Юли 2006-97

  • 39 255
  • 745
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 2 484
Ронка и отит ли има отделно от ангината? Close  За Ема както описваш кашлицата си е баш бронхит слезнали са и надолу сополките, Rolling Eyes
 Оправяйте се бързо  ooooh! и ти пий нещо че да не се доразболееш

Нанни браво,за хубавите резултати,и бързо възстановяване и желая Hug
За малчо,що така това акане,вземи му давай кашата за разстройство,хуманата, чай шипки,нещо бабино ама всеки ден да му се оправи стомахчето, Thinking

# 76
  • Мнения: 1 298
Нани давай му пробиотици,на Гали му се отразявам мн добре.Даже апетитът му се отвори от тях.

Ронка мноого лошо тц,тц.Милите ти дечица.Направо вече косата ми побеля от тези болести.
Ама как така бронхит,апък без Т  Rolling Eyes Ние сме нямали такова,ама не трябва ли да има Т детето за да предпишат АБ.Ама те и вашите лекари бая често ви ги връчват тези АБ,тц тц.Поне пробиотици предписват ли успоредно с тях.Добре е да се приемат такива,за да не увреждат стомахчето.Аз давам на Гали сега малко след АБ,но другият път ще давам успоредно  Peace

Ох,че съм спекана пак,сега пък заради атопичен дерматит.Нашите лишеи се разрастват и разпространяват и са червени и гадни,грапави,да не ви обястнявам.Отказвам се да мажа Елоком,май ще ходим на хомеопат,дано помогне .. Praynig
Някой имал ли е подобен проблем?


# 77
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Ренито, и Алекс миналия месец имаше бронхит / отиваше даже и към пневмония/ без Т. А какво са пробиотици? newsm78Браво на малкия бърборко Hug
Ронка, дано бързо се оправят децата Praynig
За настинки при възрастни /демек при нас Simple Smile/ много помага комбинация от нимесил прах+тайлол хот /смесват се и се заливат с гореща вода и се изпива Peace
И Алекс тази сутрин като стана и кашля, киха, очите му насълзени, започнах с калций+вит Ц, сокове от лимони и портокали, небет шекер за смучене, дадох и по-малка доза панадол, инхалаций с лайка /Ронка много помагат да знаеш Peace/ и утре ще се гледат с баба пък да видим ще се закрепи ли Rolling Eyes
Нанни, браво за сестричката Party А защо така този Кико? Забелязала ли си кога ака слузесто, да не е от определени храни, да не е от настинка, знам ли и аз.....Алекс ми акаше слузесто като беше малък /още не беше захранен/ и се бях поболяла от четене тук, че може да е АБКМ ooooh!
Дидито докато се махне мизерията с каквото и да чистиш ще остава бяло Simple Smile След няколко забърсвания ще се оправят нещата PeaceАз кухнята си я чистя с препарат за дърво, а в нашата стая с влажна кърпа /то няма и какво да се трие-едно бюро само, използвано като маса за телевизора и первазите на прозорците Peace
Ивка как си?
Нан, чакаме снимки!

# 78
  • Мнения: 1 341
Децата са малко по-добре. Утре ще пиша подробно.

Прочетох нещо, което много ме натъжи, но в същото време е самата реалност. Това ще прочета утре на майка ми и всички които ме упрекват, че гледам кучето с децата, та чак и във Франция го доведохме.
Ще го споделя с вас, защото е много силно.

