Отговори
# 15
  • Мнения: 0
много хубава темичка с коледно настроение

# 16
  • Мнения: 105

Много се радвам, че ви допадна решението да внеса за настроение коледен дух в новата ни тема. И аз се признавам за подвластна на синрома „очакване на Коледните и Новогодишни празници” . Сега си припомних, как като много малка, седнала до прозореца, притиснала нос в студеното стъкло, с часове броях сипещите се снежинки и вперила поглед в бялото на снега, силно се надявах, че отнякъде ще се покаже шейната на Дядо Мраз, а на сутринта притичвах по пижама с боси крачета до елхата и с разтреперани ръце започвах да ровя подаръците. Неописуемо детско щастие. Вярвам, че всеки от нас го е изпитвал. Не може да се сравни с нищо…Сега е ред ние да завещаем мечтите си за коледни вълшебства и да творим чудеса за нашите деца. Нямам търпение да се отдам на настроението от приготовленията, емоциите, очакването и радостта.

За гледането - едната баба е винаги под ръка, другата също би била много активна, ако не беше в Пловдив. Но това, от което съм имала нужда, а и винаги съм го получавала, е активно присъстващ и помагащ в ежедневието татко /работата му го позволява/. Изградихме си собствен ритъм и микроклимат и сме си самодостатъчни от самото начало. Признавам си, случвало ми се да се издразня дори, при натиск за помощ отвън. Бабите са полезни, но само в краен случай! Държа да си гледам бебока сама, поне докато имам тази възможност.


Днес бяхме при педиатъра, специално за да ни сложат трети прием на Pentaxim и втори на Synflorix, т.к. едната ваксина я нямаше в наличност при редовния месечен преглед и май вече наваксахме сериозното забавяне, заради продължителната жълтеница.

В Неделя беше първото подстригване на Светли /на трите косъма  Joy/. Имаше ли някаква традиция, в този случай, не мога да се сетя?

За коледен подарък на Светльо решиме да вземем ето това Отпечатък за ръчичка и краче Baby Art и това Албум дневник Нашето бебе . Сега се сетих, преди време ми направи впечатление, че в Хиполенд имаше такива и можех да се възползвам от 25% промоция преди няколко дена, но съвсем изключих. От роднини, предпочитаме парички, а ние си набавяме когато и каквото ни е необходимо.

Последна редакция: пн, 29 ное 2010, 23:03 от _BLUE BIRD_

# 17
  • Мнения: 0
цоппппп................и ние тук  Simple Smile

# 18
  • Мнения: 2
Здравейте,
страхотна темичка! Ние днес бяхме на консултация. Взеха ни кръв и Иви плака много. А през деня докато събера урина голям зор видях. Бях взела един колектор за урина от аптеката ама нищо не стана и добре, че лекарката каза да сложа памук и така събрах урина.
Иначе сме доста големи: 8900 (+ 1кг) и 72 см. (+ 2 см). За сега няма да въвеждаме каши, а сме само на зеленчуково пюре и по няколко лъжици плодово пюре.
Да се похваля вече си имаме и трето зъбче.
Пожелавам лека вечер на всички.

# 19
  • Мнения: 0
хело и от мен страхотна тема

# 20
  • Мнения: 0
Поздрав и от мен с пожелание коледното настроение и усмивки да са с нас!  Hug

# 21
  • Мнения: 19
Ето ни и нас в новата темичка, прекрасна както винаги   bouquet
Ние сме заместили обедното хранене със зеленчуково пюре от около 4,5 дена. Слагам кърма само, когато има картоф, че ми се струва, че става по-вкусничко  Laughing Засега сме опитали катроф, морков, тиква, тиквичка, пащърнак и вчера карфиол на Хип, но през ноща имаше колики и май беше от него. Мисля да изчакам още с тези по-пръдливите (грах, карфиол, зелен боб и броколи), вие как мислите?  newsm78
Към 17.00 ч. ядем по 40-60 гр. плодово да свиква с вкуса,  взимам на Гербер и на два пъти го хапва, каквото остане за мама  : Crazy
Лека и спокойна нощ на всички бебоци и мами   bouquet

# 22
  • Мнения: 7
 newsm51 за страхотната темичка, изпълнена с коледно настроение!

Пепси, лично аз не бих започнала захранване, ако детето е болно! Ако има някаква реакция няма да знаеш дали е следствие на болестта или на храната, която си дала.

Ставам, че малката принцеса надава вой!

# 23
  • Мнения: 2
Марчелка честита ви месечинка. Да е жив и здрав малкия Паф!
Аз дне сживея с дата 28 и си викам да не забравя да честитя  Grinning Grinning Grinning
Честито и на Станислав, Дамян, Никола и Никола Катрин!!!

# 24
  • Мнения: 141
Здравейте, честити месечинки.
Темичката е заредена с много настроение.Първите Коледи на нашите дечица.
Пепси, изчакай няколко дни, няма да е късно  Peace
С храненето ние сме стигнали до 125-130 гр. зеленчуково.Толкова му давам и дохранвам с мляко, иначе може и повече да изяде.Някой питаше за количеството, как и след колко време е достигнато.Аз се придържах към схемата за количеството от сайта па-па.Първата седмица-по няколко лъжички, втората- по половин бурканче от 125 гр., третата- по цяло бурканче от 125 гр..За четвъртата пише, колкото желае детето, но не повече от 190 гр. на ядене.Аз спрях до количество от едно малко бурканче, за да не премахвам съвсем млякото.
Пак по тази схема, дадох плодово през третата седмица от захранването, но само по няколко лъжички от два-три плода, и не гледах да стигна количество, а само да са въведени, тъй като смятах да въвеждам оризова каша и евентуално, ако не му харесаше чиста, да мога да слагам плодово вътре.И така през четвъртата седмица започнах с по две-три лъжички оризова каша, а той взе че я хареса и без плодово вътре.И сега нашите хранения са така:
6.30-7.00-АМ
10.00-10.30-АМ
11.00-11.30- малко плодово пюре
13.30-зеленчуково 125 гр.+АМ
17.00-малко каша+ АМ
20.00-АМ
Щях да питам, тези от вас, които си купихте онази джажа за плодовете, отпред, където се слага плода, силикон ли е?Аз получих мойта, на Нуби, но отпред е мрежичка от текстил някакъв. newsm78

# 25
  • Мнения: 861
И аз съм тук!
Мерси за темата!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Веси, кети, благодаря!  Hug

ketti, тази, която е като биберон е от силикон, а на Нуби е с тензухче, доколкото знам. Втората не съм я виждала, само от обяснения.

# 27
  • Мнения: 2 891

...Казва се "Новата операция"Имате ли някаква идея къде мога да я намеря...

Taзи ли е?

# 28
  • Мнения: 141


ketti, тази, която е като биберон е от силикон, а на Нуби е с тензухче, доколкото знам. Втората не съм я виждала, само от обяснения.


Да, нещо като тензух, но с по-едри дупчици.А тези, силиконовите колкото биберон ли са големи, защото нашето е доста големичко.Дръжката му е колкото малките фунийки за сладолед, и няма форма на биберон.Ето това е:
http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=1404767 … ame=STRK:MEWNX:IT

# 29
  • Варна
  • Мнения: 2 097
Доста по-големи са от биберон.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт