след секциото

  • 5 713
  • 48
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 74
Аз никога не съм имала корем, но след две раждания секцио нещата много се промениха.И с двете деца качих много,и три месеца след ражданията си свалих килограмите.но.....корема си остана.Няколко месеца след първото раждане ми се появи едно като топче над пъпа,което се оказа пъпна херния,казаха ми че трябва да се направи операция и аз докато отлагах пак забременях.Сега след втора бременност и раждане стана още по зле.....но продължавам да отлагам,страх ме е.

# 31
  • София
  • Мнения: 432
Аз спортувах преди раждането и по време на бременността, през която качих само 11 кг. За 10 месеца коремът ми все още не се е прибрал напълно. Вярно, че не се ограничавам много-много в храненето, защото кърмя. Не ям обаче боклуци. Сигурна съм, че ако намеря време поне за коремни преси, положението ще бъде значително по-добро. Явно в масовия случай наистина при секцио коремът малко по-бавно се прибира, но се прибира - не се съмнявай! Леко раждане!

# 32
  • Мнения: 1 217
Моя корем,близо 4 години след секциото е отвратителен.Първо като родих ми спадна до що-годе нормални стойности след 1 година.
Сега имам една гънка над операцията,и коремче си имам.Много ме дразни,обаче съм мързелива и не правя упражнения.
Отслабнах покрай постояните настинки и хреми на детето.

# 33
  • Видин
  • Мнения: 4 922
Коремът ми си възвърна предишната форма и големина някъде около 6-7м след секциото. Не съм правила нищо по-специално, дори от храна не съм се лишавала. Всичко е индивидуално.

# 34
  • Мнения: 472
Аз родих с 1м. обиколка на корема- повече о ми приятелки казват че съм била огромна  Laughing , но веднага след секциото ми се прибра корема. Като се прибрахме от болницата сложих едни гащи или колан се казваха за стягане- мисля че и те доста помогнаха.

# 35
  • Мнения: 2 768
Нали именно след секцио не се препоръчват такива стягащи гащи или аз нещо бъркам?

# 36
  • София
  • Мнения: 44 417
ако нямаш мед. причини за секцио, няма късно да взимаш друго решенеи.
за корема - зависи от структуратат ти,от кожата,  от мускулатурата, от качените кила, от протичането на операцията, от  това дали ще спортуваш след  раждането и т.н.
Така или иначе обикновенно се прибира по-бавно отколкото след вагинално раждане...но чак цял живот да остане голям корем...не знам...но пък знам момичета които им е спаднал и след около година и повече.

# 37
  • Мнения: 258
както е писала ПОЛИНА-МАЛИНА и аз имам гънка ,коремът си ми е не в нормалните размери ,но и аз не правя упражнения,поради липса на време.Когато намерих време пък ,ми откриха миоми ,която започна да расте и сега коремът ми е като в 3 месечна бременост,обаче отслабнах и той си се поприбра малко,но всичко е много индивидуално.

# 38
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Всичко си е до структурата,колко килограма са качени,мускулатурата преди бременността на коремната стена.Индивидуално е,но то има случеи в които след нормално раждане ще имаш корем,има и след секцио да нямаш.
абсолютно.Всичко зависи от много фактори.

# 39
  • Мнения: 146
аз си мислех че гънката е от отока,ужас ако не се махне  Sad

# 40
  • Мнения: 838
на мен от секциото корема ми още е увиснал, но ми се струва, че при всички родили е така.
трудно е да се върнат първоначалните размери. иначе днес правя 20 ден от секциото. Другото се оправи, тоест болките от операцията отминаха и раната бързо зараства, и от белега ще останат вероятно малко следи, незнам дали трябва да го заличавам с нещо.

# 41
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Явно съм от късметлийките в това отношение  Wink. Около2  месеца след раждането коремът ми беше в старите форма и размери. Но качих малко килограми - само 11, а 9 свалих с раждането.

# 42
  • Мнения: 571
Няма зна4ение секцио или нормално раждане е било Peace Вси4ко е физиология.И свалянето на кг и възможността за кърмене и прибирането на корема Peace
Ли4но аз имам лошата "способност" да пълнея само на корем.То не е следствие от секциото-просто е генети4но.При секцио просто по-късно се разрешава натоварване на коремните мускули.Нищо пове4е.Има ли желание има и на4ини.Спорт и ограни4ен прием на калории!Има жени,нормално родили,които си носят мех цял живот!Само това не бях 4ела-4е заради секцио коремът никога няма да се свие ooooh! Горкият вид родораширение-какви ли критики не понесе

# 43
  • Мнения: 304
И аз съм като Мира и пълнея само на корем.Винаги съм била така.И понеже съм малко трудна да започна диета се надявам скоро да имам волята.Имам си малко коремче,но на кг не съм много-52.Надявам се някой ден да си го сваля малкото коремче.

# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 350
След секциото се възстанових много бързо .
Върнах си предишните килограми  за 3 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт