Всяко Августовско бебче си е Коледно късметче! - №5

  • 22 778
  • 753
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 5 754
floral dream ти ли му приготвяш пащърнака и как, че го видях и в готови пюрета, а не съм го срещала по магазините
Има на Хип,само пащърнак.В нашата аптека го има,предполагам,че в Кауфланд или Карфур също ще го има.

# 736
  • Мнения: 24
floral dream, може да е нещо в начина на общуване, което да притеснява детето, а не просто срещата с нови хора. Давам ти пример с Бобо, защото е нещо, което забелязах наскоро: няма проблем да вижда нови хора, водих го дори на детско Коледно парти във фирмата, имаше много възрастни и деца, викаха, скачаха около него (но без да го закачат). В най-голямата дандания заспа, после се събуди в добро настроение, прибрахме се и всичко беше ок.
Обаче! Ако се случи да се видим с хора, които говорят много силно и му крякат в лицето - ела да видиш какво става! Първо се случи у една моя приятелка, която взе да му кудкудяка, той се разплака, а тя започна още повече да му вика, с надеждата да го успокои - така се разпищя, както не го бях чувала! След това се случи у свекърва ми (тя живее с дъщеря си, мъжа й и внучката) - трите мадами там правят истинска Сицилия, говорят супер силно и се надвикват непрекъснато, дори когато не се карат  Laughing Детето ми не е свикнало на такъв шум вкъщи, ние с мъжа ми си говорим спокойно. Съответно - заформи се нова истерия от същия тип.
От тогава предупреждавам и настоявам около него да не се крещи и да не му крякат в лицето. Разбирам, че се радват, но ще се радват според моите правила - няма бебето ми да изпада в истерия заради това, че някой възрастен не може да се контролира Wink
Не че някой ме слуша, де  Crazy Ама аз опитвам - тъпо и упорито.
Друг е въпросът, че около 5-6 месец бебетата започват да се страхуват от непознати и трябва да ги оставяме 10-тина минути да огледат "чуждите", преди да позволяваме да ги гушкат и доближават.

Поздрави от нас в този снежен ден!

# 737
  • Мнения: 221
Може и да е до характер на детето.На моя приятелка детенцето до 1 годишна възраст не обичаше да контактува с никой- щом го погледнеш или закачаш почва да реве.Щом навърши годинка се промени и започна да се закача с всички и да им се усмихва.

# 738
  • Мнения: 99
Cambozzola при нас е това , което описваш всъщност ти. Разбирам ги бабите и мераците им да ги гушкат и сто пъти казвам - не го захващайте от вратата. Особено едната ...влиза и го лепва както си лежии вика, и го подхвърля ииии.... Вижда го за час максимум веднъж в седмицата, но на мен ми се струва много по -често. И душичката първо ревва, после започват неистови радости , че го разнасят и забавляват /а аз гледам да не свиква на ръце/ и накрая като сии тръгнат е толкова превъзбуден , че .....За високото говорене пък ми писна и аз да повтарям, както и звучните целувки до ухото му  #Cussing out. Може би бъркам като му говоря и пея нежно , защото тя е на мнение , че детето трябва да свиква на всякакви шумове  Crazy

# 739
  • Мнения: 24
floral dream, ох, няма оправия. Не обичам викането, макар че съм емоционален човек. Опитвам се да бъда деликатна и внимателно да настоявам на своето, но с всеки следващ път ставам по-категорична. Да, баба / дядо/ леля / братовчедка - роднини са, но, като детето не живее с тях, са му чужди. След година - две, ще ги познава и ще им се радва. Сега - внимателно с него, защото после ти трябва да го успокояваш и да се тревожиш, че се буди нощем с писък и се разстройва при срещи с хора...

Приятелката ми, дето първо го докара до истерия, тръгна да ми обяснява как трябвало да свиква - ами, не е нейна работа, отговорих й, че ще свиква друг път, сега не му е момента. Ама щял да пищи, като го оставя на други хора - поживяла съм си достатъчно, ако пищи, няма да го оставям, ще си го гледам аз. Ще преживея, ако трябва, и без заведения 1-2 години. Макар че се надявам да не се стига дотам хихихи  Laughing

# 740
  • Мнения: 99
И не знам как да спра да се повтарям "измийте си ръцете"  и да получавам тъпия отговор ми аз в къщи съм си ги мила. Ми то хубаво ама само дръжката на блока и асансьора, които хващаш  я пипат 100 човека на ден /знам ли кой какво е пипал преди това/. Хем ми е неудобно да правя такива забележки уж на интелигентни хора, хем кръвното ми се вдига докато си отидат. А като знам , че е плъпнал и хепатит в града...
Либи как сте миличка  Hug

# 741
  • Мнения: 2
Ммм, все хубави заглавия за новата тема сте измислили , но някак си на мен лично ми харесват по-неутралните заглавия например това за здравето, или на tolinka , все пак, не всички са "зъбати" и може още дълго да не бъдат на моите познати, бебо чак на 8 мес. най-накрая му изби първо зъбче  Peace
За пащърнака, на Вики и докара колики  ooooh! иначе мнооого го хареса, но след трета адска вечер, съпроводена с мноого рев ,  повръщане от напъни и превиване спрях пюренцето и сега вече е добре, реших да отложа захранването за по-нататък, все пак на края на месеца става на 6 мес. тогава пак ще пробваме, би трябвало стомахчето и да е по-здавичко и развито  Flutter
За празниците , ги прекарахме чудесно , Вики беше много кривичка на нова година, даже не сме я обличали по-така заспа след много зор в 23.45 тъкмо мама да посрещне Новата Година  Mr. Green Но на коледа пък беше много добричка кротанка, правихме си мноого снимки и Вики беше много щастлива и захилена  Heart Eyes получи мноого подаръци които моментално бяха дегустирани  Crazy
За будуването също е започнала да се буди по-често за хапване, гледам че често го обсъждате, може да е някаква фаза през която минават сладурите  newsm78
 Либи как сте със Софи? А и другите болнички да дадат отчет, чакаме добри новини  Praynig Hug

# 742
  • Мнения: 109
ЧЕСТИТА НОВА ГОДИНА! ПОЖЕЛАВАМ НА ВАС И СЕМЕЙСТВАТА ВИ ЗДРАВЕ И БЛАГОДЕНСТВИЕ! А коледния и новогодишен подарък сте си го получили предварително преди около 4-5 месеца според зависи ....  baby_neutral  Laughing
Аз бях с двете деца на Нова година, че таткото ни беше на работа. И двамата проспаха пукотевицата, и аз към 12.20 се легнах.
При нас ситуацията обаче е по-различна. Габи се разплаква само ако я гушне някой непознат и в този момент изчезна от полезрението й. Общо взето се смейка на всички. Около нас хората не викат, за разлика от батко й който като започне да палува, крещи и да беснее в стаята тя си умира от кеф и се е научила и тя да пищи с него.  ooooh!
При нас няма проблем с миенето на ръце - това е ЗАКОН. Няма човек, който да дойде в къщи и да не мине през банята и дезинфектантен гел.
Нашите познати не са много целувателни и не награбват децата ми да ги мачкотят. Татко и майка ги гушкат, но си позволяват милувки към тях само по главичките.

# 743
  • Мнения: 8
Честита Нова Година и от нас с пожелание за много много  здраве, късмет и радост. Нека новата година е наситена с много прекрасни моменти и дечицата ни все така да ни радват  Hug. Анди също проспа новата година, но през нощта не спа спокоино...ние още процедираме със сешоар и незнам кога ли ще се отучим  Embarassed , но от 6 до 8 сутринта спим само на него иначе се ококорваме и няма спане. И  ние лигавим, венеца е леко подут и се виждат зъбчетата но не е избило нито едно, мажа от време на време с Дентинокс но не виждам особена разлика. Още си хъркаме с нослето и леко кашля и незнам какво да правя вече не му минава, поне не се и влошава де.
Либи хиляди прегрътки и от нас, толкова много преживяхте с малката Софи, дано всичко остане в миналото и от тук нататък само радостни новини да споделяш Simple Smile

# 744
  • София
  • Мнения: 5 754
http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/2062503441-Mes … vane_v_yasla.html
Аз си мислех,че вече става в сайта,а то какво се оказа. Сега не мога да разбера кога се очертава ние да висим по-цяла нощ за да може евентуално да се класираме за ясла.

# 745
  • Мнения: 1 243
http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/2062503441-Mes … vane_v_yasla.html
Аз си мислех,че вече става в сайта,а то какво се оказа. Сега не мога да разбера кога се очертава ние да висим по-цяла нощ за да може евентуално да се класираме за ясла.

и аз това си мислех снощи.. и казах на мъжа ми да се подготви!  Twisted Evil

# 746
  • Мнения: 1
http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/2062503441-Mes … vane_v_yasla.html
Аз си мислех,че вече става в сайта,а то какво се оказа. Сега не мога да разбера кога се очертава ние да висим по-цяла нощ за да може евентуално да се класираме за ясла.

Екстра, явно пак съм изпуснала информацията. Ясла, това е онова ДЗ, в което приемат деца на възраст от 1 годинка. Приемането става, чрез записване на място. До тук добре, но това, което незнаех е , че вече трябва да се записваме. Предполагам 'учебната' година започва през Септември, т.е. сега АКО си намерим място трябва да се запишем в ясла за тази година, така ли? И ако не намерим място в ясла как да се запишем в ОДЗ. И още нещо - къде мога да намеря списък с яслите и ОДЗ в София ( по-конкретно в ж.к. Изток, Изгрев, Мусагеница)

# 747
  • Мнения: 68
http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/2062503441-Mes … vane_v_yasla.html
Аз си мислех,че вече става в сайта,а то какво се оказа. Сега не мога да разбера кога се очертава ние да висим по-цяла нощ за да може евентуално да се класираме за ясла.
Ами то сега си беше време и за нашите бебоци. Този репортаж е за нашата ясла и ние изживяхме ужаса и престояхме 20 часа пред яслата. Но резултат имаше и сега
Миро на есен тръгва на ясла - тъкмо ще е на годинка и един месец през септември.

# 748
# 749
  • Мнения: 68
http://www.btv.bg/news/bulgaria/obrazovanie/story/2062503441-Mes … vane_v_yasla.html
Аз си мислех,че вече става в сайта,а то какво се оказа. Сега не мога да разбера кога се очертава ние да висим по-цяла нощ за да може евентуално да се класираме за ясла.

Екстра, явно пак съм изпуснала информацията. Ясла, това е онова ДЗ, в което приемат деца на възраст от 1 годинка. Приемането става, чрез записване на място. До тук добре, но това, което незнаех е , че вече трябва да се записваме. Предполагам 'учебната' година започва през Септември, т.е. сега АКО си намерим място трябва да се запишем в ясла за тази година, така ли? И ако не намерим място в ясла как да се запишем в ОДЗ. И още нещо - къде мога да намеря списък с яслите и ОДЗ в София ( по-конкретно в ж.к. Изток, Изгрев, Мусагеница)
Това е сайта за ОДЗ-тата и детските градини:
http://kg.sofia.bg/?page=kindergarden
За яслите нямам инфо по квартали Sad.
Но за ОДЗ-тата нашите бебчета още са извън възраст за кандидатстване, аз съм регистрирала Миро, но още не дава право за избор на градина, може би към месец май ще е възможно, така че си регистрирайте децата и разучете ОДЗ-тата.
Аз преди с дъщеря ми също не бях добре информирана и не можахме да реагираме на време, та тя ходеше на частна ясла.

Общи условия

Активация на акаунт