Коледно настроение! - 3

  • 109 548
  • 856
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 6 472
oki4, аз не съм най- големит спец в украсяването, но действам горе долу по следния начин.
Сладките трябва да са абсолютно изстинали. Обикновено ги украсявам на следващия ден
За самата декорация ползвам захарна глазура или т.н Роял Айсинг. В момента имам купена готова смес, но можеш да си направиш по следната рецепта
2 белтъка от големи яйца

2 ч.л пресен лимонов сок

3 ч.ч (330  гр.) пудра захар, задължително пресята
Повече информация за самото покритие може да прочетеш тук
Като цяло се прави много лесно. Белтъците се бият до получаване на твърди връхчета, добавя се лимоновия сок и захарта на няколко пъти, като продължава да се бие непрекъснато. Ако е необходимо добавяш още захар - все пак зависи много и от големината на яйцата. Правя я с гъстотата на лава, след като отделям малко количество, което сгъстявам още малко с пудра захар.
Очертавам контурите с по- гъстото количество. Оставям да изсъхне много добре (поне 1 час) След това нанасям вътре в контура с по- течната смес. Тук е момента да украсиш и да си добавиш допълнителните елементи.
За декорациите се ползва сладкарски пош. Аз все още нямам такъв и пълня сместта в найлоново пликче, след което много внимателно отрязвам съвсем малко връхчето, така че да мога да правя финни линии. Не е много сложно, но е важно да имаш контур, за да не ти се разтича глазурата. Ако работиш с различни цветове, които не трябва да се смесват, ще трябва да изчакваш да  изсъхне основния и тогава да нанесеш следващия.

С тази техникака съм правила медена къщичка и сладки

# 391
  • София
  • Мнения: 2 658
Ох, страхотни неща сте направили момичета! Все по-празнично настроение имам като гледам темичката ни!  Heart Eyes

Аз вчера от Метро си напазарувах за още сладки-бадемов марципан, фъстъчено масло и два вида конфитюр за линцерите(заложих на ягода и кайсия) и днес ще правя капучино звездичките, после фъстъчените сладки и на края на седмицата слепям линцеровите сладки. За другата ми остават два вида- сладки с парченца шоколад на Тандури и трюфел сладките, опаковам и почвам раздаването.  Simple Smile

# 392
  • Мнения: 112
От мен едни ванилени кравайчета

 Правих и линцеровите сладки, но ще ги снимамкато ги слепя. Наред са бонбони Рафаело и Бисквити за отшелници. Днес вече в списъка влизат и "Пияни фруктови сладки " на Пеп-чо.

# 393
  • София
  • Мнения: 263
лулу, благодаря много  Hug
Значи да си направя някаква по- течна смес за пълнежа- те контурите ще го задържат.

А вчера, в отчаянието си, се подкрепих с меденките, които правих за първи път и  са божествени! За това пък другите меденки- на Джули нещо ми лютят -сигурно съм прекалила с някоя подправка, а уж по- малко слагах, заради детето.

# 394
  • Мнения: 234
И аз благодаря на Джемма за рецептата за меденки.
Направих доста сериозно количество от тях. Украсата не стана перфектна,но за аматьор толкова  Laughing
Сега са на ред ванилените кравайчета!
Успех на всички в коледната подготовка !

# 395
  • Тракийка в Софийското равно поле....
  • Мнения: 439
А у нас днес ето каква беше хавата Crazy

Джемма, с удоволствие бих станала джудже в твоята Коледна работилница  Heart Eyes Mr. Green

# 396
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Джемма,благодаря ти,май наистина прекалих с мазнината,препълнена чаша сложих.В крайна сметка станаха на топчета,ще ги слепям и покривам с шоколад.У вас цари страхотно настроение,днес най-после заваля и тук сняг,вече наистина е зимно  Mr. Green
Да не е само спам,ето миналогодишните ми творения http://radostena.snimka.bg/cooking/kulinaren.34604.16445322

# 397
  • зад парка
  • Мнения: 1 583
До вчера сме изяли в къщи килограм и половина меденки /от четвъртък започнахме/. Ще приготвям нови  Laughing

# 398
  • Мнения: 284
Момичета,не мога да разбера защо сладките ми са твърди като камък.След като ги извадя, ги оставям за няколко минути да изстинат и те се втвърдяват ужасно много.Нито ги разточвам тънко, нито ги препичам.Само при мен ли са така и има ли шанс да омекнат. newsm78

# 399
  • Мнения: 158
До вчера сме изяли в къщи килограм и половина меденки /от четвъртък започнахме/. Ще приготвям нови  Laughing

Дамм, и при нас така се получи, само медената къща опазих  Mr. Green

Меденки на Джули, по Наталина но не баш, че претърпяха преработка



Коледна къщурка


и единствената спасена кутия сладости

# 400
  • Мнения: 3 089
след двуседмично изчезване от темата, вече е време да покажа мой'то производство. а казвам' производство', защото аз гоня най-вече количество, а не външен ефект. не мога да се меря по фината моторика с майсторките сладкарки-кулинарки, но 100% поне ги бия по колиство хахаах
произведох 24 малки къщички, 11 елхички + 1 грамаданска, 7 средни АКК-та, и милиони дози меденки, виенски сладки, линцерови такива, рохлички (наталина, един унгарски клиент ги оцени страшно високо - каза, че дублирали вкуса на тамошните, а унгарските най-вероятно са същите като чешките - все пак в един район сте, което значи, че рецептата ти е лесна, изпълнима и съвсем  чудесна за лаици  Peace), бисквити за отшелници (леле, страхотни са!) и поне 4 дози забравени сладки от разни хартисали белтъци.
остава ми да направя шоколадовите дреболийки - трюфели, бадемовите стърготини и портокаловите корички, които пак ще са умножени поне х 2-3 дози, че имам още да допълвам подаръците  Peace
моля, снимки:
http://majceto.snimka.bg/family/christmas-039-10.556077.21743430
...
боже, сега ги гледам и се чудя сама на акъла си. ама това наистина е ужасно много...

Последна редакция: пн, 13 дек 2010, 12:20 от маик

# 401
  • Мнения: 224
Един въпрос от любопитство, за колко души е прадназначено всичко това ?

# 402
  • Мнения: 3 089
хахах - за много; изброих керамиката по върховете сега - 17 парчета общо купи, чаши, кутии (надписани са, така че са специално предназначени за някого) + 6 приятелски семейства (живеем в едно каре и непрекъснато сме заедно) + нашите 5 (ние, брат ми, сестрата на мъжа ми + 2те баби) + има няколко за по-спешъл клиенти + още 2 пратих в чужбина + на всяко декемврийско гости нося точно домашни сладки. пояснявам, че у нас никой не яде такива неща и наистина това 'производство' е за хората, които впрочем много се радват и наистина оценяват. става ясно, че край нас гъмжи от хора   Wink

# 403
  • Мнения: 2 803
Здравейте на всички!

Имам много спешен въпрос, не знам какво да правя!  Praynig Тъкмо направих тестото за Линцеровите сладки. Обаче нищо не става от него, троши се и не мога да направя формички. Не зная дали, защото не сложих белтък, а само жълтъци! newsm78 Миналата година ги направих с две яйца вместо три жълтъка, станаха чудесни. Има ли някой идея, защо така ми се получава?

По-късно ще пусна снимки на меденките и на Коледната ми къщичка!

# 404

Общи условия

Активация на акаунт