Когато
бях малко кученце аз те забавлявах с моите лудории и те карах да се
смееш.Ти ме наричаше свое дете и въпреки няколкото изгризани обувки и
убити декоративни възглавнички аз станах твоя най-добър приятел.Когато
бях „лоша” ти размахваше пръст срещу мен и питаше”Как можа?”,но после се
размекваше и ме търкулеше по гръб,за да ми почешеш коремчето. Приучаването
ми да пишкам навън отне по-дълго време от очакваното,защото ти беше
ужасно зает,но и това отработихме заедно.Помня онези нощи,когато се
гушках с теб в леглото слушайки твоите уверени планове и тайни мечти и
вярвах,че живота не би могъл да бъде по-хубав.Ходихме на дълги разходки в
парка, возихме се в колата, спирахме за сладолед(аз получавах само
фунийката,защото „сладоледа е вреден за кучетата” каза ти), дълго
подремвах докато те чаках да се върнеш вкъщи в края на деня. Постепенно
ти започна да прекарваш повече време на работа и да развиваш кариерата
си,повече време в търсенето на човешка прятелка.Аз те чаках търпеливо,
утешавах те когато разбиваха сърцето ти или те разочароваха,никога не те
упреквах за лошите ти решения и лудувах от радост щом се връщаше
вкъщи.И тогава ти се влюби. Тя,сега твоя жена,не е „по кучетата”- и
все пак аз я посрещнах в нашия дом,опитах се да й покажа привързаност и
да й се подчинявам.Бях щастлива, защото ти беше щастлив.После се появиха
човешките бебета и аз споделих твоето вълнение.Бях запленена от
розовата им кожа,от миризмата им и исках и аз да се грижа за тях като
майка.Само че тя и ти се тревожихте, че мога да ги нараня и аз прекарах
повечето от времето заточена в друга стая или в кучешката клетка.Ох,как
исках да ги обичам,но бях „затворничка на любовта”. Като започнаха
да порастват станах техен приятел.Придържаха се за козината ми и се
изправяха на клатушкащите се крачета,боцваха ме с пръстчета в
очите,изследваха ушите ми и ме целуваха по носа.Обичах всичко у
тях,обичах докосването им(защото твоето докосване беше вече много
рядко)и бих ги защитила с живота си ако е нужно. Промъквах се в леглата им и слушах техните тревоги и тайни мечти и заедно ние чакахме да чуем колата ти да спира отпред. Преди
време ,когато някой те попиташе имаш ли куче ти вадеше моя снимка от
портфейла си и им разказваше истории за мен.През последните години ти
просто отговаряше”Да” и сменяше темата.Бях се превърнала от „твоето
куче” във „просто едно куче”и ти ненавиждаше всеки разход направен
заради мен. Сега имаш нова възможност за кариера в друг град и ти и
те се местите в апартамент ,където не позволяват домашни любимци.Ти взе
правилното решение за „семейството си”,но имаше време когато аз бях
единственото ти семейство.Вълнувах се ,че ще се возим с колата докато не
пристигнахме в приюта.Миришеше на кучета и котки,на страх ,на
безнадежност.Ти попълни документите и каза”Знам,че ще й намерите добър
дом.” Те вдигнаха рамене и те погледнаха с болка.Те разбираха
реалността,която стои пред едно куче на средна възраст,та било то и „с
документи”.Трябваше да изкопчиш пръстите на сина си от каишката ми,
докато той крещеше”Не,татко!Не им давай да вземат кучето ми!” И аз се
тревожих за него и за това какъв урок му даде току що за приятелството и
лоялността,за любовта и отговорността и за уважението за цял живот.Ти
ме потупа по главата за сбогом,избягваше очите ми и учтиво отказа да си
вземеш каишката и повода ми.Имаше краен срок, който да спазиш,сега и аз
имах краен срок. След като си тръгна двете добри жени казаха,че
сигурно си знаел за предстоящото преместване още преди месеци,но не си
направил опит да ми намериш друг добър дом.Поклатиха глави и
попитаха”Как можа?” Тук в приюта са толкова грижовни към нас колкото
им позволява натоварения график.Хранят ни разбира се,но аз загубих
апетита си преди дни.Отначало,когато някой минаваше покрай клетката ми
бързах към вратичката,надявайки се че си ти,че си променил решението
си,че всичко е било само лош сън....или се надявах че е поне някой,който
го е грижа,който и да е ,някой да ме спаси.Когато осъзнах,че не мога да
се меря с игривите и щастливи малки кученца,неосъзнаващи собствената си
съдба аз се оттеглих в един далечен ъгъл и зачаках.
Чух стъпките й
когато дойде за мен в края на деня, пристъпвах след нея по коридора до
една отделна стая.Блажено тиха стая.Тя ме постави на масата, потърка
ушите ми и ми каза да не се тревожа.Сърцето ми биеше в очакване на това
което предстоеше,но чувствах също и някакво чувство на
облекчение.Затворничката на любовта бе привършила дните си.И понеже
такава ми е природата аз се тревожех за нея.Знаех за товара, който
носеше тежеше на плещите й така, както винаги знаех в какво настроение
си. Тя нежно сложи турникет около предния ми крак и сълза се търкули
по бузата й. Близнах ръката й по същия начин по който те успокоявах
преди много години. Тя вещо плъзна иглата във вената ми.Когато
усетих убождането и хладната течност потичаща в тялото ми аз легнах
сънливо,погледнах в милите й очи и промърморих ”Как можа?” Може
би защото тя разбра кучешкия ми език каза”Толкова съжалявам”.Прегърна ме
и забързано заобяснява,че работат й е да направи така ,че да отида на
по-добро място,където няма да бъда отхвърлена, измъчвана, изоставена,
където няма да трябва сама да се грижа за себе си-място изпълнено с
любов и светлина толкова по-различно от земния свят.
С последната ми
останала енергия опитах да й покажа с помахване на опашката,че моето
„Как можа?” не беше насочено към нея.То беше за теб,мой обични
господарю,аз мислех за теб.И ще мисля за теб и ще те чакам вечно. Нека всички в твоя живот продължават да ти показват такава лоялност. Край. Sad Sad Sad

# 79
  • Мнения: 444
Ех, Ронка просълзи ме.
 Отново ми напомни за доброто ни старо сетерче, което сънувах снощи. Cry.

А за Кико, за сега не се шашкам, защото днес не е акал.
Не съм спирала нито леч. Хумана, нито пробиотиците, давах му и хр. ензими.
Всъщност няма разстройство, преди жилките слуз се изходи много добре, това беше като нещо остатъчно... newsm78 и от тогава насам още не е сбрал матрЯл.
Не ми се струва да е от храна, от седмица насам хапваше всевъзможни млечни нещица, кекс с цели яйца, не само жълтъци, супички с доматки и т.н.
 АБКМ отличава ли се с нещо специфично? То не може ту да я има, ту не...вече  съм 99% сигурна, че пак е от зъбките.

Диди, пробиотиците са полезни бацили, като лактобацилите, бифидобактериите, които естествено се съдържат в организма. Но при нарушена флора тяхното количество намалява, затова се дават, като добавка за по-лесно справяне с болестотворните бактерии.

# 80
  • Мнения: 708
 А не Рони рано сутрин ме разплака. Загубих много животичнета и за това и е много тежко.Честно казано може би и за това не се навивам да вземем куче на Марти ,защото той много ме мрънка ,но не дай се боже стане нещо с него много трудно ще го преживее, като знам себе си виждам и него.
Днес как са дечицата? А ти недей се хвърля от никъде .Когато Валери беше бебе така ми боледуваше от батко си.
Нани Валери с тези зъби какво не е имал и слуз в акото и високи Т и ред други гадости.Така ,че споко нали му направи изследвания на детето и нищо му няма.  Hug   
Аз преди малко изпратих Иван  в командировка и сега ще си пусна филмче докато малките диваци спинкат. Mr. Green
А за ЛИДЛ , честно казано много ги съжалявам хората. Да вярно е ,че ходят и хора с възможности ,но повечето си броят стотинките. Аз знам какво е детето ти да иска Данон и ти да не можеш да му вземеш. Защото в крайна сметка е поискало храна ,а не играчка. Покрай откриването на ЛИДЛ и в Кауфланд бяха направили намаление. И понеже в Ямбол няма ЛИДЛ народа се изнесе в Кауфланд. Е не беше блъсканица ,но нямаше къде да се паркира. Ние много случайно попаднахме ,защото девер ми имаше РД и ни помоли да му помогнем с покупките. Е там съм се зарекла ,че няма да купувам нищо.Взе някакво месо и познайте на другия ден се беше вмирисало ,а аз си бях взела преди бланширан ориз ,ами наложи се да изхвърля цяло пиле заради него вонеше на кравешки л.....на.
                   

