Юлче сладко, я кажи - дядо Коледа какво ти подари

  • 23 472
  • 730
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2
Therisa бори се бе момиче,как така пуйка на бъдни вечер,то е срамота Sadаз обожавам постните гозби на на бъдни вечер,така ми се приядоха постни сърмички и бобец сега и питка Blush.Ние по традиция се събираме в свекървата и заедно с брата на мъжа и децата и си изкарваме чудесно,спазваме всички традиции,палим си и камината ,свекъра чете молитва на масата преди да седнем,много е хубаво и вкусно,а на Коледа мъжът ми има РД и вероятно вечерята ще е в нас ако не успея да го излъжа да ни води на ресторант ама с тия деца тази година(и етървичката роди 2 месеца след мен  Wink)

# 61
  • гр.София
  • Мнения: 2 757
Добро утро и от мен  Grinning
Всички болнички да се оправят  Hug
Ей дойде студът  cold

# 62
  • София
  • Мнения: 351
Therisa бори се бе момиче,как така пуйка на бъдни вечер,то е срамота Sadаз обожавам постните гозби на на бъдни вечер,така ми се приядоха постни сърмички и бобец сега и питка Blush.Ние по традиция се събираме в свекървата и заедно с брата на мъжа и децата и си изкарваме чудесно,спазваме всички традиции,палим си и камината ,свекъра чете молитва на масата преди да седнем,много е хубаво и вкусно,а на Коледа мъжът ми има РД и вероятно вечерята ще е в нас ако не успея да го излъжа да ни води на ресторант ама с тия деца тази година(и етървичката роди 2 месеца след мен  Wink)

тирамису, така го описа, че ИСКАМ КОЛЕДАААААААААААА

сутринта тодор ме събуди в 6.30 и нямаше заспиване повече (оплаквам се, защото обикновено ме буди към Sunglasses; и нямайки какво да правя толкоз рано сутринта, взех, че му монтирах бънджито на касата на вратата; е, няма такъв кеф - то не бе подскачане, то не бе въртене, то не бе доволно гукане; умори се чак след 40 мин! много се радвам, дано само не му омръзне бързо бързо

# 63
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Therisa бори се бе момиче,как така пуйка на бъдни вечер,то е срамота Sadаз обожавам постните гозби на на бъдни вечер,така ми се приядоха постни сърмички и бобец сега и питка Blush.Ние по традиция се събираме в свекървата и заедно с брата на мъжа и децата и си изкарваме чудесно,спазваме всички традиции,палим си и камината ,свекъра чете молитва на масата преди да седнем,много е хубаво и вкусно,а на Коледа мъжът ми има РД и вероятно вечерята ще е в нас ако не успея да го излъжа да ни води на ресторант ама с тия деца тази година(и етървичката роди 2 месеца след мен  Wink)

тирамису, така го описа, че ИСКАМ КОЛЕДАААААААААААА

Благодаря ви момичета за подкрепата.  Hug 
За съжаление свекър ми иска да сервирам пуйката на 24ти за вечеря, да речем към 20ч. Свекървата ще я сготви, няма да я сготвя аз. И ако няма пуйка няма да дойдат...т.е. ако не ядат пуйка точно на 24ти не знам какво ще им стане  ooooh! 
И аз съм възпитавана в традициите и си мисля, че точно те правят Коледа вълшебна. Спомням си как живеехме в Пловдив с наш'те в една панелка разбира се  и на Коледа идвахме в Бургас, събирахме се в къщата тука с баба и дядо, баща ми палеше камината, а майка и баба готвеха постни гозби и цялата къща ухаеше на питка  Flutter  и после сядахме всички, разчупвахме питката... а на сутринта тичахме при елхата да отворим подаръците и да хапнем курабийки с топло мляко .... такава коледа искам и аз за детето си, но уви...

Вчера водих Борко в едно студио да си правим снимки. Сега признавам професията на моделите, честно! То никак не е лесно! Борис зяпаше всичко друго, но не и апарата и колко песнички изпях и колко плясках накрая бях супеер изморена и той също, но се разведрих  Wink

# 64
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Therisa, погледни го от необидената страна, за да не си го слагаш на сърцето - приеи, че уважаваш и техните радости (пуйката - очевидно за тях това е празника, нека и те са весели) и това, че те чувстват достатъчно близка, за да дойдат с пуйката и не стоят като на гости  Hug в очакване какво ще сложиш....това са бели кахъри, а като сте сами или без тях - ще си го правите както си искаш;
итината е, че винаги се съобразяваме с гостите и като се хванем на такова хоро - играем с тези стъпки  Peace
толкова много други коледи Ви предстоят .... че за тази ще ти е чудно - защо си го приела толкова вътрешно Wink))

може ли малко отзиви за бънджито - как го ползвате, къде го монтирате...какви има и кои предпочитате (и защо, ако може)  Blush Embarassed Rolling Eyes

# 65
  • Мнения: 107
Здравейте!
Всички болни да оздравяват бързо  Hug Hug Hug Ади, миличка, стискам палци

И аз се интересувам за бънджито като Алена, моля дайте инфо и отзиви

# 66
  • Мнения: X
Therisa, я не се нервирай за глупости. След време ще има наистина за какво да си хабиш нервите и да се ядосваш.
Ако съм на твое място, ще си сготвя постните манджи. И ще постеля едно одеало на пода, наистина както традицията повелява и ще поканя гостите с пуйката. Приготви им една лекция какво се прави на Бъдни вечер и им я изнеси.
От там нататък, ти празнувай както си знаеш, а те да хапват и свински пържоли ако искат. Пуйката можеш да я сложиш на масата, тъй като не е от традиционните ястия. Та койте иска - нека да яде пуйка в кьошето.

После запалете по една свещичка и готово. Simple Smile

Роднините ми по бащина линия наистина вечерят на земята - и млади, и стари.
На мъжа ми обаче традиционно на Бъдни вечер хапват пържолки. Simple Smile През ум не ми е минавало да се нервирам. Кой както е научен...

# 67
  • Burgas,Bulgaria/Crawley, England
  • Мнения: 1 998
Therisa, я не се нервирай за глупости. След време ще има наистина за какво да си хабиш нервите и да се ядосваш.
Ако съм на твое място, ще си сготвя постните манджи. И ще постеля едно одеало на пода, наистина както традицията повелява и ще поканя гостите с пуйката. Приготви им една лекция какво се прави на Бъдни вечер и им я изнеси.

  202uu   

# 68
  • Мнения: 361
Добро утро!!!

Благодаря за пожеланията ,мами. Hug
Аз май ъм добре вече,минах само с компоти и айрян,но кърмата намаля значително.Дано след 1-2 дни по-учестено сукане се възстанови Praynig

Диман,то и аз съм паника,особенно що се отнася до децата TiredМисля,че успяхме да го преборим Бронхиолита.3 нощи спа с компрес с мед на гърдите и пием сироп.Постоянно пръскам Стеримар в носа,дано сме се преборили.Не хърка вече,няма хрема,почти не кашля.....

Ивон обаче,ще е 10 дни на Зинат,заради отита.Едното уше си задържа секрет.Поне е бистър вече,че беше започнал да загноясва по едно време ooooh!

За бънджито-Алекс го слагам от седмица вече.Харесва му,но определено повече се виси на него,отколкото скача.Ивон от първият път в който я сложих скачаше като обезумяла LaughingЗа 2 м ползване,успя да му скъса въжето,но тя и в ръцете постоянно прожинираше.Ал е по-спокоен,повече обича да е на одеало на земята и да се върти и премята.
Ето го нашето:


За Бъдни вечер-у нас задължително се яде на земята в/у одеало.Менюто е постно,а най-любимото е содената питка и сърмичките. CrazyИренка,обаче е права,всеки е научен по-различен начин.При свекитата на Сандански питката се прави с мая и единственото постно е боба на фурна Thinking

# 69
  • Мнения: 15
Ася 80 , супер видео, много е яко  Joy
Therisa, много гадно да не те слушат като кажеш нещо, щом не слушат теб, защо не кажеш на мъжа ти да им каже без пуйка  Peace. Мен когато не ме слушаха свекърите, казвах на мъжа ми и те го правеха щът нещът  Peace Аз не бих отстъпила, че то отстъиш ли веднъж и хайде качват ти се на главата  Peace
Алена моето за вратата и малката много се кефи в него, слагам я да не допира с крачета, че още сме мънинки (поне според мен  Embarassed), а тя като се клати го люля, или пък аз я люшкам  Joy

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 10:31 от Qkova(Elena)

# 70
  • Мнения: X
Абе да знаете от къде мога да купя обиколници за кошара? Ама само обиколници, без чаршафи и таквиз?
Отказваме се от преносимата кошара, та ще вземем днес едно дървено легло... Та се чудя, в главата ми е нещо семпличко - едноцветно и не много скъпо.

Последна редакция: пт, 10 дек 2010, 10:37 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 87
Здравейте,мами и бебоци!
Ние днес правим половин годинка,направо да не повярваш!   Hug.Честито половин годинка и другите бебета родени на нашата дата-Николай,Габриела и София!
Алекс също не се обръща,само се завътра до определено положение и си остава така.Все още не съм заместила цяло хранене,а пък и той много не обича пюрета,предпочита си гърдата и това е.
Ади,дано сте се оправили вече   bouquet
 Laughingи аз се разсмях от сърце на това детенце.
Днес май е много студено и се очертава един дълъг ден.


# 72
  • Мнения: 15
Ето и малко снимки с бънджито ни





# 73
  • Мнения: 28
момичета на вас ортопедите от колко месеца ви казаха че може в проходилка на нас от 7 а от 6 седене а една моя приятелка от 5 седене и проходилка

# 74
  • Мнения: 69
Ади бързо да се оправяте .
Therisaние се събираме на бъдни вечер при моите родители.Всяка година моят мъж и баща ми си решават че искат да ядат пържолки, вместо традиционните постни яденета.В началото се мъчехме с майка да ги оборим ,но уви.В крайна сметка слагаме постните ,слагаме и пържолите.Татко и мъжа ми си ядат мръвките,а ние постното .Мир да има.
На Коледа пък сме при свекървата.
Единия празник с едните, другият с другите родители.
За обръщането Марти снощи за сефте се обърна,от гръб по корем.
хапва си пюренца ,ама много като че ли не му харесват Confused.по обича на мама млекоцентралките Joy
Честито на навършващите месечинки днес
И да ви почерпя накрая ,че днес пораснах с още една годинка

Общи условия

Активация на акаунт