Баба каза така ...

  • 540 222
  • 758
  •   1
Отговори
# 615
  • Мнения: 60
Дайте лек за синузит. Не мога да се отърва от него. Умирам от главоболие! Помогнете!

Единственото ,което съм чувала е-нагревки с морска сол.Сипваш сгорещена морска сол в някаква торбичка от плат и я държиш докато изстине върху челото,в основата на носа .
Не знам,обаче,доколко е ефикасно .
А аз знам че е опасно!Доки ме посъветва да си накапя мед в носа,но не съм пробвала,пих Геломиртол ....

# 616
  • Мнения: 3 810
Лекувах дъщеря си от синузит с какво ли не- д-рката казваше инхалации, но от тях започваше да й тече кръв от носа. Слага кр. масло, мед...Последно ползвах съветите на д-р Михайлов- хомеопат на Часът на мама:
http://mama.btv.bg/forum/viewtopic.php?f=8&t=4771&sid=96 … 2d97b4d2d94f6b722
Вече близо година не е правила синузит.

# 617
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
Ние имаме проблеми със белодробни спазми.Малкото ми дете,като започне да кашля,веднага прави спазми.Има ли нещо,което да давам профилактично?

# 618
  • Тука, под липите стари...
  • Мнения: 287
Здравейте и от мен! Големият ми син, който е на 6 години откакто тръгна на предучилищна много боледува въпреки витамините и респивакса, които му давам. В момента сме с бронхит със спазъм, пие зинат, та въпроса ми е мога ли да му давам по една лъжичка боров мед сутрин, дали ще му навреди или ще има положителен ефект, ако съм пропуснала да прочета по-напред в темата, моля да ме извините Hug
Аз давам почти непрекъснато боров мед - сутрин по една лъжичка, както и по една лъжичка пчелен мед, разтворен в малко топла вода - има добър ефект при нас. Успех!

# 619
  • Мнения: 12
Защо всъщност нагревките с морска сол са опасни? И на мен са ми препоръчвали именно това и никой не го е споменавал.

# 620
  • Мнения: 431
Защо всъщност нагревките с морска сол са опасни? И на мен са ми препоръчвали именно това и никой не го е споменавал.
Аз дадох съвета за нагревките , но наистина е логично да е опасно ,защото когато има някъде възпаление , не трябва мястото да се затопля !
Преди години имах възпаление на яйчник и първо пих антибиотик,а след преглед ходих на нагревки . Беше от съществено значение да е излекувано НАПЪЛНО възпалението , за да се правят нагревките .

# 621
  • Мнения: 12
Благодаря много за отговора, clover-d.

# 622
  • Мнения: 20
Дайте лек за синузит. Не мога да се отърва от него. Умирам от главоболие! Помогнете!
Здравейте, момичета!

Когато моите деца имаха хрема, по съвета на свекърва ми, слагах им тънки парченца от кестен в нослето. Пазих ги да седят мирни десетина минути. Да, преди това лекичко намазвах нослето с крем. Lirena, не знам дали така ще излекувате, но навреме четох, че много обглечава и при синузит. Почетете в нета, за да прецените дали е подходящо за вашия проблем Simple Smile

# 623
  • Германия
  • Мнения: 327
Здравейте,давам рецепти,които съм изпитала върху себе си и не са показали странични ефекти:
Гнойни пъпки,малки гнойни ранички-поставя се върху тях парче домат(само дебелата част,без семките),вътрешната част на домата в/у раничката и се слага лейкопласт или се превързва.Престоява 1 нощ. Доматът изсмуква гнойта.
При болки в ушите-нарязана на ситно глава лук,увита в кърпа или кухненска хартия се затопля във фурната или микровълновата и се слага на ухото,притиска се с лента за коса или кой каквото има(Това го правих докато бях бременна и ушите ме заболяваха все нощем)
При малки порезни рани,охлузени колене,лакти и др. -изсипва се малко захар в/у мястото,действа кръвоспиращо.

# 624
  • Мнения: 117
Здравейте.
Знаете ли нещо за болки в коленете?

# 625
  • Германия
  • Мнения: 327
mama zizi,опитай с компреси от настърган сапун,размит с малко вода до получаване на гъста каша.Коляното се превързва  и се спи с компреса. повтаря се няколко вечери. Това помага и при навяхване.

# 626
  • Пловдив
  • Мнения: 246
Здравейте, бих искала малко помощ.
От 2 месеца съм със зачервено гърло, тъкмо ми отмине и пак на ново. Сега се влача 2 седмици и нищо не ми помага.
Четох, четох, пробвах и пак си стоя със зачервеното гърло. Правих си компреси с извара, с ракия и черен пипер, с белтък и пудра захар. Правих гаргари със солена вода, с клеева тинктура, ох вече забравих с какво. И няма оправия. Нямам температура, не ме боли нищо друго. Нямам някакви налепи, успях да ги изчистя с гаргара от Сандрин. Смуках ефизол и фитолор. Вече не знам какво да правя, как да си оправя гърлото. Моля ви се, помогнете ми. Не искам антибиотик да пия Cry

# 627
  • Мнения: 1 929
А дали има бабин лек за гъсти жълто-зелени сополки?

# 628
  • Мнения: 957
Ние имаме проблеми със белодробни спазми.Малкото ми дете,като започне да кашля,веднага прави спазми.Има ли нещо,което да давам профилактично?

Kak точно изглежда бронхоспазъмът?

Синупрет за жълто-зелените сополи, но трябва постоянство. Той е на билкова основа има го и на капки.

# 629
  • Пазарджик
  • Мнения: 307
Ние имаме проблеми със белодробни спазми.Малкото ми дете,като започне да кашля,веднага прави спазми.Има ли нещо,което да давам профилактично?

Kak точно изглежда бронхоспазъмът?

Хъркат му гърдичките.Като го заведа на доктор,след като го преслуша,тя ми казва,че е със спазъм.

Общи условия

Активация на акаунт