Защо днешните родители кръщават децата си с чуждоезични имена ?

  • 12 502
  • 216
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 2 786
То беше ясно, че се шегуваш  Wink Горещо се надявам турските сериали да не повлияят на хората при избора на име, защото тогава Бритни и Брияна ще изглеждат чудесна алтернатива  Laughing
Само се надявам горките дечица като пораснат да не се срамуват от имената си. Защото след 20 години Гена просто ще е "умряло" име. А децата едва ли ще ги грее особено мисълта, че са били кръстени на една талантлива певица от времето на техните баби  Wink
И да, тъжно е, че някои хора вярват, че името прави човека известен и талантлив, а не обратното  Tired

# 211
  • София
  • Мнения: 291
Не казвам, че името Ралица или тези завършващи на мир и слав са чуждоезични, а че ми простеят много повече отколкото Гена, Райна и Борис. Понеже имаше въпрос дали са им пречели имената на въпросните певци...с какво да им пречат, само бих се радвала ако се казвам Гена или Райна. Виж, ако съм Генислава, Радослава или Ралица не бих го преживяла. Въпрос на гледна точка.

То и мнения, като твоите простеят, ама ей го на - натрапваш ги тук и се налага да ги четем!

# 212
  • Мнения: 4 569
Не закачайте името Веселин. Naughty Нормално хубаво мъжко име.
Палячото Веселин Маринов  Sick няма да го коментираме.

Познавам една Сийка.Невероятен човек с подход към всеки,винаги усмихната.Неловко ми е да й казвам Сийке. Confused

# 213
  • някъде
  • Мнения: 4 961
Толкова ли са грозни, смотамни, срамни  или кой знае какви Българските имена, че всеки предпочита хората да си счупят езика за да произнесат името на детето му, или да го питат по 4-5 пъти, как точно се произнася?!
Синът ми е Алекс  защото е кръстен на баща си Александър и не искахме да е много дълго- Александър Александров и затова избрахме съкратен вариант Peace

# 214
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 414
Виж, ако съм Генислава, Радослава или Ралица не бих го преживяла. Въпрос на гледна точка.
Сигурно и сина ми след време няма да преживее това,че е Мирослав  ooooh!

# 215
  • Мнения: 57
моят син не се казва с "типично" българско име, защото "българското" име, което бяхме харесали (Калоян) тук никой не може да го произнесе (живеем в Германия и местните версии варират от Колиан през Кулян и за по-лесно Кал). така че колкото и да се бия в гърдите колко съм патриотична, по-важно ми е детето ми да се чувства комфортно с името си.
за протокола - и аз не съм фен на имена като Тервел, Винех, Кормесий и т.н само защото видите ли били много български.

# 216
  • Бургас
  • Мнения: 372
моят син не се казва с "типично" българско име, защото "българското" име, което бяхме харесали (Калоян) тук никой не може да го произнесе (живеем в Германия и местните версии варират от Колиан през Кулян и за по-лесно Кал). така че колкото и да се бия в гърдите колко съм патриотична, по-важно ми е детето ми да се чувства комфортно с името си.
за протокола - и аз не съм фен на имена като Тервел, Винех, Кормесий и т.н само защото видите ли били много български.

Това наистина е най-важното-детето да се чувства добре с името си  Peace

Общи условия

Активация на акаунт