Баба каза така ...

  • 540 193
  • 758
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 11
Здравейте момичета , искам да споделя и аз нашата история и да ви помоля за съвет. Преди седмица заведох сина си /3г /  на личната че беше вдигнал температура 37.7 , не е голяма но реших да го занеса , личната ни прати на снимка , от там излезе че е бронхит  ooooh!  ужас - без никакви симптоми само с тая температура , без дори да се закашли . Та бяхме на инжекции и след тях сина ми започна да кашли , сега и на АБ , и на сиропи но тач кашлица не спира а се усложнява - личната каза АМИ ТАКА Е , ДЕЦАТА СА ТАКА  ooooh!
Искам съвета ви , моля ви за помощ - какво да му давам , неможе да спи нито да стои нормално без да кашли
 Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig Praynig

# 646
  • Мнения: 60
Моят съвет е:искай  си талон за специалист!Ние бяхме така и се оказа пневмония!Честно казано като разбрах-всички "бабешки лекове"ми излетяха от главата и направо в болницата!Пи три антибиотика и различни сиропчета,мина пневмонията,но продължи да кашля,от болницата казаха че е нормално и че може да си покашля и месец,едва тогава минах на бабини чаичета........и сега сме ОК

# 647
  • Русе
  • Мнения: 123
 Мина, много ти благодаря!   bouquet
 Ще пробваме. Дано малката търпи компреса.

# 648
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
споделям 2 рецепти, изпробани върху мен.
незнам дали стават за деца  Rolling Eyes

при настинка, без Т, но с усещане за студ:
5-6 см. пресен корен от джинджифил се обелва и се настъргва.
слага се в малък, плътно затварящ се съд, посипва се с 2 - 3 ч.л. кафява захар.
оставя се да престои цяла нощ.
на другия ден изглежда като мед.
прави се на чай (стига за 4-5 чаши чай). за любителите на лютото - може да се хапва по малко с лъжица.
помага и при начални болки в гърлото.

хрема, течащ, но незапушен нос (може и при запушен да помага  Thinking)
1/2 ч.л. синап се счуква, добавя се 1 ч.л. изцедено кисело мляко и се обърква.
прави се компрес на челото (на синусите) и на носа.
пари доста, аз го издържах 5 мин.
правих го вечерта, на другия ден нямах хрема  Mr. Green

разболях се вечерта в четвъртък, днес сутринта имах съвсем малко хрема...  Mr. Green

# 649
  • Мнения: 488
Момичета, помощ!!!
Наскоро малката изкара конюнктивит, който лекувахме с Фуситалмик.
Най-вероятно, покрай никнещите зъби, ми се появиха сополи. Първо бяха бистри и реших да не ги лекувам, освен ако не се влошат. Но те продължават да са все така обилни...че взеха и позеленяха  ooooh! започнах да капя клеева тинктура, разторена в сребърна вода...
Появи се странна кашлица, която първо беше като давене ( най-вероятно стичащи се секрети от нослето към гърлото)...водих я на лекар, казаха, че гърдичките са и чисти, гърлото е чисто, детето няма проблеми...Добре, ама нищо не се оправя...
Кашлицата продължава, вече се чува отхрачване, сополите също си текат- обилни и зеленикави
Давам и 3пъти по 10 капки Умкалор, тя го плюе...слагам в мляко, вода, чай....не ще  ooooh!
Запарих и светли стафиди, плюе...
Направих чашка от лук, сложих лъжица кафява захар, полученото сокче и го давам- плюе, сложих го в манджата ( само о исамо да не стане зян, че няма да има ефект, ми е ясно) и нея плюе...
Не издържам вече...Имам чувството, че не се справям като майка...Къде, по дяволите, бъркам...
Защо не мога да измисля начин да накрам детето си да приеме лечението Sad
Дори и да са лекарства, пак ще плюе, убедена съм...
МОЛЯ ВИ, помогнете ми!
Дайте ми съвет!
Как да предлагам капки, отвари, чайчета без да ги плюе детето....
Благодаря предварително!

# 650
  • Мнения: 431
МилаИванова ,мислех си ,че съм единствената като теб .
Когато се разболее синът ми ,изпадам в паника и ме мислят за истеричка ,но никой не разбира ,че ужасът ми идва не от самата болест , а от това ,че НЕ МОГА ДА ДАМ никакво лекарство  #Crazy ,съотв. не мога да въздействам в посока оздравяване  ooooh!.
Пробвала съм разл. варианти като теб .Той не плюе ,а повръща !Даже Панадол повръща .Хрема не се лекува при него -след помпа ми е правил такъв психо шок(не знам как по-точно да го нарека) ,че 40 мин. не беше на себе си ,не спря да реве .
До някъде успявам да разтворя(нещото) в спринцовка и с помощта на др. човек,му изстисквам на порции съдържанието .Веднага след това давам вода ,за да преглътне и да не повърне .Не винаги успявям ,обаче  Tired .
Дано да успееш  Praynig!

# 651
  • България
  • Мнения: 490
здравеите.открих ви случаино при търсене на информация за тибетската гъба.
много полезен форум. Hug

# 652
  • Мнения: 1 942
МИла Иванова и кловер_д, не сте лоши майки, но в притеснението си предавате страха на детето си и то реагира като плюе Hug Като не приема Панадол купи Калпол - вместо огромната доза Панадол ще дадеш половината с Калпола - изчисли си милилитрите пропорционално на двата препарата, те съдържат едно и също лекарство.
Значи не лъжете като начало децата - те трябва да знаят, че ще горчи, но ТРЯБВА да бъде изпито, за да оздравее, говорете и убеждавайте, но не молете. Ако изпие гадното лекарство веднага дайте награда или нещо вкусно - бонбон винаги е добре приет, шоколад /ако давате/ или там с каквото се награждавате. Първите пъти това ТРЯБВА може да се наложи да покажете със сила, че не приемате НЕ и плюене за отговор - детето трябва да се примири, че като сте казали ще трябва да го изпие, но кажете и покажете че и на вас ви е криво, че гочри или му е гадно.
Има такива горчили и гадни вкусове, че ако ги месиш с друго не виждам как може да го заблудиш детето, че не е там, затова по-добре гочилката в лъжица течност да бъде изпита бързо и след това нещо вкусно.

# 653
  • Мнения: 2 028
привет,
търся всякакви идеи за повишаване на апетита на малко детенце... малкият почти нищо не яде... едно време помня, че баба ми даваше някакви чайчета, но да съм знаела да обръщам повече внимание...
благодаря предварително...

# 654
  • Мнения: 431
Sillveto ,съгласна съм с това ,което си написала ,но се отнася за по-големи деца .Като писне ,няма начин да му обясниш ,че е за негово добро ,просто няма как да си го обясни на тази възраст .
Освен това на 2 г. дете не се дава нито шоколад ,нито бонбони(повръща)  Sick .

ray ,нашата педиатърка препоръча Саностол ,но не подейства  Rolling Eyes. Всъщност -нищо ,което съм пробвала за повишаване на апетита не е дало резултат .Просто човекът е над тези неща  Crossing Arms .

# 655
  • България
  • Мнения: 490
момичета моита дъщеря си беше злояда от рождение.преди 10-15 дни от 6годишния и рожден ден като каза ще ЯМ та чак сега няма спиране.яде по две вечери и постоянно мрънка за сладко.сега казвам-спри да ядеш-преди се молех да хапне.в интересна на истината никога не съм ходела с паничка и лъжичка след нея,колкото хапне толкова.щом е здрава и се чуства добре с малко храна така да е.всяко нещо с времето си.... Hug

# 656
  • Мнения: 21
пневмонии,бронхити и ангини -изварения компрес или мед и сода.
имам най -редовно едно буркан4е объркано с мед и синап и пе4ена ръж-от него давам по една суп лъж. профилакти4но на ден ,а когато кашля-по 4-5 пъти...
капки от 4аено дърво в/у възглавницата -когато и е запушен носа ,лавандула когато е неспокойна
за Разстройство-сирена мая!!!!15 дена лежахме в инфекциозна болница с вирус на системи -нищо не помогна освен това.ударна доза от 1 с.л. 3 пъти на ден и край-ако е по упорито -на скедващия пак

# 657
  • Мнения: 4 585

Здравейте! Някъде четох за гарвански (гарванов) лук против страхове, включително и стари.
Някой знае ли кога, как се събира, и как се приготвя за консумация.

# 658
  • Мнения: X

Здравейте! Някъде четох за гарвански (гарванов) лук против страхове, включително и стари.
Някой знае ли кога, как се събира, и как се приготвя за консумация.

Гарванският лук го има като есенция на Бах. Ето тук е темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=428898.510;topicseen. Според състоянието може да се комбинират няколко есенции.


29: Star of Bethlehem, по Пати Аспен
  Цветето на успокоението
  Основни симптоми: Индивидът, преживял шок на физическо, умствено и психическо ниво, независимо дали това се е случило в детството или съвсем наскоро.
  Положителни ефекти:
    Способност за психическа адаптация.
    Чувство на лекота и свобода в реакциите.
    Радостно усещане след дългото замайване.
    Способност да утешаваш и другите.

  29: Star of Bethlehem, по Бах
  За хора в голямо нещастие при трудно поносими условия.
  Шок от някаква тежка новина, загуба на някой любим, уплаха като следствие от някакъв нещастен случай и други подобни ситуации.
  Есенцията е за тези, които отказват да бъдат утешени, това лекарство носи успокоение.

  29: Star of Bethlehem, по Пашкулев
  Превеждан и буквално от английски като "витлеемска звезда".
  Облекчава последиците от всякакъв вид шок - след физически травми, операции, стресове, тежко раждане или изнасилване, екстремни енергийни промени при медитативни и дихателни техники, с които човек за момента не може да се справи, и др. "Баховата Arnica".
  Често се прилага за лекуване на депресивните състояния, проявяващи се с бавни движения, тихо говорене, нерешителност и страх от промени. Редица психосоматични състояния могат да бъдат свързани с тези нагласи: язви на стомаха (основен таргет при хомеопатичната употреба на растението!), проблеми с мензиса, надбъбречна недостатъчност и др. Средството помага и по време на критичните физически и емоционални фази на биоритмите. Често прилагано средство, което в много случаи се замества с Rescue Remedy, което има по-комплексно въздействие при спешни ситуации и дълготрайните им последствия.


Есенциите могат да се купят от сайта на Пашкулев, струват около 3 лева бройката, на първата страница на темата има координати.

Последна редакция: пт, 12 мар 2010, 20:35 от Анонимен

# 659
  • Мнения: 4 585
Благодаря, Мина!

Общи условия

Активация на акаунт