ЛИДЛ - 2ра тема

  • 90 803
  • 750
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 7 605
Дедо, мерси, тук по ТВ го представяха като начин за дешифриране на скрити маркови продукти  Wink

# 721
Дедо

Отново не си прав в твърдението си, че големи гиганти не произвеждат частни марки.Примери:
Лидл- не малка част от млякото под собствена марка е производство на Campina
Алди не малка част от млякото под собствена марка е производство на Mueller
Алди- шоколадови изделия са производство на Stork -производителя на бомбони Merci
Лидл и Алди-перилни препарати производство на reckitt bensinger
Лидл- подправки са производство на Kotany

Това са само няколко бързи примера за да ти покажа,че големите гиганти правят частни марки. Единствената разлика е, че за целта регистрират отделни фирми. Учудващо е, че човек наричащ себе си специалист и анализатор не знае това или не иска да го сподели със съфорумците. Друга подробност е, че частни марки са много често победители в тестове. Още допълнителни примери към това: какото на Лидл (ще пиша за тях тъй като Алди не са в България) беше победител мисля в OEko Test. Кафето на зърна на Лидл е определено за номер 1 от бившия ти работодател- преди Якобс и ред други прехвалени. Друга подробност а частните марки на Лидл и Алди е, че ако имат лоши оценки от тестовете се вадят от продажба и докато не бъдат подобрени не ги връщат в сортимента. За големите и маркови производители за елита не съм чувала подобни неща. А за това доколко са и те качествени е примера от Великобритания с Кока Кола. Оказа се, че трапезната им вода се взима директно от тръбопровода в Лондон. Оправдаха се после със специални филтрации и т.н. Така, че абсолютно не съм съгласна , че частна марка е нещо нискокачествено.Все пак е редно да се спомене, че рекламите на марковите стоки са също калкулирани в цените им , без това по никакъв начин да допринася за качеството им, както и ред други разходи, които при тях се калкулират , а при частните марки не и които също така нямат никакво отношение към качеството и. Накрая за обобщение- не е нужно абсюлатизират нещата под слогана частна марка=ниско качество или най-малкото съмнения в това и марков продукт=високо качество (примери за боклуци прикрити зад скъпи рекламни кампании дал бог-последния е с "вълшебните" свойства на про биотичното мляко на Данон разкрити в САЩ.
П.П В някои постове съм писала в мъжки род, тъй като мъжа подсказваше с някои подробности и той възмутен от теб.

# 722
  • София
  • Мнения: 30 271
Цитат
Това са само няколко бързи примера за да ти покажа,че големите гиганти правят частни марки.

аз да се включа с разяснение за ЛИДЛ в БГ (отнася се и за другите хипермаркети). В БГ са се свързали с големи производители на млечни изделия например, които произвеждат продуктите, но не със собствените си марки, а с марките на съответния магазин.
Марката на ЛИДЛ Pilos се произвежда от Meggle България т.е. има си отдел, който сключва договорите (така е и с Clever (Billa), Млекана (PLUS) и т.н.) за определено кол-во, което ще бъде пласирано. Да обясня по-подробно. Отиваме при производител Х и му казваме: вместо да произведеш 5000бр с твоята марка и да не си сигурен дали ще ги пласираш на 100%, ние ти предлагаме да произведеш 150 000бр с нашата марка и качетвото да е като за 50ст на бройка, НО ги пласираш в нашите магазини на 100% и за производителят това е доста добра оферта т.е. ЛИДЛ имат собствени марки, но разчитат в голяма степен на наши производства.
bimbi , права си, НО това не важи в голяма степен за БГ. От тези марки, които ти изброи много малки кол-ва се вкарват тук, по-евтино излиза да се разчита на тази схема с наши производители  Peace

# 723
  • Мнения: 803
Дедо

Отново не си прав в твърдението си,...

П.П В някои постове съм писала в мъжки род, тъй като мъжа подсказваше с някои подробности и той възмутен от теб.

bimbi,
Аз отговорих на Татяна!

