Ваксини - дискусия за вредата от тях... (тема 13)

  • 33 841
  • 743
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 2 214
Не ви ли се струва, че започвате да изпадате в крайности?

Не, хич даже ! Но това е друга тема, предлагам да не разводняваме повече тази.
Не бих казала че това е чак толкова друга тема, понеже горе писах че имам нужда от помощ за да убедя съпруга ми по повод ваксините, за съжаление и в тази тема повечето хора само се вайкат.
Да подчертая че никой не ми длъжен нищо, ни то държа някой отговорен за решението си, вероятно съм просто друг тип човек, аз създадох тема за една по специална тенджера и понякога ми се налага едно и също да пиша хиляда пъти, пишат ми на лични, на скайпа много често това са напълно идиотски въпроси, аз обаче се чувствам отговорна и ако съм посъветвала или препоръчала на някой нещо та и цяла тема съм създала, седя пиша отговарям.
А тази тема за ваксините е толкова важна, толкова отговорно всичко което се пише тук, че не ми е ясно как някой хора не го осъзнават.
Какво моля ви се да покажа на съпруга си да прочете от тази тема?
Как аспирират едно дете и двадесет човека са вайкат от тази процедура, ами да ви кажа ако изводите са ваксините се правят по същия начин тогава даже мен не можете да ме убедите.
Всъщност до колкото разбрах тази тема не е създадена да помогне на някой да получи нужната му информация без да се лута, просто нещо като готварския форум, хора събрали са по интереси ей така да имат място къде да се изказват.
Ще помоля всички който се почувствал засегнат да не се ядосва и да не си хаби енергията да ми отговаря гневно. Не исках да обидя никой.

# 721
  • Мнения: 6 274
Не ви ли се струва, че започвате да изпадате в крайности?
Едва ли просто ей така, за да му е гадно на бебето правеха всичко това.
Не сме медицински лица и не можем да знаем всичко от четене в интернет, си мисля аз...
Защо според вас го правеха това на клипчето?
Мечка Малинарка - а ти как на око от едно клипче прецени, че всичко му е ок на бебето?

Либи, напълно съм съгласна с теб.  Peace

Не ви ли се струва, че започвате да изпадате в крайности?

Не, хич даже ! Но това е друга тема, предлагам да не разводняваме повече тази.
Не бих казала че това е чак толкова друга тема, понеже горе писах че имам нужда от помощ за да убедя съпруга ми по повод ваксините, за съжаление и в тази тема повечето хора само се вайкат.
Да подчертая че никой не ми длъжен нищо, ни то държа някой отговорен за решението си, вероятно съм просто друг тип човек, аз създадох тема за една по специална тенджера и понякога ми се налага едно и също да пиша хиляда пъти, пишат ми на лични, на скайпа много често това са напълно идиотски въпроси, аз обаче се чувствам отговорна и ако съм посъветвала или препоръчала на някой нещо та и цяла тема съм създала, седя пиша отговарям.
А тази тема за ваксините е толкова важна, толкова отговорно всичко което се пише тук, че не ми е ясно как някой хора не го осъзнават.
Какво моля ви се да покажа на съпруга си да прочете от тази тема?
Как аспирират едно дете и двадесет човека са вайкат от тази процедура, ами да ви кажа ако изводите са ваксините се правят по същия начин тогава даже мен не можете да ме убедите.
Всъщност до колкото разбрах тази тема не е създадена да помогне на някой да получи нужната му информация без да се лута, просто нещо като готварския форум, хора събрали са по интереси ей така да имат място къде да се изказват.
Ще помоля всички който се почувствал засегнат да не се ядосва и да не си хаби енергията да ми отговаря гневно. Не исках да обидя никой.

И ти си права, на 100%.  Peace

# 722
  • Мнения: 3 869
Г-жа Стихийно бедствие, линкове с информация има на първа страница, ако те не са достатъчни за някой да вземе решение, е нормално да потърси повече информация. За колебаещи се родители е най-лесно просто да отложат ваксините докато вземат окончателно решение поне за първите по календара.
Работата с мъжете е много трудна, наистина. От една страна обикновенно майките са тези, които поемат отгворността за здравето на децата си, но пък таткото държи да участва в процеса като дава мнение как да се лекува/предпазва детето. Мъжете, освен ако нямат изявен интерес към различното в света, трудно ще седнат да гледат някой от филмите, или да прочетат някои от докладите, по-лесно е да се върви по течението. Как да подходиш ти спрямо твоят мъж едва ли някой друг би могъл да ти каже. Ти си го познаваш най-добре и знаеш кой подход би проработил.
Наистина немалка часто от потребители тук са препатили лично от ваксини и за тях въпроси няма, има ло е в миналото, намерили са своята си истина и сега просто обсъждат какво и как биха могли да направят в тази посока. Никой не може да ти каже кое е решението за теб; трябва сама да стигнеш до него.

# 723
  • Мнения: 2 176
г-жа Стихийно бедствие,
въпросите, които теб в този момент те вълнуват, са обсъждани многократно назад в старите ни теми. Ако си направиш труда да поровиш, мисля че ще намериш достатъчно силни аргументи, за да убедиш съпруга си. Никой друг не би могъл да го направи вместо теб.  Peace

И не виждам защо някой трябва да е длъжен да пише само за това, което теб те вълнува в момента. Тук пишат и четат бременни, които искат да се информират какво се случва с децата им след раждането и как да избегнат негативите. Смяташ ли, че към тях няма да се отнасяме безотговорно, ако затворим тази страна на темата?

# 724
  • Мнения: 4 753
Съжалявам, ако съм обидила някой с клипчето... Често обсъждаме и други теми, освен ваксините - вит. Д, вит. К и каквото още ни вълнува и ни се струва неправилно... От тази тема научих истината за вит. Д и на втория месец го спрях (бебето ми е родено януари месец)... Смятам, че взех правилното решение, но благодарение на хората, които писаха тогава в темата... Не мисля, че ваксините са единственото нещо, което трябва да вълнува една майка... За мен е важно какво се случва с децата ни в родилното отделение и съм потресена от това, което видях - това е причината да го споделя...

# 725
  • Мнения: 6 274
Факт е, че всички бебета се аспирират...

Да, но буквално за секунди, а не като при бебето от клипа.
Уточни го, моля.
Все пак не всички майки са имали възможност да гледат какво се случва с бебетата им веднага след раждането, има ли смисъл да ги плашим, че ТОВА, което виждат на клипа се случва в 100% от случаите?

# 726
  • Мнения: 2 214
Meg, благодаря.
multimoda всичко което смятам съм написала.
Цитат
Държа да подчертая че никой не ми длъжен нищо, ни то държа някой отговорен за решението

На следващия ти въпрос
Цитат
Смяташ ли, че към тях няма да се отнасяме безотговорно, ако затворим тази страна на темата?
Ако имаш предвид темата за аспирирането на бебето не виждам какво точно отворено в нея.
Мнението ми  е че абсолютно безотговорно да правиш изводи от клип, без анамнеза, без да си лекар, без да познаваш процесите, без да знаеш ситуацията.
Безотговорно е точно към тези бременни които споменаваш, или просто аз не разбирам целта.
Не се заяждам, уточнявам позицията си.

# 727
  • Мнения: 3 506
... има ли смисъл да ги плашим, че ТОВА, което виждат на клипа се случва в 100% от случаите?[/b]

Аз затова изрично уточних, че не съм гледала клипчето.

А за плашенето - продължавам да твърдя, че си е плашещо това, което се случва из родилните отделения, и че е важно човек да не се отделя от бебето си и да се информира за всичко, което му се случва във всеки един момент. Знам, че други хора са на друго мнение, затова казах, че ще разводним темата за ваксините, ако влезем тук в детайли в този разговор. Споделянето е ОК, както е писала Стелт, споделяли сме и друг път неща, които не са точно свързани с ваксините, но колкото да може човек да си потърси информация на друго място след това. Докато тази тема е необятна и щекотлива и наистина смятам, че има по-подходящи места, където може да се продължи обсъждането, за който има интерес.

Г-жа Стихийно Бедствие, какво да покажеш на съпруга ти да прочете? Линковете от първа страница, мисля, са достатъчно. Ти какво точно искаш да му покажеш? Нещо сбито? Нещо филмирано? Конкретни случаи? Все пак наистина и аз не виждам как точно да помогнем да убедиш трето лице, което не познаваме. Няколко човека споделиха личен опит с мъжете си и как се е взело решението в тяхното семейство, писаха ти, че едва ли ще искат и неговото мнение в родилното. Случвало се е тук да сме резки с новодошли, особено такива, които не им се чете и една страница назад, но в твоя случай, честно, не виждам причина за сърдене.

# 728
  • Мнения: 6 274
... има ли смисъл да ги плашим, че ТОВА, което виждат на клипа се случва в 100% от случаите?[/b]

Аз затова изрично уточних, че не съм гледала клипчето.

О.К., ама ако аз съм бременна и изгледам клипчето, в което на милото човече му ровят сигурно 5 минути ту в устата, ту в носа, а после прочета и коментара ти, че това е факт и е нормално за нашенските болници, какво ще си помисля?  Rolling Eyes
Че на всички им се случва точно това, а то не е така.
Това исках да уточним, за незапознатите майчета (бъдещи и настоящи).
  Peace

# 729
  • Мнения: 6 446
г-жа Стихийно бедствие, на моят мъж му пуснах предаването "На кафе", в което говориха за ваксините.Това му беше достатъчно, за да започнем заедно да търсим отговори, като проучвахме и двете страни на монетата.

# 730
  • Мнения: 3 869
Моят мъж е имал ужасна астма като дете, заради която не е ходел на ДГ и са го блъскали със всякакви гадости като храна (е, аз не ги смятам за гадости, но за едно дете преди 30 г. сигурно са били Simple Smile). След като говори с хомеопата ни (който му е колега по специалност) и разбра, че астмата е следствие от ваксините, нямаше никаква нужда аз да го убеждавам, просто картинката му се нареди съвршенно точно в главата. Отделно разказите на майка ми как не съм могла да се изправя след ваксина на 13 месеца и не са знаели дали отново ще проходя, а инфекциозна болница е била пълна с деца като мен след същата ваксина. Обяснението било че попаднало нещо си в партидата, дето не му било там мястото  Whistling Ами хубаво, ама кака да знае човек какво има в шишенцето и дали там му е мястото, че да рискува детето му да не се изправи отново на краката си Thinking

Джулс, по сега действащият АГ стандарт, задължително се прави аспирация на всички новородени. А по досега известните ни изследвания рутинната аспирация не само не носи ползи, но и може да попречи на бебето да засуче нормално. Има случаи когато се налага аспирация, но има и други идалеч по-щадящи методи от показаното в клипчето....

# 731
  • Мнения: 4 753
... има ли смисъл да ги плашим, че ТОВА, което виждат на клипа се случва в 100% от случаите?[/b]

Аз затова изрично уточних, че не съм гледала клипчето.

О.К., ама ако аз съм бременна и изгледам клипчето, в което на милото човече му ровят сигурно 5 минути ту в устата, ту в носа, а после прочета и коментара ти, че това е факт и е нормално за нашенските болници, какво ще си помисля?  Rolling Eyes
Че на всички им се случва точно това, а то не е така.
Това исках да уточним, за незапознатите майчета (бъдещи и настоящи).
  Peace

Виж сега, то това е като с ваксините - едни ще получат реакция, други - не... Аз не искам вит. К, ровене в устата и в носа и други екстри за бебето си... До оня ден не знаех и че се правят такива неща в родилното... Сигурно за още много други неща не знам, но искам да ги разбера, за да знам от какво да пазя бебето си... Така, както се интересувам от какво да пазя себе си в родилното, коя процедура е абсолютно наложителна и важна (просто защото док. така смята) или наистина е такава...

# 732
  • Мнения: 7 424
   Г-жа Стихийно бедствие,мъжа ти разбира ли руски?Ако да,пусни му този филм: http://rutube.ru/tracks/34246.html?r...577e372
    Мисля,че го имам от тази тема.  Peace

# 733
  • Мнения: 6 274
Джулс, по сега действащият АГ стандарт, задължително се прави аспирация на всички новородени. А по досега известните ни изследвания рутинната аспирация не само не носи ползи, но и може да попречи на бебето да засуче нормално. Има случаи когато се налага аспирация, но има и други идалеч по-щадящи методи от показаното в клипчето....

Виж сега, то това е като с ваксините - едни ще получат реакция, други - не... Аз не искам вит. К, ровене в устата и в носа и други екстри за бебето си... До оня ден не знаех и че се правят такива неща в родилното... Сигурно за още много други неща не знам, но искам да ги разбера, за да знам от какво да пазя бебето си... Така, както се интересувам от какво да пазя себе си в родилното, коя процедура е абсолютно наложителна и важна (просто защото док. така смята) или наистина е такава...

Момичета, вие май не ме четете.  Crossing Arms
Не коментирам кое е нужно/правилно и т.н.
Коментирам конкретната ситуация.
Искам незапознатите да са наясно, че НЕ ТОВА е рутинната процедура, която се прилага на всички  бебета.  Naughty
На бебетата, които нямат проблем аспирацията се прави буквално за няколко секунди (може би 10сек.)
Дали е нужно и "полезно" е съвсем друга тема, не коментирам това, разберете.

# 734
  • Мнения: 3 869
Джулс, разбрах те сега, съвсем права си  Peace
Бебето на клипчето вероятно е секцио родено, там се налага наистина аспирация тъй като го няма естествения механизъм на притискане и масажиране на тялто през родилния канал, и отделянето на околоплодните води от носа и устата.

Общи условия

Активация на акаунт