САМО за фенове на Стивън Кинг! - 5 част

  • 35 796
  • 728
  •   1
Отговори
# 720
  • España
  • Мнения: 342
deadface, багодаря за  списъка,сега го копирам и ще търся.
На Дан Симънс съм чела само "The Terror".


Малката изсипа захарницата вър клавиатура така заяждат копчетата половин час 2 реда пиша.

# 721
  • Мнения: 305
deadface, определено не си сам във форума по отношение на Симънс.
Към него ме насочи именно мнението на Стиви, което си цитирал - "Симънс пише романи, които са различни от всичко друго под слънцето!" - отпечатано на корицата на "Илион".Утре чакам да ми доставят последните 2 части на Хиперион и най-после да прочета и аз тая четирилогия, за която от всички страни чувам само и единствено суперлативи.
"Кухия човек", "Куфарът", "Лешояди" звучат повече от интересно като замисъл! Благодаря за инфото.  bouquet
А списъкът ти за ретро хоръра е страхотен, изключая коментара ти, че половината автори не са превеждани у нас. Защо така? Сигурна съм, че биха представлявали добра пазарна ниша. Няма ли как да се предложат на някое издателство, като опция, която си заслужава да се проучи?
Иначе с 2 ръце, мога да подкрепя мнението ти за разказите на Стокър. "Къщата на съдията"
просто ми докара кошмари. Ужас,ужас. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Аз сега съм на фентъзи период - препрочит на Песен за огън и лед и паралелно ще подхвана Отменена присъда на Майкъл Конъли. Лека почивка от Стиви, преди планувания гигантски препрочит. Flutter

# 722
  • Мнения: 87
А списъкът ти за ретро хоръра е страхотен, изключая коментара ти, че половината автори не са превеждани у нас. Защо така? Сигурна съм, че биха представлявали добра пазарна ниша. Няма ли как да се предложат на някое издателство, като опция, която си заслужава да се проучи?
Уви, не представляват добра пазарна ниша. Единственият хорър автор, който се продава добре у нас, е Кинг. Е, и донякъде Кунц и Симънс, но пък повечето им издадени у нас книги не са хорър. Може и класически автори като По, Стокър и Шели да се продават прилично, нямам представа. Но дори един Лъвкрафт, който стана сравнително популярен у нас, не носи печалба на издателите (затова Адриан вече втора година отлага издаването на следващия му сборник), какво да говорим за напълно неизвестни в България автори като William Hope Hodgson. А съм се опитвал. Опитвал съм неколкократно да убедя различни издатели да обърнат внимание на въпросните автори, защото те са 100 пъти по-интересни и ценни от съвременните хорър писатели по ред причини (защото са иновативни и оригинални, защото са писали най-вече за себе си, а не за пари, и най-важното - защото действително са имали какво да кажат/разкажат). В крайна сметка успях да ги убедя да закупят правата единствено на сборниците на ужаса на Клайв Баркър (който е един от най-интересните съвременни хорър автори) и то защото част от произведенията му са филмирани, има видеоигри и пр., като за целта изписах над 30 страници  Cry Sad but true.
Btw, ако обичате литературата на ужаса като мен и не се ограничавате само с четене на Кинг, можете да хвърлите едно око на тази тема, която списвам вече 5 години.

*

Stephen King on the Creative Process, the State of Fiction, and More
Интервю, в което Кинг говори за новия си разказ

*

http://www.cinemablend.com/television/Heroes-Mark-Verheiden-Set- … Series-31281.html

Сценаристи на първия телевизионен сериал по ТК ще бъдат Akiva Goldsman (Fringe, Angels & Demons, I Am Legend, The Da Vinci Code, A Beautiful Mind) и Mark Verheiden (Heroes, Smallville, Battlestar Galactica, The Mask).

*

И малко fun:

# 723
  • София
  • Мнения: 10 858
Вчера дочетох "Безсъние". Хубава е, но не съм очарована като цяло. Препратките към Кулата са многобройни, доставиха ми огромно удоволствие, също и тези към "То". Имаше само едно несъответствие, което леко ме подразни, бяло: Това, че в Кулата Пурпурният крал се намираше на балкона на втория етаж, а в Безсъние - на последния.
Другото, което ми дойде мааалко в повече, беше историята на финала със сома.
Най - много ми допадна перфектно изградения образ на Ралф, погледа върху старостта.


Според мен "Безсъние" трябва да се чете СЛЕД Кулата и "ТО", за да може пълноценно да се почувства сюжета.

# 724
  • Мнения: 2 805
Леле, deadface направо ми взе ума с тази информация - безценен си  Hug
 Благодарим Simple Smile    bouquet

Аз чета последна част от трилогията Игрите на глада. Хареса ми тази поредица, определено.

След това съм си подготвила Джoн Конъли - "Нечестивци".

Никакъв Кинг на хоризонта за мен  Sad.
От къде си намирате Отмъстителите бе хора, аз дори "на живо" не съм я виждала.
 Препрочита ми се Черния дом.

# 725
  • София
  • Мнения: 10 858
И аз не съм виждала "Отмъстителите" на живо. Преди години я бях зачела в Читанката, но не я дочетох  Embarassed
Очаквам скоро да я преиздадат  Rolling Eyes

# 726
  • Мнения: X
Другото, което ми дойде мааалко в повече, беше историята на финала със сома.
Най - много ми допадна перфектно изградения образ на Ралф, погледа върху старостта. Според мен "Безсъние" трябва да се чете СЛЕД Кулата и "ТО", за да може пълноценно да се почувства сюжета.

Вив, съгласна съм с всичко написано от теб. Най-вече с това за образите на възрастните. Имаше едно изречение, което ме впечатли с точността си, нещо от рода - когато остарееш всичко се променя и хората сякаш престават да те забелязват и да те слушат. Все едно те няма. Ужасно вярно и много тъжно.
Това несъотвествие, за което пишеш изобщо не съм го забелязала.  Rolling Eyes Hug

"Безсъние" е хубава не заради сюжета, а точно заради образите. Много добре изградени, все едно бях в кожата на Ралф и Лоис.

# 727
  • София
  • Мнения: 10 858
Знаеш ли venush , тази книга ме накара да се замисля доста върху старостта и пенсионната възраст, дори да се размечтая. Странно но факт. Само че, за съжаление, тъжната реалност за пенсионерите в България е ясна за всички и заради това и доста се понатъжих. Защото няма да можем да имаме подобни приятни години след пенсия, както е в "нормалните" държави   Sad
Но това разбира се, не може да ме спре да се надявам и да продължавам да си мечтая, че ще сме живи и здрави да доживеем и ние до тази възраст и да имаме своите прекрасни, спокойни старини като в "Безсъние"  Heart Eyes

Също много добре си казала, че "Безсъние" не е хубава заради сюжета, а заради перфектно изградените образи. Но Кинг ни е разглезил в това отношение, защото винаги и двете неща са на ниво. Затова и леко изнедоволствах  Laughing

# 728
  • София
  • Мнения: 4 899
Заповядайте в:

НОВАТА ТЕМА

Общи условия

Активация на акаунт