Ноемврийски бебчета - 2010 - тема 1

  • 20 086
  • 760
  •   1
Отговори
# 45
  • Дъблин
  • Мнения: 330
beru6ka,  аз давам на Ива едновременно Инфакол и Биогайа, те със Саб симплекса нали са все на една основа - симетикон?
При нас е същата работа с акането - пъне се, надува се, пухти и се чудя дали е запек, след като всеки памперс е наакан после  newsm78

И да се похваля - имаме си торбичка с костилки най-после Simple Smile Има ги в ДМ в кауфланд - Овча купел  newsm44
Пробвах я вече, Ива се беше събудила и промрънкваше, сложих й торбата и се унесе и поспа още. Истинският тест ще е през нощта де Wink

Дарка, честит рожденик, да е жив и здрав!  baloni

# 46
  • Мнения: 280
Благодаря ви за поздравите тук и в бука към моето пораснало момче  Hug


Гледам на 25.11. никой не се е раждал освен нас...  Mr. Green
Който може, моля да запише нашата Еличка 3,600/51 см.

Ееееееее , как никой , майка ми е раждала на 25ти  Joy много съм щастлива , че има бебче на моята дата  Heart Eyes жива и здрава да е малката принцеска  Heart Eyes

# 47
  • Мнения: 16
Да се отчета и аз с прегледа при педиатъра.
Вики е наддала 230г за двете седмици от изписването ѝ. Съответно лекарката ме попита как точно я храня и когато обясних че Вики суче по доста време (стигащо до 2 часа) тя ме посъветва да ѝ давам по 15-20 мин., защото после вече бебетата се мотаели и не се хранели и да не я оставям повече на гърдата, защото ще ми разрани зърната. Така бебето щяло да свикне че след 2.5 - 3 часа трябвало да изсуче максималното без да се мотае. В краен случай да ѝ давам и от другата гърда след тези 15-20 мин. За да стимулирам производството на кърма пък след всяко хранене да съм изцеждала.
Какво ще кажете по въпроса  newsm78

Последна редакция: нд, 05 дек 2010, 08:56 от mechence

# 48
  • София
  • Мнения: 195
Добро утро от мен и запис в новата ни тема , аз искам да питам Бръмбазела и Микки , възможно ли е в стресови ситуации да ти намалее кърмата значително , на мен така ми се случи сега пак се опитвам да си върна , но е мн трудно , искам съвет за увеличаването и пак , лекарката ни каза в такъв случай не успея ли да изцедя поне 100 мл . да започна да дохранвам с аптамил ха1, по 30 мл за начало , добро ли е това АМ, и така ли да постъпя , а и детето ми се храни на по големи интервали поне от 4 часа , някой път и 5 , друг път пак когато е будна през 2 часа , немога да я будя точно през 3, така добре ли е или не е добре за детето ,иначе пък след 12 дни сме наддали 550грама , което е добре но се притеснявам дали следващите дни до наваршването на месец ще наддаде изобщо . Незнам какво става вчера едва успях 10 мл да изцедя при положение че не и бях давала от 3 часа да суче това е мн малко нали , днес сутринта изцедих 30 мл , и то от едната само от другата и бях дала са суче и нямаше повече , та това е моя случай , нещо си имахме проблеми вазможно ли е от напрежение да става така с млякото ми .

# 49
  • Велико Търново
  • Мнения: 15
Добро утро момичета!

Много е тихо тази сутрин тук... и никой не се вижда на хоризонта. Дано всички са спинкали добре като нас и това да е причината. Нека първо да ви сервирам закуска с кафе



и да бягам да правя нашата.

vivi_23 От вчера дохранвам с Аптамил IMMUNOFORTIS 1. За сега бебка го харесва и не забелязвам някакъв проблем, но още е твърде рано да правя оценка на това АМ. Нека минат няколко дни и ще пиша пак.

# 50
  • Мнения: 610
Добро утро!
Insolence -мерси за закуската.
Аз искам да почерпя за нашата месечинка.Днес е  нашият ред  Дея става на 1месец.И да си пожелая по-малко безсънни нощи и по-малко колики. Heart Eyes

И да ви се похваля за нейния безценен подарък още снощи ми даде няколко усмивчици!!!

# 51
  • Мнения: 425
Добро утро и от мен! Insolence мерси за закуската и кафенцето  Hug

Дидка честита ви месечинка  Heart Eyes

Леле как лети времето, кога тръпнехме в очакване на първите бебета, кога вече и месечинки честитиме  Heart Eyes Другата седмица и нашата буболечка ще стане на 1 месец, а имам чувството, че беше вчера когато се роди. Да са ни живи и здрави дечицата и само да ни радват.

Тази сутрин много разчувстево почвам деня  Mr. Green Явно хормоните още ме блъскат  Joy

# 52
  • Мнения: 943
Честита първа месечинка на Дея!  Heart Eyes
И аз ти пожелавам повече почивка, Дид!  Hug


# 53
  • София
  • Мнения: 242
Момичета, сина ми СТАНИСЛАВ има днес имен ден! Почерпете се:


 Whistling Wink

# 54
  • София
  • Мнения: 284
Бръмбазела, благодаря за помощта   bouquet

Честито на мами vessy1 и didka banditka!!! Да са ви живи и здрави дечицата и да ви подарят най-прекрасните мигове!  newsm51

Момичета, аз исках да ви питам какво мислите за чайчетата против колики? Ние даваме инфакол на малкия, но вечер и особено около 3.30 нощем е нещо страшно. Но изчетох много противоречиви мнения по въпроса и се чудя какво да правя  newsm78

# 55
  • Мнения: 425
Момичета, аз исках да ви питам какво мислите за чайчетата против колики? Ние даваме инфакол на малкия, но вечер и особено около 3.30 нощем е нещо страшно. Но изчетох много противоречиви мнения по въпроса и се чудя какво да правя  newsm78

Аз взех от този на Хип на гранули, правя по около 30 мл всяка сутрин и на другата сутрин изливам в мивката около 25 мл  Mr. Green Беба отказва да го пие, като и сложа шишето в устата и прави едни физиономии, все едно и давам отрова. И с чиста вода пак така прави. Даже оня ден я плювна много демонстративно  Crazy . Малко се отклоних от въпроса, та мисълта ми беше, че не знам дали има някакъв ефект, щото тя реално не го пие.

# 56
  • Мнения: 18
Хайде и аз в новата темичка - да са ни живи и здрави дечицата и само хубави мигове да имаме с тях!
Аз май съм най-неорганизираната мама - не смогвам да ви изчета, нито да пиша. С двете дечица и къщата явно още не мога да се адаптирам. И малката няма още установен режим, суче различно, спи или не спи различно, изобщо не знам дали наддава (имам ел. везна в къщи и за една седмица при едното теглене ми показа, че е спаднала, а при второто - че е качила 20 гр за седмица, което е ужасно малко). Доста съм притеснена, в четвъртък сме на консултация и ще видим. Иначе редовно ака, поне по 7-8 наакани памперса имаме на ден, та не е възможно да не наддава, не знам вече  ooooh!
За чайовете - само аз пия на Хип за кърмачки. Дано има ефект!
За Аптамила - големият ми син от вторият месец е на това мляко, страшно съм доволна, НИКОГА не се е запичал, не е имал разтройство или каквито и да е храносмилателни проблеми. Дори и колики не знам какво са, не знам дали е от млякото, но е факт.
Дидка, ЧЕСТИТА ви месечинка!!!
Хайде, до скоро, че се будим!

# 57
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен мамчета!
Чета ви от има-няма 3 месеца, но чак сега се решавам да се включа. Моето бебче се роди на 23.10. с термин 08.11. казва се Александър и е с мерки 3380 гр. и 52 см.  Simple Smile В момента си спинка блаженно върху корема ми и няма мърдане скоро от тук  Laughing
Искам да честитя на всички мами техните сладури и сладурани, да ни слушкат, да си папкат и да спинкат повечко   bouquet

# 58
  • Мнения: 540
Ехаа вече сме в родени  Party

Да ни е честита новата темичка!!

Честито на най-новите мамчета  smile3525   Не помня поименно всички Blush
Много да са ни здрави бебчетата и да ни оставят да спим повече  Mr. Green !!!

Честита месечинка на малката Дея и честит Имен ден на Станислав!!!  Heart Eyes Веси, тез бонбонки са ми любими  Mr. Green

При нас нищо ново, освен че почти всички дрешки на Никола са му малки вече #Crazy Дори и тези 0-3 месеца започват да окъсяват и се чудя на 2 месеца с размерите на 6 месечно ли ще бъде  Joy

Никола направо е отвратен от преварената вода. Давах му 2-3 пъти по 2 кафени лъжички, защото хълцаше много силно, но той ми я изплю в лицето като пръскачка Joy
Имам чувството, че Инфаколът запича  newsm78 от 2 дни сутрин се напъва толкова много, че чак ми е жал. През останалото време уж няма проблем. Чудя се дали е от капките. Не ги давах 1 нощ и сутринта пак имаше напъване поне час.

Ние останахме вече сами, без баба и с болен от грип тати. Обикалям вкъщи като обезумяла и бърша всичко, до което той се докосва. Дано не се зарази малкия  Praynig

Мимче, щом ака достатъчно беба, не си вкарвай филми  Hug

Чао за сега  Hug

# 59
  • Мнения: 280
Дидка , честит ви рожден месец   bouquet честито и на имениците днес   bouquet

Днес у дома е лудница ... миене , чистене, пране , гладене ... след вчерашния купон сега стъргах пластелин от пода , събирам мозайки и конструктори из под спалнята  ooooh! кошмар. Ама поне баткото е доволен. Сега ще ми помага да правим торбички с почерпка за градината утре , че и там ще празнуват рождения му ден.

Виктор пък има хрема , лепнал я е от батко си и сега пръскаме Стеримар в нослето и дърпаме с прахосмукачката ... добре че не е запушен , че поне може да суче спокойно и да диша през носа.  Confused Другите мами с хремави бебоци как процедирате?

desinka1982, честито ви момченце   bouquet жив и здрав да е , много хубаво име сте избрали  Peace

Общи условия

Активация на акаунт