Отговори
# 690
  • Мнения: 20
Няма такова удоволствие! Да има толкова нови бебета днес!!!
Честито за двойната радост на мама Aia!
Честита рожба Николай на elli_g!
Честито на мама Djesy!

# 691
  • Морска приказка
  • Мнения: 465
Еее Декември започна ударно, сякаш бебешоците само чакали да дойде техния месеци и да се появят.
Честито на всички майчета сдобили се с рожби през днешния ден. Само щастливи мигове им пожелавам

# 692
  • Мнения: 16
голям кеф толкова много бебета
  ylinfant newsm30 newsm32 newsm07

# 693
  • Мнения: 471
Благодаря за хубавите пожелания!!!
Честито на всички, които са станали мами, докато аз отсъствах и леко раждане на онези, на които предстои.
Ние сме си вече във вкъщи и малката лудница е пълна. Безсънните нощи започнаха - храним се на около 3 часа +/- половин. Имам кърма, дори се опитвам да се доизцеждам по по-малко, че да не стане хиперлактация. Май ни почнаха коликите и съм събрала всичко, което се предлага на пазара, от приятелки. И все пак се надявам да не ни потрябват лекарствата.

А сега за раждането: раждах в Шейново - планово секцио. Постъпих ден преди операцията - направиха ми изследвания на кръв и урина, запис на тонове. Първата вечер бях в Патология - стаята е с 4 легла, които не знам защо са с кожени дюшеци, които адски спарват и почти не съм спала, пък и съседките по легла много хъркаха (май всички бременни хъркат, освен мен  Mr. Green).

На другия ден ми беше секциото - докторът каза, че за мен е минало като по учебник, но Калина много трудно прорева - може би поне 10 минути са я реанимирали. Предполагат, че е или от спиналната упойка, или в последните 10-15 минути си е натиснала пъпната връв и си е спряла притока на кислород. Казаха ми, че сме извадили невероятен късмет, че съм била секцио и то точно в този момент, 2-3 часа можели да са фатални.

Поради трудното проплакване Калина беше 2 дни в ковьор, но това го разбрахме чак като излязох от Реанимация (докато си там не дават информация), а мъжът ми я видя чак на 3-я ден, когато ми я донесоха за кърмене.

След секциото прекарах 1 нощ в Реанимация - много добре те обгрижват, няма никакви забележки. Е, има някои процедури, които не са много за разказване (като миене с подлога), но пък се преживява. Болката от свиващата се матка е ужасна в първите 6-8 часа, но с обезболяващи изкарваш някак си. Задължително си вземете шише със спортен накрайник и шоколад, добре е да имате и радио на телефоните си; поне да минава времето и да мислите и защо друго, освен болката и неистовото желание да сте мъж. Важно е след 6-7 часа след операцията да се опитвате да се завъртате  в леглото на едната и на другата страна - много боли, но наистина помага. На мен ми беше по-трудно да се въртя в леглото от колкото да стана права на другата сутрин.

Тогава ме изместиха в стаята. Бях във VIP стая и това са най-добре похарчените пари за мен. Мъжът ми беше при мен всяка вечер, хапвахме заедно, гледахме телевизия. Абе като почти на хотел. Помогна ми много, присъствието му, в най-трудния момент, когато разбрахме, че детето е в Интензивен сектор. После като се подобри и почнаха да ми я носят за хранене, ми помагаше за закърмването и. Гушкаше я като плаче, наистина редом с мен беше.

Носене на 3 часа има и плюсове, и минуси - големият плюс е че можеш да спиш поне 5-6 часа нощем, което е абсолютно необходимо в първите дни. Пък и можеш да си слагаш свещички Профенид (които не се препоръчват, ако кърмиш, но все пак действието им ми за кърмата минава за тези 5-6 часа). Профенидът върши чудеса - сутрин бях като все едно не съм раждала, а до вечерта вече бях на 2 ката. Минусът на 3-те часа носене на бебе е че понякога е толкова заспало, че нямаш шанс да се пробваш да го кърмиш и се принуждаваш да го храниш с АМ, само и само да не умре от глад през следващите 3 часа. Акушерките се караха, че съм давала АМ на детето и се прибягвах до лъжи - изливах го в мивката, понеже имах достатъчно кърма да я нахраня. Преживях и най-големият ужас. Накърмих детето и не дадох АМ (забравих и да го излея), идва акушерката и ми се кара, че не съм дала АМ, а детето било още гладно (нашата девойка е лакомница). Аз и мъжът ми и обесняваме, че е сукала 15-20 минути (което е напълно достатъчно) и тя заявява, че не можело да имам толкова кърма. А аз пак "Имам кърма- изцеждам по 100-150 мл общо от двете гърди вечер преди да легна". И тя пак нейното си знае - и набуха АМ на детето пред нас. Мъжът ми само ме погледна и си замълчахме. Е, няма такъв рея като си тръгна този изрод.

Другото, което ми направи лошо впечатление в Неонатология, че децата стоят доста време непочистени - когато донесоха Калина да я преобличаме за изписването, памперсът и беше пълен до пръсване. Бяха забравили да и направят 2 от 3 ваксинации (едната е за Хепатит, която се прави в първите 24 часа - е, нашата беше на 6-я ден). Почерпка ли? В никакъв случай - единствено и само на лекарят, който спаси живота на детето ми бих позлатила.


Момичета, за сега, нямам време да ви чета, но си мисля за форума редовно. Когато вляза в някакви релси ще съм пак редовна.
Лека нощ от мен - отивам да спя 40 минути, че после ще трябва да се къпем, да ядем и така поне до 12 часа и после след има, няма, 3 часа пак. Но пък си заслужава.  Wink

# 694
  • Мнения: 55
Ехейййййййй, още две попълнения днес Simple Smile

Честито на мама Djesy и мама Elli_g за прекрасните синове! Да са ви живи и здрави!

Е сега разбрах какво е бебевалеж Simple Smile

# 695
  • Мнения: 322
ЧЕСТИТОоОоОоОо на Аia, Helene, LADY_ N, Djesy и Elli_g .... да са им живи и здрави бебочетата ....  newsm30 smile3504 newsm32 newsm05 passifier

# 696
  • Мнения: 55
Mary Angel, мерси, че сподели преживявания от Шейново... нали и аз съм се запътила натам другата седмица... Като цяло си звучи тегаво... ама трябва да мине. Както операцията, така и дните в болница, отделно от бебето... За жалост и във ВИП стаите не ги оставят бебетата постоянно. Искаше ми се да направим някаква уговорка и да не е така... но май няма да стане. А и като те слушам, явно си има нужда от почивка човек...

Хубаво, че всичко с малката Калина е наред и се е развило по най-добрия начин!  Hug

Утре там е секциото на Tsvety_georgieva! Дано мине като по учебник и всичко да е наред!  Praynig

# 697
  • Мнения: 1 274
Чудесни новини днес!
ЧЕСТИТО НА МАМА ДЖЕСИ И НА ЕЛИ!  bouquet
Аз имах болки до сега, в единия яйчник, прибегнах до папаверин и сега нещата утихнаха.
Лека вечер  bouquet

# 698
  • Ямбол
  • Мнения: 1 604
Ей,колко много бебоци са се появили днес,браво ,те са чакали само да влезне декември и да се родят.Сега ще имаме сигурно всеки ден такива бомби,после затишие от новини изведнъж ще настъпи.

# 699
  • Мнения: 1
Ехеее, на това му се вика добри новини! То не беше бебевалеж, то не беше чудо! Да са ни живи и здрави новите бебоци и техните мами  Hug Hug Ама те наистина са си чакали декември  Laughing

# 700
  • София
  • Мнения: 701
Mary_Angel , хич не звучи готино разказът ти за Шейново. Аз съм чувала за прословутите кожени легла в Патологията, които освен запарването, предразполагали и към пързаляне, та се налага да "държиш спирачки, за да не се изсулиш  hahaha  hahaha  hahaha
За акушерките изобщо не се съмнявам,че са изродки - нали ги гледам и на ЖК какви са чуми  #Cussing out.
Ако не са докторите там, едва ли някога бих се запътила към Шейново.....

А защо ти си си преобличала бебо за изписването? Аз съм виждала една лелка, със сплетен кок на главата, която облича бебетата?

# 701
  • Мнения: 34
аз сигурно ще си взема компа в клиниката,дано да мога да пиша Hug

# 702
  • Мнения: 29
Която само да ти кажа да не му си връзваш много на тоя били рубин и на лекарите за жълтеницата . Naughty минах от там преди година и половина и мен ме стряскаха .едва ли не трябваше да спрем да се кърмим защото жълтеницата при изключително кърмените бебета продължава до към 3  4месец така че споко разрови се в нета има много инфо  по въпроса.И го давай по спокойно бебчо има нужда най вече от твоето спокойствие. Hugсд

# 703
  • Мнения: 311
Ехааааа, аз докато си редя пъзел два дена и гледай какво станало   Grinning
За Анастасия наистина незнаех за проблема така, че моля да ме извини ако съм я засегнала  Hug  bouquet


Честито на всички нови мами!!! Да са живи и зрави новите попълнения в редиците ни и много да радват мама и тате!!!

# 704
  • Мнения: 3
Честито на новите мами  Djesy  и  Elli_g  ,от тук нататък само щастливи мигове да им носят бебоците
 Голям бебевалеж настана,наистина мъничетата  са чакали да дойде декември ,нали са декемврийчета  Laughing и  аз много се вълнувам  за всяко едно бебче  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт