Любители на котки - тема 45

  • 37 127
  • 728
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 912
Ган, ужасно съжалявам за загубата на Мо  Cry Душичката мила  Cry
Приеми виртуална прегръдка от мен, знам какво ти е, поплачи си  Cry

# 196
  • Мнения: 4
Здравейте момичета,търся приемен дом за моето коте,бременна съм и  за съжаление трябва да се разделим за известно време.
Историята му е следната:миналата година в началото на зимата е намерено в двигателя на камион и е спасено по чудо,пускали са го два пъти на улицата извън сервиза но то отново се е връщало.Приятелка,чийто мъж е механик там ми се обади и го харесах от пръв поглед.Сега е на година и половина,ваксинирано и обезпаразитено,не е кастрирано,защото исках да има поколение от един персиец,мога да поема разходите за кастрация.Разгонването и трае два,три дни,през седмица пролет и есен ,изразява се в постоянно гушкане и навиране някой да я милва,мяука съвсем малко и изобщо не дразни.Търся приемен дом с обичливи стопани,поемам разходите за храна и тоалетна+всички аксесоари.Ако някой е склонен да я вземе за година и половина две,ще бъда много благодарна.Ето линка в продавалника,където е публикувана обява
http://prodavalnik.com/kote-tarsi-priemen-dom-i1218261

# 197
  • Мнения: 78
ellinoorr, леко бременеене и живо и здраво бебче ти желая!  Hug
Предполагам имаш здравословни причини и си се консултирала с лекар, след като търсиш дом за това красиво коте. Аз не мога да помогна, но ако го взема за 2 години, едва ли ще искам пак да ти го върна!  Simple Smile Ако нямаш здравословни причини, тук има доста момичета, които са бременеели с котки /че и кучета/ и те биха потвърдили, че една бременност не е причина за раздяла с домашен любимец.  Peace

Съжалявам за починалият кучо!  Sad

TINA.K, много се смях с твоя малък мъШ!  Laughing

# 198
  • Costa Rica
  • Мнения: 551
Мяу!
Запис без такса и се връщам да чета Mr. Green

# 199
  • Мнения: 1 175
Моите съболезнования за Мо!  Cry Горкичкото, поне си е отишло в съня си и не е страдало.

ellinoorr, наистина, какви са причините да изкаш да си дадеш котето? Защото самата бременност не е причина, както вече спомена allexa. За съжаление има някои закостеняли лекари от по-старите поколения, които раздухват митовете че ако си бременна или имаш бебе/малко дете, всяко животно в къщата трябва да се изсели до едно. Но това просто не е вярно. Единственият риск за бременна жена от котка е токсоплазмоза, която се предава на котката от изяден заразен гризач, а от котката на теб чрез фекалиите. Така че, ако котката ви не излиза навън, а ти предадеш чистенето на тоалетната й на някой друг член от семейството, проблем няма. Просто спазвай добра хигиена в дома и това е. Няма нужда да се разделяш с котето, че и за толкова дълъг период от време.

# 200
  • Някъде в търсене ............
  • Мнения: 920
ellinoorr , аз също си бременеех с моята Сара (разкошна сиамка), майка ми искаше да я махнем, но ги предупредих,че ако Сара пречи си тръгваме и двете. Милата спеше винаги при мен и когато Лари почна да рита се наместваше да я рита нея Simple Smile След като родих 3 дни не я пускаха при нас, а тя милата стоеше като пазач пред вратата, от тогава започна да спи в краката на Лари. Дори два пъти е спасявала живота на бебето. Още ми липсва Cry

# 201
  • Мнения: 431
И аз съжалявам за кучо  Cry

Елинор, котето наистина е страшно красиво, сигурно много те обича и много ще му липсваш! Не се разделяйте  Hug

P.S.
Хора, вижте как сладко си гушва играчката :
http://fishki.net/comment.php?id=80324
Много мило видео  Hug

# 202
  • София
  • Мнения: 1 634
Ган, ужасно съжалявам за загубата ви,… Наистина моментът е толкова тежък, че думите потъват сякаш, каквото и да кажем Cry


Iida, ако имате неползващи се мазета с прозорче – опитай да вкараш там котето. Ако е високо – все ще се намери някой стар шкаф или 2-3 гуми за кола из мазетата,.. Можеш да приспособиш нещо, за да влиза по-спокойно, а не отвисоко да скача.
После е лесно –първите дни слагаш купичката с храна до прозорчето – отвън, после – до прозорчето – но от вътрешната страна на перваза , а после – долу в мазето. Мисля, че ще свикне и ще изкара зимата! Само да му осигуриш постоянно отворено прозорче и безпроблемно влизане/излизане с някоя стара по-висока мебел Wink  След това и други котета ще надушат храната , ще се приютят, или поне ще идват за храна  Hug
Писала съм преди време, че Маца роди 10 котенце в едно такова мазе  Peace Сложихме и тоалетна , храна, водичка,..


# 203
  • София
  • Мнения: 1 634
Desi 02, твоето коте толкова много прилича на едно прекрасно сиво пухче, ангорско, което ,.. Сякаш се е преродил! Такова усещане имам като гледам твоите снимки

Ето една снимка,..  Heart Eyes Миличкото Пухче,, поживя царки, но само 7 месеца,..
(писах няколко страници по-напред в темата - за него беше, и за братчето му - Сурикат)



Ето и Сурикат  Heart Eyes A  на заден план - Принцесата  Heart Eyes като малка



Последна редакция: вт, 07 дек 2010, 22:00 от Lady-B

# 204
  • София
  • Мнения: 1 634
ellinoorr, и аз ще кажа същото – много момичета родиха по 1 , че и 2 деца в съжителство с котка, даже и съпругата на нашия вет. Не си давай котачето, освен ако нямаш уважителна здравословна причина. Настояването от страна на роднини не би следвало да те притеснява, няма да си първата мама в компанията и на котаче. Да не говорим, че аз имам фобия да не се стресират котките! FIP не прощава, а една от причините е именно стреса... А смяната на семейство , и то на по-голямо коте – като твоето, мисля, че ще е доста,.. драматична за животното,.  Шапка ти свалям за това, че си му дала подслон, обич и закрила! Спасено, но и щастливо!


suzuka, аз за кастрацията фермани съм изписала в по-предните теми! ooooh! По-трочно - за рисковете, усложненията  - и всички преживяно ,за съжаление, а не копирано отнякъде,..  Не искам да отегчавам момичетата с нови разкази - можеш да опиташ на търсачката във форума. Нашата одисея трая около 2 месеца и едва не загубихме Принци и Чейни ,.. И всичко това - заради нашето незнание КАКВО да искаме от вета при една кастрация! В комбинация с некадърен доктор - за малко да ги изпуснем ,...
А и тогава не бях открила този форум  Hug


Eee,.. прекалих!  Blush Момичета, извинявам ви се, но не влизам всеки ден, ..

# 205
  • Мнения: 239
Благодаря ви за подкрепата... аз съм силна и някак си ще го преживея и това.. преди година и половина загубихме майка му и се справих, но тагава ми беше спестено много... милото ми Моченце... рано сутринта ходихме да го погребем на любимото му място за тичане...

Сода много добре ни разбира... днес дойде и се гушна в мен... Рия е още бебе и май неразбира много-много, че ние страдаме.

Повече няма да натъжавам темата... нагушкайте скадите си пухита и от мен.
БЛАГОДАРЯ ВИ!

# 206
  • Мнения: 230
Ган, искрено съжалявам за загубата - много е тежко cry Сигурна съм, че кутрето е на по-хубаво място сега


Извинете ме, не съм писала от месеци, все не ме свърта прад компа. Бих искала ако е удобно да попитам - понеже храня моя котак все с Роял Канин+някаква друга, като смеските ги прави вета,  редно ли е да започна да го храня с нещо по ниско качествено като Уискас например. Страхувам се, да не направи камъчета в бъбреците. Искам да сменя, защото се пристрасти към рояла и не ще да яде нищо друго.

# 207
  • София
  • Мнения: 39 922
Записът със снимка ли става? Simple Smile



Тази снимка е сравнително нова. Харо не спи Simple Smile

Деси, здрасти и тук Simple Smile
Здрасти и на всички останали, стари и нови познати.

ganbg, съжалявам за загубата ви.

При нас нищо ново. Скоро моя котак не ме е изправял на нокти, т.е. не е имал стомашни проблеми. Сиво ежедневие - спи, яде, тича и ръмжи от време на време.
Скоро пак се бях сетила за голямата разлика в теглото м/у Харо и новороденият Алекс Simple Smile

Щерката пък иска куче. Даже на моменти е склонна да подари Харитон на някой. В следващият момент пък го стиска и мачка от любов.

Все още не сме купили закрита тоалетна. Ще видя кога ще направя и това.

# 208
  • Мнения: 3 622
ganbg, съжалявам за загубата ви.
Една силна прегръдка от мен

ellinoorr леко бреченеене ти желая и едно здраво бебе на финала
Първото ми бременеене беше с куче, а сега второто е с коте
Ако нямаш някакви сериозни здравословни проблеми не се разделяй с това сладко коте

# 209
  • Варна
  • Мнения: 25 337
Присъединявам се към момичетата, бременността не е причина да се разделиш с котето. Ако аз имам щастието да забременея, няма и да си помисля да махна Кетя, за нищо на света. Още повече за такъв дълъг период, кой би гледал коте 2 години и после би го върнал на старите стопани, аз не бих могла. Котето не е играчка, да си го прехвърляте през година-две.
Ан Мари, отдавна не беше се появявала, лошо, лошооооо Crossing Arms Няма да минеш само с една снимка, да знаеш Laughing Кой го казва, аз дето не съм пускала снимки на кебапчето от сто години, ама как да е, ще наваксам Blush
memorgana,
ако можеш да си го позволиш финансово, мисля, че няма лошо да яде само смеската от вета.

Общи условия

Активация на акаунт