Коледно настроение! - 3

  • 109 530
  • 856
  •   1
Отговори
# 510
  • Мнения: 79
Бухта, благодаря за отговора   bouquet
Само да видим в нашия малкия град дали ще се намери такова чудо Rolling Eyes
Skica, и аз това се чудя относно бонбоните Рафаело. Нека някой от по-опитните сподели   Peace

# 511
  • Мнения: 79
Аз купувам от Ракхива, но магазините им май са само във Варна. newsm78 Ето това е линк към он лайн магазина : http://rakhiva.com/bg/catalog/%D0%A6%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%84%D0% … D0%B0%D0%BD%D0%B5 , но в него не са показани целофанените пликове - имат с различни размери (от А5 до А3) и са самозалепващи се, но не продават единични бройки, а само на пакети по 100 (ако не се лъжа).skica, кажи каква големина ти е нужна и като взема за мен, ще ти отделя половината и ще ти ги изпратя.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 09:36 от strawberry jam

# 512
  • ВАРНА морето сините вълни
  • Мнения: 448
Реа -фондана го лепя с капчица вода -лесно се работи с него а и на вкус е хубав-ползвам сладкарски бои но преди съм използвала боя за яйца

# 513
  • България
  • Мнения: 4
Аз вече  направих ванилените кравайчета и арменските сладки. В събота е ред на меденките, а за другата седмица са забравените сладки и звездичките с капучино. Само не мога да се снабдя с марципан. Карфур и Метро са ми далеч, търсих в Кауфланд и Фантастико, но няма. Затова си повтарям въпроса: къде точно е това магазинче на Три уши?

Биби, и аз това се чудих тази сутрин (днес само ще имам време да го търся). Гледам на картата обаче, че "три уши" всъщност е доста къса улица - не може да ми се уплъзне цяло магазинче Simple Smile

# 514
  • София
  • Мнения: 1 778
Аз също поръчах коледните си опаковки от Ракхива - доставят и до София, от тези целофанови пликчета може да се поръчва и по 10 http://rakhiva.com/bg/catalog/%D0%A2%D0%BE%D1%80%D0%B1%D0%B8%D1% … D0%BB%D0%B8%D0%BE

# 515
  • Плевен
  • Мнения: 973
Показвам ви и моите творения - 2 коледни къщички. Първата за вкъщи, втората за благотворителност. http://lusmar.snimka.bg/cooking/vkusotii-mayistorii.121579.21761203.big




Не съм си украсявала още меденките. В събота ще опека и линцеровите сладки , но може и да сменя вида на сладките, защото всеки ден ме изненадвате с нови и нови рецепти, за което ви Благодаря!   bouquet

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 11:23 от Люсил

# 516
  • Мнения: 88
Лелеее изтървала съм ви края. Sad Имам да чета доста.
И да не е съвсем без нищо ето нещичко което направих, бухалчетата и ванилините кравайчета са хит в къщи  bouquet

За тази партида бухали бях забравила да взема кушу и са без клюнчета
Тук са вече както трябва, но при печене ми се разваля формата и не мога да разбера защо. Мисля си че ми е малка тавата за всички бройки
Една тортичка за Никулден
Меденки с помощта на дъщеря ми и нейните нови форми Украсата им е под всякаква критика.

Последна редакция: ср, 15 дек 2010, 09:49 от slanchice1

# 517
  • Мнения: 377
Биби , Борислава , няколко страници назад  някой се беше постарал доста задълбочено да обясни как и с какво се стига до магазинчето на ул.Три уши ....... Потърсете го - ще се ориентирате добре .... Peace Peace Peace Peace

# 518
  • Мнения: 377
А къде точно е това магазинче на Три уши?

Първата спирка на трамвай №5 /зад съдебната палата/,на самата спирка има павилион за билети, завиваш покрай него и минаваш под нещо като арка ,веднага излизаш на ул.три уши
вървиш от ляво,на около 20м.е магазина,преди него има рокаджийски магазин.Ще го видиш ,маг. е малко невзрачен и е много малък,от лявата страна е,ако не го намериш попитай на самата спирка в маг. за кафе.Само да не объркаш 1 и последна спирка на трамвая.

Ето заповядайте !!!

# 519
  • Мнения: 931
На мен ми останаха много белтъци и реших снощи да направя целувки , ами то това не било никак лесно.Бърках 1час и 20 мин и сместа си е течна и тва е.Ако някой знае как да я оправя да каже не я хвърлих прибрах я в хладилника , нз къде съм сбъркала сложих на 5 белтъка около 400гр захар и 1 чаша пудра захар и пак не става.
Моля за съвети от тези които имат идея как да си оправя бъркотията и ако няма начин мога ли да го ползвам за украса на меденките примерно, ако сложа още пудра захар.

# 520
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Малко ти е захарта - на 1 белтък поне 200-250 гр пудра захар трябва да сложиш.
Първо се бият само белтъците и после се прибавя по малко захарта.

# 521
  • Мнения: 109
За бонбоните рафаело да кажа - според мен имат малко разлика във вкуса, така че което ви допада повече. Тези, които са с кондензираното мляко вътре имат много кокос - т.е. целия бонбон е почти само кокос. докато тези с корите вътре в пълнежа няма кокос - само се овалват. Аз правих първите - всички много ги харесаха (имам предвид към 20 човека  Laughing ) В момента точно в хладилника сложих вторите - с корите, и ще видим как ще станат на вкус - предполагам, доста добре.
За кори - май почти никъде няма, така че ползваме фунийки за сладолед - има в Кауфланд, при фризерите със сладолед (до касите).

# 522
  • Мнения: 850
 От носно Бонбоните Рафаело аз ги правя от миналата година по тази рецепта , тогава си я копирах от първия пост на темата . стават страхотни , пропорциите са перфектни и всичкимного ги харесват. Тази година имам поръчани 2 дози , вече са готови , но не съм снимала. Препоръчвам рецептата горещо!
Бонбони Рафаело  /40 бонбона/
В незалепващ съд се слагат заедно следните съставки:
1 кутийка подсладено кондензирано мляко
100 гр.  фини кокосови стърготини
40 гр. Масло
1 шоколад LZ бял
Ванилия
Всичко така поставено се бърка на слаб огън докато лъжицата направи пътечка в сместа. Така готовата смес се оставя да изстине. След като се охлади добре се взимат 50 гр. Печени ,белени лешници и се оформят бонбони с лешник плънка , овалват се в едри кокосови стърготини / около 50 гр. са нужни/ . Нареждат се в поднос и така се поставят в хладилника , след около 2-3 часа са готови за хапване !

 summer_girl78, аз от правенето на много бонбони Рафаело  Crazy установих , че за да не е така натрапчиво усещането на стърготините в тях , трябва да се сложат възможно най-финните, а тези с които се овалва да са по едри.

# 523
  • Мнения: 35
Аз купувам от Ракхива, но магазините им май са само във Варна. newsm78 Ето това е линк към он лайн магазина : http://rakhiva.com/bg/catalog/%D0%A6%D0%B5%D0%BB%D0%BE%D1%84%D0% … D0%B0%D0%BD%D0%B5 , но в него не са показани целофанените пликове - имат с различни размери (от А5 до А3) и са самозалепващи се, но не продават единични бройки, а само на пакети по 100 (ако не се лъжа).skica, кажи каква големина ти е нужна и като взема за мен, ще ти отделя половината и ще ти ги изпратя.
strawberry, идеята ми е правоъгълни картони да ги облепя с коледна хартия, отгоре да наредя от седемте вида сладки, които съм направила и отгоре да опаковам с целофан + едни много хубави панделки, които взех. И сега се чудя за размера на целофана , защото на някои ще е по-малко картончето , на други по- голямо  Laughing Смятам в събота да ги опаковам и днес ще проверя на още едно, две места и ако ударя на камък , ще ти пиша. Много съм ти благодарна за вниманието!   bouquet

# 524
  • Мнения: 109
Някой беше писал, че си купува ролка целофан от цветарските магазини и така може да си режеш целофан какъвто размер ти трябва. Аз също съм на тази вълна и трябва да спра в някой и друг магазин, да видим имат ли такова нещо и ще ми го продадат ли  Crazy
Шуши , аз само веднъж съм ги правила тези с кокоса вътре. Сега пробвам и от другите - само не съм сигурна за едно нещо - Наталина пише, че маслото е разтопено - и аз го разтопих, но малко ме гложди дали не трябваше просто да е много меко  newsm78 И нали съм голяма бяла птица, сипах доста вода накрая и то стана едно.... и коригирах нещата като забърках още една доза   hahaha втората без да слагам вода и като ги смесих мисля, че стана идеално. Сега го чакам малко да стегне и почвам да ги оформям.

Общи условия

Активация на акаунт