Не искам да пречим на момичетата тук да се радват на Лидл с досадно дърлене.

Предлагам ти да си пуснеш тема
"Защо Дедо лъже и не споделя каквото знае и защо не иска", та там да си хортуваме.
Да се прехвърлим там като започнем със смеха ми, свързан с производството на перилни препарати от Рекит-Бенкизер за Алди и Лидл Laughing
А, много по-здрави на  мъжа, подсказващ възмутен Twisted Evil

# 724
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Дедо, може ли на лични да се дърлите, щото тука е по-интересно да знаем къде-какво и защо? А стига си ги мерихте.Учени сте/ ударението е на Е-то/, ама другаде си ги премерете...Развалихте темичката....То не бе баркодове, то не  бе прикрити шрифтове-още малко Световната конспирация-ряпа да яде! Хайде стига--оспамихте темата.. Naughty

# 725
  • Мнения: 803
Дедо, може ли на лични да се дърлите, щото тука е по-интересно да знаем къде-какво и защо? А стига си ги мерихте.Учени сте/ ударението е на Е-то/, ама другаде си ги премерете...Развалихте темичката....То не бе баркодове, то не  бе прикрити шрифтове-още малко Световната конспирация-ряпа да яде! Хайде стига--оспамихте темата.. Naughty

Точно! Те това повтарям от миналата година! Laughing
Що се обръщаш към мен?

# 726
  • Мнения: 3 827
Мегле не се ли изтеглиха от България преди 2-3 години ?

# 727
  • Мнения: 0
Тук само до бой не се е стигнало, което показва че ако не друго, то поне маркетинг мениджъра на ЛИДЛ определено си знае работата Laughing За едни е евтино,за други скъпо, за едни мръсно, за други чисто, за едни вмирисано, за други не. Моето мнение, като на човек работещ от години в бранша и като свързан с ЛИДЛ (работя във фирма, която е техен доставчик) е, че веригата си свърши перфектно работата при влизането в БГ и за ужас на конкурентите й и на по-елитната част от форума явно ще остане постоянен фактор в брашна.
Преди няколко страници прочетох едно мнение, че не ЛИДЛ е евтин, а просто другите са скъпи, заставам зад него с двете си ръце.
С риск да ме изгоните като пристрастен (фирмата ми продава огромни количества в ЛИДЛ) ще кажа още веднъж, че по-добро съотношение цена-качество в БГ в момента няма. Примери много: шоколади,бонбони, конфитюри, кроасани, сирена (за наш срам гръцкото Ливади и немското Софра за в пъти по-добри от всяко БГ сирене), пресни салати (хлапетата вкъщи обожават Снежанката), плодове (може и по-добри, но определено над нормалното равнище по веригите), перилни препарати (жена ми пере от години само с Формил от Гърция), месо (най-накрая някой се сети, че в клиентите искат да си купят пилешко без вода в него), кисели млека, плодови млека,немски салами  и т.н.
ЛИДЛ намериха много правилно разковничето на успеха, марково качество на продукти под собствена марка, предложени на много атрактивна цена. Качиха се първи на този влак и показаха пътя и на другите, макар че се съмнявам,че много ще ги последват,едни защото маржовете при подобна стратегия са много ниски, други защото предлагат собствена марка само за да убедят клиентите си, че такива продукти не струват и трябва да си купят марков продукт.

За верните фенове на Пикадили,това е един хубав магазин с модерна концепция, но за съжаление с абсолютно безбожни цени, пазарувам и от него, но когато трябва да си избера дали да си купя западна марка с източно европейско качество като Ариел, Милка, Нутела или Швартау или да отида до ЛИДЛ и да си взема от техните немски собствени марки с перфектно качество, за мен изборът е ясен и не опира до пари, имидж или дъх на парфюм на касата, а само до здрав разум.

# 728
  • Мнения: 3 827
собствени марки има много отдавна в България , не е отсега , и добре вървят ,
примерно , аз на Фантастико купувам много от собствените марки и не само .

една позната , която се занимава с маркетинг ми казваше , че това е бъдещето - големи вериги , собствени марки ...
а прахът за пране на Лидл не е хубав , определено го казвам , нищо не изпира .

# 729
  • София
  • Мнения: 30 271
да споделя за Wiener Kaffee- няма нищо общо с оригинала или поне с това, което съм пила там със същата марка.

# 730
  • Мнения: 360
Тук само до бой не се е стигнало, което показва че ако не друго, то поне маркетинг мениджъра на ЛИДЛ определено си знае работата Laughing За едни е евтино,за други скъпо, за едни мръсно, за други чисто, за едни вмирисано, за други не. Моето мнение, като на човек работещ от години в бранша и като свързан с ЛИДЛ (работя във фирма, която е техен доставчик) е, че веригата си свърши перфектно работата при влизането в БГ и за ужас на конкурентите й и на по-елитната част от форума явно ще остане постоянен фактор в брашна.
Преди няколко страници прочетох едно мнение, че не ЛИДЛ е евтин, а просто другите са скъпи, заставам зад него с двете си ръце.....................................................................

Поздравления за автора/ката на този пост, който показва че пристрастността не пречи на здравия разум.  bouquet

# 731
  • Мнения: 15 379
За верните фенове на Пикадили,това е един хубав магазин с модерна концепция, но за съжаление с абсолютно безбожни цени, пазарувам и от него, но когато трябва да си избера дали да си купя западна марка с източно европейско качество като Ариел, Милка, Нутела или Швартау...

Като верен фен на немските препарати за бита, мога да кажа, че няма верига, която да предлага качествени такива (или има, но с малки изключения и то в почистващите, а не в перящите такива).
От Пикадили мога да си купя Ариел или Персил, които за мен са пълен аут, но няма да отида до Лидл, за да си купя още по-боклучавите Формил и Макс Трат, които не стават за нищо и са още по-зле.

# 732
  • Мнения: 360
Любопитна статия от гръцкия вестник ”Имерисия”:

„Алди” затвори магазините си в Гърция и успоредно с това започна дейността си в съседна България, което показва че все пак веригата ще остане на Балканите. Според информации, след като „Алди” затвори официално на 11.12.2010 г. в Гърция, възможно е някои от магазините да бъдат продадени на конкурентната Лидл. „Необяснимото” бягство от Гърция на „Алди” се отдава на големите грешки в мениджмънта и свръхскъпите инвестиции в размер от над 600 млн. евро, които за да се изплатят трябва да минат много години. Преди да затвори и последния магазин в Гърция, „Алди” от известно време създаде фирмен план в България с цел средносрочна дейност на мрежа магазини. В това новоначинание е много вероятно да се продават продукти, подобни на продаваните в Гърция, дори от същите доставчици. Инвестицията в България ще представлява 1/10 от средствата инвестирани в Гърция, ако няма проблеми с бюрокрацията и издаването на разрешителни.
„Лидл”, който неотдавна навлезе в България още от първите дни се радва на голям успех. Разпространението на хранителни вериги по протежението на българо-гръцката граница има „странични ефекти” върху гръцките търговци на дребно. Предстои хранителна верига (която не присъства в Гърция) да отвори скоро и брошури с примамливи оферти ще бъдат разпространени в Серес, Орестиада и др. За да пазарувате трябва да отидете в България.


Aldi: «Μετακόμισ  … #961;ία

Последна редакция: нд, 02 яну 2011, 22:00 от Lana26

# 733
  • Мнения: 2 132
А, защо само немски и австрийски компании отварят магазини?

# 734
  • софия
  • Мнения: 379
а знае ли някой колко всъщност струват бананите например? в лидл и кауфланд ли са под себестойността, или в другите магазини са с огромна надценка?

Общи условия

Активация на акаунт