Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 17 596
Добре де - то и аз не разбрах.  Laughing Т.е. помислих, че става дума за... как да кажа - "съпричастно" честитене.
И аз не съм в час явно.

А колкото до различните методи за подпомагане на здравето - със сигурност няма да станем всички на едно мнение по всички въпроси, така, както няма да станем всички руси или чернокоси. Би било скучно.
От друга страна, от обсъждането могат да имат полза всички. Никога не се знае кога някой ще срещне довод, за който не се е сещал, за който не е подозирал и който всъщност е важен за него.
Или, ако става дума за това, никой не познава всички лекарства и/ или техники, нали? Винаги може да се научи нещо ново.

Последна редакция: нд, 26 дек 2010, 23:54 от katiABV

# 721
  • София
  • Мнения: 17 596
Честит Рожден Ден, Томасе!!!

 Hug Heart Eyes

Пожелавам ти да си винаги такава, каквито са родените в твоята година в моите очи!

# 722
  • USA
  • Мнения: 559
Здравейте момичета-кокичета! Ние се завърнахме  Laughing.

Томасе, честит рожден ден! Много здраве и сбъднати мечти да има през 4тото десетилетие! Simple Smile Една от най-добрите ми приятелки е родена днес. Много го обичам този ден. Simple Smile

Попрочетох ви от телефона. Разбрах, че много сте готвили и сте изкарали чудесно.  Laughing

Ние прекарахме много добре на планината. Криси получи бойното си кръщение на ските Simple Smile. Хареса ни на всички снега. Точно на Коледа валя доста и днес се радвахме на пухкави преспи.  Сега едвам гледам и ще пиша и чета по-подробно после.

# 723
  • Мнения: 1 869
Уинксче, браво, че сте си изкарали хубаво  Hug

Като си включи Кати по Коледа, точно си помислих, че ще намери начин да каже, че не е християнка Laughing Кати, ние имаме приятели евреи, но за мен ти си еврейка, колкото и аз, най-малкото, защото постваш в събота, а и заради много други неща  Hug

На мен хомеопатията ми харесва, но само ако води до по-рядко боледуване и ако не по-бързо излекуване, по-леко боледуване. За мен това е абсолютно задължително, иначе не виждам смисъла от нея. Някои неща, на които хомеопатите учат майките ме дразнят определено. Ето моят бившия например казваше и при 39 да го оставям без Тпонижаващо. Ами моето дете става парцал на 38.6, това на мен ми е психологическата граница. Д-р Мангъров например пак ми каза да не давам Тпонижаващи, но каза да се водя от детето - ако е отпаднало да давам. Второто нещо е, че боаронската хомеопатия, макар така да се твърди от клас Х, не "обърква" организма. Е да, ако отидеш на класически Х след като си пил стодал например и той те вкара в няколкодневни мъки от "чистене", най-вероятно ще ти каже, че е така не защото е объркал нещо, а от стодала. Т била хубава, кашлицата и сополите също, горките хора, които не боледуват, колко мръсотия държат в себе си. А това пък за двата легена секрет направо не знам как да го опиша. Нали не си мислите, че замърсения организъм съдържа в себе си два легена секрет. Този секрет нещо го е провокирало да се образува и отдели,дали количеството е нормално, всеки сам може да си прецени, моят здрав разум казва не. Аз от моят се откъснах, когато започна да ме убеждава, че няма смисъл да ваксинирам с превенар, че ако се разболее детето от менингит, най-добре да се реагира с хомеопатия. Трябва да си много смел, за да повериш сериозно болното си дете на човек завършил шестмесечен курс и да разчиташ на това за 6 месеца да е усвоил достатъчно, че да не направи грешка, защото втози случай, за разлика от настинките, е фатална. Общо взето отношението към ваксините ме дразни, не че са нещо хубаво, но са по-малкото зло. Всички се оплакват от МПР ваксината, включително и аз, обаче при последната епидемия от морбили имаше 30 смъртни случая, със сигурност това е по-голямото зло от обривите и Т, които идват като странична реакция. И накрая искам да кажа, че може би благодарение на класическата хомеопатия аз си имам Валери. Едва когато започнах да пия Х стартира някакъв процес на резорбиране на хематома, преди това просто лежах и се молех, нещата се влошаваха, а класическата медицина няма средства, с които да влияе на вътрематочен хематом, те си знаят магнезии и ношпа

# 724
  • София
  • Мнения: 17 596
Като си включи Кати по Коледа, точно си помислих, че ще намери начин да каже, че не е християнка Laughing Кати, ние имаме приятели евреи, но за мен ти си еврейка, колкото и аз, най-малкото, защото постваш в събота, а и заради много други неща  Hug

Ми не, всъщност нямах никакво намерение да говоря за религия.
А иначе - аз съм вярваща, но определено не и особено религиозна и със сигурност не практикуваща. Никога не съм твърдяла обратното.

Забележи, че напълно споделям сегашното ти отношение към начините на лекуване (и превенция на здравето). Боаронската хомеопатия не е хомеопатия по смисъла на определението на самите хомеопати - по- скоро се доближава до билколечението, което е по- доброто средство за начало (и по възможност изцяло).
Братовчедка ми си отиде от менингит. Беше на 4. От състояние, в което имаше "лека изстинка" до моргата не мина и седмица. 2 дена до пълното й "изключване" - т.е. загуба на съзнание, реакции... каквото и да било. Часове - от мн. високата Т до това състояние в болницата. Ако иска някой - да се пробва с хомеопатия с/у такъв враг. На никого не пожелавам да го среща, но тук по- добро от превенцията (и късмета) не виждам.
Не бих се ваксинирала п/в грип, обаче.  Wink

А дали дължиш Валери на класическата хомеопатия или на молитвите... не знам, никога няма да получиш доказателства - е, поне не и скоро, не в обозримото бъдеще, надявам се.
Но все пак бих заложила на второто.  Wink
При всяко положение, обаче, чудесно е, че е подействало - което, каквото и защото и да е.

# 725
  • Бургас
  • Мнения: 1 243
Честит рожден ден Мими, да си много здрава, обичана и щастлива   bouquet

Марти, все едно аз говоря от твоята клавиатура  Peace

Велина, браво, супер сте прекарали щом е имало и много сняг.  Hug

Вики, и от твоите снимки грее едно щастие, да ви се неначуди човек  Hug

Пък аз съм на работа днес и утре  Confused оставих малкия и големия мъж да се гледат по мъжки, баткото експедирах на село при дядо му. Голямо блаженство е в къщи като няма с кой да се дразни крИвчо. Още ми накашля нощем и почвам да се хвърлям във филми. Тази нощ станах и разрязах глава лук, ми не го чух после да кашля. А то всъщност от главата лук да очаквам ли някаква лечебна сила или просто облекчение за през нощта  newsm78

# 726
  • София
  • Мнения: 3 414
ДУ
МИМИ ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН  bouquet
Шуши сега говорих с лекарката ми от Плевенската болница,защото и Ради има едно покашляне през ноща и сутрин като стане.Тя каза след тежко боледуване може да има такава кашлица 1-2м #Crazy ако има нещо ще има ниска Т,каза вечер само коларгол и синекод за подтискане на ост.кашлица.
Аз както знаете опитах с Х след 6бр АБ за 8месеца,за мен това беше сигнал да търся друго лечение.Ако нямах тези проблеми нямаше и да търся Х.
Яна пиши как сте,нямам търпение Никола да ви изяде ушите Heart Eyes

# 727
  • Мнения: 616
Добър ден
Честит рожден ден Мими.Много сбъднати мечти и семейно щастие ти желая.  bouquet

# 728
  • Мнения: 1 098
И Дели кашля през нощта и сутрин като се събуди- после не. Мъжът ми отиде да си вади документи. Дели отива в парка с дядо си и шейната. Аз оставам да оправя и се надявам да ида да пия кафе с приятелка. Определено имам нужда.

# 729
  • На края на вселената!
  • Мнения: 2 826
Честита Коледа! Бъдете благословени и обичани!

Честит имен ден на Стефи! Да е здрава и с гордост да си носи името!

Благодаря за пожеланията  Hug Режете си и хапвайте


За хомеопатията мога да кажа много, но се страхувам да не ставам досадна и моля за извинение, ако е така. Марти, аз не съм против боаронските, често се налага да ги ползвам, но ползвам само тези несмесените. За Т ще пробвам първо с други методи преди да дам Т-понижаващо. Но ако няма ефект и аз бих дала в крайна сметка. Аз започнах с хомеопатия, когато видях, че операцията на ушите на Лина не даде добър резултат. А УНГ каза че може и 4 пъти да я оперира за поставяне на макаричките. В добавка УНГ (доцент, национален консултант) каза, че може да се стигне до пълна глухота при операцията. Не видях друг вариант за лечение без операция и опитах хомеопатия. За сега съм доволна, че не стигаме до операцията.

# 730
  • Мнения: 1 869
Мими, да си жива и здрава, много щастлива и обичана!  bouquet Hug

# 731
  • Мнения: 329
Мими ,честит рожден ден и тук!!!!Много здраве и щастие и сбъднати мечти  bouquet
Стефи, честит имен ден   bouquet
Днес в 14.00 сме на консултация и на първа ваксина.Ева и свекърва ми ще посетят Галя, че и двете имат нужда.Аз съм много доволна от хомеопатията засега.За мен е важно да не я тъпча с лекарства за щяло и нещяло.А особенно за кашлица,съм пробвала какви ли не сиропи и нито ,ама нито един не помогна при нея.Да, може да е индивидуално, но си беше факт.И Кати не ме разстрелвай  Laughing, но след прием на "дестилирана вода" няколко пъти и повръщане на храчки 3 вечери , тримесечната кашлица на Ева спря  Peace Всеки има своите убеждения и примери пред очите и решава сам за себе си   Hug
Ели, аз досега съм виждала само облекчаващ ефект на лука.Ако се пие или капе има и лечебни свойства.Незнам така вдишвайки дали би помогнал на 100 % Hug
Тези топчета( Бийдос ли са ,какви са) са голяма гадост  LaughingЕва няма търпение кака й да прави фигурки , пръска ги с вода непрекъснато ,а те така лепнат след това  ooooh!
Янче, пиши след курса как сте Hug

# 732
  • Мнения: 1 098
Мими, честит рожден ден! Желая ти мноооого щастие  bouquet
Според холистичната медицина всяко заболяване лекувано с традиционна е подтискане на болестта навътре. И на един по- късен етап, когато вече сме по- възрастни тези неща излизат наяве под формата на много оплаквания и болежки. Затова не мисля, че е важно да мине бързо, а да бъде премахнато наистина, да се изкара навън. Това е лечение, което се грижи за нашето бедеще здраве. Убедена съм в това. Една година чета за алтернативната медицина, пречиствания и здравословно хранене.

# 733
  • София,
  • Мнения: 4 267
Мими Честит Рожден Ден!   bouquet

Честит празник и на Стефи!    bouquet

Аз имам страхотна новина, нашия дядо днес го изписват от болницата  Hug и ще се съберем всички в къщи, най после, децата са много щастливи, но чакат още подаръци - ей ненаситни са. Mr. Green

Марти, предишният ти пост някак си са и мои мисли, които обаче не смея винаги да изрека, аз вече тотално много се обърквам, почвам да залитам -  виждам и аз смисъла и в едното и в другото лечение. Още повече, че никога не бих си оставила децата да се мъчат, особено Вероника, при нея както бавно и без това протичат процесите, несмея много да си правя експерименти. За менингита си права Peace, ужасно е и непожелавам на никого да се случва!  Peace Ние с Вероника на 3,01, сме на логопед и ще ти се обадя ако си свободна да се видим, да си поговорим Peace
Аз днес порядъчно напазарувах продновогодишно тук от една аптека лекарства, немога да разбера как така винаги като дойдем тук и всички се разболяваме, с Вероника се редуваме на инхалатора, батко и е още на АБ, а таткото неще нищо да пие, само противогрипни. Tired

# 734
  • София
  • Мнения: 17 596
Шуши сега говорих с лекарката ми от Плевенската болница,защото и Ради има едно покашляне през ноща и сутрин като стане.Тя каза след тежко боледуване може да има такава кашлица 1-2м #Crazy ако има нещо ще има ниска Т,каза вечер само коларгол и синекод за подтискане на ост.кашлица.
Аз както знаете опитах с Х след 6бр АБ за 8месеца,за мен това беше сигнал да търся друго лечение.Ако нямах тези проблеми нямаше и да търся Х.

A, 6 АБ за 8 месеца си е пълен абсурд... то и за 6 години са повече от нормалното.

Всъщност друго щях да ти кажа - след белодробни проблеми сухият въздух през нощта провокира кашлица повече от обичайното. Мисля, че и вие сте на парно - или греша? Може да пробваш да слагаш някакъв съд с вода на парното... ако не помогне, поне със сигурност няма да му навреди.

Общи условия

Активация на акаунт