Ларингит

  • 13 308
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Deteto mi e bolno i onia den kato go zavedox na doktor mi kaza che ima Laringit izpisa mi kalciev sirop i Standicilin-antibiotik pod formata na sirop.. deteto mi e na 1g i 7 meseca .. iskam da pitam specialno za meda... dali da mu sloja malko pchelen med na gardite za prespi primerno  1 2 chasa ili ne se preporuchva.. molq daite vashite saveti. Praynig

# 1
  • BG
  • Мнения: 2 458

Ларингитът е заболяване на гърлото, така че е безсмислено да му правиш компрес на гърдите и то с мед,
който е вероятен алерген, малко ти е детето. Лекарствата са достатъчни.
Ако можеш, по-добре му дай топло ( но не горещо) билково чайче. По малко с лъжичка.

Пиши на кирилица.


# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
няма смисъл от компрес на гърдите.ако кашляше,да-много добре действа намазването с мед

направи му компреса с извара-чукни в гугъл компрес с извара,за да прочетеш повече

# 3
  • София
  • Мнения: 39 770
Elena10, 2ра забележка за латиницата. Пишете на кирилица.

Няма смисъл от компрес на гърдите с каквото и да е.
Чувала съм и съм чела добри отзиви за компреса, за който е писала Elfita. Прави се на гърлото.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
да,на гърлото-забравила съм да уточня
много добре действа-дори 2-3 часа да го държиш

# 5
  • Мнения: 51
Мили мами, как задържате въпросния компрес - моето малко момче не понася такива. Пък и "от оня ден" би трябвало да подействат предписаните лекарства.
Бързо оздравяване на детенце, Еlena10!

# 6
  • Мнения: 1 335
От компрес на гърдите при положение, че има ларингит няма смисъл. Аз искам да споделя за меда - дъшеря с едно намзаване за цяла нощ й премина упорита кашлица, лекувана със сироп преди това. НО се изрина от меда, обрива мина сам, но след 2-3 седмици; когато я мазах беше на година 4месеца някъде.

# 7
  • Мнения: 137
Здравей, Elena10!
И синът ми е с ларингит. На 2 г. получи първия пристъп и се наложи да го приемат в болница. Оттогава всяка година прави по няколко пристъпа.
Това, което помага на нас, а и на много майки във форума, са инхалации с физиологичен раствор. Има доста теми по този въпрос, напиши "инхалации" или "инхалатор" и ще ги откриеш. Ние ползваме този инхалатор: http://izmeri.com/prX_1176.htm
Надявам се при вас ларингитът да не се повтаря, така ще е достатъчно и просто да овлажниш въздуха в помещението, като например сложиш вода над отоплителните уреди. Може също да поставиш леген с вряла вода, която да се изпарява до леглото на детенцето, така че дишането му да се облекчи.
Нашата хомеопатка изписа и едно хомеопатично лекарство: Drosera 9CH. Тъй като детенцето ти е малко, можеш да му разтвориш две гранулки в 50 мл. вода и през час-два да му даваш по 1 лъжичка.
Надявам се, че съм била полезна.
Успех и бързо възстановяване!

# 8
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
Здравейте мами! И моята дъщеричка беше болна от ларингит. Наистина ли се повтарят пристъпите всяка година? Педи каза,че сега върлували два вируса. Единия с ларингит, другия с ангина и афти.  Първия е много тежък.

# 9
  • Мнения: 12
Вчера ни изписаха Класид тъй като сиропа Стандицилин не ни действаше...дигна и температура 38.3 .. след това се наложи и да го бият  един Орбазон за да се успокои .. за да можe да спи поне по - спокойно. Вапроса ми е какво  Ви е  мнението за сиропа КЛАЦИД?... и дали при Ларингит са го изписвали на вашето дете и дали е имало ефект? ooooh!

# 10
  • Мнения: 132
много странно,на нас ни изписаха класид за кашлица...но явно има комплексно действие.

# 11
  • BG
  • Мнения: 2 458

Клацидът е антибиотик, който не се изписва за кашлица, а за да лекува заболяването, на което кашлицата е симптом, т.е. ларингит, бронхит и т.н. Хубав антибиотик, един от най-широко използваните в момента, който просто е от групата на макролидите, различна от тази на Стандацилина - т.е. пеницилиновата, по-конкретно - ампицилин. Лекарят е преценил, че първият не се спрявя с инфекцията и е продължил лечението с Клацид. Не се замисляйте толкова, лекарите си знаят работата. Това за пристъпите всяка година също не е повод някой да не спи. Ларингитът е заболяване на гласните струни и в доста редки случаи дава оток на гърлото и спазъм със свиркаща кашлица и затруднено дишане, при което се налага Урбазон за овладяване. Не е казано, че ако на едно детенце му се случва три пъти годишно, на всички други - също. Всяко заболяване си протича по различен начин при отделния индивид.



# 12
  • Кьолн
  • Мнения: 1 220
И на моята дъщеричка и исписаха Клацид. Аз се притесних че е силен антибиотик ,но пък много и помогна. И при нашия случай вдигнахме температура.

# 13
  • Мнения: 2
Миналият месец синът ми беше с ларингит.Вечерта си легна с лека настинка,но след няколко часа се появи лаеща кашлица и много му се затрудни дишането.В спешното му направиха инхалация и му биха урбазон(сложиха му и още 1 инжекция,но от притеснение така и не я запомних  Embarassed) и ни приеха в болницата за наблюдение.На другия ден ни изписаха,детето се подобри веднага след урбазона и не се наложи да пие антибиотици

# 14
  • Мнения: 137
Миналият месец синът ми беше с ларингит.Вечерта си легна с лека настинка,но след няколко часа се появи лаеща кашлица и много му се затрудни дишането.В спешното му направиха инхалация и му биха урбазон(сложиха му и още 1 инжекция,но от притеснение така и не я запомних  Embarassed) и ни приеха в болницата за наблюдение.На другия ден ни изписаха,детето се подобри веднага след урбазона и не се наложи да пие антибиотици
Абсолютно по същи начин се разви и първият пристъп на сина ми преди 3 години, само че ни държаха по-дълго в болницата. Както казва Benisima, "Не е казано, че ако на едно детенце му се случва три пъти годишно, на всички други - също. Всяко заболяване си протича по различен начин при отделния индивид." Това е вярно, но както показва опитът и разказите на майките във форума, за съжаление при много от децата се повтаря многократно. Хубавото, е тази тенденция преминава с възрастта.
И до днес ако синът ми вечерта е с хрема, имам едно наум, че през нощта може да направи пристъп. За съжаление в повечето случаи се оказвам права, но хубавото е, че с времето спрях да изпадам в паника и веднага приемам адекватни мерки. Веднага включвам инхалатора и му давам да смуче Drosera. Има и едно сиропче "Хустагил", който е за дразнещата кашлица и пресипналост на гласа. Така вече не се налага да пие антибиотик.

Общи условия

Активация на акаунт