Безработица, собствен избор или съдба ?

  • 7 083
  • 112
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 6 810
Говорим да си търсиш същите условия, на които си бил, да речем. Или да си склонен малко да паднеш от тях, отчитайки икономическите условия в момента. А не от архитект да станеш хамалин.

# 46
  • Мнения: 166
Интересно ми е на колко от вас им се е налагало скоро да си търсят работа, че развиват теории за мързела (приемам, че има и мързеливци, които не искат да подхванат работа, но са по-скоро частен случай). И наистина ли мислите, че започването на каквато и да е работа е лесно за човек с образование и опит? Колко фирми например са готови да наемат чистачка с висше образование, която ще ги напусне при първия подходящ случай?

# 47
  • Варна
  • Мнения: 2 768
Говорим да си търсиш същите условия, на които си бил, да речем. Или да си склонен малко да паднеш от тях, отчитайки икономическите условия в момента. А не от архитект да станеш хамалин.
За това става въпрос.  Peace

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 5 752
Аз се чудя..Защо всички дружно мислите, че е бол с ниско платени и неквалифицирани работни места? Защото няма ниско квалифицирани и не специализирали кадри? Или просто лаф да става? В големите градове може и да има, но това не е константа. Като няма предлагане на работни места и да се спукаш да търсиш няма да намериш. Мисля, че точно тези работни места страдат най - много в кризата.

# 49
  • Мнения: 0
Нормално ли е мъж със семейство да е повече от 6 месеца безработен?

Ако има кой да го храни - защо не  Peace

# 50
  • Мнения: 3 382
Имам познати, които работеха на доста добри позиции и ги съкратиха. Когато си работил като мениджър и ръководител на отдел , много трудно ще си намериш работа като обикновен служител. Никой не иска във фирмата си служител, който преди това е работил на ръководен пост. Причините няма да казвам....

# 51
  • Мнения: 9 990
O, пак ви вълнува защо някой си не прави нещо като вас, а по друг начин...
За протокола-мъжа ми е стоял 9 месеца без работа.Благодарение на това започна по-добре платена и свързана с образованието му.За да не бие на очи последната му месторабота-каква да е от зор.Пак за протокола-стоя и 6 месеца после, а можеше ище 3 пъти по толкова да стои, при съкращение.И благодарение на това, че не се хвана на кво да е, за да не си прецака СВ-то сега е на еквивалентен пост, а не е в баничарката да разнася банички.Извинете ме, но от подобен кръг , влезнеш ли в него-трудно се излиза.Емне ли те ежедневието с ниската заплата, само за да има някаква-трудно се намира после брод назад.Обикновено със започване на каква да е работа нещата се задълбават.Това за случаите, при които имаме налице специалист с образование, позиции и адекватно СВ.
Ако темата е за търтеите по рождение-не ви ли омръзна да охкате за тях? Thinking
Много странни виждания имат някои, как биха наели шофьор за мениджтр в  някоя компания, а не мениджър, ама с 4 месеца пропуск в СВ-то.Беба 2 е писала и друга истина.Никой няма да наеме ИТ инженер за охрана, а по-скоро баща ми-пенсионера ще е с едни гърди пред него.В сериозни фирми не наемат високо квалифицирани на по-ниска позиция.

# 52
  • Мнения: 2 448
.И благодарение на това, че не се хвана на кво да е, за да не си прецака СВ-то сега е на еквивалентен пост, а не е в баничарката да разнася банички.Извинете ме, но от подобен кръг , влезнеш ли в него-трудно се излиза.Емне ли те ежедневието с ниската заплата, само за да има някаква-трудно се намира после брод назад.Обикновено със започване на каква да е работа нещата се задълбават.Това за случаите, при които имаме налице специалист с образование, позиции и адекватно СВ.


Точно така, това с думите за мързела и хващането на каква да е работа за мен си е чисто чесане на езика на някои потребители , ама най вече защото го говорят не от първо лице.  Wink
За мен да си на обидно ниско платена работа за квалификацията ти е по срамно , отколкото да си измамник като те притиснат обстоятелствата. 

# 53
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Не ми се влиза в спорове и нямам намерение да го правя, но само ще попитам- като си толкова добър професионалист, с такава висока квалификация, как така се е получило, че да останеш без работа? Това ми е странното просто.  Tired

И ако си притиснат от обстоятелствата, но си държиш на квалификацията и тапиите, пък пак си седиш без работа, не е ли от мързел?  ooooh!

Иначе, много ясно, че ако имаш заделени средства, или пък някакви доходи, на които да "легнеш" за няколко месеца, няма да се хванеш на първата попаднала неизгодна оферта.  Peace

# 54
  • Мнения: 9 990
Umma, за съкращения не си ли чувала?И че първо се освобождават високоплатените специалисти често.Също фирмите се отказват от Ейчарски Crazy и консултантски услуги, независимо, че имат нужда и сами не умеят... Laughing
Ако си уловил добрия пост и си адекватен, обстоятелствата можеш да ги смегчиш.Прост пример дадох с моя мъж-той можеше да си позволи да не работи една година без да му падне стандарта, благодарение на това, че Подбираше къде да работи, а не се хващаше на какво да е, само за да е.Но пък имаше смелостта да изглежда в очите на някой си търтей може би, защото се оказва, че както писах-почти една година не е работил, за да постигне това, а после при съкращенията имаше дупка и от 6 месеца.Ако не подбираше, нямаше да стигне до там, а щеше да крета.Всъщност аз съм тази, която няма и месец пропуск в трудовия си стаж, за сметка на това от зор да не съм без работа, обаче безперспективно и малодоходно. Wink

Аз пак да питам-темата за търтеите по рождение ли е-че ако е за тях-не ми е интересна.То е ясно, че всеки ще храчи и плюе.

# 55
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Umma, за съкращения не си ли чувала?И че първо се освобождават високоплатените специалисти често.

Това- болднатото сефте го чувам, наистина. Защото сериозните компании си кътат именно истинските професионалисти (а те там по дифолт са високоплатени). Но е факт и че не визирам Бг фирми, тях хич не ги коментирам.
И не, не говоря наизуст и не си чеша езика.

# 56
  • Мнения: 9 990
Добре, представи си следната ситуация-голяма чужда фирма просто затваря БГ клона.Спира да работи в БГ.Първо-вс траната, в която е водеща текат съкращения, а в БГ, където пазара им е -0 в момента?И директора и чистачката.
Аз също не си чешам езика.Все пак го живеем това, не си го смуча от пръстите. Peace
Офисите в БГ нямат общо с бюджета на офисите примерно в Германия.Аутсорсваме, щото сме евтини тук, идват и ни визмат евтинко.Ама и това е друга тема....въпреки че са свързани нещата...

# 57
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Визирах конкретен твой цитат- за честите уволнения на високоплатените специалисти.  Peace
Иначе- всичко се случва. Само на кьосето брада едва ли ще му поникне  Laughing

# 58
  • Мнения: 9 990
Цитата ми си е на място.Да, често освобождават именно високоплатените, като голям разход и товарят мравките останали в офиса с тройно работа, която не им е по квалификация, но-правят-струват-кретат някак. Crazy
ОК, щом темата е за родените мързели-аз място нямам.Тях и да ги нищите и да не ги-дреме им. Laughing

# 59
  • Мнения: 3 382
Аз съм от потърпевшите съкратени високоплатени служители. Да, след мен съкратиха всички с високи заплати и в момента търсят хора за 400 лв. заплата, а имат хиляди изисквания. Назначават, съкращават и така. Няма да спомена фирмата, че е доста известна.

Общи условия

Активация на акаунт