кървене при начална бременност

  • 11 210
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте момичета, имам нужда от малко кураж. Преди няколко дни на десетия ден от закъснението (и след положетелен тест) прокървих слабо след физическо натоварване, което нямаше как да избегна. Отидох по спешност на лекар, който ме прегледа и не видя нищо в матката, но ми изписа Папверин и Утрогестан, също така ме прати на кръвен тест, който беше положителен. Каза ми да пазя леглото и да отида след седмица отново за да се види дали плода е в матката или не. Кървенето не било притеснително, защото е кафяво (от стара кръв). Сега то почти спря, а болки съвсем нямам, само дето не мога да погледна храна. Много съм притеснена, защото спомена извънматочна аи не мога да спра да мисля за това. Моля споделете вашия опит. 10 дни закъснение при 30-32 дневен цикъл малко ли е да се види бебчето?

# 1
  • Мнения: 4 737
Ако имаш възможност пусни си едно ЧХГ (кръвен тест за бременност) ако е над 1000 като ст-ст тогава ще може да се види на УЗИ, къде е сакчето. Пожелавам ти, да е на мястото си Peace

# 2
  • Мнения: 4
Доктора ме прати на кръвен, които беше положителен и тогава ми каза да изчакам. Това, което ме тревожи е възможно ли е с 10 дневно закъснение на цикъла да не се вижда нищо?

# 3
  • Мнения: 4 737
Доктора ме прати на кръвен, които беше положителен и тогава ми каза да изчакам. Това, което ме тревожи е възможно ли е с 10 дневно закъснение на цикъла да не се вижда нищо?

Положителен окей, но каква е стойността му? Само ако чхг  Е НАД 1000 може да се види нещо, където и да е то!

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 4 481
10 дни закъснение от кога ги броиш- при 30-дневен или 32-дневен цикъл? ЗАщото тези 2 дни разлика си имат значение. Ако закъсняваш с 8 дни само примерно, е нормално да не се види. При 10 би трябвало да се види, но не е голяма драма, особено при кофти УЗ или кофти лекар.
И да- пиши за стойността на ЧХГ, тя ще даде точна картинка. И не ми казвай, че не я знаеш, че докторът не ти е дал изследването или че това, че е положителен теста е достатъчно. Sick В крайна сметка е наложително и дори задължително да питаш за всичко лекаря си, защото ние тук само можем да гадаем. Peace

# 5
  • Мнения: 4
Стойноста беше над 1000, не пиеше колко точно само това, знак за по-голямо и 1000.
Колкото до дните 10 дни, ако е 30 дневен цикъл. Май ще трябва да се въоръжа с търпение и да изчкам след два дни съм на преглед. Стискайте ми палци .

# 6
  • Мнения: 4 737
Стойноста беше над 1000, не пиеше колко точно само това, знак за по-голямо и 1000.
Колкото до дните 10 дни, ако е 30 дневен цикъл. Май ще трябва да се въоръжа с търпение и да изчкам след два дни съм на преглед. Стискайте ми палци .

Всичко ще е окей, пожелавам ти го от сърце Peace А до прегледа, лежи и почивай повече иии не се вкарвай в излишни филми, нямаш нужда от стрес точно сега! А ние, ще те чакаме отново тук с хубави новини, да видите сакчето/тата на УЗИ и да чуеш сърчице/ца  Praynig

# 7
  • Мнения: 4
Много сте мили, благодаря Simple Smile

И аз се  надявам всичко да е ок. Ще пиша когато има новини

# 8
  • Мнения: 9
Здравей, Choki!
Да ти разкажа и за себе си пък дано те успокоя... Аз съм в 13 г.с. Преди седмица получих обилен кръвоизлив...ей така от нищото - постъпих в болница по спешност, надупчиха ми д-то и ми изписаха същите лекарства...Сега вече кръвотечението почти спря, е, остатъчни кафеви петънца се появяват...силно се надявам всичко да е наред... А ти пази леглото и не се натоварвай с мрачни мисли! Успех! Желая ти здраво и щастливо бебче на финала! Hug

# 9
  • Мнения: 2
  Здравей и от мен. Надявам се всичко да е наред Simple Smile
 Преди около месец и на мен ми се случи нещо подобно. Не искам да те плаша, но при мен не завърши добре. Това обаче което научих е, че е хубаво да се следи кръвната картина или по точно ЧХГ и то всеки ден. Когато стойностите му надвишат 2000, чак тогава може да се види къде точно е зародиша, ако може така да се нарече. Ако хормона ти се увеличава значи има развитие на бременноста, но има и значение с какви стойности нараства хормона, в момента не мога да ти ги цитирам точно, но спрямо тях може да се определи в коя седмица си. При мен се оказа заседнал във фалопиевата тръба, което беше причината за моето кървене, и нарастнал до такава степен, че имах разкъсване на тръбата и вътрешен кръвоизлив. Правиха ми лапароскопия и изрязаха тръбата зашото е била в лошо състояние и са преценили, че това е варианта при мен.  Доколкото разбрах има ли кървене значи има по-голяма вероятност за проблем, отколкото за нещо нормално. Хубаво е да отидеш поне  при два различни доктора, а да не разчиташ само на едно мнение. Принципно има и кафеникаво зацапване, но по времето в което очакваш цикъла, за около два дни.
 Има и случаи когато въпреки кървенето всичко е наред, надявам се при теб да е така. Стискам палци да си здрава!

# 10
  • Мнения: 919
Ще използвам тази тема да споделя, надявам се авторката няма да се обиди   bouquet
Бременна съм в 5-6 г.с., но от 2 дни започна едно кафеникаво, розовичкаво, какви ли не цветове зацапване, заради което посетих гинеколога си. Видя се бременност в матката, видя се и жълто тяло. Предписаха ми Утрогестан 3*2 вагинално и нош па 3*1. Лежа по цял ден , но не минава, ту има зацапване, ту няма. Изведнъж изпада нещо по-голямо, после се точат някакви като кръвни нишки. Обърках се тотално какво се случва и защо .
Колко време ще е това, има ли някой идея?
Благодаря ви

# 11
  • Мнения: 144
Здравейте милички,

И аз съм така, с леко кафеникаво зацапване,в 6г.с съм. Слагам утрогестан вагинално 2Х1 и пия но шпа само при болка. Има жени при които е нормално в начална бременност да са така,така,че спокойно,пазете се,стойте си вкъщи,лежете си и така....В началото на годината направих спон.аборт в 7-8г.с,но там кървенето беше много силно и си беше кръв.....отидох късно в болницата и беше късно.
Пипиоле- и при мен сега е така,ту има зацапване,ту няма....божа работа мила,дано всичко мине добре и август да се радваме на бебоците си
 Hug ви

# 12
  • Мнения: 375
Здравейте мили бъдещи мами! Искам да ви успокоя и да ви вдъхна кураж като ви разкажа и моя случай. В началото на бременността ми получих кафеникаво зацапване, което в последствие се превърна в течение. Лекаря ми изписа Дуфастон и Но-Шпа. С Дуфастона бях до края на 4 месец. А самото кафяво зацапване продължи до средата на 4 месец. След като го получих бях на легло месец, месец и нещо, но после започнах да излизам за малко и гледах да не се натоварвам. Казаха ми, че понеже е кафяво е стара кръв и не е опасно, което обаче лично мен не ме супокои. Искам да ви кажа да бъдете спокойни! Колкото и да се притеснявате и да се измъчвате полза няма никаква. Почивайте си, лежете си, не се натоварвайте и се заредете с търпение! Стискам палци бързо да мине този период и до края да имате лека и спокойна бременност  Hug  Praynig  Peace

Общи условия

Активация на акаунт