# 81
  • Мнения: 1 341
Да днасна някой ред докато децата спинкат.
Те май са по-добре, спинкат спокойно, като се събудят ще ги видя и в какво настроение са. Simple Smile Аз мисля, че на Криско много му помогнаха капки от клеева разредени с физ.р-р. Rolling Eyes Вчера ги започнах и веднага намаляха секретите и диша спокойно. Не знаех как точно се прави, на 7мл. капнах 3 капки тинктура и така ги пръскам. Пробвах докато не усетих лееееко пощипване.

Днес трябва да ходя да оправям здравните ни застраховки. Утре съм на зъбар, вдруги ден до един курс да се запиша....Добре, че е една приятелка, тя ще ми ги заглежда за по час. Ако бях сама, щях с мен в студа да ги водя.... Това да няма кой за 5 минутки да помогне е лошо.

Иска, колкото до кученце или каквото и да е животинче...И аз съм се зарекла, че друго няма да взимаме. Голяма мъка е като го загубиш /знам от опит колко боли Sad / А пък си е и голяма грижа, разходки, чистене по него, не можеш да мръднеш никъде за повече от 1 ден, защото няма кой да го гледа и т.н. Абе още едно дете си е. Снощи ревах като магаре и се почувствах гузна, защото напоследък само повтарям на Берта, че ще я изхвърля и се държа много грубо с нея....все ми пречеше. Confused

Рени, каква козметика използваш за бебчо? Ема също имаше проблеми с кожата към 1 годинка като беше. Тогава отидохме на дерматолог и ни каза, че било от праха за пране и да изплаквам повторно. Изписа ми А-дерма Екзомега, и се оправи. А сега с Криско използва А-Дерма екзомега ДМ!!! Също съм много доволна. Хубаво е да знаеш, че при дерматит не трябва да се пропуска баня, тя да не трае повече от 10 минутки, и след като го извадиш от ваничката до 3 минути да е намазан с балсама за тяло!!! Тогава кожата попива най-добре и се овлажнява хубаво. Peace Криско от 4 до 8 месец беше много, много зле. В гънките на крачетата зад коляното и по вратлето беше нещо страшно И той така се чешаше, че се разраняваше и постоянно сълзеше, изчтох какво ли не. Откакто правя това с банята нещата много се подобриха. Не изключвам и ролята на кортикостероида, но не съм го мазала много. Направих 1 курс от 5 дни, и миналата седмица го мазах 2 пъти. Дано не ми се налага повече.

Ставам да ги оправям. Hug

# 82
  • Мнения: 433
Рени, и аз съм за А-дермата PeaceМного е хубав също и Стелатопия на Мустела за атопична кожа.Алекс от бебе ми е така и само с това го лекувам..На обострените места вземаш малко парченце алое,изстискваш му сока върху мястото и държиш открито,докато попие хубаво..Това е невероятен лек..Аз се мажа с алое,майка ми го яде буквално и вече е много по-добре на фона на всичите й хронични болежки..
Хубава седмица и по-малко болни дечица Hug

# 83
  • Мнения: 1 298
Мерси момичета  Hug
Тиция от къде се взема това алое?

Не мажа с нищо,само с балсамът на Др Тайс,който помага отчасти,намалява зачервяванто поне.Но спрях 3 дни,защото реших че няма ефект,ейй направо в чудо се видях.Лошото при нас е че е по личицето  Confused

# 84
  • Мнения: 433
Почти всяка баба трябва да го има..Ето как изглежда
http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6238.html

# 85
  • Мнения: 708
Почти всяка баба трябва да го има..Ето как изглежда http://zdrave.rozali.com/netradicionna-medicina/p6238.html
  Peace аз го използвам при отит. Изстисквам малко сок от листото и добавям капки зехтин и капя.Ефекта е чудотворен. Моята майка по рано го дъвчеше ,а сега го яде настъргано с малко мед.

# 86
  • Мнения: 2 484
 Алоето се казва още и - свекървен език:)  smile3534 smile3534
 Аз имах ама нещо ми умря,уж н е бил претенциозен език ама при мен не вирее Crazy

Бях в ЛИДЪЛ
 в 9,30 си влезнах като вип,никой нямаше да напира да влиза,пробно наминах като оставих Юл на ДГ викам кво да правя,айде да мина да видя- то няма хора,влезнах ,разходих си се спокойно,и 3 чанти си напълних за 20 лв, от всичко взех,много евтин магазин,на фона на другите,онзи ден в Сани за 1 чанта нищо оставих 43 лв сега направо се пуля още, има и боклуци има и хубави неща,имаше 3 блузки трикотажни за 10 лв за Юл ще и ги взема другия път,изглеждаха качествени а в ДГ им е много топло тамън за такива  Thinking Имат едни бонбони в метална кутия в Германия като ходехме много ги взимахме.Сега обаче като излизах имаше опашка до края на магазина  ooooh!
  Прахосмукачката не я видях  newsm78


# 87
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Здравейте Hug

Не ми се пише нещо тези дни.....незнам и аз защо..

Пиги,Сушилната я взехме от Технохит http://technohit.bg/
Честно казано сменихме първата,защото не искаше да тръгне въобще.Взехме друго АЕГ,клас А.Много съм доволна,честно казано не съм се натискала,но Иво много искаше,и така.И слава на Бога че можем да си го позволим Praynig

До Лидл,не можахме да се вредим,отидохме първия ден,като видяхме какво чудо е,Иво ме хвана за ръката и обратно в къщи.комшията,влезе в 9ч и излезе в 12ч Crazy.Иначе ми взеха макарони,и спагети които не съм пробвала още,и на малкия три фанелки за 10лв.Фанелките са супер Peace.Сега гледам новата брошура от 2.12 и има хлебопекарна за 59.99лв.Супер изглежда,и ако навия Иво,ще я вземем Wink
Има и много хубави дрешки,поне така изглеждат,де.Термопанталон за 13лв Thinking

На Димитър от гърления секрет се изолираха Стрептококи newsm78.Не било от скарлатината,не е болен,ами какъв е Thinking Чудя се аз.Детето се чувства супер,въобще и идея си няма за болести.Лаборантката каза,че ако му падне имунитета,щял да се разболее.Свързах се с Хомеопата веднага разбира се,разбрахме се какво да правя.Моля по запознатите,Пиги...кажете за какво иде реч.Аз мога ли да се заразя,опасно ли е и т.н.Никога не сме изолирали бактерии,и не знам какво е туй чудо.

Съжалявам за болничките,Ронка,бързо да се оправяте..Милите Hug

Поздрави от нас.аз чакам да дойде водата,че да сготвя.Евентуално Shocked.От сутринта няма вода Crossing Arms

Нанни,страхотно е стихотворението за Лидл Laughing И много се радвам за сестра ти.Браво Peace

Всички мъници да оздравяват Hug

# 88
  • Мнения: 2 484
Нанни нова брошура ли има Thinking

За същите фланелки не полото,много са хубави,дано не свършат утре ще и взема,ама едва ли ще свършат то народа е гладен не гол Rolling Eyes
Тук много ги взимат макароните,и месото днес аз от всичко взех, консервите риба ги омотахме вече,кремата зеленото е същото като в Германия което сме яли,и ако задържат така цените ще изпокапат малките магазинчета,отивам да видя брошурата Crazy

P.S. Аз харесах тавите,да ги видим и на живо де,ама с този Лидъл до нас и с тези цени , ще  фалирам ooooh!До нас вече дострояват и ПЕНИ ooooh! Ама като си помисля че всичко трябва да оборудвам наново,добри са цените,2 тави за 5 лв ooooh! Mr. Green Mr. Green Mr. Green Laughing

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 14:14 от Eli83

# 89
  • Мнения: 326
Тук съм момичета чета ви, но няма муза за писане .. а и време също. В офиса не ми остава време да вляза, а в къщи Криси не ме оставя да седна на компа,  а и съм уморена и не ми се сяда на него.
И аз съм в кюпа на болните едва стоя днес в офиса, но няма как - четвъртък няма да съм на работа и просто няма как да не поработя днес. Пия разни хапчета дано ми мине бързо.  Praynig
Ех Рони как се разболявате всички на куп, това е много тежко най -вече за теб. Бъричко възстановяване  Hug Peace

Наде ... показвай снимки де сигурно е супер  Flutter Как е малката кукла Дая, затъжила съм се за вас, но все няма време ехх.  Thinking

Синеоче чудесна новина, браво само нагоре и напред. Много успехи и дано си е заслужавало Simple Smile  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт