Любители на кучета-17

  • 52 446
  • 729
  •   1
Отговори
# 285
  • Плевен
  • Мнения: 339
arcana втора година ще бъде на Айра през зимата, пода на къщата и е дървен. Благодаря за съвета още утре ще и взема талаш  Hug
Fossii невероятен бебчо си имате, пожелавам ви много щастливи мигове да имате с него Simple Smile

# 286
  • Мнения: 1 983
Момичета,
може би се повтарям, ама съм притеснена. Карина ми се струва дебела. ooooh! Имаме си тук едно приятелче, Бари, мъжки голдън на 6 месеца, е той горкия е като вейка в сравнение с нея. ooooh! И той по-трудно се уморява от нея, а Кари е някак по-тромава. Храним я с Нутрам, като за нейните месеци изяжда минимума на ден, по 525 гр, това е за 5 месечни. То ясно, че храната е с голяма усвояемост, ама чак пък толкова.... ooooh!
Струва ми се, че е малко над 30 кг. Blush Според вас да сменям ли храната? newsm78
Също така исках да питам и докога да даваме бебешка храна? newsm78

# 287
  • Варна
  • Мнения: 141
Snarky Chimpfanny, май за голдънка е тежичка. Не сменяй храната, а лекичко я намали. Например с 20%. За определено време. Още е малка и ще реагира положително на диетката. Никаква допълнителна храна и по-дълги разходки в събота и неделя. Храна за подрастващи може да й даваш до година, година и половина.

Нашият Арчи също е малко по-дебеличък от приетото. Лабрадорите и голдъните са доста лакоми.

# 288
  • Мнения: 1 335
Момичета,
може би се повтарям, ама съм притеснена. Карина ми се струва дебела. ooooh!...

 Joy Извнявай, не се сдържах.
Не намерих (а и не ми се търси обстойно) свястна картинка, ама погледни тук, ще свърши работа:
http://www.schnauzer-bg.com/index.php?option=com_content&tas … 114&Itemid=45
Принципът е един и същ
Не определяй килограмите на собственото си куче по тези на околните!

# 289
  • Мнения: 654
Момичета, в никакъв случай не слагайте дъжд на елхата! Могат да се нагълтат с него и да си прережат червата  Sad Отдавна исках да го напиша, но нещо забравях!  ooooh!
Извинявай,но не разбрах-дъжд или сняг.
Щото дъжд не слагам никога Grinning

# 290
  • Плевен
  • Мнения: 97
И аз се чудя що е туй дъжд ?

# 291
  • Мнения: 850
Момичета,
може би се повтарям, ама съм притеснена. Карина ми се струва дебела. ooooh!...

 Joy Извнявай, не се сдържах.
Не намерих (а и не ми се търси обстойно) свястна картинка, ама погледни тук, ще свърши работа:
http://www.schnauzer-bg.com/index.php?option=com_content&tas … 114&Itemid=45
Принципът е един и същ
Не определяй килограмите на собственото си куче по тези на околните!
по тази схема нашия е слаб  Sad , четат му се ребрата и прочие ... Деси, при вас как е ?
Аз последно като бях при доки за операцията го попитах така като го е огледал как се развива  понеже ми се вижда слабичък и той каза, че това си е нормално за породата и така трябва да е.

  Чудни нови попълнения си имаме в глутницата , да са живи и здравички и много да радват стопаните си  Hug

# 292
  • Плевен
  • Мнения: 97
Ужас значи откакто са при "дядо" и Риа и Дарси са станали дебели  newsm78  bouquet

# 293
  • Мнения: 2 175
magarcho, само ли ще пътува кучето? Ако да - трудна задача. Бих позвънила в автобусните компании, но мисля, че искат придружител, за влака откровено нямам идея, а самолетът е безсмислено скъп вариант. Другото е да го удариш на молба на автогарата някой от пътниците да поеме отговорността при съгласие на шофьора.
Arcana, а как по правят по света..?
Б..и!
Би трябвало да има някакъв начин..

Ще отсъствам цял месец от Бг и нямам идея какво ще я правя през това време..((

# 294
  • София
  • Мнения: 3 789
И аз се чудя що е туй дъжд ?

Ето това нещо (извинете за огромната снимка) се наричаше някога "дъжд".



Шуши, Джескин е "идеална" според снимката, която е пуснала Аркана, дори се чудя как така не е по-хърбава с тези стачки  Mr. Green Ще се опитам да я снимам довечера, че ми падна батерията на апарата, но и тук горе-долу се вижда. На тази снимка малко се е разтеглила, иначе като стои права, има повече талия  Mr. Green

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 11:04 от -=Деси=-

# 295
  • Мнения: 2 123
За слабостта и дебелината  Laughing

Snarky Chimpfanny, според мен зависи от две неща
1. Породата
2.Възрастта на кучето

Пример - Хъко (божествения ми незабравим кокер  Cry) беше слаб, като го подстрижехме ребрата му се забелязваха. Просто породата си е ловджийска, иска тичане, Хъката беше супер активно куче. Събота и неделя, когато отивахме на вилата се почваше спринт от 8 сутринта, та чак докато си легнем... нон стоп искаше да му се хвърля топка или пръчка. На морето хептен... От един булдог или пекенез, или чау чау, не можеш да очакваш подобно нещо... Искам да кажа, че породата си изисква своето.

Сега Роджър (новото двумесечно бебе ретривър) е като бяло мече - дебеличък е, просто защото си е бебинце  Simple Smile. Като с човеците - като малки са пухкавки и не е страшно да имат гривни по крачетата ...

Ние даваме Роял Канин за бебета от големи породи. На опаковката много ясно пише - за всеки месец каква храна и по колко.
Аз мисля до към половин година да карам само на такава храна, после като мине на две яденета, сутрин ще давам суха храна, вечерно време ще яде готвено. Сори, аз съм от старата школа кучкари и не мога да бъда убедена, че е полезно за едно живо същество да яде само изкуственяк ....Хъко категорично отказваше суха храна. Готвех специално за неговарени пилешки фенери (щателно обезкостени) със зеленчуци - моркови, тиквички, целина и неполиран ориз.

Не се тревожи, като гледам твоето момиче е също още бебе ... рано е да говорим изобщо за дебелина .... според мен след възраст над година и половина, в зависимост от вида на девойката,  вече можеш "спокойно да започнеш да се притесняваш"  Mr. Green


ПС
Не намалявай храната на бебето в никакъв сучай по твоя преценка!!! Още расте и си трябват витамини, минерали КАЛЦИЙ. Кали 08,  20 процента си е  една пета, недей така ...
Подобни действия, само след съвет с ветеринар!!!


Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 13:15 от Fussii

# 296
  • Мнения: 0
Fussii,малчо е страхотен.Да ви е жив и здрав!
Деси,какъв дъжд,какъв сняг ,бе душко?Аз направо не знам дали елхата да изкарвам.С тая френска катерица просто е изял елхата и нагълтал каквото има по нея.От масата, на секцията и на елхата.
Относно напълняването :И аз си мислих че моя е много дебел ,защото френските булдоци по схема на растежа ги дават на 1 година да са м/у 13-14 кг. а моя хубостник е 16 кг.,че и нагоре.Но като го гледам е повече мускулест от колкото дебел.Явно всичко си е индивидуално.Както при хората.Аз трябва да тежа 65кг. а съм 75 кг .че и нагоре.
Да кажа от вчера как върви обучението на Джестъра.Снощи си направих експеримент с викането след хапането- пристигна леля ми от долния етаж.Мислила че се караме.Взех да викам по тихо - той си помисли че му говоря.Не съм му давала никакво ядене от масата .Влязох да се къпя като излизам,той седнал на мойто място ,мъжа ми му нарязал малко македонка и си хапват двамата.
Кажете ми да се смея ли или да плача.Днес му направих забележка да не се качва на масата - мъжа ми го посрещна с бисквитка и погалване все едно му каза "браво че си се качил там" Sick.Не става .Докато татко му е тук просто нещата ще бъдат същите.Вбесявам се #2gunfire и даже днес сутринта бая се скарахме заради кучето ,но вместо да си вдигам нервите по добре това което съм решила да стане след като мъжа ми тръгне на път.

PRINCESSA DE,браво за решението ти.Да пуснеш снимки и да пишеш с подробности .

# 297
  • Мнения: 1 983
Благодаря момичета. Hug
Чудех се защото има адски много козинка и така ми изглежда. Но от линка на аркана видях, че е в идеална форма. Hug
А по нея не мога да се ориентирам, защото тя винаги е гладна. Tired
Фуси, пак да кажа, Роджър е прекрасен. Heart Eyes

# 298
  • Мнения: 2 123
Мерси момичета ... наистина е много сладък и засега е много добричко бебе. Даже не настоява да спи при нас в леглото  Shocked Спи си в неговото легълце, където трупа каквото докопа - много ни е прибран!

Забравила съм какво е да имаш куче бебе и оставям абсолютно безрасъдно вещи навсякъде ... Тази сутрин ми беше докопал една обица и си изкарах акъла докато намеря другата ... вече бях хукнала към ветеринаря, когато я открих. Та от днес - всичко нависоко...

# 299
  • Мнения: 0
http://www.facebook.com/album.php?profile=1&id=100001231486750
ЕТО ТОВА Е АЙРО. В приюта в Шумен е Simple Smile Сега очаквам да го докарат - казаха ми че ще ми се обадят за да го посрещна. Изискват единствено регистрация в общината. Реших да взема кучето от кампанията "Вземи приятел".
Влюбих се в него от пръв поглед Simple Smile
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт