Юлски деца-Тема 40

  • 25 696
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 1 635
Ей, най-после да успея да прочета всичко.

Нели, Драга
- благодаря. Hug

Вержи, как се справяш изобщо не ми е ясно. Утре да се похвалиш, че всички са оздравяли.
Драга, честито ви ново бебе.
Бубич, столчето и на мен ми изглежда супер. Пък и преведено на БГ сигурно ще е много забавно.

Тамън щях да ви питам дали децата ви спят отвити и гледам Маймунчето е споменала. Аз не съм много фен на чувалчетата. Дали има някакъв проблем, ако си спят отвити. Вкъщи не е много студено нощем.

# 61
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Верж, думи нямам...
Габ спи отвит при 20градуса и облечен само с тънка пижама. Цял късмет е ако изтърпи завивката ни поне 3 минути  Laughing

# 62
  • Мнения: 1 091
Вержи, големи премеждия имате, бъди силна, пък дано всичко скоро се нареди и никакви срещи с доктори повече  Hug.

Мария също спи отвита, но при нас е много топло и не се притеснявам.

ЮБ, честито попълнение в семейството. То и при нас се наредиха бебета - аз родих 2009г., сестра ми роди преди 2 месеца племенничката ми Ния, а сега чакаме сестрата на мъжа ми през май догодина. После си е пак мой ред  Mr. Green.

# 63
  • София
  • Мнения: 423
Cuckoo , да се напъхаме тогава в клуб със зебра и на всеки който се колебае ще види как се отразява. Не че има много време да се поръчва, но поне ще сте на ясно.
За защипвам завивката с едни халки и ги закачам за леглото. Завивката се мести нагоре и надолу, но не се отвива. Това когато не е в чувалче де.
Аз да питам, как ви казва детето ви? София само по име ми говори, няма мама. Като обяснява нещо има тате, бабу и Мими. Вярно, че никой не ми казва мамо, и тя ме вика както другите ми казват.

# 64
  • USA
  • Мнения: 675
Добро утро Heart Eyes!

Юлско бебе, честито ви бебче, да е живо и здраво! Голямо преносване, а при теб колко дни беше?
Вержи, мале какъв малък разбойник си имаш ooooh!. Дано другата седмица всички сте здрави вече и на Кайо ръчичката да е наред Hug!
Аманита, не ли хладничко това 20 градуса само по пижамка? Аз ако съм ще си умра от студ Laughing.
Цветен прашец, този, който си показала мисля, че е Мики Маус Хот Дог, а който Мила ти пусна е Денсинг Стар. Не знам дали Стейси е много впечатлена, но аз и таткото сме Laughing. Моя мъж направи клипче с него и Стейси и го показа на колегите си и 3-4 от тях, без да имат деца, си го купиха Laughing.
Миласара, счупи се, но Стейси няма вина.
Джилиан, може да спи без да е завито детето, стига да не му е хладно. Аз лично предпочитам, а и спя много по-добре на хладно, но завита и точно заради това взимам този чувал(много топлел), за да намаля малко градусите в стаята на Стейси. В момента спи на около 22 с пижама и чувалче, но искам да е към 19-20.
Миме-то, дай нагледно как ги слагаш тези халки, моля те, че не мога много да си представя newsm78. Ама тя София много говори и едва ли доста мами ще ти отговорят на въпроса Laughing с непроговорили деца като Стейси. Иначе, когато й говориш какво правиш, не казваш ли мама това, мама онова или просто използваш 1л.?

Гледам играчките, които сте набелязали да купувате, всички са много хубави. То май всичко е хубаво, само пари да има човек Laughing. В еко-темата едно момиче пусна сайт със страхотни играчки http://www.maximenterprise.com/everearth-2/. В детския кът в тукашната библиотека са повечето такива и наистина са хубави.

А на мъжете си ще купувате ли подаръци? Аз вчера му поръчах 3 нещица и чакам да дойдат, дано му харесат. Съмнявам се обаче аз да получа подарък, като познавам мъжа си, но пък може и да съм го попроменила в това отношение Rolling Eyes.

Момичета, какво е първото име на Лотус? Едно момиче с 3 момченца все си мисля, че е тя.

# 65
  • Мнения: 250

Дани изобщо не търпи завивки-постоянно се отвива  ooooh!, но не мисла за чувалче на този етап....
Миме, мен и двамата ме "мамосват"  Laughing. Моето име е малко трудно за произнасяне за възрастта на Дани /Йоан се научи да ми го произнася добре на около 2г-2г и 6м/  и затова съм си "мамам"

# 66
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Добро утро  Hug На мен ми е нещо сдухано от вчера - отказах се от една играчка за Габ и сега не мога да намеря нищо друго, което да си мисля, че ще го впечатли Sad
Аманита, не ли хладничко това 20 градуса само по пижамка? Аз ако съм ще си умра от студ Laughing.
Ами аз се завивам като буба с юрган до лицето  Crazy Но това е защото съм зиморничава. А Габ не е изобщо. На него си му е супер да спи така - топъл е и спи супер спокойно. С изключение на снощи - едва заспа вечерта, спа 1 час, събуди се, после още 1 час не можа да заспи. Не знам какво беше това чудо. Ха дано да е от някой зъб най-накрая, че се излагаме на година и 5м с 6 зъба  Laughing
Лотус се казва Катя Георгиева. За ФБ ли питаш?
Миме, не знам дали се обръща към мен, но казва мама или мамам. Кака си и баба си обаче не ги бърка - конкретно на тях си говори  Mr. Green

# 67
  • София
  • Мнения: 15
Добро утро!
Кати от снощи е със сополи, цяла нощ се буди, не може да диша, пръскам стеримар, но не се сещам какво друго да дам, за да пресека ако ще се разболява. Дайте някоя идейка.
Мимето на мен Кати си ми вика определено "мама" когато ме търси, а когато ме вика "мамо" и когато не отреагирам веднага "мамо, мамо, мамооо".

# 68
  • Видин
  • Мнения: 4 921
Цветен, клеева тинктура й сложи веднага. 5 капки в 10мл физ. р-р се разрежда.Мисля, че по 1-2 капки в ноздра. Виж в интернет какво пише. Ще пресече веднага ако е течаща хрема  Peace

# 69
  • София
  • Мнения: 1 635
Хъх, нямам представа колко градуса е нощем, ама не е под 19 градуса, че щеше да се включи парното. Може би около 20. Явно ще си спи отвита, докато не порастне и реши, че иска да се завива.

Цветен, аз давам веднага Осцилококцинум. Може да сложиш и сребърна вода в нослето. Виж на опаковката как се разрежда.

Когато изобщо се реши да каже нещо различно от "бау, бау" или "па-па", съм "мамама". Ама ние вкъщи си говорим на галено и тя името ми не го знае. Joy

# 70
  • Кърджали
  • Мнения: 10 349
Докато някой не се събуди и благовои да я погледне, и Кати си спи отвита. Спи с едни пижамки без чорапки, под пижамката е с боди къс ръкав, колкото все пак и кръстта и да не е гол докато се върти. Колко градуса е в стаята не знам, ама сигурно си е хладно през нощта, защото спре ли долу печката да гории нашето отопление спира. Има едни цели пижамки, дето са и по - дебели, ама засега ги слагам само когато няма други чисти. Случвало е е да се събуди със студеникраченца, когато е нямало кой да се събуди и погледне дали е отвита. Но и засега не се е превръщало в проблем.
Не говори още, та затова и никак не ми казва. Ама виж като се разплаче за нещо и почва "ба ба ба ба", знае че на баба душичката и не издържа и ще и даде всичко.
Драга, да ви е живо и здраво новото попълнение в рода.
И ние чакаме още едно бебе, ама догодина.Една от племеничките на Краси е бременна, ще е като Кати - юлче или августинче....Както дойде.

# 71
  • Мнения: 232
Имаме ли празнуващи в темата днес  newsm78  Ако има - честито! Днес се сетих как в продължение на 5 години това беше и мой празник и се почуствах ужасно дърта  ooooh!
Вержи, а дано ви свърши наистина тази серия, че то се получава затворен кръг - колкото е по-напрегната майката, толкова децата са по-лоши и инатливи. И като прибавим и болестите и ужас.
Маймунче, ами много ясно че ще си я прибереш, след като майка му не се сеща да го усмири, просто ми стана смешно като си представих картинката Laughing А мъжа ти ще свикне да подарява след като започне да се намира всяка година в небрано лозе като единствения некупил подарък(макар че моя баща така и не се е научил де).
Аманита, все пак можеш да пробваш да го позавиеш вече детето, може пък от това да се буди, идва студ. Ние пък сме с 5 зъба,  споко, единия съвсем пресен на няколко дни даже.
Миме, ние още сме на етап бучане, не говорим. Много рядко ако е много на зор се опитва да каже мамам. Единственото което казва е АМ и А-а (за акане).
 МНого ме учуди като дойде вчера при мен в тоалетната и ми вика а-а пък никой е й е казвал че ние там акаме  Joy Сама се е сетила.
Иначе по цял ден е като някакъв шеф с пръста показва какво иска и мрънка с една надменна физиономия, ужас.
Драга, честито, да ви е жива и здрава! Е майката може да не е твоя кръв ама бебето нали носи на братчед ти гени, затуй се е забравило така  Mr. Green

Карелия, Марулка, повече бих се притеснила, ако фолкаджийската вълна ги подхване в пубертета и почнат да искат подарък цици примерно, ужас.


# 72
  • София
  • Мнения: 423
Маймун, глей ся



На тази щипка щипваш ъгълчето на завивката, а халката разтягаш да я пъхнеш на дървените пръчки. Става само за дървени легла с пръчки. Така защипваш и четирите ъгъла на одеалото. И детето се върти спокойно и завивката се мърда, не го задушава, само надолу и нагоре се мести.
Иначе аз като и говоря казвам мама това, мама онова. Обаче тя като се обръща към мен е винаги с Мими  newsm78 Ми ние си говорим по цял ден като се замисля. Питам я за всяко нещо и тя си има мнение по всички въпроси  Laughing Това не, да, няма, не и е проблем. Снощи и казвам, че е време да ляга да спи, и тя ми отговаря сърдито нямааа. Научи се сама да сяда да пишка на гърнето, но само като е по дупе. Но да е гола се случва само вечер, та скоро няма да влезе в употреба. През деня пък като я сложа и тръгна в друга стая, тя става и си вдига криво ляво гащите и анцуга. Но пак не ме устройва, че няма как и да се загащи.
Цветен, и аз съм за клеевата. Пресича веднага, вече не знам колко пъти се спасяваме всички с нея. И в нос, и да се пие е страшно ефикасна.
Моето майче е рожденник днес

# 73
  • Мнения: 72
За срещата - Ние в събота заминаваме за Пловдив, много ще се радвам да се организираме да е утре или в петък, че да може да се видим. (ако има среща в Плд пишете ми Simple Smile
За спането - бени спи често отвита . Кога ще почнат да се усещат да си дърпат одеалцето като им е студено?

Да попитам има ли някой който още дава Вигантол. Днес говорихме със сърничката (много поздрави изпраща на всички), че са го спряли и няма внос от септември. Не си спомням дали го обсъждахме. Съдържанието му не отговаряло на изискванията и най-вероятно повечето от нас са давали от развалените партиди
http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=594416
Мислите ли, че има повод за притеснение?

# 74
  • Мнения: 1 054
Клеевата тинктура е страшно ефикасна в носа като начало... Ако не мине от нея е добре да се спре, защото има алкохол, който много дразни всякакви лигавици.  Peace

Преслава също спи отвита. Чорапогащник и боди с дълъг ръкав й беше пижамата до скоро. Вече е с чорапогащник, боди с къс ръкав и горно на пижама. В стаята е 18градуса.  Peace

Аз трябва да давам още Вигантол, защото фонтанелата й е много голяма за възрастта, но няма ни Вигантол, ни Деавит... кат намеря педи ми препоръча да давам.  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт