Пред разболяване в начална бременост

  • 5 418
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • В две тъмни очички
  • Мнения: 358
Миличка купи си Цитросепт - 3 пъти на ден по 15-20 капки - 10ина 15 дни. Напълно е безвреден за плода! После дори можеш да продължиш да го пиеш профилактично 2-3 пъти на ден по 5 капки
Казвам го от личен опит. Не е много приятен за пиене, но прбобвай с компот от малина или къпина(ако имаш от къде да немриш). Аз до скоро пиех и определено си оказа влияние!

# 16
  • Мнения: 348
И аз бях болна в начална бременност,като бях стигнала дотам ,че да не мога дори да дишам.Не пих никакви лекарства,но всеки ден пиех изтискан грейпфрут и затоплена вода с мед.Много вода и изтискани сокове.За носа си слагах тампончета напоени с клеева тинктура от аптеката,което макар ,че малко ми изгориха лигавицата на носа,ме спасиха -ефекта идваше след около половин час ,но дори и преди когато слагах силни капки за нос не са ми помагали да дишам и спя както ми помогна тинктурата. (но не посмях да пия от нея макар ,че четох че се използва за профилактика.)Правех си и инхалации но не със съвсем гореща пара от лайка със малко сода.А щях да забравя-всяка вечер изяждах по няколко скилидки чесън.През деня ходех на работа та не ставаше Simple Smile Събота и неделя лежане в леглото и се оправих.Сега всяка сутрин взимам превантивно по една лъжичка смес от масло,орехи и мед.

# 17
  • Мнения: 2 011
С първата бременност изкарах тежък грип в началните месеци. Пих температуропонижаващи, витамини, чай. Според моята лекарка е по-добре да се пие Ефералган, тъй като съдържанието на парацетамол вътре е 330мг, докато в обикновенния е 500. Детето ми е живо и здраво.

С втората бременност изкарах бронхит, който почти превърнах в пневмония. Пих антибиотик. От продължителната кашлица направих междуребрена невралгия(ужасно болезнено при дишане дори), та пих дълго време болкоуспокояващи, защото не се търпеше. Естествено, всичко бе изписано от лекари. Бебето е в отлично здраве.

Хапчетата не са чак толкова пагубни, по-добре да ги приемеш навреме. Не да чакаш да стане сложно. С няколко парацетамола няма да застрашиш бебето си.  Peace

Бързо да се оправяш.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Осцилококцинум е само за запушен нос. За гърлобол се изписват други хомеопатични.

За парацетамол- не знам коя е истината. Гинекологът ми каза, че може да се приема от бременни, а в листовката пише да не се приема.


Успех и здраве на теб и бебчето ти   bouquet

# 19
  • Мнения: 281
Осцилококцинум е само за запушен нос. За гърлобол се изписват други хомеопатични.

За парацетамол- не знам коя е истината. Гинекологът ми каза, че може да се приема от бременни, а в листовката пише да не се приема.


Успех и здраве на теб и бебчето ти   bouquet

Това не е вярно.

# 20
  • Мнения: 433
Благодаря ви много за отговорите. Аз днес съм добре, но вчера приложих ударни методи - кисело мляко с чесън, един цял лимон с мед и накрая осцилоскокциум Simple Smile И днес сутринта фреш от портокал, грейфрут и лимон (заради, който не можах да си намрея място от гадене). Мисля днес да повторя часта с чесъна пак Simple Smile

# 21
  • Мнения: 444
Браво, реагирала си навреме! Дано нямаш сериозни притеснения до края! Simple Smile

# 22
  • Мнения: 9 471
В такива случаи може да пиеш и Парацетамол.

# 23
  • Мнения: 16
Аз лично, като усетих, че се разболявам започнах с Осцилококциум и веднага ме пресече. Правх си фрешове с цитрусови плодове и ударни дози лимони с мед. Пия и имуностимулатор Биозин МАМА, много съм доволна. За Цитросепта години наред го пиех всяка зима (голяма горчилка е обаче).

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Осцилококцинум е само за запушен нос. За гърлобол се изписват други хомеопатични.

За парацетамол- не знам коя е истината. Гинекологът ми каза, че може да се приема от бременни, а в листовката пише да не се приема.


Успех и здраве на теб и бебчето ти   bouquet

Това не е вярно.

Така ми казаха в апетеката.
А още преди това, бях го вземала, не ми помогна при болки в гърлото.

# 25
  • Мнения: 281
Осцилококцинум е само за запушен нос. За гърлобол се изписват други хомеопатични.

За парацетамол- не знам коя е истината. Гинекологът ми каза, че може да се приема от бременни, а в листовката пише да не се приема.


Успех и здраве на теб и бебчето ти   bouquet

Това не е вярно.

Така ми казаха в апетеката.
А още преди това, бях го вземала, не ми помогна при болки в гърлото.

Ааа, и аз не съм казвала, че е за болки в гърлото. При грипни и грипоподобни състояния с повишаване на температурата е по принцип. И профилактични дози и схеми има.  Wink Айде стига сме спамили.

# 26
  • Мнения: 47
Не се шашкай.Това хомеопатичното  е добро.него можеш да го пиеш.Чайчето също. Яж лимони,кивита. Аз за хрема  си слагах памук с ракия в носа.Много помага. Също така  и морска вода от аптеката ,Има сироп Студал за кашлица.А парацатамол в чист вид всички лекъри казват че не вреди изобщо,така че ако много се разболееш не се притеснявай. Относно  виросите - ако можеш ти си вземи почивен ден ако  се притесняваш.Също така   казват и мисля че  е вярно ,ч4 бременните изграждат   имунитет и не се разболяват така лесно.Аз преди да забременея постоянно киках,кашлях, упсарна го пиех  постоянно.Сега съм в 8ми месец и само веднъж да чукна на дърво се разболях в началото .После  не съм,А  около мен яко всеки  киха,шмърка.И мъжа ми беше болен 1 месец.аз бях ок.така ,че не се притеснявай излишно. Пази се, доколкото можеш от такива с настинки около теб.Аз постоянно бърша  телефоните в работа и всичко по което може да има бацили. Може да си купиш Цитросепт. за подсилване на организма.

# 27
  • Мнения: 2 562
И преди съм споменавала,че Биопарокс може да се ползва по време на бременност,пробвай.Също така често се лекувах с Енгистол-хомеопатично за грип и простудни заболявания,повишава имунитета.Комбинирах с осцилококцинум!От хапчетата за смучене вземах само Исла Минт...Дано се оправиш!Успех!

# 28
  • Мнения: 26
Изкарах първите три месеца постоянно болна....четох, че в началото на бременността ти падала имунната с-ма за да не отхвърли плода, та аз от деня на зачеването започнах с болестите - гърло, кашлица, изчезване на гласа, конюктивит, сополи и т.н., (температура поне нямах), позакрепих се, но започнах да кашлям като магаре, та личния лекар ми предписа 2-3 лекарства (естествено го предупредих, че съм бременна) - едно от лекарствата беше споменатия по-горе Биопарокс (аз и преди съм го ползвала и си го харесвам), но реално спрях да кашлям от само себе си след около месец. Пих Цитросепт, но не усетих никаква полза от него, факт е че след като изпих цяла опаковка пак се разболях. Естествено в офиса всички бяха болни, мъжа ми също, аз дълго се опъвах, но накрая също се тръшнах.....останах си в къщи за 4 дни и като алхимик само си варях отвари и прочее бабини рецепти - чай с мед, компрес на гърлото с ракия, тампони с ракия в носа (даже веднъж със сок от лук, но това е направо самоубийство), инхалация и гаргара с лайка и сода, торбичка с гореща морска сол на челото/носа, вечер краката във вряла вода с морска сол, накрая пих и клеева тинктура и се оправих напълно за седмица. На Коледа получих подарък ТРИ ХЕРПЕСА на долната устна и тогава вече много се нат'варих #2gunfire, но пък от нова година насам съм добре  Laughing , а през цялото това време сутрин пиех прясно изцеден сок от плодове и моркови, та направо се видях в чудо от къде ми дойдоха всички тези болести??!!??

# 29
  • В сърцето на моите съкровища...:)
  • Мнения: 622
В последните дни от бременността и сега по време на кърменето и аз имах подобни притеснения. Оправих се с много чай и хомеопатия по препоръка на лекарката ми. Освен Осцилококцинум-а може да се взима и ''Коризалия''-за хрема и настинка, както и ''Инфлуцид''.

Общи условия

Активация на акаунт