.

Всичко беше, както беба2 го е описала. Много любезен служител, помогна ми при попълването, датата беше стара, 01.10, и си внесох парите без никакви глоби, само лихви. Вече съм спокойна  Simple Smile

# 970
  • Бургас
  • Мнения: 436
Здравейте,може ли някой да ми каже в какъв срок след приключване на трудовите отношения трябва да се подаде декларацията,за да започна след това да си внасям сама здравните?

# 971
  • Мнения: 3 334
Здравейте,може ли някой да ми каже в какъв срок след приключване на трудовите отношения трябва да се подаде декларацията,за да започна след това да си внасям сама здравните?
25-то число на месеца, следващ месеца на оставане без работа.

# 972
  • Бургас
  • Мнения: 436
Благодаря за бързия отговор,Беба2.Тъй като ще сменям постоянен адрес и л.к.,а тя също става за около месец,се чудех кое първо да направя,за да мога да подам тази декларация вече в НАП по новото местожителство.А дали може да се подаде само с документ  по  постоянен адрес?Т.е да си задвижа нещата за промяната и да представя в НАП док.за постоянен адрес и уведомя,че е в момента се сменя и личната ми карта.

# 973
  • Мнения: 3 334
Благодаря за бързия отговор,Беба2.Тъй като ще сменям постоянен адрес и л.к.,а тя също става за около месец,се чудех кое първо да направя,за да мога да подам тази декларация вече в НАП по новото местожителство.А дали може да се подаде само с документ  по  постоянен адрес?Т.е да си задвижа нещата за промяната и да представя в НАП док.за постоянен адрес и уведомя,че е в момента се сменя и личната ми карта.
Питай по телефона на НАП.

# 974
  • София
  • Мнения: 38 639
Внесох си сумите за здравни осигуровки за 7,8,9,10,11.2014 и едва сега установих, че не съм подала Декларация 7!
Какво да правя???

Общи условия

Активация на акаунт