'За' и "против' обеци на 5 месеца!

  • 1 469
  • 41
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 299
Аз съм твърдо ЗА. Колкото по-малко, толкова по-добре.  Peace Ако имаш желание - пробий й ушенцата без да се притесняваш Peace

# 16
  • Мнения: 2 556
Лично мен гледката на малко бебе с обички ме ужасява  #Crazy

# 17
  • Мнения: 2 849
Една от любимите ми теми:)
Аз съм против...на каквато и да е възраст... докато не е в състояние съзнателно да поиска да и направим дупки в ушите и това да и харесва.
Абсолютно съм съгласна  Peace
Абсолютно!Няма смисъл сега ,а е и малка .

# 18
  • Мнения: 1 613
Не сме пробивали ушите на Зори. Мисля да поизчакам, а може и когато тя реши.

# 19
  • Мнения: 1 259
Аз например бих изчакала да и слагаме обичките.Мисля,че към 3 годишна възраст  е добре. Flutter

# 20
  • Мнения: 877
Против съм, мисля че е доста рано.

# 21
  • Мнения: 2 242
Е що толкоз зор  newsm78  Едно е сигурно: полза никаква, а вреда е напълно възможна на тази малка възраст. Не е ли по-добре да поизчакаш?

# 22
  • Мнения: 303
Според мен е подходящо да се сложат, когато детето съзнателно го поиска.

# 23
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Алекс все още няма,защото с татито все още спорим Grinning. На племенницата ми й ги пробиха на 10 месеца,сега е на 2 год, и 4 месеца и до сега не е имало проблем,но това е божа работа.
Аз пък си ги пробих съвсем съзнателно в 10 клас и такива ядове брах,че думи нямам-но не съжалявам. Имам 7 дупки общо,но на твойта ще са й множко толкова Mr. Green

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 14 065
И аз мисля, че детето само трябва да си реши. И то не докато е на 2 годинки да се попита и то да каже "да" без да  го съзнава точно, а да е та възраст да го осмисли.

# 25
  • Мнения: 2 792
Една от любимите ми теми:)
Аз съм против...на каквато и да е възраст... докато не е в състояние съзнателно да поиска да и направим дупки в ушите и това да и харесва.
Да и аз така. За съзнателна възраст не приемам 6-7 години, а момента, в който си организира продупчването и си спести пари за това (може и да не и се налага да плаща, това пак опира до нейна организация)

# 26
  • Мнения: 3 663
против
за какво са му на такова малко бебе - да се закачат за някоя дреха или да му ги дръпне някое друго дете или пък то самото, или да глътне някоя.... да не споменавам и рисковете от дупченето на самото ухо
таня докато съзнателно не си поиска обици няма да види

# 27
  • София
  • Мнения: 10 309
Естествено че съм против да се дупчат ушичките на бебче, защото на мама така и харесва  Mr. Green като прояви интерес,  тогава ще му мисля  Laughing
Да не говорим че гологлаво бебе с обички не е много красива гледка, поне за мен  Embarassed

# 28
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
И аз мисля, че е много много рано...Пък и като си припомня само от едно време малките момиченца с треперушките на ушите  и направо падам от коня Mr. Green

# 29
  • Мнения: 1 187
Аз сложих обици на голямата си дъщеря когато стана на годинка. ГОЛЯМА ГРЕШКА!!!  ooooh! Ушите й се възпалиха, гноясаха, едната дупка се запуши, после имаше нотърпимост към златото... Абе голяма мъка беше. КОШМАР! Причиних огромна болка на детенцето си заради една глупост. Сега на малката няма да докосна ушичките, освен разбира се да си ги мачкам от време на време.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт