ПЪРВИ клас - епизод 16

  • 30 115
  • 741
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 4 116
За пирамидите ми се струва, че трябва отгоре надолу да са от по- голямо число, към по- малко. Тоест ако горе има 7, на долия ред сбора от числата да е 6, и на последния ред, сбора да е 5 .

# 76
  • Русе
  • Мнения: 29
В сборника на Вячеслав Величков са дадени решения на такива пирамиди. А там е описано, че числото във всяко правоъгълниче се получава от сбора на числата в двете правоъгълничета под него, които е застъпало.

# 77
  • Мнения: 284
Е-е, доживях да получим униформата!


Тази сутрин нашите първолачета имаха открит урок. Доста добре се справиха, а и ние -  родителите си припомнихме някои неща за буквите и звуците.

# 78
  • Мнения: 284
Е-е, доживях да получим униформата!


Тази сутрин нашите първолачета имаха открит урок. Доста добре се справиха, а и ние -  родителите си припомнихме някои неща за буквите и звуците.

не можах да се справя със снимката, втори опит:
https://www.bg-mamma.com/assets/vessur/img/not_found.png

# 79
  • Мнения: 14 133
Привет.  Hug
Има зелепена вече обява за състезението и в училище.
Сашо засега не иска да участва.  Laughing
Вече се знае и дата на коледното тържество с другия клас - на 20,12, от 14,00ч. в бар в квартала ,  с DJ, томбола с награди и обявени 2 менюта, като по-скъпия вариант е 8,50лв.
Може и да е за всички първи класове.  Не съм гледала на вратата към другото крило.  newsm78
В сборника на Вячеслав Величков са дадени решения на такива пирамиди. А там е описано, че числото във всяко правоъгълниче се получава от сбора на числата в двете правоъгълничета под него, които е застъпало.
Мерси за пояснението.  Heart Eyes
ell7 , вашето решение е вярното.  Hug

# 80
  • Мнения: 217
Ние я решихме така:
        7
    6      1
5     1      1

Но определено сама не можеше да се справи, трябваше да й обясня каква е логиката...
Ваче, в началото и Ели си пишеше дъгички отгпре на задачките, но аз й казах да пробва наум да си ги събира или изважда и да ги помни..... Е, справя се вече и така, но в училище си ги пишат с дъгички и така са свикнали. Казах й, че на състезания е по-добре да не драска допълнително по теста...

Сега видях горните отговори - значи и аз не съм разбрала логиката, мислех, че сбора на всеки ред трябва да е 7......

# 81
  • Мнения: 23 309
Замо се записвам да не ви изпусна.

# 82
  • Мнения: 2 474
Megche,Петьо е реши по същият начин.
В сборника на Вячеслав Величков са дадени решения на такива пирамиди. А там е описано, че числото във всяко правоъгълниче се получава от сбора на числата в двете правоъгълничета под него, които е застъпало.
Това не го разбрах много,но май е нашето решение. Thinking
За пирамидите ми се струва, че трябва отгоре надолу да са от по- голямо число, към по- малко. Тоест ако горе има 7, на долия ред сбора от числата да е 6, и на последния ред, сбора да е 5 .
Или това е вярното? Thinking
В крайна сметка какво е решението?
Даденото решение на ell7, е пък друг вариант в който на втория ред се получава сбор 7,а на най-долния ред 6. Thinking

# 83
  • Русе
  • Мнения: 29
Решението е като на ell7

ето така я решихме
          7
      6       1
   5      1      0

# 84
  • Мнения: 2 474
Решението е като на ell7

ето така я решихме
          7
      6       1
   5      1      0
Чак сега го схванах. EmbarassedМного сложно. ConfusedБлагодаря! Hug

# 85
  • Мнения: 1 693
Здравейте и от мен,. Да не ви изпусна.
Момичете решението е такова каквото го е дала ell7.
 Вики решава много такива задачи. Сбора на двете долни квадратчета трябва да дават числото което лежи върху тях.
Ние сме добре. Тук снощи беше ужасно врема. Валя сняг, а аз се разхождах с колата в тъмотиите.  ooooh! Тръгнах за едно място, но пътят беше затворен и се наложи да минавам от място където съм минавала един единствен път. Естествено обърках пътя Embarassed и доста страх събрах. Мъбът м извъни да пита къде сме, а Вики с най жалния глас му съобщава : Ми не знам, някъде в една гора.  Joy Хем ми беше притеснено, хем и смешно. А ние почти вече бяхме излезли от гората.  Опитвам се да я запиша на спортуване, но на друго място. Дано се получи.  Praynig
Лек ден на всички.

# 86
  • Мнения: 4 116
Решението е като на ell7

ето така я решихме
          7
      6       1
   5      1      0

Май  това трябва да е решението  Laughing  Леле, какво ли ни чака по- натам...  има да си решаваме задачи във форума  Mr. Green

# 87
  • Русе
  • Мнения: 11 926
 Според мен решението е, това което е дал Петьо на deyzi.  Не виждам защо да се усложнява допълнително. Смисълът на пирамидата може и да е в разлагането на едно число до повече събираеми в основата.

# 88
  • Мнения: 14 133
Хексилина, какъв кошмар.  Sad
Вече не хващайте гората с колата.  Laughing

# 89
  • Мнения: 2 732
Според мен решението е, това което е дал Петьо на deyzi.  Не виждам защо да се усложнява допълнително. Смисълът на пирамидата може и да е в разлагането на едно число до повече събираеми в основата.
защото така задачата има много решения,а не едно единствено

Общи условия

Активация на акаунт