Бебешката количка - цяла наука за второ висше - 7

  • 60 174
  • 740
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 4 202
Aми и за разнасяне, когато бебето спи, за да го качим у дома примерно, за да го кача на количката, за да не го събудя, ей такива неща. Когато бях бременна не ги мислех тези работи, но когато се сдобих с неспящо и ревящо бебе, тези неща се оказаха жизнено важни  Laughing
Сигурно е лидер, но на мен не ми е удобен.
Иначе да, ако стои само в колата е ОК.

# 691
  • Мнения: 13 512
Да се качи на количката не е толкова тежък, но да се разнася по етажите, и с бебето втре сигурно вече е проблем, да. Със сигурност трябва да се вземе предвид как ще се ползва.  Чувам,че някои майки ползват  столчетата за кола за шезлонг у дома. Толкова много е писано,че не трябва бебетата да прекарват дълго в такава поза,но..

# 692
  • Мнения: 57
Разрових се в OAMTC, на Jane Matrix оценката е отрицателна и там имаше клипче с краш-тест.
Резултати на HTS Besafe Izi Sleep Isofix: http://www.oeamtc.at/?id=2500,,,11158&fid=kisitest_2008-2/ht … isleepisofix.html
Резултати на Maxi Cosi Pebble + FamilyFix: http://www.oeamtc.at/?id=2500,1142758

Besafe Izi Sleep, тежи 6 килограма, с основата 7. Препоръчва се да не се използва на предната седалка, дори и с изключен еърбег. Легналото положение е само за извън колата.
Maxi Cosi Pebble, тежи 4 килограма, мисля че основата е около 1 килограм, но нали тя не се мести.

И в тук, виждам много майки, които се разхождат със седалка/кош за кола, монтирана на количката.
Доколкото знам бебето не трябва да прекарва повече от 1-2 часа там, зависи и от възрастта му, предполагам.

Ако на някой му е интересно мога да се опитам да преведа резултатите от теста, ако не google translate също върши работа.

Последна редакция: нд, 13 фев 2011, 14:39 от Zizuna

# 693
  • Мнения: 13 512
Базата на Бисейф не тежи 1 килограм, а поне 5. По-вероятно 6-7/
Същото се отнася и за Фемили фикс-а  на Макси кози
Освен това, няма смисъл да сравняваме столове с Изофикс  със такива без. Бисейф  могат да се ползват и без база. Така са също в челните места по безопасност

# 694
  • Мнения: 493
Божееее тея краш тестове не са за бременни  #Crazy Имам стар модел макси кози приори(98ма) има ли значение годината, в смисъл да се притеснявам ли че е стар модел, сигурно да  newsm78

# 695
  • Мнения: 57
АссолИ ВилАр  Embarassed,

Четейки съм разбрала, че основата е 7 като това е сбор от столчето 6 кг плюс 1 кило основа...
FamilyFix base на Макси Кози е 6.8kg

# 696
  • Мнения: 655
Колкото до стобчето за кола, то ние сме ползвали на Maxi Cosi за малкия и кошници на Jane за близначките. Сега имат столчета за от 9мес до 11 години и не смятаме да ги сменяме освен ако не се счупят. Но не знам дали пак ще вземем Maxi Cosi за това бебе. Някой има ли инфо за това столче?

http://www.mothercare.com/Stokke-iZiSleep-by-BeSafe-Blue/dp/B004 … 0031&mcb=core

Има си дръжка да се поси като кошница, има си рамка за поставяне в кола... Изглежда добре и за тези пари би трябвало и да е надежно, или?

# 697
  • Мнения: 9
Някой има ли инфо за това столче?

http://www.mothercare.com/Stokke-iZiSleep-by-BeSafe-Blue/dp/B004 … 0031&mcb=core

Има си дръжка да се поси като кошница, има си рамка за поставяне в кола... Изглежда добре и за тези пари би трябвало и да е надежно, или?

Това е същото като това:https://sites.google.com/site/besafebg/Products/izi-sleep, просто е произведено за Stokke. За него се писа малко по-назад, че е доста тежичко, но е стабилно и има отлични резултати по краш тестовете. Аз го гледах в Baby Mall-а и ми се видя много обемисто, а за бебето вътре доста тясно newsm78. И аз съм си харесала Maxi-Cosi Pebble. Има триъгълна мека приставка-възглавничка (по-скоро пирамидална) за под гръбчето и бебето фактически лежи на гръбче и не е свито, а като порастне се маха и си става по-дълбоко. Ох, не знам дали успях да обясня добре Rolling Eyes. И други столчета имат допълнителни такива възглавнички за новородени, но толкова равно, досега не бях срещала. А, беше и доста по-лека за носене  Peace

Последна редакция: нд, 13 фев 2011, 16:11 от Alter Ego

# 698
  • Мнения: 0
Това столче на Бисейф го видях като ходих да купувам стол за бъдещата кака което е на същата марка и понеже ще трябва скоро да се оглеждам за колички и др. нещица поразгледах и кошницата. Наистина не е лека, но продавачката ми обясни, че причината за това е че цялата е облечена с пяна, показа ми и други които имат пяна само на гръбчето и то съвсем малко. Според нея наличието на такава пяна било важно защото именно тя осигурявала безопасността. Според мен възможността столчето да ляга си е голяма екстра, особено ако ще се ползва и като шезлон или на количката.
Столчето което купих за каката също има такава пяна на раменете и на мястото за главата.

# 699
  • София
  • Мнения: 44 084
иначе за ви сейф също стават за бугабу, много гихвалят столчетата, също има позиции на облегалката(но не се ползват в колата), там си се закрепя като нормално столче има и изофикс база.
http://www.besafe.bg/Products/izi-sleep
http://www.hts.no/en/products/izisleepisofix.php

И преди съм писала, че го имам туй чудо, с изофикса даже, да сме го ползвали не повече от 2- 3пъти, ужасно тежко нещо, ако съм сама пък абсурд да се справя  ooooh!
Даже нямам намерение да го пазя за евентуален 2ри наследник.

има защо да е тежко, за мен това не е минус.

базата съвсем пък не е важно колко е, тя си седи в колата.

иначе мен и нашато кошница ми беше невъзможно да я мъкна с бебето, хечм със сигурност е била по-малко кила.

# 700
  • Пловдив
  • Мнения: 112
Здравейте момичета Simple Smile Бих искала да попитам, ако някой се е сблъсквал с такъв проблем - днес установих че едната джанта на количката Пег Перего Скейт е зверски счупена ,пластмасова е, и се е забила във вътрешната гума и съответно я е разрязала. Би ли могло това да си поправи при някой гумаджия или ще трябва да поръчвам нова? И ако някой е поръчвал ,ако може да ми даде инфо горе-долу за цената,за  да си направя сметка кое ще е по-дабре да направя - да я поправя или да взема нова? Благодаря  bouquet

# 701
  • Мнения: 2 891
Свърши се с гаранционния сервиз на количката. Няма начин да нямат джанти и гуми. Иначе, гума на гумаджия съм носила и то в деня на първи сняг. Чакахме на опашката барабар с колите, които сменяха летни със зимни  Laughing Залепиха я.

# 702
  • София
  • Мнения: 5 726
Искам да питам мамите ,които имат чадърче на ABC design - .
Долната част на дръжката може ли да се чупи ,така както е показано на снимката? Опитвам се да преместя така дръжката,но не става,а ме е страх да я напъвам прекалено много да не я счупя.

# 703
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Здравейте Simple Smile
Ще имаме юнско бебе и сме си харесали Hauck Malibu Duo Set за количка, бих се радвала да чуя мнения на мами, които вече са ползвали този модел.
На мен ми се виждат малко мънички гумите и за това приемам и идеи за алтернатива на Malibu-то.
Исам количката да е лека и да не е обемиста в сгънато положение, колата ни не е с голям багажник и трябва да го съобразим.

# 704
  • София
  • Мнения: 55
misleto, ние имаме такова чадърче и да, може да се чупитака. Трябва да се употреби малко сила, но става.

Общи условия

Активация на акаунт