мляко и млечни продукти

  • 5 885
  • 43
  •   1
Отговори
# 30
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
При нас по магазините за продава едно кисело мляко Конуш - единственото на което пише % сухо вещество в състава. Не че другите не ползват, просто не го отбелязват на етикетите, което никак не е добре за нас.
Не мисля, че сухо мляко = сухо вещество.

 Peace http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BB%D1%8F%D0%BA%D0%BE#.D0. … D1.82.D0.B2.D0.BE
Да, това е така, съгласен съм. Но този процент не означава, че толкова сухо мляко е добавено.  Просто във всяко мляко има и сухо вещество. Peace
newsm10

# 31
  • Мнения: 4 580
Привет момичета   bouquet
Извинявам се за грешката - на опаковката пише сухо мляко или мляко на прах, а не както аз съм написала сухо вещество. Иначе светкавично сте ме поправили, за което благодаря   bouquet

# 32
  • Мнения: 64
И ние сме на Верея-оранжевото по БДС,не знам колко е истинско,но ни допада на вкус Peace

# 33
  • Мнения: 850
  Ние в къщи купуваме кисело мляко , което не фигурира в трите списъка , вземаме такова от местен производител със собствени магазини в града. За първи път видях от 20 години насам как на кисело мляко му се надува капачката, накиселява още преди да му е изтекъл срока на годност , които е само 10 дни. Препоръчвам го на всеки , защото за мен именно това е критерии , че млякото е качествено и съдържа бактерия !  Peace

# 34
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз от около месец си купувам прясно мляко от пазара и си квася. За сваряване на млякото ползвам тенджерка с двойно дъно, сипва се вода и така млякото може да се вари много време без да изври. Използвах тази http://www.daflorn.com/starter-cultures.html закваска  /намерих инфо в сайта за нея/. Доволна съм от резултата. Малко по-бавно се сгъстява, но вкуса му е доста по-различен от купените.

# 35
  • в колонките
  • Мнения: 510
Аз преди повече от месец купих кис.мляко "На баба"1.5% масленост от един български супермаркет тук при нас.Ами какво да ви кажа - едната кофичка стоя отворена в хладилника повече от седмица и нищо му нямаше на млякото.Така ли трябва да е? Не беше прокиснало.Май не е от добрите марки млека.Моля за съдействие.Искам българско кисело мляко,което след няколко дни да е развалено.А не като това цяла вечност - годно. #Cussing out

# 36
  • Мнения: 1 099
За мен най- хубавото е 'Боженци', и като качество и като вкус. Peace

# 37
  • Мнения: 22
Никой от вас ли не е купувал кисело мляко КУТЕЛА на мене то ми харесва но за съжаление не се намира навсякъде.Аз съм от Пловдив живея в Тракия но наоколо не се намира, ако някой е виждал някъде да пише.

# 38
  • Мнения: 24
Елеана темата е чудесна! Благодаря   bouquet
Да кажа само, че вчера се наложи да опитам "Маркели"  Sick миии вкусът беше  newsm78 нещо като нишестено кисело мляко  Rolling Eyes, сори ама не намирам точните думи Консистенцията е една леко влачеща се, онази течност, която трябва да се отдели в кофичката я нямаше  Confused
А за Боженци - напоследъдк нещо не подквасва толкова добре  Crossing Arms Вкуса му е ОК  Peace

# 39
  • Мнения: 702
Аз купувям само Верея 2.9% зелена опаковка,най много ми допада,като вкус,сега,като прочетох списъка съм доволна,че Верея е с добри показатели за качеството си.
Днес на работата една жена ще ми донесе домашно мляко и закваска отново от дом.мляко,и тази вечер ще го подквася,надявам се на добър резултат!

# 40
  • Мнения: X
От известно време купувам Пършевица,доволна съм!

# 41
  • Мнения: 5 001
От известно време купувам Пършевица,доволна съм!

На вкус може да ви харесва,но те не ползват мляко при производството на продукти,защото им излиза по-евтино и изкарват повече продукция,когато ползват сухо вещество...
Това знам от собственик на ферма за биволи,който искаше да си даде млякото на Пършевица.И отказа е бил с тези доводи.... Rolling Eyes


Точно в сирене Пършевица ,когато съм купувала вътре хрускат някакви частитци,като тебешир....А кашкавала,когато го правя на принцеси - "бяга" от филийката и се разтича както маргарин.....Повече аз лично Пършевица никога няма купя,каквото и да било от тяхната марка....

# 42
  • Мнения: 0
От известно време купувам Пършевица,доволна съм!

На вкус може да ви харесва,но те не ползват мляко при производството на продукти,защото им излиза по-евтино и изкарват повече продукция,когато ползват сухо вещество...
Това знам от собственик на ферма за биволи,който искаше да си даде млякото на Пършевица.И отказа е бил с тези доводи.... Rolling Eyes


Точно в сирене Пършевица ,когато съм купувала вътре хрускат някакви частитци,като тебешир....А кашкавала,когато го правя на принцеси - "бяга" от филийката и се разтича както маргарин.....Повече аз лично Пършевица никога няма купя,каквото и да било от тяхната марка....
Наблюдавам същото за Пършевица, но когато го купя от ХИТ е ОК, купих го от Кауфланд - разтече се.
Оказва се, че и производителите имат стандарти за различните магазини, затова при едни е добре, при други зле.
Държавата трябва по-строго да изисква описание за съдържанието на продукта. Има изискване за съдържание, но то не е вярно. Дано новосъздадената Агенция си върши работата, защото, ако зависи от потребителите - половината фирми за кисело мляко и сирена трябва да бъдат линчувани.
За мен хубаво кисело мляко почти няма - единствено, ако в домашни условия можеш да подквасиш с него.
От личен опит знам, че в Африка става с млекца на Данон и сухо мляко НИДО, но тук опитах и нищо.

# 43
  • Мнения: 4 871
Здравейте, купих кисело мляко Бор чвор 4,5%. Обичам гъстите млека и като го видях намалено, директно грабнах едно, но сега виждам, че като състав пише краве мляко, сметана от краве мляко и стартерна култура. Какво прави сметаната в кофичката кисело мляко? 🤔 Почна да ме съмнява откъм качество (още не съм го отворила). Знам, че нормално не би трябвало да има други съставки освен мляко и бактерия.

Редактирам си поста на следващия ден: и днес минах през магазина и се зачетох в състава на млеката от същата марка - млека с друга масленост сложили сухо мляко вътре. За да пестят от истински продукт, ги наблъскали с някакви заместители... Аз приключих с Бор чвор.

Последна редакция: пт, 11 ное 2022, 13:20 от Spring is my season

Общи условия

Активация на акаунт