Радост голяма вкъщи настана, бебче ще гука през Август на мама

  • 25 658
  • 747
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 1 416
Маги, и според мен го сменяй този Джонсън. Аз си взех от ДМ един крем за бременни против стрии, но не съм се мазала вече 2 седмци, защото и от неговата миризма ми става лошо. На Икаров си взимах предния път, но си спомням, че е много мазно и не попива хубаво, същите неща четох и тук някъде, за една мама, която се мажеше с мас и всичко и беше мазно. Трябваше да седи със стари дрехи, които после направо да се изхвърлят, стари чаршафи и т.н. , та не мисля, че е много удачно.
Вал и аз като теб се замислям за някои суеверия, например за подстригването. Толкова ми е пораснала косата, много е за подстригване, но ме е страх сега да отида, и мисля да го отложа за след нова година. За шиенето незнам, но аз си простирам.
Много станахме работещите на компютър, и аз съм от тях, но засега нямам проблеми с кръста.

# 691
  • Мнения: 919
За козметиката - ползвах Лиерак и Биодерма, стрии нямах, но не знам дали е благодарение на кремчетата или не съм предразположена  newsm78 Мас или зехтин не бих слагала, звучи ми мазно и неприятно, особено при наличието на толкова разнообразна и качествена козметика Peace

За суеверията - не вярвам в нито едно от тези неща, не съм слагала и червен конец, нито смятам да слагам  Peace Боядисвам си косата и смятам да го направя пак като ми дойде времето  Simple Smile Не мога да шия, та това не го обмислям Laughing

Magi_r явно този крем (олио) не ти понася и е по-добре да не го ползваш  Simple Smile

# 692
  • Мнения: 433
Аз пък ни едно суеверие не знам. Още като разбрх на следващата седмица се и боядисах и подстригах, че си бях записала час. Единствено си взех безамонячна боя.

Не казвам преди третия месец и аз, но не от суеверие, а по-скоро, защото е рисково и да не се обяснявам много, недай си боже.

Но пък вярвам в злите хора и честно казано бих ги избягвала, не за друго - просто енергия.

И аз още час, кръста ме заболя, корема ме опъна, мани мани.

# 693
  • Мнения: X
Засега съм казала на майка ми, на кумата ми и на една много близка приятелка.
След прегледа, живот и здраве, ако всичко е наред, ще кажем на свекърите сигурно, а ще трябва да кажа и на шефката и колежките, няма да мога да го крия три месеца.
Останалите ще разберат така или иначе все някога.

# 694
  • Мнения: 4
Момичета излязоха ми резултатите от днес. Всичко е ок, само ТСХ-то ми е 2.62 mcIU/ml. В норма е, но за бременни трябва да е под 2  Cry . Много ми е кофти сега, знам че ще ми дадат хапчета, ама ако нещо е станало вече  Cry Четох много лоши неща, които не са задължителни разбира се. Много ми е криво. Нали имаше тук и други момичета с проблемна щитовидна жлеза, кажете мнение, дали е късно за бебето, дали му е станало нещо  Cry

# 695
  • Мнения: 1 416
Тес, за съжаление не знам нищо за твоя проблем. Лекаря при който ходиш не ти ли обясни, какво следва и дали има някаква опасност за бебето. Успокой се и не чети нищо, защото можеш да прочетеш много страшни неща, които наистина не е задължително да ти се случат.  Hug

# 696
  • Мнения: 21
Здравейте и от мен  Hug
Симона, честито сърчице. Надявам се оттук нататък всичко да е ок.
Аз ще ходя на 28.12 - дано и ние да чуем сърчицето на нашето бебче.
Относно суеверието дали да се казва преди 3 мес. - за сега знае само шефката ми и една моя приятелка. Смятаме да кажем само на родителите и на никой друг, поне засега. Всички ще научат рано или късно. За сега поддържам версията пред колегите, че съм с болки в гърлото и жестока хрема, което от части е вярно, но не е трагично положението, но ще видим до кога обаче ще поддържам тази версия. Simple Smile
Аз не съм от работещите, по-скоро съм от лежащите в къщи. Докторката категорично ми забрани да ходя на работа. Като цяло се чувствам добре, като изключим, че ходя често до тоалетната и вечер ставам поне 2-3 пъти, вечер обикновено ми се гади, от време на време ми се замайва главата, ама то може и да е от лежането  Wink ...
Добре дошли и на новите мами. Пожелавам и на тях точици, сърчица и оттам безпроблемна бременност. Simple Smile

# 697
  • Мнения: 1 165
Мили мои,ние пък сме казали на доста хора вече,а те са казали на други и...май вече целия геад знае.А и колегата на мъжо,знаеше,че ходим във Варна и знаеше и за какво,защото веднъж се наложи да вземем от общите служебни пари.Та той пък е казал на жена си,която изобщо не може да пази тайна...и общо взето всички май знаеха какви ги вършим.И после един по един започнаха да питат какво е станало във Варна,имаме ли успех.Така, че е било почти невъзможно да го пазим в тайна.
Относно суеверията,аз не съм суеверна.Дори тези дни смятам да ходя на фризьор.А след 4-5 месеца дори ще си позволя малко по малко да купувам разни нещица за бебо Simple Smile Нямам търпение да дойде този момент.
Все се чудя какво съм забравила да ви питам и ето, че сте засегнали темата за козметиката против стрии и такива гадинки.Тези кремчета на Икаров има ли ги в ДМ???Къде да ги търся? Много добри отзиви чета в интернет за тях

# 698
  • Мнения: 21
Това кремче на Икаров го намирам само в онлайн магазини. http://apteka.framar.bg/30062364/%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BE% … 125-%D0%BC%D0%BB-
Ще го търся по аптеките покрай нас - кв. Бъкстон, София. Ако го намеря, ще пиша.
 Кога всъщност трябва да започнем да се мажем с тези кремчета. За мен май още е раничко.

# 699
  • Мнения: 60
Здравейте,момичета!Не съм писала скоро,но редовно си ви чета  Blush.Гледам обсъждате доктори,козметика,аз смятам да се доверя на предишната докторка ,която ми следеше бременността с Маги,даже отидох при нея да ми установи бременността.Това е д-р Христова от Санита.За козметиката преди две години ползвах Перкуталфа не се нацепих през деветте месеца,но след като родих имам няколко стрии на краката и отстрани на ханша,бях ползвала други скъпи кремове,но си мисля сега,че един обикновено омазняващо бебешко олио би свършило чудесна работа.За Джонсана и аз предишната бременност ми докара зачервен и сърбящ корем,с мас не мога да си представя,а зехтин пробвах да се мажа веднъж ,но не е за мен ,чувството на мазнота и залепването на дрехите...направо се потрисам като си спомня.

Днес много ме боли кръста  Sad,като се завъртя и ме прерязва,не знам какво ми става,не е ли рано за болки в кръста,легнах поспах на обяд,но сега пак ме боли и започнах да се притеснявам,но и покрай Маги не се спирам.

Ох кажете ако отида на видеозон тази седмица ,ще се чуе ли сърчицеее,нямам търпение вече- термина ми е на 10.08 има  ли с моя термин или по рано с чуто сърчице...Аз нямам други симптоми освен днешните болки в кръста, и от време на време засилено обоняние и направо забравям,че съм бременна....така ми се иска да се види мигаща точица...
Дайте ми парола да ви видя,а по късно и аз ще пусна снимчици.

# 700
  • Мнения: 881
Тес, Hugсамо те гушкам,не мога да помогна със съвет Peace
Относно суеверията,не вярвам в тях,казахме на нашите родители,те от своя страна на свои приятели,аз казах и на мойте дружки Heart Eyesами аз мисля че каквото глава има да пати,дали от самото начало,дали вк рая,все ще пати,но да не мислим за лоши неща де PeaceОтносно боядисването и подстригването-за 30.12 имам час,малко да ме подстрижат и боядисат също,но с безамонячна боя де!За шиенето-не умея Heart Eyesза простирането-ами кой да върши таз работа-пускам по две перални на ден Peaceи няма как!
Галка,а защо не трябва да работиш,проблеми ли имаш?дано не съм много любопитна де Hug
Ванила,може да идеш за ембрионче сега,но ти в коя седмица си вече,според мен към 7г.с. може да се види сърчице Hug

# 701
  • Мнения: 21
vanilla80, пий но шпа -  безопасно е.
На мен ми изписаха но шпа за болките. Нямам проблеми.

# 702
  • Мнения: 172
Илианка, страхотен линк си пуснала, на мен ми е интересно да следя така нещата.
На работа и аз не мога да пиша исамо ви чета от време на време и едва смогвам.
Вчера тамън се похвалих на майка ми, че съм по-добре и не ми се гади и след 1 час едни напъни за повръщане имах, не успях, ама и днес на обяд пак така, та си постоях в тоалетната на работа докато се тревожа дали ще успея да изляза оттам.
vanilla80, аз съм с термин 10.08. и утре съм на преглед за сърчица (защото са две), дано да не е рано.
Поздрави на всички момичета!

# 703
  • Мнения: 21
Симона, не се притеснявай, не си много любопитна - нали за това сме тук да споделяме.
Ами аз съм с поликистоза на яйчниците и през ноември ги стимулирахме с Костилбегит, образуваха се 3 прекрасни фоликула, биха ми Прегнил за всеки случай, за да сме сигурни, че ще се спукат. Това ми е първо стимулиране, постигнахме овулация и миналия понеделник видяхме двете чертички, след като цял ден ми беше кофти, виеше ми се свят. Докторката се притеснява да не ми стане нещо и така, седя си в къщи. За сега нещата са добри, точицата я видяхме, на 28-и ще се молим да видим и сърчице. Така както аз разбирам нещата май иска да минат тези първи три месеца - нали са рискови...
Молим се всичко да е ОК  Simple Smile

# 704
  • Мнения: 1 165
ванила аз съм с термин 05.08 и видяхме сърчице на 14.12, така че ще се види и при теб вече  Hug

Общи условия

Активация на акаунт