За дългото кърмене

  • 6 191
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 195
Simple Smile
Хе-хе, и мен ме гледат лелките из квартала малко особено, тъй като аз кърмя без оглед на време и място, но нищо не смеят да ми кажат, защото репутацията ми е малко на "звяр"Simple Smile. Иначе често чувам "Още ли го кърмиш?" от роднини, друг любим въпрос:"А кисело мляко кога ще му даваш?"...Грозна работа.
Иначе това лято на морето много се накефих, защото за един ден се запознах с две майки - едната кърмила година и половина и спряла, защото се наложило да работи, другата до 2 г. и 2 месеца. Много драго ми стана, че не съм единствената "фанатична кърмачка" на плажа .Simple Smile
Всъщност бебето ми е само на 8 м. и половина, не знам като порасне още как ще ме гледат:).
Иначе циганките много ми се радват:) Simple Smile Simple Smile.

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
О, Анна-д, извинявай - обърка ме това, че пишеш, че живееш далеч от родата, но ти не си имала предвид в чужбина.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 908
Цитат на: натали

Всъщност бебето ми е само на 8 м. и половина, не знам като порасне още как ще ме гледат:).
Иначе циганките много ми се радват:) :) :).


Ами ще те гледат все едно си избягала от специализирано заведение. А това за циганките и аз го забелязах. Особено когато съм със слинга.

А иначе няколко пъти баби ме спират по улиците, за да ми обяснят да не нося детето така, защото му "разчеквам" крачетата....

# 18
  • Мнения: 1 517
Във всички книги, които имам, също пише: "Отбиването започва от десетия месец и на една година детето се отбива напълно, като последното кърмене се замества с кисело мляко." Защо ли?!  33uu  Neutral Face

# 19
  • Мнения: 934
A какво ще кажете за това, че след 6-месец кърмата не съдържа нищо полезно вече? Shocked  Shocked  Shocked
Каквото е могло, детето вече си е взело до 6-ия месец.....Така каза моята педиатърка..... Shocked  Imp  Shocked

# 20
  • Мнения: 4 414
Цитат на: sunshine3
A какво ще кажете за това, че след 6-месец кърмата не съдържа нищо полезно вече? Shocked  Shocked  Shocked
 

ще кажа, че на една приятелка дядо и се родил седмаче. по онова време нямало много кантари, но бабата, която го израждала, казала че тежал около килограм...завивали го във вълна и майка му го кърмила до третата година/абсолютна истина!/. друго не му давала да яде до средата на втората година, заради специалното му състояние. интересно как като са свършили полезните съставки в 6-ия месец, човекът е оживял, че и правнуци гледа Wink  Grinning

# 21
  • Мнения: 1 793
Цитат на: sunshine3
A какво ще кажете за това, че след 6-месец кърмата не съдържа нищо полезно вече? Shocked  Shocked  Shocked
Каквото е могло, детето вече си е взело до 6-ия месец.....Така каза моята педиатърка..... Shocked  Imp  Shocked


абсолютна глупост е това според мен. как може педиатър да го каже. Shocked

# 22
  • Мнения: 1 220
Цитат на: agneshka
Цитат на: sunshine3
A какво ще кажете за това, че след 6-месец кърмата не съдържа нищо полезно вече? Shocked  Shocked  Shocked
 

ще кажа, че на една приятелка дядо и се родил седмаче. по онова време нямало много кантари, но бабата, която го израждала, казала че тежал около килограм...завивали го във вълна и майка му го кърмила до третата година/абсолютна истина!/. друго не му давала да яде до средата на втората година, заради специалното му състояние. интересно как като са свършили полезните съставки в 6-ия месец, човекът е оживял, че и правнуци гледа Wink  Grinning




Ами много просто-естествен отбор , така се нарича това, Дарвин е обяснил много неща!

# 23
  • Мнения: 485
Цитат на: agneshka
ще кажа, че на една приятелка дядо и се родил седмаче. по онова време нямало много кантари, но бабата, която го израждала, казала че тежал около килограм...завивали го във вълна и майка му го кърмила до третата година/абсолютна истина!/. друго не му давала да яде до средата на втората година, заради специалното му състояние. интересно как като са свършили полезните съставки в 6-ия месец, човекът е оживял, че и правнуци гледа Wink  Grinning

Майка ми разказва как нейия вуйчо е дърпал майка си до 4 години в плевнята да си бозае и той,а тя през това време е имала бебе...Та.......така е било тогава. Grinning

# 24
  • Мнения: 1 517
Цитат на: Vase
Майка ми разказва как нейия вуйчо е дърпал майка си до 4 години в плевнята да си бозае и той,а тя през това време е имала бебе...Та.......така е било тогава. Grinning

Да, това нали се наричало "кърмене в тандем" - скоро го научих,  Simple Smile само че едва ли някой го практикува в днешни дни...  Simple Smile

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
И баба ми е кърмила изключително - майка ми до 1г и 2 м, леля ми до 1г и 4м. После рязко ги е отбила и ги е захранила - получила е мастит от процедурата, разбира се. И двете са родени в 9 месец, но явно късното захранване е било по-разпостранено, отколкото мислим. Акушерката й казала, че може да захрани по-рано с брашнени каши, но децата могат да получат рахит, и тя се отказала.
Това, че в кърмата няма нищо полезно след 6 месеца са чисти глупости, но за съжаление току някой каже нещо подобно и хвърли майката в музиката. Виж статиите за кърмене на дете над 1 година - нима тялото ти знае, че бебето е навършило 6, 9 или 12 месеца и започва да пуска само вода?

# 26
  • Мнения: 1 517
Цитат на: boo
И баба ми е кърмила изключително - майка ми до 1г и 2 м, леля ми до 1г и 4м. После рязко ги е отбила и ги е захранила.

Чак след 1 г. ли ги е захранила Confused: Или аз не разбрах правилно?

# 27
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Правилно си разбрала - майка ми е захранена на 1г и 2м, а леля ми - на 1г и 4м. Преди това изключително на кърма, после рязко отбиване и захранване. Преди да ги отбие, им е предлагала от възрастните манджи, но те не искали, по нейните думи. Предполагам, че е пропуснала признаци за готовност за захранване около първата половина на първата годинка, но няма значение, и двете са в отлично здраве, макар че пушат като комини... Не, че не могат да се намерят и обратните примери.

# 28
  • Мнения: 1 381
браво майчета,

възхищавам ви се. аз вече 6 месеца кърмя, но съм го захранила на 5 месец. Една от причините е че не надава добре, но пък расте на дължина. сега се кърмим сутрин ж 6 и 9 и вечер, но не винаги тъй като в някои дни просто нямам млекце.

Не знам дали кърмата си променя състава, но скоро размразявах запаси от края на 3 месец и беше доста по гъста и мазна от тази сега (понякога се цедя на обяд и следобяд за да я стимулирам, но едвам успявам да извлека 80 мл). Ще давам докато има, разбира се.

# 29
  • Мнения: 1 517
Искам да питам друго - може би отбиването на 1 година се препоръчва в книгите, понеже по-късно ще бъде по-трудно и детето ще е по-упорито? Кажете, дългокърмещи майки, по-трудно ли се отбива дете след годинката?  Confused

Общи условия

Активация на акаунт