колко време в бънджи?

  • 14 133
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 167
Здравейте! От вчера малката си има бънджи и направо полудява от радост като я сложа в него. Чудя се, има ли някакво ограничение колко време може да стои в него, че днес я държахме два пъти за около половин час и накрая със зор я извадихме. Ще съм благодарна, ако някой помогне с инфо...  Wink

# 1
  • Мнения: 925
Два пъти за по половин час на 8 месечно бебе ми звучи добре  Peace Ако на детето наистина му е приятно постепенно можед да увеличаваш времето на престоя ... Според мен, де . Ако толкова те притеснява се консултирай с ортопед  Peace

# 2
  • Мнения: 253
На мен рехабилитатор ми каза, че от бънджито ползата е само в радостта на детенце  Grinning Според нея  няколко пъти на ден за по 15-ина мин не било проблем, а и все пак твоето бебе не е мн голямо, предполагам че не може да ходи  Peace

# 3
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Мами, ще извинявате за тъпия въпрос, но не съм много веща по темата:
Бънджито принципно не е ли за периода от 4-ти до към 9-ти месец?  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 44 229
най-добре - николко.

# 5
  • Мнения: 234
Даже и не съм виждала как изглежда това бънджи, но на курса за бременни ортопедът, които ни води лекция тотално го отрече! Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 44 229
в общи линии нещо такова

детето се отблъсква с крачета и скача, което си е одста голямо напрежение за едно телце, което още не може да стои изправено и да ходи дори.

# 7
  • Мнения: 167
Ами тя от около 2 седмици се изправя спокойно на крака и понеже от 6-тия месец скача доста усилено решихме да й купим бънджито. И тя много, ама много му се радва. Ако я оставя може и цял ден да скача в него.  Но явно е най-добре да идем на ортопед да питаме...

# 8
  • София
  • Мнения: 44 229
те всички се радват...това радоста няма много общо.
като почне да ходи и да скача сама - тогава батути и подобни...

# 9
  • София
  • Мнения: 813
А на мен ортопеда и педито ми казаха че бънджи може, проходилка НЕ. В бънджито детето не се отпуска с цялата си тежест върху краката, а и дали ще подскача в ръцете ми или в бънджи ... Въпреки това го ползвахме два пъти на ден по 15 минути, рядко три четири, ако е лошо времето и не излизаме примерно.
Авторката пита Колко, а не Дали  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 44 229
на въпроса колко, съвсем спокойно се отговаря - николко.
това си е моето мнение. и на ортопеда ни.педиатър с подобен въпрос не съм занимавала, след като съм имала под ръка специалист.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 535
Колкото по-малко, толкова по-добре. Мнението ми съвпада с това на Angel_Dust

на въпроса колко, съвсем спокойно се отговаря - николко.
Peace

За мен всички тези бънджита, проходилки и т.н. са ненужни  Naughty

# 12
  • Мнения: 868
Моят сладур направи страхотни мускули на крачетата,  именно от подскачане в бънджи.
На ден два пъти по 20 мин.

# 13
  • Мнения: 9 451
Първоначално за 5-10 мин,а после постепенно увеличавай времето.

# 14
  • Мнения: 4 335
И синьт ми се радваше,но от тия протеворичиви мнения не смеех да го слагам редовно.Общо взето го използвахме на седмицата два три пьти за около 15 минути.
На мен лично половин час ми се вижда доста(но си е само мое мнение) Rolling EyesМоже би бих предпочела по-често,но за по-кратко,не сьм сигурна така колко се натоварва и дали не трябва почивка.

Общи условия

Активация на акаунт