Майчинството счетоводно - 36

  • 30 629
  • 603
  •   1
Отговори
# 555
  • Мнения: 111
Здравейте.
Имам няколко въпроса, след като днес цял ден смятам.
Какъв е максималният осигурителен доход и нетно възнаграждение при него.
Мога ли да се осигурявам на максималният осигурителен доход в друга фирма различна от тази на основния ми трудов договор.
И последно обезщетението след това ще бъде ли сбор от двата дохода.

# 556
  • Мнения: 3 835
Здравейте и за много години!!! Имам един малко тъп въпрос, но вече се обърках от четене. От 25.12.2010г. излязох в 45-дневен болничен преди раждане. Терминът ми е на 05.02.2011г. Въпросът ми е дали болничните и най-вече обезщетението за майчинство ще се изплащат по стария закон с база 12месеца назад или понеже ще родя през 2011г. ще гледат за база 18месеца? Най-общо казано дали съм в т.нар. заварено положение? Предварително Ви благодаря за отговорите, важно ми е, защото се осигурявам само от м.08.2010г. и това влияе твърде много на размера на обезщетенията!

В заварено сте, 12 месеца.
а това само важи само когато е 45дневния преди 01.01.2011 или се отнася и за тези който попринцип са в болничен без прекасване от 2010,но 45 дневния преди ъермина е  през 2011

45 дни преди раждане е друг вид обезщетение и започва ли 2011г. е по новите правила

Здравейте.
Имам няколко въпроса, след като днес цял ден смятам.
Какъв е максималният осигурителен доход и нетно възнаграждение при него.
Мога ли да се осигурявам на максималният осигурителен доход в друга фирма различна от тази на основния ми трудов договор.
И последно обезщетението след това ще бъде ли сбор от двата дохода.

Максимумът е 2000лв. за осигуряване. Но нетната заплата при него е друга. За да сте на максимума и в нетната база, трябва да имате брутен доход около 2400лв. Точно не мога да кажа още колко предвид новите проценти на осигуровките.

Да, може да се осигурявате на повече от един договор, и да - обезщетението ще е сбор.

Последна редакция: вт, 04 яну 2011, 22:25 от AnMary

# 557
  • Пристанището на шейсетте кораба.
  • Мнения: 239
Здравейте,
В момента работя на трудов и по граждански договор. Интересува ме гражданският договор взема ли се в предвид при изчисляване на обезщетението за бременност и  раждане или не ?
Всички счетоводители който питах до момента ми казват все различни неща  и съвсем се обърках. Sad

# 558
  • Мнения: 2 200
Здравейте,
В момента работя на трудов и по граждански договор. Интересува ме гражданският договор взема ли се в предвид при изчисляване на обезщетението за бременност и  раждане или не ?
Всички счетоводители който питах до момента ми казват все различни неща  и съвсем се обърках. Sad


Не, дохода от граждански договор не влиза в базата за изчисление на майчинството.

# 559
  • Мнения: 4 965
Сигурно по-напред в темата вече е питано, но не мога да намеря отговор относно ползването на годишния платен отпуск по време на майчинство, съгласно сегашните промени: годишният отпуск за времето на майчинството запазва ли се и може ли да се ползва след изтичане на майчинството или се губи? Трябва ли жената да ползва полагащия й се отпуск за 2011 г. преди да излезе в майчинство или може да го остави за по-късно /терминът й е през юни/?

# 560
  • Мнения: 472
Здравейте,
въпросът ми е: На 30.01.11 ми изтича последният болничен от онези 135 дни. Трябва ли да правя нещо за да започне държавата да ми изплаща майчинството? Може би някакви документи ще трябва да попълня и изпратя някъде  newsm78? Питам тук, защото нямам вяра на нашето счетоводство.

# 561
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте,
въпросът ми е: На 30.01.11 ми изтича последният болничен от онези 135 дни. Трябва ли да правя нещо за да започне държавата да ми изплаща майчинството? Може би някакви документи ще трябва да попълня и изпратя някъде  newsm78? Питам тук, защото нямам вяра на нашето счетоводство.

да,трябва да попълниш документи-на първа страница,линковете в червено

# 562
  • Мнения: 2 200
Здравейте,
въпросът ми е: На 30.01.11 ми изтича последният болничен от онези 135 дни. Трябва ли да правя нещо за да започне държавата да ми изплаща майчинството? Може би някакви документи ще трябва да попълня и изпратя някъде  newsm78? Питам тук, защото нямам вяра на нашето счетоводство.
Да, трябва да се подаде декларация - http://www.nssi.bg/content/laws/07/Pril.2.doc
Заявление до работодателя за ползване на отпуск до 410 дни.
Копие на акт за раждане на детето.
Носят се във фирмата.
По-подробно е описано на първа страничка от темата.

# 563
  • Мнения: 472
Благодаря, започвам да действам докато имам достатъчно време  Peace

# 564
  • София
  • Мнения: 265
Сигурно по-напред в темата вече е питано, но не мога да намеря отговор относно ползването на годишния платен отпуск по време на майчинство, съгласно сегашните промени: годишният отпуск за времето на майчинството запазва ли се и може ли да се ползва след изтичане на майчинството или се губи? Трябва ли жената да ползва полагащия й се отпуск за 2011 г. преди да излезе в майчинство или може да го остави за по-късно /терминът й е през юни/?

А и моят въпрос е същият, някой ако знае. Кога в крайна сметка трябва дасе ползва платеният годишен отпуск?

# 565
  • Мнения: 307
Здравейте и ЧНГ!
Първата година на майчинството ми изтича на 14.02.Кога трябва да подам втората декларация?

# 566
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Здравейте и ЧНГ!
Първата година на майчинството ми изтича на 14.02.Кога трябва да подам втората декларация?
Малко преди да изтече първият отпуск си пусни молба и си подай документите необходими за втората година.

# 567
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
Здравейте и ЧНГ!
Първата година на майчинството ми изтича на 14.02.Кога трябва да подам втората декларация?

ако 410 те дни ти изтичат на 14 февруари,подаваш документите началото на февруари

# 568
  • Мнения: 9 814
Ч.Н.Г.!
На каква база се изплаща годишния платен отпуск, който смятам да взема след изтичане на втората година майчинство? Имам предвид на база вземана преди излизане по майчинство заплата или на база МРЗ?
Благодаря!

# 569
  • София-Младост
  • Мнения: 23 336
Ч.Н.Г.!
На каква база се изплаща годишния платен отпуск, който смятам да взема след изтичане на втората година майчинство? Имам предвид на база вземана преди излизане по майчинство заплата или на база МРЗ?
Благодаря!
На база последен месец с отработени най-малко 10 дни.

Общи условия

Активация на акаунт