Всяко Августовско бебче си е Коледно късметче! - №5

  • 22 809
  • 753
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 101
момичета, тази слуз е едно като сопол,разтегливо нали? и ние имаме от време на време не всеки път ,уж пием пробиотици зз анея,но тя пак се появява, а и мецдру другото аз ям всичко-от кашкавали млека,цитруси шоколади,абе всичко...

Либи,стискам палци всичко да мине бързо и без усложнения!! Simple Smile

# 601
  • Мнения: 39
Честити Коледни празници и от нас със задна дата! Моли84 как се справихте с разстройството? Ние от разстройство сега сме със запек. Не че имам нещо против Хип, но пюретата им са пълни с ориз, който естествено спича. Така, че минах почти на Гербер и домашна тиква. Мъча се и вода да давам.
Много ми е жал за София, а като знам и как е в Сливенската детска болница...
Весело посрещане на НГ!

# 602
  • Мнения: 776
   Аз винаги  му топля пюретата на бодна баня.

# 603
  • Miami
  • Мнения: 413
Мамите, които давате Вигантолетен, по колко и как го давате?
Ами моя е Вигантолетен 1000 l.E. и педиатърката ми каза да давам по едно хапче на ден. Зълва ми живее в Германия и тя също толкова дава на детето си по препоръка на техния педиатър. ИНаче го разтварям в лъжичка със съвсем малко вода.
Аз давам 1 или 2 пъти в седмицата вит.Д, защото фонтанелата на Никол  бързо се затваря. 

Мими Вичева, ти изобщо ли не даваш вит.Д? Помня, че беше споменала, че докторите там не предписват.

Пюретата ги топля, ако имам време на водна баня, но когато реве от глад и направо в микровълновата  Blush

# 604
  • Мнения: 101
много трудно мина разтройството, сега ака всеки ден ,но не е като каша както преди а едно такова средно м/у разтройство и м/у каша.лекарлата каза че уж няма проблем,щом е по 1 пут на ден..и така

# 605
  • Мнения: 202
 за пюретата - Под водна баня имате впредвид-  пюрето в съд, съда в друг съд с вода и на котлона, нали? А не можели направо бурканчето в съд с гореща вода докато се постопли???
Имам и още един въпрос- знам че се почва прием от по няколко лъжички пюре , но до колко се стига като се замества хранене?? Защото аз давам по 125мл бурканчето на Хип за 2 дни.. нямам идея много или малко е - идват по ок. 50 мл на обяд. Идеята ми е  да не взема да му давам по много защото нямам за цел ад замествам хранене.

# 606
  • Мнения: 99
Здравейте, ние тъкмо се прибираме от разходка  Simple Smile
Вчера бяхме на консултация - леле какъв рев като се надвеси над него докито. Не знам защо , но сме започнали да ревем като видим някой освен мен и баща си. Та ревахме повече от това отколкото от ваксинките. И този път ги понесохме безпроблемно - даже след ваксини спим повече и по-спокойно  newsm78 . Нещо се разочаровах , че сме качили само 500 гр и 3 см - така ми тежи напоследък мъничък като го нося, че се бях настроила за повече  Laughing Похвалих се на докито , че сме опитали сокче от морков, пасирана тиква и пащърнак, а тя видимо не беше въодушевена. За нея трябва да сме на кърма докато има и никакво заместване на ядене. Учудих се , като ми каза да опитваме нови храни след като съм го кърмила, а аз до сега давах между кърменията. Ще пробвам както тя казва - може би за да не му се пълни стомахчето с друга храна и да не сучи по-малко Thinking
На мен ми донесоха от Македония Вигантол оил - някой да дава такъв? Вчера забравих да я питам дали става и по колко капки да давам, че ми свършва деавита.
Моли и аз като теб вече съвсем я подкарах както си знам с яденето - особено на шоколади кам съм се настървила  Embarassed

# 607
  • Miami
  • Мнения: 413
за пюретата - Под водна баня имате впредвид-  пюрето в съд, съда в друг съд с вода и на котлона, нали? А не можели направо бурканчето в съд с гореща вода докато се постопли???
Първият начин е когато не се използва цялото пюре и съответно няма нужда да се топли цялото бурканче. Ако ще се дава цялото количество от бурканчето - по втория описан от теб начин. Може да не е на котлона, само в гореща вода.

Нещо се разочаровах , че сме качили само 500 гр и 3 см...
На мен ми донесоха от Македония Вигантол оил - някой да дава такъв? Вчера забравих да я питам дали става и по колко капки да давам, че ми свършва деавита.

Бебетата вече няма да наддават по кило на месец. 500 гр си е доста добре според мен.
Вигантол оил става, нали точно такъв е и този дето го спряха тук. Вече за колко капки  докторката ви трябва да каже.

# 608
  • Мнения: 202
офф Кори благодаря , че удостояваш с внимание бавноразвиващите ми въпроси  Mr. Green ама тей ще е Simple Smile ако ми кажеш и с количеството колко трябва да изяжда бебчо докато замести хранене??  Hug

# 609
  • Мнения: 221
Мили мами, донесоха ми витамин Дз от Испания, но не знам колко да давам.Пише само на испански.Ако има някоя мама, която дава такъв да ми помогне.

# 610
  • Мнения: 18
bisera75 ,на листовката пише по 3 капки на ден.Все пак се консултирай с педиатърката по количеството да ти определи по колко да даваш.

# 611
  • Miami
  • Мнения: 413
ако ми кажеш и с количеството колко трябва да изяжда бебчо докато замести хранене??  Hug
Ами почваш с една-две лъжички и постепенно увеличаваш количеството.
Аз лично захранвам вече втора седмица, но още не съм заместила хранене, макар че мойта мома е много лакома и определено й харесват пюретата. За сега давам около 100 гр зеленчуково пюре от тиква,морков и картоф, защото само това е опитала за сега и после кърмя. Позабравила съм и аз за това захранване, но ще го карам на спомени, че нямам никакво време да чета отново.

Последна редакция: ср, 29 дек 2010, 23:17 от Кори

# 612
  • Мнения: 4 202
A колко трябва да е топло пюрето?  Crazy

# 613
  • Мнения: 731
jennie.to, Лунен сън радвам се, че ви е харесал Simple Smile Лунен сън, има неща, които не могат да се опишат с 2 изречения  Hug

# 614
  • Мнения: 2

Мими Вичева, ти изобщо ли не даваш вит.Д? Помня, че беше споменала, че докторите там не предписват.


Да, Кори никога не съм и давала и не давам, вит. Д. , на последната ваксина поисках да ми изпишат, но лекарката беше супер учудена че искам .. Каза ми, че се предписвал само на деца с определени симптоми, които малката нямала  Rolling Eyes
 Има и други чужбински мами в темата, ще ми е интересно да разбера, при тях как е  newsm78

Много се радвам на новините за подобрението на Софи  Hug
Айде всички болнички да оздравяват и след нова година да няма боледуващи  Praynig

Общи условия

Активация на акаунт