Как си намерихте работа в чужбина?

  • 238 128
  • 977
  •   1
Отговори
# 960
  • Наблизо
  • Мнения: 6 079

След това не че е невъзможно, но ще е супер трудно.
Да,ако иска да учи там..Не се издигаш много ,ако не си повишаваш квалификацията..

# 961
  • Мнения: 211
Да, наистина е трудно да започнеш работа в чужбина, освен ако не познаваш някого, който вече е минал по този път. Един познат започна работа в Германия през фирма посредник Балканинвест. Доволен е и още работи там. И аз мисля да се пробвам, но за позиция сервитьорка за начало, докато си повиша нивото на немски език.
Имай предвид, че после ще ти е трудно да намериш друга работа, която е различна от сервитьорка.
В БГ може днес да си чистач, а утре инженер, но в западна Европа не е така.

Ти си отговорила на фирма, която просто си е направила безплатна реклама тука.
Няма същинско лице което да става сервитьорка, това е примамка за наивнички. После ще им обяснят на място, че са натрупали дългове към фирмата и трябва да ги върнат като започнат по-доходна дейност, например проституция.

# 962
  • Мнения: 7 325
И на мен ми се видя подозрително това *съвсем между другото* споменаване на някаква фирма от потребител региран вероятно да се разпише в тази тема. Хубаво искат да си правят реклама, ама ...

# 963
  • Мнения: 3 675
Боже, колко съм наивна била! smile3538
Сега като погледнах профила и аз съм на мнение, че е реклама   Sick

# 964
  • Мнения: 2
Видях запитване за работа в чужбина и отговорих от моя опит. Ориентирах се към работа като сервитьорка, защото трудовят ми стаж в България е като сервитьорка и като продавачка. Не съм работила в чужбина до момента. Първо четох по форумите и разпитах познати за фирми. Така разбрах за тази фирма и реших да споделя опита си.

# 965
  • Мнения: 5 462
Видях запитване за работа в чужбина и отговорих от моя опит. Ориентирах се към работа като сервитьорка, защото трудовят ми стаж в България е като сервитьорка и като продавачка. Не съм работила в чужбина до момента. Първо четох по форумите и разпитах познати за фирми. Така разбрах за тази фирма и реших да споделя опита си.
Е какъв опита имаш тогава , след като никога не си работила в чужбина ?

# 966
  • Мнения: 2
Имам опит като сервитьорка и продавачка в София. От години мисля да започна работа в чужбина с надеждата за по-добри условия. Първо си мислех за Англия, но след информация от познати, работили там, се отказах. След което се сетих за немския език - така и така го учих в училище. Започнах да проучвам варианти за Германия и така стигнах до фирмата, от която познат е доволен. Реших да кандидатствам за нещо, за което имам опит от България. Не знам дали ще е достатъчно - в обявата пишеше само "опит на тази позиция" и немски език. Кандидатставах, ще видим дали ще се свържат с мен Simple Smile

# 967
  • Мнения: 1 842
Имам опит като сервитьорка и продавачка в София. От години мисля да започна работа в чужбина с надеждата за по-добри условия. Първо си мислех за Англия, но след информация от познати, работили там, се отказах. След което се сетих за немския език - така и така го учих в училище. Започнах да проучвам варианти за Германия и така стигнах до фирмата, от която познат е доволен. Реших да кандидатствам за нещо, за което имам опит от България. Не знам дали ще е достатъчно - в обявата пишеше само "опит на тази позиция" и немски език. Кандидатставах, ще видим дали ще се свържат с мен Simple Smile
Има ли резултат и коя е фирмата? Peace

# 968
  • Мнения: 3 675
Имам опит като сервитьорка и продавачка в София. От години мисля да започна работа в чужбина с надеждата за по-добри условия. Първо си мислех за Англия, но след информация от познати, работили там, се отказах. След което се сетих за немския език - така и така го учих в училище. Започнах да проучвам варианти за Германия и така стигнах до фирмата, от която познат е доволен. Реших да кандидатствам за нещо, за което имам опит от България. Не знам дали ще е достатъчно - в обявата пишеше само "опит на тази позиция" и немски език. Кандидатставах, ще видим дали ще се свържат с мен Simple Smile
Има ли резултат и коя е фирмата? Peace
Доколкото си спомням някой се беше опитал да направи реклама на някаква фирма и модераторите се бяха намесили.
Ако бъркам се извинявам.

# 969
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 289
Така, така  Peace

# 970
  • Мнения: 1 842

Доколкото си спомням някой се беше опитал да направи реклама на някаква фирма и модераторите се бяха намесили.
Ако бъркам се извинявам.
Благодаря, много жалко ако е било само реклама. Peace Не съм видяла поста, не влизам често.

# 971
  • Мнения: 944
Привет на всички!  bouquet
Как става това с намирането на работа? Аз и мъжа ми обмисляме да заминаваме на някъде, тъй като имаме малко момченце на 8 месеца и се чудим как да стане... Нямаме познати в чужбина които да помогнат. Двамата сме със средно образование. Имаме ли изобщо някакъв шанс?  baby_neutral

# 972
  • Мнения: 7 325
Избирате си държава, научавате малко език, проучвате как стоят нещата с документите и трудовият пазар ( тук има теми по държави, може и там да питате ), заминава първо единият, намира си жилище и работа и след това отива другият с детето. Да тръгнете двамата с бебе без нищо сигурно е лудост - за мен.
Успех.

# 973
  • Мнения: 944
Благодаря. Ще се разровя за отделните държави да видя как стоят нещата.  bouquet

# 974
  • Мнения: 1 842
Здравейте, отново някой да знае къде мога да намеря сайт за обяви за работа за инженери в Германия? Благодаря Peace

Общи условия

Активация на акаунт