Августинчетата всички скоро ще духнат 3-те свещички!!!

  • 66 915
  • 696
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 1 090
Doni, мислех, че съм писала, ама май само съм си мислела. Joy Върнахме се на 30.08 и ни скова един студ, не е истина. Цяла седмица прах - есенните дрехи от миналата година и после летните от отпуската. Тук май вече къс ръкав няма до облечем.  Joy

Марина тръгва на 12.09 във втори клас. Толкова се радваше, а днес разбрахме, че ще има нова класна. Стана ѝ много тъжно, даже си поплака, защото обичаше госпожата си. Дано новата се хареса на децата и не загубят интерес към ученето.

# 676
  • Мнения: 955
SMG, mamadonaHug!
Преди малко взех юнака. поплакал си малко преди обяд, но като цяло бил ок. Само дето пак не е спал, този пък дори и половин час не е дремнал. Аз като го остаям е по-спокоен, но някой деца страшно много плачат и той се натъжава и започва да им преглася. Абе голям стрес си е и за деца и за родители.
Дони, даммм, ужасен е вируса, но няма да се впускам в подробности  Mr. Green .

# 677
  • Мнения: 955
Ден трети - съдра се от рев. Половин час стояхме пред стаята. Вкопчи се в мен и не ми дава нито да го обличам, нито да го обувам. Пищя като заклан. Накрая госпожата го взе, а той уви ръчички около врата ми, не ме пуска и реве "Мамо, не ме оставяй"...кошмар...
Преди малко звъннах на госпожата - утешил се, но пак заплакал по-късно. Отказал да яде закуската и обяда и си легнал гладен с рев...
Извинявайте, че малко в дневник го превърнах, но ми е много тежко...

# 678
  • Мнения: 1 090
Elle, спокойно споделяй тук, нали сме си затова, макар и в много камерен състав. Много е важно да не показваш пред него, че ти се къса сърцето. Единият ден дори си поплаках като излезнах, но пред него запазих спокойствие.
Алекс беше така 3 дни, а на мен ми се сториха 3 месеца. Какво ли не ми мина през главата - как си оставям детето, а аз си седя вкъщи / не ходя на работа/. Но днес Алекс влезна в групата, поздрави учителките, каза ми Чао и отиде при една групичка деца. И на мен ми стана едно спокойно на душата, че все пак не съм толкова гадна майка.

# 679
  • Мнения: 10
Еlle,  не унивай. Ще мине и ще замине този проблем. Ния беше същата истерия(3 лели от косата ми не можеха да я откопчат) Цяло лято не я спрях от градина-освен за някое пътуване и ходи с огромно желание. При някои деца адаптацията е по-бавна, а при други по-бърза. дано учителките му са добрички, за да му помогнат, а и все някоя играчка, или детенце ще му грабнат вниманието. Ние като бяхме на почивка и Ния рева за Майчето( директорката на градината) и за гаджетата и. Отне и доста време да стигне до това положение,  така че търпение му е майката... Успех и стискам палци  Hug

# 680
  • Мнения: 955
SMG, ГрациHug.
Отчайвам се все повече. Вчера като го взех ме посрещна с насълзени очички и с думите "Мамо, видя ли, че не ме обичаш." Едва сдържах и аз сълзите си, но пред него не искам да показвам какво ми е. Вчера цял ден нищо не е ял, пак не е спал, много е плакал. Няколко пъти ми казва, че вече никога няма да отиде на градина. Госпожите са много добрички, но явно за него е по-трудно ... и аз не знам. Снощи се буди през половин час с рев. Плаче 2-3 минутки и постоянно повтаря "мамо, мамо", после пак заспи. И така цяла вечер...
Сега на обяд едва го преспах. Очите му се затварят, мрънка и вика "Няма да спя, ще избягам от тук", но не заспива. Накрая ме разрева и мен, то малко ми трябваше...
СМГ, точно това ми се върти в глава - колко лоша майка съм... Аз работя, но свекърва ми се грижи за него 1 година и си беше много добре. Но все си мислях, че в градината ще е по-добре сред децата. Не искам да идва понеделник...  Cry ...

# 681
  • Мнения: 3
Ел как сте днес??? Явно ще му е по-трудничко на Ивко да свикне, но все ще мине. То ако така прави ти и в първи клас не можеш да го пуснеш  Heart Eyes Не се притеснявай, не си лоша майка, никоя от нас не е лоша майка - просто децата различно се адаптират. Лека-полека и с много търпение.  Peace Hug
Да ви кажа нещо смешно от уикенда. Влизаме с Денис в магазина и той си поиска сок. Избра си някакъв с една маймунка отпред. Прибираме се вкъщи и брат му го пита: - От какво е тоя сок?, а Денис му казва: - Е как от к`во бе - от маймуна, не виждаш ли!?!  Joy Joy hahaha

# 682
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Дони,  Mr. Green, прекрасни са тези лафове на малките, това са нещата, които се помнят Heart Eyes
И понеже отдавна не съм писала - айде и аз в редиците на лошите майки Sad. Такъв пубертет го тресе моето дете, все чакам да мине, обаче не, не минава. Реши ли нещо да прави, няма сила, която да я спре. Така крещи, когато не е съгласна с нещо, все едно я колям. Непрекъснато мрънка за нещо, иска всичко и то на минутата, понякога се чувствам толкова безсилна Sad Понякога вечер не ми издържат нервите и стигаме и до бой, за да заспи след 23.00 часа. А след това цяла нощ се чудя къде греша и колко лоша майка съм. От днес е в новата детска. Влезна много наперено, но като видя, че децата са по-големи от нея и се сви, вдигна ръчички и поиска да я гушна. След това се отпусна, че и на един крак заподскача  Wink, но да видим до кога. Аз, за разлика от Елле гледам да не се вълнувам в тази насока  Wink. Елле, търпение му е майката Hug И не унивай, защото малките разбойници веднага усещат колебанията. И аз непрекъснато си го повтарям, но на моменти просто ми писва Crossing Arms
Целувам ви всички и дечицата също и ви желая успех!

# 683
  • Мнения: 955
Дони, същата история - рев, истерии, сълзи и сополи. Госпожата го дърпа за кръста, той се увил около врата ми и не пуска. Едни тежки думи като реди... едва изчаках да затворят врата и ревнах  Cry. Звънях на госпожата по едно време. Каза, че веднага е спрял да плаче и бил спокоен. Ходил два пъти при нея с молба да го гушне, защото му станало мъчно и тя го гушвала. На обяд си хапнал и сега лежал. Нямам търпение да стане 16ч да си го взема...
Ковачева, аз пред него не си показвам чувствата. Постоянно му говоря колко е хубаво там, колко са добри госпожите, че мама ще го вземе веднага след като станат от сън, че много го обичаме и правим това за негово добро и т.н. Ефект - никакъв  Confused. Старая се да не си го слагам, но не мога да спра да мисля за това. Много ми е мъчно, че така реагира.
Хубав ден на всички!

# 684
  • Мнения: 1 090
Елле,  Hug за двама ви. Не се обвинявай, не си никак лоша майка.

Ковачева, радвам се, че се разписа. Здрави нерви му трябват на човек, ама на всеки понякога му идва до гуша. Алекс и той е започнал да крещи, когато нещо не му е на кеф. Ама мноооого силно и проглушително. Ама аз си падам също голям инат и след като не му се слушат обясненията ми или съм обяснила нещо 5 милиона пъти, го оставям да се накрещи и после идва спокоен.
С тръгването на Алекс на градина, си спомних какъв ад изживях с Марина, когато започна да ходи на градина в Германия. В Бг беше ходила 1 г. на ясла и 2 г. на градина. Скъсахме се от обяснения с мъжа ми как ще е в новата градина, как няма да ги рабира в началото, но само така ще научи немски и т.н. Уж беше на 5 г. , разумна, съгласяваше се с нас, а като я водех - рев, бягаше от госпожите, не ме пускаше, два пъти дори избяга на улицата да ме гони и така 2 седмици. Сега се смее като си го спомня, но тогава ни беше много тежко на всички, особено на нея.

Градината на Алекс днес не работи, но утре отново е на линия. Почивните дни не е питал за градината, май не му липсва.  Wink Днес следобяд тръгваме отново на спортни занимания. Сега вече ще сме в "голямата" група / от 3 до 5г./, а не при бебетата.  Joy Ще сме и в друга спортна зала, в съседното село, но поне децата и майките са ни познати. Всички се прехвърлят от групата за игри и бебешкия спорт там .

# 685
  • Мнения: 276
Хайде и аз да се разпиша,отдавна не съм го правила.
Ел Гошко беше същия на яслата ,но той тръгна много малък на 1г.2м.Може да се каже че доста трудно свикна,но свикна.Мен това че плаче не ме притеснява Mr. Green по ме притесняват болестите.Не ни поминава нищо. Sad
Сега от 1ви почнахме на детска градина,не искаше да ходи,но няма как и аз не искам да ходя на работа и да си седим с него вкъщи,но какво казва баба ми Денги нет Mr. GreenОт утре пак е на градина,че миналата седмица си беше вкъщи и от сега повтаря,че не иска да ходи.
Хайде отивам,че готвя една супа.

# 686
  • Мнения: 3 411
здравейте  Mr. Green
ние бяхме 3 месеца без лаптоп  ooooh! и трудно се добирах до компютър.
Венци е малко хремав и днес не беше на градина. тръгна от 2ри септември и първите два дни бягаше навътре към занималнята, но от третия ден насам започна с "Не икам" и големите пазарлъци.  Confused  голяма ми е мъка като го оставям сутрин.  Sad  в петък дори се опитал да си тръгне  докато били в двора на градината.  Confused предупредих госпожите да са особено внимателни с него, защото има навика да изчезва като му доскучее  Rolling Eyes
от вчера съм официално назначена по заместване в банката, в която започнах стаж.  Simple Smile да се надяваме, че ще имам възможност да остана и за постоянно, но на друга длъжност, защото тази изобщо не ми се нрави  Rolling Eyes

# 687
  • Мнения: 1 090
Добро утро!

Каприс, Честито! Дано и Венци бъро да свикне с градината и да не бяга повече.

Вчера като заведих Алекс, останах 2 мин. да си поговоря с госпожите за него. Казаха, че е спокоен, че си играе с децата, но им е трудно на моменти да го разбират какво иска да каже. Ами то и на мен ми е трудно на моменти с неговия българо - немски, че на тях ли да им е лесно.  hahaha Надявам се до 2-3 месеца да навакса с речника и да се разбират.

Лек ден на всички! Отивам да събуждам моите ученици.  Wink

# 688
  • Мнения: 174
Здравейте, мили момичета  Grinning
Не съм писала от век...
Имаме си бебе, един малък мишок Филип, който тръгна да ни изненадва, докато се излежавахме по несебърските плажове. Е, в крайна сметка се роди в София  Mr. Green
Появи се на 08.09 сутринта, 1800 г и 40 см. Засега е в неонатологията, а аз вчера се прибрах вкъщи. Хем се радвам, че съм в познатата си обстановка, хем ми е мъчно, защото посещенията са едва веднъж седмично. Обаче като знам, че е в добри ръце, това донякъде ме успокоява...
Та поставям ви за задача да стискате палци за Филип скоро да започне да диша самостоятелно, след това да прояви вълчи апетит и по-скоро да се прибира у дома, където го чакаме ние. Емо щедро му приготви една торба счупени играчки  Simple Smile
В близките дни ще ви покажа и снимки. Целувки от мен!

# 689
  • Мнения: 10
Леле, барабар..... Честито   bouquet Много се изненадах. Стискам палци и съм сигурна, че скоро ще си го приберете и всичко ще бъде наред. За мъж без вълчи апетит почти не съм чувала, така че  Hug Heart Eyes Чакам снимчици, че да го видим този мъж който така пък изненадва Simple Smile))
Браво на Емо-целувки и прегръдки Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт